Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1083 - 11.12.2011
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1083 - 11.12.2011
Zespół 5 litrów czerwieni szybko awansował do grona jednych z moich ulubieńców. Na początku to był po prostu jeden z zespołów, które się zgłosiły do Radia Orbit, ale potem poszczególne utwory coraz bardziej zaczęły mi się podobać. Potem był pierwszy koncert, wywiad, poznanie zespołu osobiście, nie tylko poprzez maila i potem dalsza współpraca. Teraz w niedzielę byłem na drugim koncercie. Grali sami, bez nikogo przed nimi albo po nich, przez co do małego klubiku ludzie przyszli tylko dla nich. Atmosfera była kapitalna, oni grali rewelacyjnie, a móc obserwować to z kanapy stojącej bokiem do sceny jakieś 2 metry od niej (przy tym popijając piwko) to było zupełnie niepowtarzalne uczucie. Po koncercie krótka albo dłuższa rozmowa z każdym z członków zespołu. Fantastyczny wieczór! Nie może być inaczej - płyta powraca na pierwsze miejsce, a jeszcze w tym roku będzie już dostępna w postaci fizycznej i każdy będzie mógł ją sobie kupić. I będzie pod patronatem Radia Orbit! Icon_biggrin3 Jakby tego było mało, to "To ja dzwonię" przegrało tylko z Comą, a "Finansowy" wszedł do dziesiątki. Jak dla mnie to spektakularny sukces! Icon_smile2 Ale i inne zespoły które gram w audycji radzą sobie coraz lepiej. Znakomity start zanotował Pigwar. Czekam już na kolejne nagrania zespołu. Jednym z moich ulubionych polskich zespołów jest Big Cyc. Już nawet nie pamiętam ile swoich płyt umieścili w pierwszej dziesiątce mojej listy. Lubię ich od samego początku, od płyty "Z partyjnym pozdrowieniem", a nowa płyta "Zadzwońcie po Milicję!" nawiązuje do tamtych dźwięków, ale chyba nie mogło być inaczej, bo została stworzona z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Dobrze rokuje, bo już w kilka dni po kupieniu jej dostała się do pierwszej dziesiątki, a ponadto pochodzący z niej "Ruski keczap" debiutuje wśród piosenek. Podwójnie debiutuje też Kazik Na Żywo. Płyta o dwóch tytułach przedziera się do dziesiątki, bo tygodniu spędzonym w drugiej. Jeden z utworów stanowiących tytuł płyty zadebiutował tydzień temu (a tym razem wykonuje ładny skok), a teraz pojawia się drugi. Na razie nie podwójnie, lecz pojedynczo wkracza Buldog. Piosenka w której pada niemal tytułowy zwrot z nowej płyty podoba mi się na razie najbardziej, nie licząc singla. Ale w kolejnym notowaniu sytuacja może być już zupełnie inna, bo w piątek wybieram się na koncert. A jedyna dziś wzmianka o wykonawcy zagranicznym jest dziełem Five Finger Death Punch. Płyta radzi sobie bardzo dobrze i aż dziwne, że na razie tylko jeden kawałek zawitał na listę. To teraz zjawia się drugi, zamykający ten krążek "100 Ways to Die".

Notowanie 1083:

01. 01. 07. 07. Los cebula i krokodyle łzy - Coma
02. 06. 05. 05. To ja dzwonię - 5 litrów czerwieni
03. 05. 03. 03. Public Enemy No. 1 - Megadeth
04. 04. 13. 13. Irresistible Force - Jane's Addiction
05. 07. 04. 04. W chorym sadzie - Coma
06. 02. 08. 08. Nie ma nieba - Frontside
07. 03. 06. 06. Awangarda jazz i podziemie - Strachy na Lachy
08. 08. 05. 05. AstroBlues - Triquetra
09. 16. 01. 01. Finansowy - 5 litrów czerwieni
10. 09. 23. 23. Autystyczny - Luxtorpeda

11. 10. 06. The Hunter - Mastodon
12. 13. 05. Let's Roll Just Like We Used To - Kasabian
13. 11. 09. La Fée - Zaz
14. 12. 08. Kostuchna - Indios Bravos
15. 14. 04. Nionio - Wojtek Mazolewski Quintet
16. 15. 09. Tell Me Honey - Jon Fratelli
17. 17. 09. Piosenka o Bośni - Buldog
18. 24. 06. Kto? - Nosowska
19. NN. 01. Dobry dzień na śmierć - Pigwar
20. 36. 03. Locust - Machine Head
21. 18. 04. Czarna Helena po roku - Artur Andrus
22. 19. 19. Walk - Foo Fighters
23. 41. 02. Plamy na Słońcu - Kazik Na Żywo
24. 20. 13. Rikki Tikki Tavi - Fair to Midland
25. 21. 07. Bóg wie gdzie - Zakopower
26. 22. 20. Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk
27. 23. 20. Dygoty - Grabaż i Strachy na Lachy
28. 25. 20. Czarny chleb i czarna kawa - Strachy na Lachy
29. 26. 31. Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik
30. 30. 17. Days Are Forgotten - Kasabian
31. 31. 22. Proces - Plagiat 199
32. 29. 12. I Can't Be Without You - Lenny Kravitz
33. 27. 05. Hell - Disturbed
34. 28. 08. Zanim pójdę - Czesław Śpiewa
35. NN. 01. Ruski keczap - Big Cyc
36. 32. 11. Brighter Blue - Red Box
37. 38. 38. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk
38. NN. 01. 100 Ways to Hate - Five Finger Death Punch
39. 35. 14. Nasza relacja - Zdalnie Sterowani
40. 33. 21. Film o końcu świata - Grabaż i Strachy na Lachy
41. 34. 19. Under And Over It - Five Finger Death Punch
42. NN. 01. Z wierszy o państwie I-IV - Buldog
43. NN. 01. Bar la Curva - Kazik Na Żywo
44. 37. 35. Dear Rosemary - Foo Fighters
45. 40. 05. Starlight - Rachael Yamagata
46. 42. 60. Victim - Avenged Sevenfold
47. 39. 35. I Should Have Known - Foo Fighters
48. 44. 18. Niech żyje bal - Kenny G
49. 46. 46. The End - Kings of Leon
50. 49. 169. All Nightmare Long - Metallica

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

43. 09. American Beauty - Stiltskin & Ray Wilson
45. 08. Whiskey & Ritalin - Fair to Midland
47. 20. Pryszcz na nosie - Piotr Bukartyk
48. 13. Baby - Warpaint
50. 26. Blood Brothers - Iron Maiden

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1071:

01. 02. 06. 06. Samiec omega - 5 litrów czerwieni
02. 01. 07. 07. Coma - Coma
03. 03. 12. 12. Velociraptor! - Kasabian
04. 05. 04. 04. Th1rt3en - Megadeth
05. 04. 09. 09. American Capitalist - Five Finger Death Punch
06. 09. 02. 02. Unto the Locust - Machine Head
07. 06. 11. 11. Psycho Jukebox - Jon Fratelli
08. NN. 01. 01. Zadzwońcie po Milicję! - Big Cyc
09. NN. 01. 01. Bar la Curva / Plamy na słońcu - Kazik Na Żywo
10. 10. 24. 24. Do przodu - Plagiat 199

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

07. 21. 04. Chrystus miasta - Buldog
08. 04. 04. The Hunter - Mastodon

--------------------------

11. World Wide Rebel Songs - The Nightwatchman
12. The Great Escape Artist - Jane's Addiction
13. AstroBlues - Triquetra
14. The Hunter - Mastodon
15. Chrystus miasta - Buldog
16. Laudatores Temporis Acti - Buldog
17. Zaz - Zaz
18. Pan Krakers - Arka Noego
19. Metals - Feist
20. 19 - Adele
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2011 03:55 PM przez ku3a.)
13.12.2011 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
a Metallica gdzie?! Icon_wink2
nowa oczywiście Icon_smile2

Niestety u mnie ani KNŻ, ani Buldog, ani Big Cyc nie może liczyć na takie sukcesy jak u Ciebie. szkoda... ale nic na to nie poradzę. fakt, że BC znam tylko jeden utwór. Muzyka ok., ale nie do końca mi się podoba podejście do tematu. ale może dam szansę całej płycie?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.12.2011 04:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
Yacy napisał(a):a Metallica gdzie?! Icon_wink2
nowa oczywiście Icon_smile2
mam nadzieję, że nie masz na myśli "Lulu", bo tego to na mojej liście nie będzie Icon_wink2. płyta wymęczyła 2 tygodnie 2 drugiej dziesiątce, max 18 miejsce i to jest i tyle o wiele więcej niż jej dawałem po pierwszych odsłuchach Icon_wink2.
a ta właściwa Metallica dotarła do mych uszu dopiero wczoraj, więc nie miała szansy załapać się na to, przedwczorajsze notowanie Icon_smile2. ale za tydzień to już zupełnie co innego Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Niestety u mnie ani KNŻ, ani Buldog, ani Big Cyc nie może liczyć na takie sukcesy jak u Ciebie. szkoda...
trudno Icon_smile2. ale może do Buldoga się jeszcze przekonasz, w końcu z "Chrystusa" też łapały z opóźnieniem Icon_smile2. no ja jak na razie też się nie rozpływam z zachwytu nad płytą. ale tak jak mówiłem w wywiadzie z Piotrem Wieteską - z "Chrystusem" też szło ciężko, a wszystko zmienił koncert na Juwenaliach. no a w piątek będę ich po raz kolejny widzieć na żywo Icon_smile2.
Yacy napisał(a):fakt, że BC znam tylko jeden utwór.
a który? "Polska"? czy może jeszcze o "Nasz PRL" chodzi? bo "Nasz PRL" to mi nie podchodzi. ale to jest jedyny utwór ich autorstwa na tej płycie, reszta to covery utworów z tamtych czasów.
13.12.2011 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
nie miałem na myśli LULU Icon_wink2

Buldog na CD leży u mnie już chyba trzeci tydzień. i cały czas kładę na niego inne nowsze płyty i z nich słucham muzyki. A nawet wczoraj wyciągnąłem płytę spod Buldoga Icon_razz Po prostu po 1,5 czy 2,5 odsłuchaniach jakoś mnie do niej nie ciągnie...

Polska... Zaproponuj dziś coś po 21:00 to może się coś zmieni Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.12.2011 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
5 litrów czerwieni znam oczywiście z Radia Orbit, a dokładniej z Twojej audycji. Od razu mówię, że mi się podoba, ale jeszcze nie miałem okazji mocno się wsłuchać, zwykle to tak jednym uchem gdy włączam twoje audycje z nagrania. Ostatnio nie mogłem słuchać na żywo, ale jestem na bieżąco co się tam u Ciebie dzieje, a dzieje się.
I w ogóle muszę trochę odświeżyć listę swoją, która ostatnio bazuje tylko na mojej muzyce i LP3, a w prawie zerowym stopniu na propozycjach innych forowiczów, które zwykle znajdywałem na osobistych listach. U Ciebie sporo potencjalnych przebojów. Na pewno z wieloma się zapoznam.
"Plamy na słońcu" mocno w górę - mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że to będzie czołówka Twojej listy jak i LP3. Cała płyta jest niezła. Z tej okazji odświeżyłem sobie całą dyskografię KNŻ i Kazika solowego.
Słyszałem, że Big Cyc wydaje nową płytę, nawet wczoraj słyszałem coś w Trójce, ale nie wiem który to był utwór. Brzmiał dobrze i z chęcią zapoznam się z całością - jak zawsze z resztą, bo Big Cyc mimo, że w mediach o nich nie słychać to cały czas grają na dobrym poziomie. Na pewno zagram ich w najbliższej Hipisówce.
Nowy Buldog nie porwał mnie tak mocno jak poprzedni. Może potrzeba trochę czasu, ale jestem prawie pewny, że nie przebije sympatii do pierwszej (a w zasadzie drugiej) płyty. U Ciebie z resztą też nie ma powalających wyników.
I muszę poznać w całości nową Arkę Noego Icon_smile Znajdzie się jakiś utwór na Twojej liście? Przynajmniej pretendują?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.12.2011 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
ku3a napisał(a):"Nasz PRL" to mi nie podchodzi. ale to jest jedyny utwór ich autorstwa na tej płycie
A na tej płycie jest ta sama wersja jak na poprzedniej czy nowa?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.12.2011 11:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
Lista jak zwykle bardzo ciekawa. A ostatnio intryguje mnie te 5 litrów, które u Ciebie tak szaleje, ale jak dotąd niestety nie byłem w stanie do tego dotrzeć.
Słyszałem tylko w Rockiestrze i pamiętam, że mi się podobało.
Z każdym kolejnym notowaniem robię ostatnie duże ... Ufff. Ale jest ..po raz kolejny. Równiutkie 3 lata i 3 m-ce.
Arka Icon_exclaim Kurde, w szoku byłem jak wczoraj posłuchałem co te dzieciaki wyrabiają na tej płycie. Super im wyszło.
Z nowości cieszy mnie KNŻ, mimo że płyta się broniła, bo początki miała u mnie trudne.
A dodatkowym plusem jest to, ze debiutuje Bar. Icon_smile To też mój ulubiony na płycie.
Za to na przeciwnym biegunie niestety Plamy. Gdybym nie znał KNŻ to w życiu bym nie przypuszczał, że to oni.
Być może dlatego na początku nie ciągnęło mnie w ogóle do nowej płyty
I ciekawe jak tam Big Cyc. tytuł zaczerpnęli z końcowego motywu ich Piosenki Góralskiej , więc w sumie czemu nie... A jeśli byłby to powrót do ich początków to byłoby w ogóle rewelacyjnie.
14.12.2011 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
"Proces" chwycił Icon_smile
17.12.2011 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
Yacy napisał(a):Polska... Zaproponuj dziś coś po 21:00 to może się coś zmieni Icon_mrgreen
i jak? Icon_wink2 bo u mnie... Icon_eek ale o tym w nowym notowaniu.
tadzio3 napisał(a):5 litrów czerwieni znam oczywiście z Radia Orbit, a dokładniej z Twojej audycji. Od razu mówię, że mi się podoba
super Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):jestem na bieżąco co się tam u Ciebie dzieje
cieszę się Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):"Plamy na słońcu" mocno w górę - mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że to będzie czołówka Twojej listy jak i LP3
co do LP3, to wygląda na to, że będzie nieźle, a u mnie nie wiem jeszcze... Tzn. nieźle to już jest, ale czy będzie tak jak piszesz to się okaże Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Big Cyc mimo, że w mediach o nich nie słychać to cały czas grają na dobrym poziomie
no właśnie Icon_smile2. to zresztą jeden z moich ulubionych polskich zespołów Icon_smile2. co prawda ostatnie kilka płyt aż tak dużymi przebojami nie było, ale wygląda na to, że nowa ma szansę osiągnąć najlepsze wyniki od wielu lat.
tadzio3 napisał(a):Nowy Buldog nie porwał mnie tak mocno jak poprzedni. Może potrzeba trochę czasu, ale jestem prawie pewny, że nie przebije sympatii do pierwszej (a w zasadzie drugiej) płyty. U Ciebie z resztą też nie ma powalających wyników.
tak, szału nie ma. może to przez to, że ta nowa płyta jest spokojniejsza. "Chrystus" był bardziej energetyczny. ale siła Buldoga to przede wszystkim koncerty! rewelacyjne koncerty!
tadzio3 napisał(a):I muszę poznać w całości nową Arkę Noego Icon_smile Znajdzie się jakiś utwór na Twojej liście? Przynajmniej pretendują?
na razie pojedyncze utwory się nie wybijają, na razie lubię jako całość Icon_smile2.
tadzio3 o piosence Nasz PRL napisał(a):A na tej płycie jest ta sama wersja jak na poprzedniej czy nowa?
prawdę mówiąc nie wiem Icon_wink2. niezbyt mi się ta piosenka podobała i nie słuchałem jej wiele razy, przez co nie utrwaliła mi się w głowie i teraz słuchając nie umiem powiedzieć czy to nowa wersja Icon_wink2.
Aro napisał(a):Lista jak zwykle bardzo ciekawa.
dzięki Icon_smile2.
Aro napisał(a):A ostatnio intryguje mnie te 5 litrów, które u Ciebie tak szaleje, ale jak dotąd niestety nie byłem w stanie do tego dotrzeć.
Słyszałem tylko w Rockiestrze i pamiętam, że mi się podobało.
bardzo się cieszę Icon_smile2. bo właśnie najbardziej mi zależy, żebyście polubili takie moje wynalazki, a nie jakieś ogólnie znane zespoły, które jak nie przy okazji Rockiestry to przy innej okazji i tak by się poznało Icon_smile2. w sprawie 5LC dużo będzie mówione w najbliższych tygodniach, a może i coś na temat tego jak zdobyć te nagrania Icon_wink2.
Aro napisał(a):Z każdym kolejnym notowaniem robię ostatnie duże ... Ufff. Ale jest ..po raz kolejny.
tak... ale teraz już naprawdę nóż na gardle...
Aro napisał(a):Być może dlatego na początku nie ciągnęło mnie w ogóle do nowej płyty
tak, pierwszy singiel jest ważny, wiadomo ile znaczy pierwsze wrażenie Icon_wink2.
Aro napisał(a):I ciekawe jak tam Big Cyc
pewnie jutro albo pojutrze będziesz już mógł sprawdzić jak sobie u mnie wczoraj poradzili Icon_wink2.
prz_rulez napisał(a):"Proces" chwycił Icon_smile
tzn.? Icon_wink2
19.12.2011 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
ku3a napisał(a):na razie pojedyncze utwory się nie wybijają, na razie lubię jako całość Icon_smile2.
Wczoraj zapoznałem się z płytą. No i fajna.
ku3a napisał(a):prawdę mówiąc nie wiem Icon_wink2. niezbyt mi się ta piosenka podobała i nie słuchałem jej wiele razy, przez co nie utrwaliła mi się w głowie i teraz słuchając nie umiem powiedzieć czy to nowa wersja Icon_wink2.
Teraz już wiem, że ta sama

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
21.12.2011 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: notowanie 1083 - 11.12.2011
Tzn. zobacz sobie jak sobie radzi na mojej liście.
22.12.2011 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości