Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2011
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #61
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
prz_rulez napisał(a):skupiałem się głównie na nieznanych utworach (po to, by je poznać)
ta postawa mi się cholernie podoba, masz u mnie dużego plusa.To są arcydzieła Icon_smile
Remo napisał(a):Jest w poczekalni i czeka na wejście
koniec czekania Icon_smile
prz_rulez napisał(a):nie spodziewałbym się, że lubisz Enter Shikari
oj kiedyś miłość była głębsza.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.12.2011 08:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
25. Kasabian – Switchblade Smiles

Kawałek wbija w ziemię. Uczciwie powiem. Nowa płyta jest dobra, ale płaska i jałowa. Takie pitu-pitu. Brakuje mi tam czegoś takiego jak Switchblade Smiles. Takiego wygaru, takiej miazgi. Ale powiem tyle - i tak ich kocham - bo tyle równych płyt mało kto wydaje po tylu latach.





26. Stateless - Assassinations

Piosenka mnie rzuciła o ścianę. Link posłany od Listoholika odpaliłem w przerwie miedzy skrobaniem kartofli i myciem umywalki a tu takie COŚ. Przecierałem uszy ze zdumienia. Elektronika brzmi tu heavymetalowo. Wszystko jest tu pełne i mocne. Wow.

27. Chikinki - Bitte Bitte

Bitte - znaczy po niemiecku - ugryź1 - Nie ma to tamto, do mocy lizania biletu i eksperymentów z Mamą sporo brakuje, ale kawałek ma tamtą moc i luz. Buja i fajnie się rozwija. Końcówka to już zupełne wariactwo - smyczki na speedzie. Brawo.

28. Customs - Harlequins

Belgia - to fajny kraj - kupa świetnej muzy - Emigrant może coś na ten temat powiedzieć. Customs jest dla fanów Interpola i White Lies propozycją nie do odrzucenia, dowodem, że taka stylistyka nie zamrze Icon_smile





29. Small Black - Search Party

Ciągle wierni stylistyce chillwave - singiel z płyty z 2010 roku - piosenka mnie po prostu masakruje - taneczna - narkotyczna - dziwna - oniryczna - jak zwykle Icon_smile





30. Miami Horror feat. MAI - Echoplex

W Polsce na dyskotekach rządzą rzeczy zupełnie dla mnie niestrawne, eksponujące jakiś klimat bezmózgowia i wynaturzenia. Nikomu do głowy nie przyjdzie, by zagrać taką perłę.




http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.12.2011 09:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #63
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
ale pędzisz z tym podsumowaniem!
z ostatniej piątki wybieram Kasabian
27.12.2011 09:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #64
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
michal91d napisał(a):ale pędzisz z tym podsumowaniem!
niniejszym zwalniam Icon_smile Choć w zanadrzu pokusa, by zapostować więcej, bo dalej lepiej i fajniej Icon_smile
michal91d napisał(a):z ostatniej piątki wybieram Kasabian
doskonały wybór.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.12.2011 09:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Cytat:Kawałek wbija w ziemię. Uczciwie powiem. Nowa płyta jest dobra, ale płaska i jałowa. Takie pitu-pitu. Brakuje mi tam czegoś takiego jak Switchblade Smiles. Takiego wygaru, takiej miazgi. Ale powiem tyle - i tak ich kocham - bo tyle równych płyt mało kto wydaje po tylu latach.
Nie uważam, żeby było tam pitu-pitu, ale faktycznie SS jest inne - bo bardzo elektroniczne.
27.12.2011 10:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #66
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Tak się rozpędziłeś, że Ci pożarło miejsca 75-50. Icon_smile

Że Friendly Fires odnieśli wielki sukces na Dziobasowej to wiedziałem, bo przy układaniu typowania przyuważyłem z 6 utworów, jak nie więcej. Ale, że w 50 będzie ich tak dużo to się nie spodziewałem (brak notki świadczy o tym, że czekamy na kolejne). Icon_smile

Jona Vark bardzo cieszy, spory czas nie znałem tytułu tego utworu, później mi się zapomniało i w ten sposób nie zaistniał u mnie wcale. Szkoda... Icon_neutral

http://rateyourmusic.com/~meni
27.12.2011 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #67
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
meni napisał(a):Tak się rozpędziłeś, że Ci pożarło miejsca 75-50
o w mordę Icon_smile wreszcie ktoś to czyta Icon_smile
meni napisał(a):Friendly Fires

duże zaskoczenie, nie spodziewałem się aż tak wysokiej formy.
meni napisał(a):w ten sposób nie zaistniał u mnie wcale. Szkoda...

to podsumowanie - to kopalnia przebojów dla łowców dobrej muzyki. Naprawdę dobrej. Ręczę.

51 ANR - Big Problem
52 Foo Fighters - Bridge Burning
53 Sleep Parade - Mr Identify
54 Architecture in Helsinki - Contact High
55 The Drums - How It Ended
56 The Blackout – Higher & Higher
57 Wye Oak - Civilian
58 Fleet Foxes - Grown Ocean
59 ANR - Stay Kids
60 California Wives – Tokyo
61 Shine 2009 - So Free (Feat. Paula Abdul)
62 Active Child - Playing House (feat. How To Dress Well)
63 Veto - This is Not
64 Incubus – Promises, Promises
65 Buffalo Tom - Arise, Watch
66 Keep Shelly In Athens - Hauntin' Me
67 The Airborne Toxic Event – Numb
68 The Music – Ghost Hands
69 Light Asylum - Dark Allies
70 Foster The People – I Would Do Anything For You-version-2
71 The Kooks - Junk Of The Heart (Happy)
72 Wilder - Skyful Of Rainbows
73 Wild Beasts - Catherine Wheels
74 The New Divison - Starfield
75 Asobi Seksu - Trails

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.12.2011 10:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #68
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
(27.12.2011 10:25 PM)meni napisał(a):  Tak się rozpędziłeś, że Ci pożarło miejsca 75-50. Icon_smile

Typy można jeszcze do jutra, więc pewnie te miejsca za dużo by zdradziły Icon_biggrin

(27.12.2011 10:12 PM)prz_rulez napisał(a):  Nie uważam, żeby było tam pitu-pitu,

Velociraptor! jest w miarę solidna, ale trochę bez wyrazu, nie ma startu do poprzedniczki.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.12.2011 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #69
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Art. Brut. napisał(a):ale trochę bez wyrazu, nie ma startu do poprzedniczki.
to właśnie chciałem powiedzieć, z ust wyciągnięte. Days .. to w ogóle przemilczmy.
Art. Brut. napisał(a):Typy można jeszcze do jutra, więc pewnie te miejsca za dużo by zdradziły
zaskakująco niska frekwencja - nagroda czeka tuż obok mnie. Icon_razz2

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.12.2011 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Widzę wspólne off-festiwalowe akcenty, które są również bliskie mojemu sercu. Mam nadzieję, że miłe towarzystwo dodatkowo zapunktowało, kiedy dodawałeś do pkt. czynnik ''sercowy'' Icon_wink Pamiętam, że ''Banana'' wtedy zabrzmiała tak jak nigdy wcześnie....i nigdy potem na płycie. Jednorazowy show na wielką skalę. Wielka szkoda, że teledysk do Girl Panic nie powstał równolegle z premierą singla i singiel nie został dopieszczony przez promocję wytwórni. Kto wie jakby skończyło się to na listach przebojów. Z tego, co kojarzę to obecnie jest on jednym z najpopularniejszych w youtube. Za to The Dears nagrali album, który jest być może na szczycie listy ''nieprzesłuchanych'' w 2011 roku. Tylko kiedy do tego wrócić? Tune-Yards, VHS, Fleet i Neon to kolejni faworyci - wszystkich bardzo cenię, chociaż VHS jakoś nie powiodło się na DLP. Kasabian z 25 to dla mnie niemiła niespodzianka - dla mnie dużo rozczarowanie, kierunek, w którym nie chciałbym podążać....a przecież mógłbym za nimi iść z zawiązanymi oczami po tym, co zrobili na przedostatnim LP. Customs niestety nie są jeszcze na tyle mocni, aby zagrozić pozycji dEUSA wśród belgijskich propozycji na mycharts.pl, ale nasze listy dają im ku temu szanse. Oby się udało!
27.12.2011 11:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #71
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Skoro zostałem wywołany do tablicy, to też wytypuję:

1. Ariel Pinks' Haunted Graffiti - Fright Night (Nevermore)
2. M83 - Midnight City
3. Bag Raiders - So Demanding
4. Architecture In Helsinki - Escapee
5. Metronomy - The Look

A jeśli coś nie z tej piątki to obstawiałbym jeszcze:
Sparkadia - Talking Like I'm Falling Down Stairs
Active Child - Hanging On
Foo Fighters - Rope
Computers Want Me Dead - We Walk In Circles
Chairlift - Amanaemonesia
Foster The People - Houdini
28.12.2011 02:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #72
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Rincewind napisał(a):Skoro zostałem wywołany do tablicy, to też wytypuję:
no wreszcie, dziękuję Icon_smile
saferłel napisał(a):Jednorazowy show na wielką skalę
dzięki za fajny komentarz, faktycznie to było coś niezapomnianego
Rincewind napisał(a):Za to The Dears nagrali album, który jest być może na szczycie listy ''nieprzesłuchanych'' w 2011 roku
pitchfork zmasakrował tę płytę, ja jej nie znam, bo słuchałem 4 utwory, ciekaw jestem Twojego zdania.
saferłel napisał(a):Kasabian z 25 to dla mnie niemiła niespodziank
generalnie, to najwyżej usytuowany ich kawałek. Więc podzielam surowy osąd. Natomiast ta piosenka trochę rożni się od całego materiału i to nie tylko kwestia elektroniki.
saferłel napisał(a):singiel nie został dopieszczony przez promocję wytwórni.
to niestety prawda. Marna promocja powoduje, że przepadają takie cuda.
saferłel napisał(a):Customs niestety nie są jeszcze na tyle mocni, aby zagrozić pozycji dEUSA
nie ma takiej opcji - deus to królowie Belgijskiej sceny. Bez cienia wątpliwości.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.12.2011 08:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #73
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
wracamy na podsumowanie, do dziewiątej przyjmuję typu Top 5. Ani Furbul, ani aakt, ani Listoholik, ani Michał nie dali typów - aż głupio.


21. School Of Seven Bells - I L U

School Of Seven Bells - wielokrotnie zgłaszali akces do największych tego globu. W sumie teraz żałuję, że nie ma ich wyżej. To arcydzieło. Każdy kto zna klimat 4AD - właściwie nie będzie miał wyboru - ulegnie. Magia i piękno w nieco mrocznym sosie.





22. Det Vackra Livet - Viljan

Det Vackra Livet - po prostu rozsadza moją duszę, nie tylko klimatem, nie tylko zimnofalową mocą, nie tylko norweskim chłodem, po prostu powala. Cudowną partią saksofonu, niemalże jak Mike Scott, czymś niedzisiejszym. Mało kto się poznał, ale ten kto pokochał, nie żałuje na pewno.






23. The Strokes - Machu Picchu

Przesympatyczna formacja, której kibicuję od samego poczatku. Wraz z formacjami typu Franz Ferdinand czy The Libertines zrobiły swego czasu spore zamieszanie na listach. Przy ich ówczesnych dokonaniach, nowe granie gitarowe formacji typu Brother czy Smiths Westerns, przy całej do nich sympatii, wywołuje co najwyżej jowialny uśmiech. Wtedy naprawdę były świetne czasy. Ale szybko się skończyły. Wiele nadziei poszło w dym. Nic to, Panowie wrócili i nagrali bardzo fajną płytę, skoczną, przyjemną, chciałoby się powiedzieć: jak za starych czasów. Ale przecież było wczoraj. Machu Picchu zwala z nóg.

24. Deerhoof - Super Duper Rescue Heads!

To jedna z najbardziej interesujących formacji w świecie eksperymentalnego pop-rocka. Ich muzyka zawsze zakręcona i udziwniona, zawsze ma swój trzon melodyczny. I nawet jeśli ta melodia jest karkołomna to zawsze brzmi trochę dziwnie. To muzyka nie dla każdego, to dla ludzi wyjątkowo cierpliwych. Choć Super Duper Rescue Heads to wyjątkowo przebojowa pozycja jak na nich.




http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.12.2011 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #74
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
moje typowanie czołówki jest znacznie utrudnione, bo ciągle jeszcze świątecznie jestem za granicą. wracam jutro albo pojutrze.. wtedy wczytam się w to Twoje wyśmienite podsumowanie roku!
jeśli przedłużysz typowanie i zdążę, to wtedy zatypuję Top 5, jeśli nie, trudno Icon_cry2
28.12.2011 08:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #75
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
dziobaseczek napisał(a):wracamy na podsumowanie, do dziewiątej przyjmuję typu Top 5. Ani Furbul, ani aakt, ani Listoholik, ani Michał nie dali typów - aż głupio.
Ja oczywiście po cichu zaglądam do podsumowania, ale nie miałem za bardzo czasu ani motywacji by przypomnieć sobie twoje notowania. Jednak skoro są jeszcze dwie godziny i skoro zostałem wymieniony z nicku, to będzie typ ode mnie Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.12.2011 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #76
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
1. Chairlift - Amanaemonesia
2. M83 - Midnight City
3. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Fright Night (Nevermore)
4. Brothertiger - Evening Glow
5. Metronomy - The Loook

Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.12.2011 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #77
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
ojej, chyba nie dam typu...
28.12.2011 11:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
dziobaseczek napisał(a):Bitte - znaczy po niemiecku - ugryź
"Bitte" znaczy po niemiecku tylko "proszę". Gryźć jest "beissen", więc "gryź" byłoby "beisse".
28.12.2011 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #79
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
thestranglers napisał(a):"Bitte" znaczy po niemiecku tylko "proszę".
Trzeba przyznać thestranglersowi rację. Tu raczej nie ma wątpliwości jak w przypadku "Du Hast" Rammsteina. Może Dziobasowi w tym pośpiechu niemiecki z angielskim się trochę przemieszał Icon_wink
29.12.2011 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #80
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
thestranglers napisał(a):"Bitte" znaczy po niemiecku tylko "proszę". Gryźć jest "beissen", więc "gryź" byłoby "beisse".
tak naprawdę sprawdzałem Wasza czujność. A tak serio, to jestem zaskoczony tym przeoczeniem. Aż mi wstyd. Icon_smile
michal91d napisał(a):ojej, chyba nie dam typu...
trudno, ale jako pokutę nakazuję odsłuchanie wszystkich piosenek z top 20 Icon_smile
furbul napisał(a):godziny i skoro zostałem wymieniony z nicku, to będzie typ ode mnie
dziękuję, to było dla mnie ważne, bo lubię Twoja listę.
Listoholik napisał(a):jeśli przedłużysz typowanie i zdążę, to wtedy zatypuję Top 5, jeśli nie, trudno Icon_cry2
nie przedłużam, bo juz jesteśmy w top 20 Icon_sad szkoda, ale jako pokutę nakazuję odsłuchanie wszystkich piosenek z top 20 Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.12.2011 09:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 154 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 457 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 710 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 029 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 873 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 438 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 5 954 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 893 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
Dzwonek Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015 dziobaseczek 49 14 991 20.01.2016 05:32 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 651 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości