Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garbage - Not Your Kind of People
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Garbage - Not Your Kind of People
''Lies! Lies! Lies! You would love those lies!''

Słuchamy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.05.2012 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Z rozmyślań przy śniadaniu...

1. Automatic Systematic Habit - pewien user z forum garbage.proboards napisał, że gdy puścił ten utwór swojemu znajomemu, ten porównał go do dokonań...Lady Gagi Icon_wink Zakładając, że płyta ''Version 2.0'' nigdy się nie wydarzyła, a ów znajomy nie należy do pokolenia osób, dla których Garbage to zespół-debiutant, można by uznać taki wniosek za prawdziwy. W rzeczywistości mamy raczej do czynienia z pewnym skojarzeniem, bazującym na niewątpliwie zaskakująco dyskotekowym zacięciu tej dziwacznie zatytułowanej kompozycji. Ja odbieram ją bardzo pozytywnie - jako małe trzęsienie ziemi (beat) spotęgowane przez charakterystyczne dla zespołu ''efekciarstwo'' (coś tu świszczy, coś tam piszczy) i masę potarganych, odbijających się od siebie dźwięków. Powiedziałbym, że historycznie ''Automatic'' stara się zbliżyć do koncepcji ''Temptation Waits'', równie zaskakującego otwarcia wspomnianego już ''Version 2.0''. Dobra zabawa.

2. Big Bright World - ten kawałek z kolei wyraźnie ciągnie mnie w kierunku albumu ''Bleed Like Me'', chociaż być może gitary nie są w nim tak wyostrzone i nie zadają równie precyzyjnych ciosów co riffy w kawałkach pokroju ''Bad Boyfriend'' czy ''Why Do You Love Me''. Jest lżej, nieco guuuuuuumooooowaaaaato i generalnie raczej iskry nie fruwają w powietrzu, chociaż bardzo przypadł mi do gustu most (''Round and around in the setting sun''), nawiązujący po raz kolejny do nieco taneczno-rockowych rytmów. I to by było na tyle z ''niezapomnianych momentów''. Nie skłamię, nazywając ''Big Bright World'' najsłabszym utworem na ''Not Your Kind of People''.

3. Blood for Poppies - pierwszy singiel zawsze ma lepiej - prawda raczej nie do zbicia. Ważne, żeby po wyszaleniu się na listach przebojów potrafił zostawić po sobie równie dobre wrażenie podczas słuchania całej płyty. ''Blood for Poppies'' poradził sobie na obu polach. Hitem już jest a jako składnik płyty nie ustępuje przyległym do niego pozycjom. Potwierdził jedynie swój status najbardziej radosnego i przepełnionego wigorem numeru, jaki zespół przygotował z myślą o ''Not Your Kind of People''. I ta zabójcza gitara Steve'a Markera...

4. Control - ciężki kaliber. Zaczyna się od łyku coli light, lecz po kilkunastu sekundach znacząco przybiera na wadze, stając się najsilniej zasadzonym w tradycji pierwszej płyty zespołu numerem w zestawie. Grunge'owy wymiar nagrania podkreślony zostaje nie tylko przez prężący muskuły zestaw perkusyjny, ale też dzięki przedziwnie przetworzonej harmonijce, wysyłającej przez niemal całą długość kompozycji złowrogą energię. ''Control'' to również kolejny posiadacz przedniej jakości ''mostka kapitańskiego'', przy pomocy którego na krótką chwilę przenosimy się do roku 1994 i albumu ''The Downward Spiral'' projektu Nine Inch Nails. Vintage, ale podany w nowym opakowaniu.

5. Not Your Kind of People - Duet Mouse/Luppi spotyka Lise Germano. Tytułowe nagranie to zwrot w kierunku miękkiej psychodelii oraz stylistyce rodem z soundtracków do spaghetti westernów autorstwa Ennio Morricone. Ten słodko-gorzki hymn z gatunku ''my-przeciw-wam'' przemyka przez słuchawki nieco sennie, delikatnie lewitując ponad rozbudzonym wnętrzem albumu. Diametralnie inny od rzeczy, jakie Garbage nagrywa i nagrywało w przeszłości, ma szansę stać się nieoczywistym diamentem w aktualnym repertuarze kwartetu. W mojej piątce.

6. Felt - zdążyłem zauważyć, że wedle opinii wiele fanów ''Felt'' odstaje (wraz z ''Big Bright World'') od czołówki najbardziej lubianych fragmentów ''Not Your Kind of People''. Niesłusznie. Jest wręcz przeciwnie. Ten zardzewiały wehikuł czasu bezstresowo podchodzi do translacji muzycznych trendów wczesnych lat 90. i brzmienia kapel pokroju The Smashing Pumpkins (perkusja jak w ''1979''?) oraz Siouxsie & The Banshees. Oprócz gęsto rozprowadzonej gitary, niepowtarzalnym - na tle pozostałych kompozycji - składnikiem pozostają ''rozmazane'' partie wokalne, do złudzenia kojarzące się z manierą wykonawców nurtu shoegaze/dream pop. ''Felt'' stara się też maksymalnie wykorzystać dany mu czas (a jest go niewiele - 3:26) i odchodzi od tradycyjnego wewnętrznego podziału na zwrotki i refreny (''break'' jest przedziwny). Wspólnym mianownikiem jest tylko chwytliwy riff gitarowy autorstwa Steve'a.

7. I Hate Love - znów robi się gorąco. ''I Hate Love'' - nomen omen - pokochają wszyscy zwolennicy takich pocisków jak ''Hammering In My Hand'' czy ''Push It'' - to technologiczny pop pełną gębą. Samonapędzające się perpetuum mobile. Utwór naszpikowany po brzegi elektroniką, licznymi sprężeniami, loopami oraz utrzymuje ''wygodne'' tempo ponad 120 uderzeń na minutę. Do tego dochodzi płynnie wyśpiewany, wchodzący jak w masło refren oparty na całkiem zabawnym motywie, przypominającym fragment jakiegoś dzieła muzyki klasycznej, które zostało przyśpieszone i zapętlone nieskończoną ilość razy. Potencjalny singiel.

8. Sugar - krótko i na temat: najlepszy moment ''Not Your Kind of People''. Tych, którzy u Garbage najbardziej kochają piosenki pokroju ''You Look So Fine'' czy ''The Trick Is To Keep Breathing'' nie powinno zdziwić, iż ''Sugar'' to właśnie kolejna wspaniała ballada do kolekcji. Nie fizycznie, lecz bardziej ''psychologicznie'' przypomina mi ''Milk'' z debiutanckiego nagrania Amerykanów (''spożywcza'' zbieżność tytułów też ciekawa, nie?). Jest równie subtelna, enigmatyczna i...lodowata. Zespół nawet w podobny sposób konstruuje napięcie, powoli tuningując kolejne wersy coraz to nowymi błyskotkami (syntetyczne smyki w drugiej zwrotce!), a w wielkim finale jednym ruchem zmienia bieg melodii (''Sugar to look around'') i serwuje trzydzieści najlepszych sekund w historii ''Not Your Kind of People''.

9. Battle In Me - wyspowiadałem się już przy okazji opisywania tej piosenki w chwili jej debiutu na DLP i zdania nie zmieniam. Wciąż pozostaję pod wrażeniem składnej produkcji, wyrazistości poszczególnych komponentów, znakomitego middle-8....To czołowa piątka ''Not Your Kind of People''.

10. Man On a Wire - to nagranie z rodzaju ''mogłoby go nie być, ale skoro jest, to tym lepiej. Czy Garbage musiało nagrać drugie ''Sex Is Not the Enemy''? Czy musiało iść na łatwiznę i przygrzać punkową łopatą, która najpierw spuszcza łomot, a dopiero po chwili zastanawia się po co to w ogóle zrobiła? Niby nie, bo takie kompozycje jak ''Man On a Wire'' - jak to się pięknie mówi - nie robią różnicy. A jednak ostatni prawdziwie mięsisty track w zestawie to strzał w dziesiątkę. Chwila szaleństwa, chwila beztroskiej zabawy w rozbijanie gitar i skandowania: ''Like a man on a wire/I set myself on a fire''. To wchodzi w krew, naprawdę. Mogłoby go nie być, ale skoro jest...

11. Beloved Freak - klasyczny ''łamacz serc'' to już tradycja w przypadku piosenek zamykających płyty Garbage. Nie inaczej kończy się ''Not Your Kind of People''. ''Beloved Freak'' aspiruje do bycia drugim ''You Look So Fine'' i chociaż oczywiście jest to próba nieudana (bo pewnych nagrań przebić się nie da), to ten przeciwstawiający się wykluczeniu oraz alienacji kawałek zyskuje moje największe wyrazy uznania. Jest po prostu...śliczny. Bije od niego bliżej niesprecyzowana nuta optymizmu (bo - jak śpiewa Shirley - każdy ukochany wariat może mieć świat u swoich stóp) i w roli pożegnania sprawdza się równie doskonale (''you're not alone'').

Kawałki numer 12, 13, 14, 15 i 16 jeszcze przede mną Icon_smile

Bardzo podoba mi się to, co usłyszałem na podstawowej edycji płyty. Obawiałem się, mając w pamięci ich dwie poprzednie pozycje w dyskografii, o kierunek w jakim podążą, o dopasowanie się do otaczającej ich rzeczywistości. Ale chyba im się udało. Nadal brzmią inaczej niż cała konkurencja, nie są jednak już prekursorami, wizjonerami - grają bezpiecznie, opierając się na patentach z przeszłości. Wbrew naturze? Nie wiem. Dzisiaj byliby zmuszeni do reprezentowania sceny dubstep/wonky, aby ktoś odnotował ich niebanalny wkład w rozwój nowoczesnej muzyki. Tylko po co mieliby to robić? Nie byłoby to zbyt smaczne, a ''Not Your Kind of People'' i tak wypada interesująco dla przeciętnego odbiorcy. Dla mnie również, ponieważ to ich trzecia najlepsza płyta w dyskografii. Czuję ulgę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.05.2012 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #23
RE: Garbage - Not Your Kind of People
no i co ja mam pisac jak kolega napisal wszystko co chcialem napisac Icon_biggrin zdecydowanie zgadzam sie co do opisu piosenek i bezapelecyjnie najlepszy CUKIER-sluszne porowniania do milk-mi sie jeszcze przypomina the trick.... znakomicie wypadaja wsciekle rockowe wymiatacze w postaci battle czy man. ogolnie w W KONCU SWIETNY POWROT DOBREGO ZESPOŁU.

guano apes, skunki, no doubt-uczyć się, uczyć!
06.05.2012 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Garbage - Not Your Kind of People
saferłel napisał(a):Jest lżej, nieco guuuuuuumooooowaaaaato i generalnie raczej iskry nie fruwają w powietrzu
I taki właśnie mam zarzut do ośmiu utworów z tej płyty. Mam nadzieję jednak, że się przekonam.
Jeśli jednak się to nie powiedzie, to zawsze zostają trzy łojotyłki i nadzieja na coś ciekawego w wersji bonusowej. Bardzo się cieszę, że wrócili!

P.S. Bugmanie, sądzę, że akurat wymieniony przez Ciebie grupy nie muszą się niczego uczyć od Garbage (choć podpatrzeć warto Icon_smile ) - mają swój własny styl i... to dobrze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2012 10:18 PM przez prz_rulez.)
06.05.2012 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Garbage - Not Your Kind of People
No cóż, jeśli gość, który słucha tylko i wyłącznie singli oczekuje po pełnej płycie co chwila nowego ''Automatic'' w coraz to mocniejszych wersjach, to raczej nie polubi on zdecydowanej większości wydawnictw.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.05.2012 10:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Jak dobrze, że w zeszłym roku Nicola Roberts wydała płytę. Chociaż ona jedna mnie w pełni zadowoliłaIcon_lol

P.S. Nie słucham TYLKO I WYŁĄCZNIE singli.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2012 10:20 PM przez prz_rulez.)
06.05.2012 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
RE: Garbage - Not Your Kind of People
fajna płyta. nawet bardzo.

:icon_razz:

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2012 10:38 PM przez furbul.)
06.05.2012 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #28
RE: Garbage - Not Your Kind of People
(06.05.2012 10:10 PM)prz_rulez napisał(a):  P.S. Bugmanie, sądzę, że akurat wymieniony przez Ciebie grupy nie muszą się niczego uczyć od Garbage (choć podpatrzeć warto Icon_smile ) - mają swój własny styl i... to dobrze.

styl maja wlasny, to dobrze, ale mi chodzilo, ze nowe piosenki ww zespolow sa po prostu slabe.
07.05.2012 07:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #29
RE: Garbage - Not Your Kind of People
bugman napisał(a):guano apes, skunki, no doubt-uczyć się, uczyć!
The Cranberries przede wszystkim. Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.05.2012 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Garbage - Not Your Kind of People
No Doubt jeszcze w sumie nie wydało płyty. Premiera 25 września. Ewentualnie można by się uczepić ostatniej płyty, ale.....to już ponad 10 lat ;P Ja myślę, że No Doubt mają dużą szansę, aczkolwiek to cholernie nieprzewidywalny zespół. Nie wiadomo czy zagra w stylu ''Tragic Kindom'', późniejszego pop-hopowego śmietnika czy może jakoś tak uderzą od strony ''It's My Life'' i takich aranży Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2012 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #31
RE: Garbage - Not Your Kind of People
(07.05.2012 04:05 PM)furbul napisał(a):  
bugman napisał(a):guano apes, skunki, no doubt-uczyć się, uczyć!
The Cranberries przede wszystkim. Icon_wink

o wlasnie! zapomnialem o nich totalnie. a co najsmutniejsze-odrzuty, b-sidy 10krotnie lepsze od kazdego numeru z plyty.
07.05.2012 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Zespół postanowiłem, że do czasu premiery krążka będzie umieszczał w sieci krótkie filmiki n/t wszystkich piosenek, jakie znalazły się na podstawowej edycji płyty. Jeśli ktoś jest ciekawy co kryje się za poszczególnymi tytułami, to pierwsze z nich są już dostępne:




MAN ON A WIRE




CONTROL




BIG BRIGHT WORLD

Podziwiam wokalistkę, że na płytach potrafi totalnie ukryć swój szkocki akcent. Zabawnie słucha się jej wypowiedzi ze studia...no ale skoro nawet śpiewała po ''niemiecku-angielsku'' w ''Automatic'' Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.05.2012 11:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #33
RE: Garbage - Not Your Kind of People
A ja po takim jak zwykle z niezwykłą łatwością i trafnością w opisywaniu muzyki i opowiadaniu o niej, wykonanym opisie Pawła na temat płyty Garbage, czego mógłby mu pozazdrościć niejeden pan red. w w renomowanych pismach branżowych polskich a co ja bezwzględnie u niego podziwiam, posłucham sobie tej płyty jeszcze raz z ciekawością... Icon_wink

https://radio-orbit.pl/
26.05.2012 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Garbage - Not Your Kind of People
W Polsce na #39 miejscu.
02.06.2012 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Garbage - Not Your Kind of People
drwycior napisał(a):w w renomowanych pismach branżowych polskich a co ja bezwzględnie u niego podziwiam,
ja tam myślę, że to kwestia czasu Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.06.2012 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Radosny nius z tweetera:

Channeling Maria Callas and Bette Davis tonight. Shooting a new video for our next european single. Making art is so much fun. So lucky. Sx

Co to będzie Icon_wink? ''I Hate Love'' czy jednak ''Control''?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.06.2012 10:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #37
RE: Garbage - Not Your Kind of People



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
20.08.2012 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muse - WILL OF THE PEOPLE Szymek79 18 734 14.02.2023 03:36 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Garbage - No Gods No Masters kajman 13 571 15.12.2022 10:40 PM
Ostatni post: neo01
  Other People's Heartache & Bastille - Other People’s Heartache (Pt. 4) Szymek79 0 437 14.12.2018 02:20 AM
Ostatni post: Szymek79
  AURORA - Infections Of A Different Kind – Step 1 Szymek79 0 690 28.09.2018 02:05 PM
Ostatni post: Szymek79
  Foster The People - Sacred Hearts Club Szymek79 3 946 29.07.2017 10:56 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Garbage - Strange Little Birds dziobaseczek 7 2 135 27.05.2016 07:41 PM
Ostatni post: Szymek79
  Bastille - VS. (Other People’s Heartache Pt. III) Szymek79 3 1 141 27.11.2014 11:24 PM
Ostatni post: Szymek79
  Foster The People - Supermodel Szymek79 6 1 704 06.02.2014 08:37 PM
Ostatni post: Szymek79
  R.E.M. - Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage: 1982-2011 saferłel 12 2 711 07.11.2011 06:19 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości