Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Tuenti #1
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #1
Top Tuenti #1



Top Tuenti - Notowanie #1



POZYCJA NA LIŚCIE | POZYCJA W POPRZEDNIM NOTOWANIU (N - NOWOŚĆ) | ILOŚĆ TYGODNI W ZESTAWIENIU | Wykonawca - Tytuł Utworu



01 | N | 01 | Power Source - Sparks (Original Mix)

02 | N | 01 | David West feat. Andreas Hermansson - Larry Mountains 54 (Juventa Remix)

03 | N | 01 | Scuba - Never

04 | N | 01 | Dirty Diamonds - Diamonds R Forever (Perplex vs. InterSys Remix)

05 | N | 01 | Electro Sun vs. Bizzare Contact vs. Phanatic - Out Of Your Love (Sesto Sento Remix)

06 | N | 01 | Juventa - Dionysia

07 | N | 01 | Ziki vs. Underbeat - Outbreak

08 | N | 01 | London Elektricity - Yikes!

09 | N | 01 | Adam Szabo - Serano (Original Mix)

10 | N | 01 | E-Clip - Asia Tribe

11 | N | 01 | Outsiders - New Dream Arrive

12 | N | 01 | Ost & Meyer - Britanica

13 | N | 01 | Jonni Black feat. Sandy Huff - It's Your Life (Original Mix)

14 | N | 01 | Nitrous Oxide - iPeople (Original Mix)

15 | N | 01 | Ticon - Blow My Horn

16 | N | 01 | Mauro Picotto - I Am What I Am (2000 And One's Celebrate Life With House Remix)

17 | N | 01 | Metrik - T-1000 (Original Mix)

18 | N | 01 | StoneBridge pres. J-C feat. Miss Bunty - Break Free (Funky Mix)

19 | N | 01 | Mauro Picotto - Monogram (Sasha Carassi Remix)

20 | N | 01 | Hed Kandi Gitterarti - Top Of The World (Original Mix)



POCZEKALNIA:
  • Quantica - Solar Energy
  • Bobina With Ilya Soloviev – Scream Dream (Album Version)
  • Chris Montana & Etienne Ozborne feat. Polina Griffith - Don’t Give It Up (Christian Luke ReDub)
  • E-Clip - Salva Divinorum
  • ShockOne feat. Phetsa - Crucify Me (Part 1)

Sapientia Uti
09.12.2011 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 063
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: Top Tuenti #1
W końcu! No, to biorę się do odsłuchiwania bo znam tylko trzy kawałki Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.12.2011 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Top Tuenti #1
Mauro Picotto! Ciekawe, czy bardzo się zmienił od czasów "Komodo"...
09.12.2011 11:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Top Tuenti #1
Przesłuchałem czołówkę i niestety jestem lekko rozczarowany. Myślałem, że to będzie lista pełna elektroniki świat, a tu jednak wyraźnie słychać jednokierunkowe ciągoty do muzyki house czy trance, podanej w dosyć osobliwych formach (remiksy, wersje itd...). Przynajmniej trafiłem na takie kompozycje. Naprawdę nie słuchasz rzeczy bardziej przyziemnych, w stylu, no nie wiem, Ladytron albo The Knife? Icon_wink Muzyka z listy przypomina mi remiksy singli PSB z ich najbardziej nowoczesno-elektronicznej płyty ''Nightlife'', która nie jest dla mnie na pewno wybitnym osiągnięciem. ''New York City Boy'' czy ''Don't Know'' były przerabiane w takim stylu przez wielu DJ-ów. To w sumie mój jedyny poważny kontakt z takim graniem. Sam nigdy nie wgłębiałem się w pełne płyty. Zgodnie z tym co napisałeś w innym wątku - gatunków i podgatunków muzyki elektronicznej jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie, ja poruszam się w nieco innej bajce.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2011 01:11 AM przez saferłel.)
10.12.2011 01:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: Top Tuenti #1
Wreszcie, w wolnej chwili przesłucham, ja mam podobny gust jak saferłel, więc klubowe brzmienia nie są dla mnie łatwe, ale obiecam Ci, że przynajmniej pierwszą 5 i nowości będę regularnie odsłuchiwał i komentował.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.12.2011 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Top Tuenti #1
Tom_Bonsz napisał(a):01 | N | 01 | Power Source - Sparks (Original Mix)
ponad 7 minut, muzycznie nie moja bajka, ale wyczuwam, że może się podobać. Kawałek jest na prawdę solidny, transowy i co istotne - nie irytuje. A to już coś.
Tom_Bonsz napisał(a):David West feat. Andreas Hermansson - Larry Mountains 54 (Juventa Remix)
podobnie jak wyżej, solidne, może się podobać, ale faktycznie bardziej do słuchania gdzieś w tle. Nie czuję tej pieśni.
Tom_Bonsz napisał(a):03 | N | 01 | Scuba - Never
ten z tej trójki jest najlepszy, zdecydowanie. Po pierwsze, jakiś urozmaicony pode mnie bardziej, krótszy i może intrygować. Dla mnie to najlepszy kawałek z podium. Na resztę dziś nie mam czasu i siły nieco też Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.12.2011 04:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #7
RE: Top Tuenti #1
Cytat:Mauro Picotto! Ciekawe, czy bardzo się zmienił od czasów "Komodo"...
Tak naprawdę Mauro chyba wcale się nie zmienił. W czasach "Komodo" też miał smykałkę do dźwięków House, Techno czy Lounge. Dla mnie jest artystą wszechstronnym i właśnie za to go cenię Icon_wink

Safałelu Icon_smile
Z tego co zdążyłem się zorientować, najbardziej lubisz brzmienia gitarowe, co już w zasadzie wszystko mi wyjaśnia Icon_wink
Ludziom takim jak Ty nieraz trudno zrozumieć to, czego słucham, co nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, bo spotykam się z tym na co dzień. Jesteś wręcz podręcznikowym przykładem na to, jakie dźwięki ze świata elektroniki są znośne dla Twoich uszu: spokojniejsze, delikatniejsze i bardziej przyziemne. To typowe dla prawie każdego słuchacza wywodzącego się nurtu rockowego. Ja wywodzę się w prostej linii z czystej elektroniki - dla mnie Rock to jak dla Ciebie Techno, dla mnie syntezator to jak dla Ciebie gitara. Lubię posłuchać każdego stylu, jednak prym wiedzie u mnie mocniejsze uderzenie, stąd takie właśnie zestawienie utworów na liście Icon_smile
Twój komentarz nie poszedł jednak na marne i podsunął mi pewien ciekawy pomysł - małą zmianę, którą wcielę w życie wraz z kolejnym notowaniem: Otóż przy każdym z nagrań będę umieszczał nazwę stylu, który dany utwór prezentuje. Dzięki takiemu zabiegowi część forumowiczów lubiących bardziej wyważone dźwięki, będzie mogła darować sobie mocniejsze uderzenia, a skupić się na ewentualnych, spokojniejszych nagraniach Icon_smile

Sapientia Uti
10.12.2011 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Top Tuenti #1
Tom_Bonsz napisał(a):Z tego co zdążyłem się zorientować, najbardziej lubisz brzmienia gitarowe, co już w zasadzie wszystko mi wyjaśnia Icon_wink
Tom_Bonsz napisał(a):Jesteś wręcz podręcznikowym przykładem na to, jakie dźwięki ze świata elektroniki są znośne dla Twoich uszu: spokojniejsze, delikatniejsze i bardziej przyziemne
O nie. Ja zdecydowanie wywodzę się z nurtu pop-elektronicznego. Takie były moje początku. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości Icon_lol Oczywiście z czasem z wielką przyjemnością przerzuciłem się też na gitarowe granie i zostałem jego miłośnikiem (oczywiście też tylko pewnych nurtów). Nie zapominam jednak o ''podstawach'', co na pewno widać na mojej liście doskonale. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że dostęp do gitarowego grania na wysokim poziomie jest dużo łatwiejszy niż do grania electro w podobnych standardach jakości. Być może stąd mylne wrażenie, a że jestem dosyć wymagający to ciężko wypełnić całą listę elektroniką Icon_wink Polecam sprawdzać moje płyty na Rate Your Music, bo DLP nie oddaje zbyt dobrze moich preferencji odnośnie muzyki. Jako, że jest to wentyl dla przebojów, to raczej nie ugościsz tam Aphex Twinsa, Autechre, Global Communication czy Gas Icon_smile Co prawda nie słucham tradycyjnego house czy trance ale bardzo lubię przeróżne elektroniczne style - i to nie tylko te łatwe i przyjemne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2011 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #9
RE: Top Tuenti #1
Cytat:... bardzo lubię przeróżne elektroniczne style - i to nie tylko te łatwe i przyjemne.
Tym goręcej zatem polecam zaglądać - choćby od czasu do czasu - na moje przyszłe notowania, a nader wszystko śledzić regularnie mój cykl "PME" Icon_wink

Sapientia Uti
10.12.2011 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Top Tuenti #1
Cykl śledzę, oczywiście Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2011 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #11
RE: Top Tuenti #1
Ja nie znam nic, ale witam Icon_smile)
10.12.2011 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #12
RE: Top Tuenti #1
Nareszcie się doczekaliśmy. Icon_biggrin Na wstępie powiem, że 7 utworów znałem wcześniej. Jest psytrance, nagromadzony głównie w pierwszej dziesiątce, ale myślałem że może go być nawet więcej. Icon_wink Z tym podgatunkiem do tej pory wiele wspólnego nie miałem, zobaczymy czy się do niego przekonam. Ale uprzedzam, że może być ciężko, miałem kilka prób, niezbyt udanych jak się ostatecznie okazało.

Póki co na pewno wybieram jedynkę - przepotężny utwór, wstęp (do momentu wejścia kicku), zejście do breakdownu i sam motyw główny rewelacja. Troszkę mniej mi pasuje samo rozbudowywanie utworu, być może to kwestia przyzwyczajenia do tego gatunku. Chociaż muszę przyznać, że Sparks kręci niesamowicie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Icon_smile
Miejsce 7, czyli Zikiego kojarzę przede wszystkim ze współpracy z Ronnym K. Ich ubiegłoroczne From Somewhere było kapitalne, a Outbreak jakoś nieprzyjemnie trąci mi hands’upem (który przecież jest totalnie innym gatunkiem i w żadnym wypadku nie powinienem tego tak porównywać, nie wiem czym to jest spowodowane). Icon_confused
E-Clip - Asia Tribe, prezentuje właśnie to na co zazwyczaj trafiałem przy testowaniu psytrancu, a u Ciebie pojawił się jako pierwszy dosłowny przedstawiciel, czyli pełnia mroku, brudu i dźwięki osadzające się w najgłębiej osadzonych komórkach ciała. Jest ciekawie, ale chyba się do takiego stylu w pełni nigdy nie przekonam, być może jest zbyt monotonnie dla mnie. Podobnie sprawa ma się z Quanticą, która jest w poczekalni. Icon_wink Natomiast zupełnie inaczej jak z kolejnym utworem czyli New Dream Arrive. To jest naprawdę ciekawa sprawa, prześwietna energia jest w tym utworze. Miałem na liście w tym roku coś podobnego, czyli Arrivals Marka Sixmy, ale on był mniej psychodeliczny. W każdym razie, tutaj wędruje ogromny plus. Icon_smile


Z pozostałych, odmiennych brzmieniowo rzeczy i przede wszystkim mi bliższych:
Na 2 i 6 Juventa, czyli młody talent na scenie uplifting trance. Usilnie promowany przez Armina w ASOT, zresztą nie tylko przez niego. Wrażenie przede wszystkim robi to, że młodzieniaszek ma raptem 17 lat, a jego utwory wydaje tak uznany label jak Enhanced. To musi budzić respekt, niezależnie od tego czy lubi się taką muzykę czy nie. Z tych dwóch produkcji wolę Dionysie, ale jak dla mnie jego najlepszym utworem jest For That Special Girl. Icon_smile Czekam na dalsze jego produkcje, bo boję się, że może uwięzić się w jednym schemacie co zwłaszcza w uplifcie trudnym nie jest.
London Elektricity - Yikes! – po nazwie nie rozpoznałem, ale mam wrażenie że już to słyszałem, a skoro tak jest to pewnie Radiowa Czwórka to musiała gdzieś przemycić przez playlistę, bo często im się zdarza coś drumowego, bądź dubstepowego zagrać. generalnie całkiem interesujący drum’n’bass. Icon_wink
Adam Szabo, to z kolei całkiem niezły producent, problem w tym, że przy nawale podobnych brzmieniowo do siebie upliftów, niczym szczególnym niestety nie zaskakuje. Serano to typowy przedstawiciel współczesnego brzmienia, podoba mi się, ale od tego podgatunku wymagam naprawdę sporo. Icon_wink Tak swoją drogą u Ciebie wyrósł na jeden z najbardziej klimatycznych utworów, a u mnie byłby jednym z najbardziej energetycznych. I to chyba świetnie obrazuje, obecną różnicę między naszymi listami.
Ost & Meyer mocno przypominają mi stylem Norin & Rad, bardzo popularne ostatnio sprogowane dźwięki z Anjuny. Klimat jest i to wyłącznie on broni ten utwór. Icon_smile
Jest nasz polski akcent czyli Nitrous Oxide. Ale osobiście się na Krzyśku zawiodłem, bo iPeople jest miksem house z trancem którego osobiście nie trawię. Wyszła taka pompeczka, którą można doskonale określić popularnym hasłem stworzonych przez trio A&B czyli „Trance 2.0”. A pomyśleć, że jeszcze rok temu wykroił taką kosiarkę jak Far Away, ależ to wałkowałem swego czasu. Icon_smile Już nie mówię o bombach typu Aurora czy Amnesia. Generalnie wciąż wierzę w niego, naszych wspierać trzeba, zwłaszcza gdy już wcześniej pokazali, że potrafią.
O Picotto nie wiedziałem nic, że wydał coś nowego. Oba utwory są w remixach, a ja sobie wybiorę radosną interpretację 2000 And One, lubię jego styl balansujący pomiędzy disco, a techem.
Bobinowe Scream Dream, to mój numer dwa z Rocket Ride. Nie trzeba nic więcej dodawać. Icon_smile

Podsumowując, te utwory są na plus (jedne na większy, drugie na mniejszy):
Tom_Bonsz napisał(a):01 | N | 01 | Power Source - Sparks (Original Mix)
03 | N | 01 | Scuba – Never
06 | N | 01 | Juventa - Dionysia
08 | N | 01 | London Elektricity - Yikes!
09 | N | 01 | Adam Szabo - Serano (Original Mix)
11 | N | 01 | Outsiders - New Dream Arrive
12 | N | 01 | Ost & Meyer – Britanica
16 | N | 01 | Mauro Picotto - I Am What I Am (2000 And One's Celebrate Life With House Remix)
18 | N | 01 | StoneBridge pres. J-C feat. Miss Bunty - Break Free (Funky Mix)
oraz:
Bobina With Ilya Soloviev – Scream Dream (Album Version)
Chris Montana & Etienne Ozborne feat. Polina Griffith - Don’t Give It Up (Christian Luke ReDub)
Wychodzi 11/25, myślę, że to nienajgorszy wynik. Icon_wink

P.S.
Tom_Bonsz napisał(a):Twój komentarz nie poszedł jednak na marne i podsunął mi pewien ciekawy pomysł - małą zmianę, którą wcielę w życie wraz z kolejnym notowaniem: Otóż przy każdym z nagrań będę umieszczał nazwę stylu, który dany utwór prezentuje. Dzięki takiemu zabiegowi część forumowiczów lubiących bardziej wyważone dźwięki, będzie mogła darować sobie mocniejsze uderzenia, a skupić się na ewentualnych, spokojniejszych nagraniach.

Mhm, tak to jest ociągać się z pomysłami. Icon_lol Jako jedną z nowości od nowego roku u mnie na części klubowej miałem wprowadzić właśnie oznaczenie gatunkowe, aby każdy wiedział czego się spodziewać po danym utworze. Icon_wink Oczywiście jak najbardziej jestem za wprowadzeniem i u Ciebie takiej adnotacji.

http://rateyourmusic.com/~meni
10.12.2011 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #13
RE: Top Tuenti #1
meni Icon_smile
O psychodelicznym transie mógłbym pisać elaboraty, gdyż jest to zdecydowanie najbliższy memu sercu styl w muzyce elektronicznej. Nie jest on łatwy i chyba trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby wybór padł właśnie na niego. Samych podstylów psytrance'u jest od groma, przy czym granica między nimi nieraz jest bardzo wąska, a do tego dochodzi jeszcze mieszanie. Zawiłe to wszystko, ale przejdźmy do konkretów Icon_wink
Z tego co wyczytałem między wierszami, styl jaki Ci podchodzi to Goa Trance oraz Psychedelic Trance w wersji Full On (lekkiej).
Sparks to taka mieszanka Goa Trance'u i Full On-u. Najciekawsze z tego wszystkiego jest to, że Quantica (z poczekalni) to w zasadzie również Full On, z tym że w wersji mocniejszej.
W swoim poście wspomniałeś o Asia Tribe, który z kolei zakwalifikować należałoby pod Dark Progressive Psytrance i nie jest to jeszcze szczyt możliwości jeżeli chodzi o mroczny klimat i brud. Zwykły Progressive z Psytrance'owym zacięciem mógłby natomiast przypaść Ci do gustu (choć i tak zapewne nie wszystko) - jest mniej mroczny i brudny.
Podsumowując: Goa Trance, lekki Full On Psychedelic Trance i lekki Progressive Psytrance. W tych podstylach powinieneś znaleźć najwięcej nagrań, które Twoja muzyczna dusza jest w stanie zaakceptować Icon_wink

Jeżeli chodzi o nagrania z działki Uplifting Trance, to ostatnio zauważyłem drastyczny spadek ilości tychże. Wielka szkoda, gdyż coraz większą popularność zdobywają utwory będące swoistym miksem Trance'u, House'u i Electro (patrz chociażby wspomniany Nitrous), w dodatku grane przez wielu wykonawców na "jedno kopyto". Nie jest to złe połączenie, jednak zdecydowanie brakuje tutaj energii i swoistego "kopa". Trance wyraźnie ewoluuje, jednak chyba nie do końca we właściwym kierunku.

Jeżeli już jesteśmy przy kierunkach rozwoju różnych stylów, warto wspomnieć co nieco o muzyce Drum & Bass i House, których przedstawiciele również znaleźli się na mojej liście.
Przesłuchałem ostatnio dziesiątki, jak nie setki "połamanych" kawałków i jedyne nagrania, które warte były uwagi, to produkcje autorstwa London Elektricity. Nie wiem co się stało, ale współczesny Drum & Bass to kaszana do potęgi: Producenci, którzy nie potrafią porządnie połamać perkusji, napompowany "beat", wzamian głębokiego basu piła elektryczna i jeszcze te durne wokale.
Nie inaczej przedstawia się sytuacja House'u: Gdzie się podział cały funk? Gdzie jest głęboki bas? Gdzie zabito dźwięki typu "rhodes"?
Electro jest fajne, ale chyba zaczyna być go już trochę za dużo.

Dwudziestka nagrań, którą zaprezentowałem, nie jest niestety szczytem moich marzeń i musiałem się naprawdę wysilić, żeby z tego oceanu masówki wybrać to, co jest jako tako godne uwagi. Nawet Psytrance - jak sam zauważyłeś, zanosiło się na więcej. Jest tyle ile jest, bo i tutaj posucha aż żal... Icon_sad

Sapientia Uti
11.12.2011 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #14
RE: Top Tuenti #1
Aleś pięknie to wszystko rozłożył na drobne części. Icon_smile Widać od razu, że wiesz o czym mówisz i całą podziałkę masz w małym paluszku. Nie ma co ukrywać, że z takim rozkładem psytrance'u spotykam się po raz pierwszy, zawsze trzymałem się tego bardziej znanego a przede wszystkim klasycznie rozumianego trance'u. Być może będę się wgłębiał, ale to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim dobrze otrzaskam się z takimi dźwiękami. Tak czy siak wiem, że jest to możliwe, bo jeszcze rok temu gdy zaczynałem dzielić listę nie spodziewałem się, że dotrze ona do obecnego stanu. Ja jeszcze nie mam w pełni ustatkowanego gustu i wciąż jestem w pełni otwarty na kolejne eksperymenty. Icon_wink

Hmmm, jeśli chodzi o Uplifting to ja tak bardzo jego zaniku nie zauważyłem. Mimo wszystko wciąż jest modny, ba nawet współczesny trance można właściwie podzielić na ten miks house+elektro+trance oraz uplifting. Problem upliftu jest inny, moda powoduje, że staje się on strasznie schematyczny a przede wszystkim produkcje są bardzo podobne do siebie. Wiele razy się słyszy, że ten splagiatował tego, a tamten, jeszcze innego. Albo, że dany producent wydał 5 utwór różniących się od siebie jedynie układem naciskania klawiszy. Już nie mówię o jego złagodzeniu, które powoduje, że utwór mający nieść energię staje się nużącym klepaniem tego samego motywu. Czasami i tutaj potrafię znaleźć coś dla siebie (chociażby Lemon & Einar K, które mam obecnie na liście, wiem doskonale, że utwór jest dość cukierkowy, ale jednak dałem się złapać), ale generalnie jestem przeciwko takim działaniom.
Natomiast pierwszy miks powoduje spowolnienie, a przede wszystkim zanik melodii. Motywy stają się strasznie proste, a efekty zamiast się uzupełniać z całym szkieletem utworu tłuką po uszach swoją metalicznością. Już nie mówię o częstym zaniku zarówno klimatu jak i siły utworu.

Z drumem nie miałem do tej pory wiele wspólnego, dlatego do jego przeszłości nijak nie mogę się odnieść. Natomiast mogę wnioskować z tego co się obecnie dzieje, że szkodzi mu zdecydowanie popularność dubstepu na modłę świdrujących piszczałek, można znaleźć pełno właśnie takich połączeń.

Problemem house'u jest popularność Guetty i Szwedzkiej House Mafii (banały mówię, ale czy tak rzeczywiście nie jest? Tak swoją drogą Ci drudzy to naprawdę dobrzy producenci, nie wiem co się z nimi stało...) którym całe grono producentów pozazdrościło sukcesu i przeniosło swoje zainteresowanie w tę stronę. Cóż jaki trend, taka muzyka. :/

http://rateyourmusic.com/~meni
12.12.2011 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 445
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #15
RE: Top Tuenti #1
Miło tu widzieć Mauro Picotto, który na mojej liście co prawda nie był, ale miałem okazję zapoznać się z kilkoma jego utworami i mogę powiedzieć wiele dobrych rzeczy. Guetta - no cóż ostatnio się trochę zamerykanizował i w jego muzyce jest mało europejskości, przez to u mnie wiele stracił i nie pojawia się na liście.

Witam kolejnego miłośnika muzyki elektronicznej i życzę miłego postowania.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2011 07:14 PM przez kolej_grzesiek.)
12.12.2011 07:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #16
RE: Top Tuenti #1
Cytat:Problem upliftu jest inny, moda powoduje, że staje się on strasznie schematyczny a przede wszystkim produkcje są bardzo podobne do siebie. Wiele razy się słyszy, że ten splagiatował tego, a tamten, jeszcze innego. Albo, że dany producent wydał 5 utwór różniących się od siebie jedynie układem naciskania klawiszy.

Otóż to. Takie praktyki nie dotyczą tylko Uplift-u, czy miksu dźwięków House i Trance, bo to samo jest też na typowej scenie House, Drum & Bass i innych. Produkcje stają się tak schematyczne i tak podobne do siebie, że - jak już napisałem - trudno z tej sieczki wybrać coś wartościowego i oryginalnego. Z jednej strony ubolewam bardzo z tego powodu, z drugiej zaś cieszę niezmiernie, bo staje się to motorem napędowym do poszukiwań czegoś świeżego i ekscytującego, co ostatnimi czasy praktykuję dość intensywnie. Mam nadzieję, że te poszukiwania zaowocują wkrótce ciekawymi nowościami na kolejnych zestawieniach Icon_wink

Cytat:Miło tu widzieć Mauro Picotto, który na mojej liście co prawda nie był, ale miałem okazję zapoznać się z kilkoma jego utworami i mogę powiedzieć wiele dobrych rzeczy.
Jak wspomniałem, Mauro jest dla mnie pewnym wyznacznikiem wszechstronności, dzięki czemu zyskał u mnie kilka punktów reputacji Icon_smile
W tym roku co prawda niezbyt napracował się w studiu, mam jednak żywą nadzieję, iż w przyszłym nadrobi to z nawiązką, co zaowocuje pięknie na kilku forumowych listach Icon_wink
Cytat:Witam kolejnego miłośnika muzyki elektronicznej i życzę miłego postowania.
Dziękuję bardzo! Teraz i ja muszę do Ciebie zajrzeć Icon_wink

Sapientia Uti
12.12.2011 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top Tuenti #3 Tom_Bonsz 11 2 742 22.03.2012 11:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Top Tuenti #2 Tom_Bonsz 4 1 890 18.12.2011 01:38 PM
Ostatni post: Tom_Bonsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości