Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia teledysków
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #81
RE: Historia teledysków
Kordian napisał(a):Coś można wymyślić
Z Szymkiem wymyśliliśmy już w trakcie wakacji jak ponownie połączyć piłkarskie wrażenia z poznawaniem nowej muzyki. Chyba trzeba będzie wdrożyć jeszcze w tym roku ten pomysł w życie, oczywiście po wcześniejszej Waszej akceptacji.
Kordian napisał(a):rzadko oglądam klipy, ale z tych akurat dziwnym trafem wiele znam
W końcu wybierałem z pamięci, więc są tu same klasyczne... Icon_wink
Kordian napisał(a):Brałem, ale tylko w dwóch ostatnich etapach. Część piosenek zdążyłem przesłuchać. Były emocje!
Faktycznie, i głosowałeś na Portugalczyków Icon_evil od tamtego czasu pojawiło się na Forum wielu nowych graczy więc warto znów się pobawić w powiększonym składzie.
Kordian napisał(a):Z mojego punktu widzenia to niby dobrze, bo trudno się komentuję, kiedy na bieżąco przybywa materiału.
Nie ma tego tak dużo, tylko dwa tygodniowo Icon_wink a na sam koniec roku mam dwa giganty o których mam nadzieję że będziemy toczyć długie dysputy Icon_smile
20.10.2012 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #82
RE: Historia teledysków
Kontynuujemy temat ekstrawaganckich jegomości - tym razem zrozumiemy w pełni ich pasję... Icon_wink

ROZDZIAŁ 41

Dziwaki z boomboxem

DAFT PUNK da funk

W sugestywnym filmiku "Big City Nights" poznajemy Charles'a, który na ulicach Nowego Jorku przeżywa swoje rozterki sercowe. Obyście nie musieli nigdy wybierać pomiędzy dwoma namiętnościami...





FATBOY SLIM praise you

Czasem wydaje się Wam, że czeka Was kolejna zwykła wizyta w kinie... Przed nami kolejny teledysk, którego reżyserem jest Spike Jonze. Z resztą ujrzycie go zaraz na ekranie.



27.10.2012 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #83
RE: Historia teledysków
Moje propozycje tematów:
- z postaciami historycznymi
- w scenerii średniowiecznej
- aluzje do znanych filmów
- parodie innych słynnych klipów
- więcej miejsc w "Dookoła świata", np. Rosja, Afryka, Japonia, Egipt
- teledyski sportowe (według dyscyplin, np. koszykówka, lekkoatletyka, boks)
- z udziałem dzieci (np. dzieci udający muzyków grupy, było parę takich klipów)
- z motywami znanych bajek
28.10.2012 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #84
RE: Historia teledysków
No no, przyznam że sam mam z 10 tematów na nowy rok, z Twoimi to już będzie druga dycha, dzięki i proszę o więcej Icon_wink
28.10.2012 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #85
RE: Historia teledysków
(20.10.2012 05:54 PM)thestranglers napisał(a):  Faktycznie, i głosowałeś na Portugalczyków Icon_evil

To prawda, nie było to nic wybitnego, ale to drugie jak dla mnie było niewyobrażalnie, przerażająco słabe Icon_sad
28.10.2012 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Historia teledysków
Kordian napisał(a):ale to drugie jak dla mnie było niewyobrażalnie, przerażająco słabe
Hehe, dobrze że nie nazwałeś ich po imieniu to jakoś przełknę Twoją opinię Icon_wink
29.10.2012 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #87
RE: Historia teledysków
albarn92 napisał(a):Moje propozycje tematów:
- z postaciami historycznymi
- w scenerii średniowiecznej
- aluzje do znanych filmów
- parodie innych słynnych klipów
- więcej miejsc w "Dookoła świata", np. Rosja, Afryka, Japonia, Egipt
- teledyski sportowe (według dyscyplin, np. koszykówka, lekkoatletyka, boks)
- z udziałem dzieci (np. dzieci udający muzyków grupy, było parę takich klipów)
- z motywami znanych bajek
Co do dzieci to był odcinek z ich udziałem na 1 czerwca: "Zombie" Cranberries i "Family Portrait" Pink. I w drugim teledysku można powiedzieć że dziewczynka udawała Pink, śpiewała jej kwestię... więc tematu jakoś nie czuję.
Co do innych to trzeba przewiercić kopułę, na pewno coś się znajdzie Icon_wink
29.10.2012 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Historia teledysków
A pamiętasz The Cure "Boys Don't Cry"? Albo Moby "Find My Baby"?
29.10.2012 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #89
RE: Historia teledysków
1981 napisał(a):Albo Moby "Find My Baby"?
Pomyliłem tematy i tytuły. Pink była na dzień Matki, a na 1 czerwca Cranberries i właśnie "Find My Baby" Icon_wink
29.10.2012 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #90
RE: Historia teledysków
(29.10.2012 02:00 PM)thestranglers napisał(a):  
Kordian napisał(a):ale to drugie jak dla mnie było niewyobrażalnie, przerażająco słabe
Hehe, dobrze że nie nazwałeś ich po imieniu to jakoś przełknę Twoją opinię Icon_wink

Spokojnie, ja za słabiznę uważam też jakieś 5% mojej listy w tej chwili i 20-30% mojej listy w skali wszech czasów Icon_wink (na szczęście głównie z tych najstarszych notowań). A zdziwiłem się tym wyborem, bo wydawało mi się, że ta kapela miała lepsze numery... No ale to już historia.
29.10.2012 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #91
RE: Historia teledysków
Afryka: http://www.youtube.com/watch?v=FAgbZdrWiN4
Egipt (rozumiem, że wymieniony jako nie-Afryka jako reprezentant świata arabskiego. I słusznie, bo w ten sposób można zawędrować od Siouxsee & the Banshees do...Antique Icon_smile http://www.youtube.com/watch?v=PSTHMxBttlU
29.10.2012 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #92
RE: Historia teledysków
Kordian napisał(a):Spokojnie, ja za słabiznę uważam też jakieś 5% mojej listy w tej chwili i 20-30% mojej listy w skali wszech czasów
Dobrze Cię rozumiem w sumie. Wystarczy spojrzeć na moje notowania archiwalne, dużo na nich słabizny Icon_wink
29.10.2012 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #93
RE: Historia teledysków
1981 napisał(a):A pamiętasz The Cure "Boys Don't Cry"? Albo Moby "Find My Baby"?
Albo Queen "The Miracle"? Icon_smile
Kordian napisał(a):Egipt (rozumiem, że wymieniony jako nie-Afryka jako reprezentant świata arabskiego.
Tak, no i zresztą jest masa klipów z akcją w Egipcie, na razie nie będę podpowiadał, niech thestranglers sobie coś poprzypomina Icon_wink Ale o tym najbardziej oczywistym egipskim na pewno pamięta doskonale Icon_smile
02.11.2012 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Historia teledysków
albarn92 napisał(a):Tak, no i zresztą jest masa klipów z akcją w Egipcie, na razie nie będę podpowiadał, niech thestranglers sobie coś poprzypomina. Ale o tym najbardziej oczywistym egipskim na pewno pamięta doskonale
Hehe, pamiętam mimo że to nie jest mój ulubiony ich kawałek... Dobrze, wysilę swój umysł, w końcu lata wpatrywania się w "Greatest Hits" Paula Kinga zostawiły trwały ślad na psychice Icon_smile
Ale akcję z podróżami to myślę, że zrobimy już nieco bliżej lata 2013, ma być w końcu upalne Icon_wink
albarn92 napisał(a):A pamiętasz The Cure "Boys Don't Cry"? Albo Moby "Find My Baby"?
Albo Queen "The Miracle"?
Rozumiem że były tam dzieci, dziwne ale w ogóle nie mogę sobie przypomnieć obrazka do utworu Queen...
02.11.2012 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #95
RE: Historia teledysków
(29.10.2012 04:54 PM)thestranglers napisał(a):  
Kordian napisał(a):Spokojnie, ja za słabiznę uważam też jakieś 5% mojej listy w tej chwili i 20-30% mojej listy w skali wszech czasów
Dobrze Cię rozumiem w sumie. Wystarczy spojrzeć na moje notowania archiwalne, dużo na nich słabizny Icon_wink

Ja nawet nie liczę tych "pilotażowych" notowań z 1999 i 2001, bo wtedy bardziej próbowałem zgadywać i wypisywać to, co mogłoby się podobać moim rówieśnikom niż co podobało się mi. Myślę tylko o tych najnowszych - czasem gust naprawdę może zmienić się z tygodnia na tydzień.

Gdyby zamiast Egiptu były piramidy, można by dać to: http://www.youtube.com/watch?v=0j6g_uUhH2c

A z dziećmi od dawna kojarzą mi się The Housemartins: http://www.youtube.com/watch?v=yn9Qjad9eVY (i znowu Madness, ale tym razem "Baggy Trousers")
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.11.2012 02:20 PM przez Kordian.)
02.11.2012 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #96
RE: Historia teledysków
Dziś odcinek okazjonalny.

Gdyby ktoś zastanawiał się, który prezydent USA był najczęstszym gościem teledysków to służę dwoma przykładami...

ROZDZIAŁ 42

Nie tylko dla oczu prezydenta

FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD two tribes

Najpierw mamy telewizyjną przemowę Richarda Nixona, następnie fragment wywiadu z Yasserem Arafatem i exposé Johna F. Kennedy'ego. A później politycy przestają mówić i zimna wojna zmienia swój charakter...





GENESIS land of confusion

A teraz przekonamy się ile spraw ma na głowie głowa państwa amerykańskiego. Nie dziwota że śnią się koszmary. A potem łatwo pomylić głupie guziczki...



03.11.2012 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Historia teledysków
Nie pamiętam już, ale w teledysku "Boom!" System of a Down jest chyba George Bush?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.11.2012 05:33 PM przez 1981.)
03.11.2012 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Historia teledysków
1981 napisał(a):Nie pamiętam już, ale w teledysku "Boom!" System of a Down jest chyba George Bush?
Chyba nie widziałem, rozumiem że Bush syn? Właśnie, Bushowie także musieli być eksponowani.
04.11.2012 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Historia teledysków
Tak, syn. To był teledysk obrazujący protesty przeciw wojnie w Iraku.
04.11.2012 04:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Historia teledysków
ROZDZIAŁ 43

W kinie

DEPECHE MODE world in my eyes

Najpierw odwiedzamy kino samochodowe i wspólnie z parą w ciemnych okularach oglądamy "Strange Too Depeche Mode" Icon_wink





THE FUGEES killing me softly with his song

A teraz jesteśmy już w konwencjonalnym kinie, tyle że ci widzowie coś nie tacy jak powinni być: para za Lauryn zabawia się podawaniem sobie do ust popcornu a młodzi chłopcy przyszli do kina żeby wyrazić swoje frustracje. No ale może ja do niemodnego kina chodzę bo tu nie sprzedają popcornu Icon_wink



11.11.2012 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości