Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 8 Listy (22.03.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 8 Listy (22.03.2008)
no i się porobiło. w top10 tylko dwie piosenki zostały na tych samych miejscach, i to te dwie, co do których dużo osób miało nadzieję, że je zmienią. ale po kolei.
to był specyficzny tydzień. tylko jeden w roku jest taki, że jego Wielkość przynosi raczej ciszę, niż muzykę. dużo mniej jej słuchałam, a jeśli już to takiej, która przynosiła spokój. przyznać muszę, że niektórych piosenek z mojej trzydziestki w tym tygodniu nie słyszałam ani razu, więc broniły się tylko siłą mocy uzyskanej wcześniej. tak czy inaczej prawie wszystkie na tym straciły, ale wszystko wydaje się do odzyskania.
na tym spokoju zyskały nowości, bo wreszcie przebiła się piosenka zespołu, który jest jeszcze ostatnią pamiątką po Irlandii [ich zresztą widać już było w TeksTopie, tylko z czym innym]. Amerykański zespół Devics, którego płytę wypatrzyłam na półce z 'promocjami'. na tej półce nie znałam 99,9% wykonawców Icon_wink2 , więc wybór padł na płytę, która mnie urzekła swoją szatą graficzną (każdy sposób dobry Icon_razz ). nie zawiodłam się... ten krążek gra w większości wieczornie, ale amatorów mocnego brzmienia wieczory też nie omijają, więc polecam wszystkim. druga nowość to piosenka, którą usłyszałam pierwszy raz w czwartek... a od czwartu wieeeeeele razy. Aga Zaryan urzekła mnie całą płytą, jest nesamowicie nostalgiczna, a jednocześnie piękne jest na niej to, że pokazuje ten trudny czas wojenny od tak różnych stron, emocji, a jednocześnie bez zbędnego patosu... tak zwyczajnie, codziennie. piękne. a 'Miłość' nie ma sobie równych, pozycja obowiązkowa Icon_smile2 . ostatnia nowość ma najmniej w sobie ze spokoju Icon_smile2 ale w żaden sposób nie mogłam się powstrzymać przed jej słuchaniem i okazało się, że Amy MacDonald potrzebowała niewielkiego tylko rozbiegu, by zdobyć tu całkiem niezłe miejsce.
tak więc nowości bardzo kobiece w tym tygodniu i tylko mi trochę smutno, że utwór z NL5, który już bardzo zasługuje żeby tu się znaleźć, ze względu na charakter ostatnich dni, znowu został wstrzymany Icon_frown ...
no i jeszcze sam szczyt. w zeszłym tygodniu sama się poważnie zastanawiałam co takiego musi się stać, żeby Tomek został pokonany Icon_smile2 . w ciągu tygodnia ta przewaga jakby topniała i nawet tuż przed samym układaniem notowania myślałam, że nastapi zamiana. ale jednak jeszcze nie. cóż... koncert Happysad przydałby się jak nic Icon_wink2 .

Notowanie 8:
01 01 08 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
02 02 03 Długa droga w dół - Happysad
03 07 04 Jeszcze w zielone gramy - Raz Dwa Trzy
04 06 08 Our Shangri-La - Mark Knopfler
05 04 05 Yahweh - U2
06 03 08 Assassin - Muse
07 05 08 Map Of The Problematique - Muse
08 14 03 Nie boję się - Tomek Makowiecki
09 08 08 Sea Dreamer - Anoushka Shakhar&Karsh Kale feat.Sting
10 12 08 Sudden Inspiration - Jim Brickman

11 21 02 Idź swoją drogą - Raz Dwa Trzy
12 11 08 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
13 09 08 Do Me A Favour - Arctic Monkeys
14 10 08 Taka historia - Happysad
15 17 03 Entwined - Jason Reeves
16 13 03 Nagle - Anna Maria Jopek
17 15 05 Miracles - Dave Gahan
18 18 04 Szklana góra - Strachy Na Lachy
19 NN 01 Miłość - Aga Zaryan
20 20 05 The Daily Match - Lali Puna

21 23 02 Put The Sun Back - The Coral
22 22 02 Who's Fucking Who - Lessdress
23 NN 01 Run - Amy MacDonald
24 NN 01 If We Cannot See - Devics

25 29 02 U.R.A. Fever - The Kills
26 16 08 Teddy Picker - Arctic Monkeys
27 19 06 Przedszkole - Strachy Na Lachy
28 24 04 Speedway At Nazareth - Mark Knopfler
29 25 06 Original Of The Species - U2
30 27 08 Let's Dance To Joy Division - The Wombats

wypadły:
26 21 07 Honking Antelope - Serj Tankian
28 24 03 Sketches (20 Something Life) - La Rocca
30 25 07 Mary Pickford - Katie Melua

TeksTop 4:
1. Nagle - Anna Maria Jopek
2. Miłość - Aga Zaryan
3. Miracles - Dave Gahan
4. Długa droga w dół - Happysad
5. To, co nienazwane - Anna Maria Jopek
6. Pierwszy dzień reszty naszego życia - Anna Maria Jopek
7. Entwined - Jason Reeves
8. Posłanie dla nadwrażliwych - Jarosław Wasik
9. Salty Seas - Devics
10. Down - Dave Gahan

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.03.2008 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
neon.ka napisał(a):Aga Zaryan urzekła mnie całą płytą, jest nesamowicie nostalgiczna, a jednocześnie piękne jest na niej to, że pokazuje ten trudny czas wojenny od tak różnych stron, emocji, a jednocześnie bez zbędnego patosu... tak zwyczajnie, codziennie. piękne. a 'Miłość' nie ma sobie równych, pozycja obowiązkowa Icon_smile2 .
neon.ka napisał(a):19 NN 01 Miłość - Aga Zaryan
Naprawdę bardzo mnie to cieszy. Icon_biggrin3 Nie pamiętam czy to pisałem, ale bardzo mocno zastanawiałem się jaki utwór wybrać na listę. Mniej więcej pół godziny przed listą (po kilkunastu przesłuchania dwóch utworów) zdecydowałem, że Umiera piękno jest minimalnie lepsze od Miłości. Mam ochotę przesłuchać płytę jeszcze raz, ale nie dzisiaj. [W tym tygodniu i tak lista jest już pozamiatana]
neon.ka napisał(a):11 21 02 Idź swoją drogą - Raz Dwa Trzy
Gdyby nie to, że będę miał dużo nowości to też pewnie by awansował...
neon.ka napisał(a):więc wybór padł na płytę, która mnie urzekła swoją szatą graficzną (każdy sposób dobry Icon_razz ). nie zawiodłam się...
Skąd ja to znam? Icon_wink2
Cytat:tak więc nowości bardzo kobiece w tym tygodniu i tylko mi trochę smutno, że utwór z NL5, który już bardzo zasługuje żeby tu się znaleźć, ze względu na charakter ostatnich dni, znowu został wstrzymany Icon_frown ...
W takim razie czekam na ogłoszenie wyników przez Grycka. Icon_smile2 [Mówisz o swoim numerze jeden?]

Proszę bardzo oto tekst autorstwa Krystyny Krahelskiej pt. "Miłość":
Cytat:Słuchaj, słuchaj...
Czy w wietrze nie słyszysz, jak śpiewa
Mój głos, w którym miłość i tęsknota
Tak prosta i mocna jak wiosenne drzewa
Jak sprężone gałęzie młodych wierzb w opłotkach

Poprzez pola wiatr gęsty wiosną w serce chlusta
Oddech w piersi tamuje
I krwią tętni w skroniach
Aż do bólu, radosne serce niosąc w dłoniach
Chodzę z wiatrem z nieznanym
Imieniem na ustach
22.03.2008 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Podoba mi się nowośc z 21 miejsca. Innych nie znam.Top 3 zbyt Polsku i już mnie nudzi Icon_razz2 Fajnie byłoby jakby Muse byli na 1, ale oni znów spadli na 7. W ogóle nie podoba mi się to że wszyscy na tym forum prawie lubią Raz Dwa trzy. Przeceniacie ich Icon_razz2 Yahweh..no tu liczyłem na podium. Idziesz do kina na ten koncert 3d? Coral z tym singlem nie weszli nawet do mojej poczekalni, a pierwszy święcił tryumfy. Fajnie, że Killsi w górę. Wombats na wypadzie za to, ale 8 tyg odsiedzieli, będzie nowy singiel na liście? I kolejny brit-przedstawiciel w dół i to o 10 ton - Arctic Icon_sad
Jakby był ktoś tak dobry i podesłał płyte tej Zaryan byłbym wdzięczny, chociaż sam i tak koniec końców bym ją ściągnął, skoro zbiera tak dobre notki. Dziś już 4 polskie płyty zaliczyłem i ciągle się edukuje w naszej muzyce Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Nie wypada mi złożyć podziękowań Sebastianowi za płytę Agi tylko i wyłącznie na privie, więc pisze otwarcie. Będę o tym pamiętam Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
saferłel, Daj spokój. Icon_smile2 Chciałem tylko Ci pokazać, że to jest łatwiejsze niż myślałeś. Icon_wink2
22.03.2008 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Hehe wiem Icon_wink, tym bardziej dziękuję, że uświadomiłeś mi jakim leniem jestem Icon_biggrin W końcu już dziś z Peba 3 płyty pobrałem haha Icon_smile Ale w sumie nie liczyłem, że płyta Agi (szczerze mówiąc to artysta bardzo niszowa tak mi sie zdaje - oczywiscie nie pisze tego w złym słowa znaczeniu) będzie na Peb-ie.

Ok, a teraz 100 pkt dla tego kto znajdzie płytę Video - Video gra, singiel promujący Bella. Zespół byłego członka Virgin Icon_biggrin Tego już sie naszukałem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 07:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #7
 
dłuższe odpowiedzi napiszę niestety potem ale proszę mi teraz tu w takim razie napisać oświecającą notkę, co to jest Peb. i jak. i gdzie. Icon_smile2

i chciałam jeszcze wszystkim życzyć spokojnych i umacniających Świąt Wielkiejnocy...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
22.03.2008 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Peb to super źrodło pirackich plików, które wysysam z niego hektoliktrami Icon_razz2 Mieści się pod adresem http://www.peb.pl i można tam maaaaaaaase płyt znaleźć. Ja mam wszystko na soulseeku w sumie, ale peb jest świetny jeśli szukasz jakiejś polskiej płyty. W sumie 9 na 10 interesujących mnie polskich płyt, które zgrywam znajduje właśnie tam.

Dzięki za Wiszesy Icon_razz2 Tobie też Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Zacznę od tego, co mnie nie zachwyciło, bo to było potrójne uderzenie. Po pierwsze Jopek w dół, po drugie Gahan w dół, a po tzrecie i dla mnie najgorsze Serj opuścił zestawienie, co oznacza, że i u mnie go zabraknie. Icon_cry
No ale za to cieszy jedyna zmiana na podium. W ten sposób Raz Dwa Trzy trafiło u Ciebie wyżej niż u mnie, ale jeszcze jest niżej niż u Kiefera i Gary'ego.
22.03.2008 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
"saferłel napisał(a):1. W ogóle nie podoba mi się to że wszyscy na tym forum prawie lubią Raz Dwa trzy. Przeceniacie ich Icon_razz2
2. Jakby był ktoś tak dobry i podesłał płyte tej Zaryan byłbym wdzięczny, chociaż sam i tak koniec końców bym ją ściągnął, skoro zbiera tak dobre notki.
1. Nie całe Raz Dwa Trzy, tylko pojedyńcze utwory z tej płyty. A akurat ten jest rewelacyjną wersją utworu Młynarskiego i nie dziwię się, że święci tryumfy. Świetnie zagrane i do tego stopniowanie napięcia exponujące znakomity text z moim ulubionym fragmentem o Ikarach.
2. Nie znam płyty, ale jakoś tak czuję, że debiut był lepszy, chociaż w znacznym stopniu opierał się na standardach, ale przeróbka Cohenowej Suzanny jest po prostu genialna.
22.03.2008 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Peb to super źrodło pirackich plików, które wysysam z niego hektoliktrami Icon_razz2 [...]

Dzięki za namiary, a ze swojej strony polecam http://www.bunalti.com/ - stamtąd to dopiero można ciągnąć Icon_wink2

Gdyby tylko odwrócić podium... /oczywiście wg. mnie jeszcze lepiej byłoby umieścić na najwyższych stopniach numery 6. i 7. Icon_razz/. Super, że awansuje Raz, Dwa, Trzy Icon_biggrin3 Szkoda Małp...

Tak się zastanawiam, czemu u mnie jeszcze nie ma Happysadu :?:

Moja prywatna galeria
22.03.2008 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Hmmm z tego co patrzę po nazwach grup to sądzę, że ten twój link co dałeś jest idealny dla osób lubiących rockowe klimaty, szczególnie progresywne i może metal? Raczej to nie jest blog gdzie można by szukać pozycji różnogatunkowych...ja właśnie poszukuje następcy świetnej stronki KOKORO BLOGSPOT, która oferowała bardzo dużą gamę płyt (stamtąd zgrałem praktycznie wszystko co najlepsze w tym roku: Portishead, R.EM, Cave....). Teraz niestety strona, a raczej blog został skasowany z powodu umieszczenia linków chyba właśnie do R.E.M (bo co chwila był jeden kasowany, to admin wrzucał nowy)...nawet ktoś napisał informacje na stronie (ktoś z zewnątrz), że umieszczenia dalszych linków moze wiązać się z usunięciem bloga i chyba sie doczekał admin strony tego Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
Panowie ładnie to tak?! Nie ma neon.ki to OT kwitnie! Proszę wrócić do komentowania listy!
22.03.2008 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Widzę, że mamy do czynienia z oficjalnym stróżem listy Icon_razz2 No cóż, neon.ka w pewnym sensie sama sprowadziła dyskusję na off topic, ale ok Icon_razz2 Wszystko zostało wyjaśnione Icon_wink

Żeby więc nie pisać posta na daremno dodam: Fajnie, że David Gahan ciąglew top 20 Icon_biggrin Liczę na pojawienie się jakiegoś mocniejszego akcentu jeszcze (Deeper, Lie, Use You - do wyboru do koloru Icon_razz2)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Widzę, że mamy do czynienia z oficjalnym stróżem listy Icon_razz2 No cóż, neon.ka w pewnym sensie sama sprowadziła dyskusję na off topic, ale ok Icon_razz2 Wszystko zostało wyjaśnione Icon_wink
Jak myślicie zdał? Icon_wink2
22.03.2008 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #16
 
neon.ka napisał(a):07 05 08 Map Of The Problematique - Muse
Dzisiaj po raz pierwszy słuchałem płyty HAARP. Wersja koncertowa tego utworu jest po prostu powalająca Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim

[Obrazek: kleschko.png]
22.03.2008 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #17
 
kleschko napisał(a):Wersja koncertowa tego utworu jest po prostu powalająca Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim

Zgodzę się. Niesamowicie wykonali ją na Openerze Icon_mrgreen

Nawet pomimo tego, że ich gdyński koncert znam tylko ze zdjęć, filmów i bootlegów :roll:


kleschko napisał(a):Dzisiaj po raz pierwszy słuchałem płyty HAARP.

A ja jeszcze nie mam płyty, pomimo tego, że na jej wydanie czekałem od dobrych kilkunastu tygodni. Powód? Wersja polska nie na moją kieszeń... A póki nie mam opracowanej dobrej metody zagranicznych płatności, to z Anglii nie ma co sprowadzać /prowizja w mBanku to 20 zł za zagraniczny przelew... nawet wliczając te 20 zł w koszty, brytyjskie wydanie z dostawą do domu jest tańsze od polskiego ze sklepu Icon_exclaim/

Moja prywatna galeria
22.03.2008 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Kurczę, muszę Haarp zgrać w końcu. Do tej pory jakoś to minąłem, może dlatego, że znajomy ostro po niej poleciał (Żeby miłośnik Muse dał 2'5/5!!!!), ale ostatnio moi znajomi baaaardzo się mylą i najlepsze płyty mieszają z błotem, więc mam nadzieje, że i tym razem będzie podobnie Icon_wink I mi akurat się bardzo spodoba.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #19
 
ksch napisał(a):Niesamowicie wykonali ją na Openerze Icon_mrgreen
Odliczam dni do tegorocznego Openera Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
22.03.2008 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Fajnie, że David Gahan ciąglew top 20 Icon_biggrin Liczę na pojawienie się jakiegoś mocniejszego akcentu jeszcze (Deeper, Lie, Use You - do wyboru do koloru Icon_razz2)
albo łagodniejszego (Saw) Icon_wink2
23.03.2008 12:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 11 Listy (12.04.2008) neon.ka 20 5 082 29.01.2009 11:21 AM
Ostatni post: (s)
  Notowanie 26 Listy (26.07.2008) neon.ka 3 1 454 04.08.2008 09:01 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 25 Listy (19.07.2008) neon.ka 6 1 734 27.07.2008 12:04 AM
Ostatni post: mrsap
  Notowanie 24 Listy (12.07.2008) neon.ka 9 2 135 20.07.2008 05:10 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 23 Listy (05.07.2008) neon.ka 14 3 077 12.07.2008 11:15 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 22 Listy (28.06.2008) neon.ka 9 2 477 07.07.2008 05:14 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 21 Listy (21.06.2008) neon.ka 22 4 502 27.06.2008 01:19 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 20 Listy (14.06.2008) neon.ka 13 2 753 19.06.2008 12:42 PM
Ostatni post: ku3a
  Notowanie 19 Listy (07.06.2008) neon.ka 11 2 473 14.06.2008 03:31 PM
Ostatni post: saferłel
  Notowanie 18 Listy (31.05.2008) neon.ka 14 2 907 07.06.2008 06:23 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości