Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perły Muzyki Elektronicznej
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #21
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
aaktt Icon_smile
Jest takie powiedzenie: Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Przecież nie mogę od razu wrzucać tylko i wyłącznie samych klasyków. Cykl ma na celu przedstawienie jak najszerszego spektrum nie tylko stylów, ale również i wykonawców. Dla Ciebie człony Armand czy Van są "przykre", dla innych będzie to klasyka w pełnym tego słowa znaczeniu. No i nie należy zapominać, że prezentowane nagrania to mój osobisty wybór, nie zaś sugerowanie się tym, co może się podobać 3/4 forum, a co nie. Śledzić warto regularnie, zaś następna "perła" na pewno przypadnie do gustu zdecydowanej większości - tyle mogę napisać na małe "pocieszenie" Icon_wink

Sapientia Uti
11.12.2011 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 574
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Bo tych Vanów było już kilku co najmniej i wszyscy byli równie słabi. Ten remix na ich tle i tak wypada fajnie, ale jest bardzo zachowawczy.
Nie chodzi o to, żeby wszystkim dogodzić, ale wydaje mi się, że trochę poszedłeś w taką elektronikę, która wcale szczególnie ciekawą nie jest. Ale zobaczymy dalej. Będę zaglądał Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
W każdym razie czekamy dzisiaj na nowe propozycje Icon_smile Jestem bardzo ciekawy czy zajrzysz w bliski mi zakątki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2011 02:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #24
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Jean Michel Jarre – Oxygene Part II



W moim prywatnym rankingu zdecydowany i niepodważalny numer jeden, jeżeli chodzi o Jarre’a. Nagranie o niesamowitym, kosmicznym wręcz klimacie i przepięknych dźwiękach, docierających w najgłębsze zakamarki muzycznej duszy. Po prostu istny majstersztyk.

Sapientia Uti
11.12.2011 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #25
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Moby – Thousand



A teraz rączki do góry: Kto wytrwał do końca? Icon_wink
Jest to chyba bardziej ciekawostka niż arcydzieło, którym można się muzycznie delektować (choć pewnie i w tym przypadku znajdą się amatorzy takich eksperymentów).
Utwór powstał w czasach, kiedy pan Hall dość głęboko siedział w brzmieniach typowo elektronicznych i zapewne przebrzmiałby bez większego echa gdyby nie pewien drobny fakt, iż został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako najszybsze nagranie na świecie. Tempo uderzeń stopy w kulminacyjnych momentach dochodzi do 1000 BPM (z ang. beats per minute – uderzeń na minutę). Czy rekord został oficjalnie pobity – tego nie wiem (nieoficjalnie tak, co umożliwiają współczesne metody generacji dźwięków), wiem natomiast tyle, że taka wiedza może się kiedyś okazać przydatna Icon_wink

Sapientia Uti
13.12.2011 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #26
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
To teraz hurtem. Icon_wink

Trójeczki niestety nie kupuję, mimo tego że rzeczywiście słychać w tym głębie, i utwór jest dopracowany w każdym calu.
Czwórka komentarza nie potrzebuje, wiadomo że bajka. Icon_smile
Piątka niszczy system, głowę i wszystko w pobliżu. Hardcore totalny. Icon_biggrin Grał to w Warszawie na Orange Warsaw Festiwal. Icon_wink

A w kwestii znania utworów, póki co wyrabiam 80% normy. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
13.12.2011 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 063
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #27
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
No nie. To jest za duży hardkor nawet jak dla mnie Icon_lol
Kto się nie chce za dużo męczyć do od razu do 1:40 albo 3:45 przewinąć Icon_razz2

Jarre'a twórczości właściwie w ogóle nie znałem, Oxygen part II ciekawe (choć obecnie brzmi nieco prymitywnie).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.12.2011 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Tom_Bonsz napisał(a):. Po prostu istny majstersztyk.
zawsze miałem z nim problem, bo nie śpiewał, teraz jestem już duży Icon_smile Kawałek rzeczywiście niesamowity, bezdyskusyjnie. I odpowiada mojemu ADHD - bo sporo się w nim dzieje. Zgadzam się - to perła.
Tom_Bonsz napisał(a):A teraz rączki do góry: Kto wytrwał do końca? Icon_wink
kurde - fajną muzę zapodajesz, myślałem, że to będzie tylko goa czy inne trensy, a tu taki fajny kawałek. Moby robi w tej piosence niesamowite rzeczy. Facet jest kosmiczny - kolejny raz się o tym przekonuję. Geniusz. Poza tym kawałek ma 20 lat! szok. Dziś to lata świetlne. Niesamowite - jestem pod dużym wrażeniem. Scorpik - też niezły - znałem go wcześniej, ale ta elektronika - rzeczywiście - nęci i pokazuje cyca. Znakomita rzecz. Choć nie jest to rzecz powszednia dla dziobasa.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.12.2011 10:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 574
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
ja wytrwałem, ale to jest taki kawałek na jeden odsłuch, potem wiemy już, że Moby pobił rekord i całe to walenie młotkiem nie poszło zupełnie na marne
ale muzycznie nie będę tego oceniał, ot taka miła ciekawostka Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.12.2011 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #30
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Goldie – Inner City Life



Bezdyskusyjnie jedno z najsłynniejszych nagrań prekursora nurtu Drum & Bass, a przy okazji niepodważalna klasyka gatunku.
Niesamowity klimat, fantastyczny dobór dźwięków no i ten wokal - mamy tu całą kwintesencję stylu, mamy coś, o czym w aktualnych produkcjach możemy tylko pomarzyć...

Sapientia Uti
15.12.2011 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #31
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Astral Projection – People Can Fly



Oto nagranie, które w pewnym sensie diametralnie zmieniło moje podejście do muzyki, utwór, który śmiało mogę nazwać najważniejszym w moim życiu.
Z People Can Fly po raz pierwszy zetknąłem się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy to dzięki satelicie mój dekoder odbierał sygnał telewizji „WBPM”, specjalizującej się w nadawaniu teledysków wysokogatunkowych nagrań muzyki elektronicznej – głównie niekomercyjnego Trance’u.
Gdy po raz pierwszy usłyszałem dźwięki tego utworu, przeżyłem jeden z największych szoków muzycznych, jakie kiedykolwiek dotąd przyszło mi przeżyć. Paraliżujący, kosmiczny wręcz klimat, niespotykane dotąd, hipnotyzujące umysł melodie no i ta tajemnicza energia - odtąd „WBPM” było włączone zawsze, kiedy była taka możliwość, zaś ja maniakalnie wręcz wyczekiwałem na ten kawałek.
W tamtym okresie mogłem zapomnieć o czymś takim jak internet, zaś kupno jakiejkolwiek płyty lub kasety z tymże nagraniem graniczyło po prostu z cudem. Na szczęście cuda czasem się zdarzają i nagranie trafiło wreszcie w moje chciwe łapska dzięki pewnemu koledze, który jako jeden z nielicznych w sąsiedztwie miał dojście do sieci, a poza tym nieźle orientował się w specjalistach od sprzedaży płyt z pirackimi empetrójkami na katowickiej giełdzie komputerowej. Nie pamiętam dokładnie gdzie pociągnął za sznurki, ale pamiętam kasetę, którą mi nagrał. To było czyste szaleństwo.

People Can Fly to nie tylko mój faworyt jeżeli chodzi o tego typu dźwięki. Jest to prawdopodobnie najsłynniejsze i najbardziej kultowe nagranie utrzymane w stylistyce Goa Trance, zaś Astral Projection ma dla tego nurtu mniej więcej takie znaczenie, jak The Rolling Stones dla Blues’a czy Rock & Roll’a.

Sapientia Uti
18.12.2011 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 063
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
O tak!
Z tymi panami miałem już styczność i zgadzam się - klasa. Teraz włączyłem sobie "Kabalah" i "People Can Fly" - miazga!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.12.2011 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Nie wiem co takiego strasznego jest w tym Mobym, czego nie można byłoby utrzymać. Dlaczego to jest kawałek na jeden odsłuch i gdzie tu jakikolwiek hardcore? Icon_rolleyes Utwór ma ''swoje momenty'', ale jako całość wydaje mi się nad wyraz przejrzysty jak na swoje 1000bpm.

Goldiego kojarzę ze zbiorów dziobasa. Podoba mi się, ale nie zachwyca. Wolę innych drumbasowców, niekoniecznie podanych w taki komercyjny sposób. Muzyka zdecydowanie ciekawsza niż takie soulowe tchnienie narzucone przez wokal.

Astrale też na plus. To już trance, które ma w sobie trochę naleciałości z moich ulubionych nurtów muzyki elektronicznej. Szkielet jest czysto trance'owy, ale cała kosmiczna otoczka i wykorzystanie pomniejszych samplerów budzą skojarzenia z wieloma projektami w stylu ambient-cośtam czy klasycznym electronic. Generalnie jest po prostu zdecydowanie szybciej i monotematycznie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2011 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #34
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Marek Biliński – Ucieczka Z Tropiku



Zdecydowanie najsłynniejszy utwór Marka Bilińskiego, który już prawie od dwudziestu ośmiu lat fascynuje, zadziwia i dosłownie hipnotyzuje uszy wszystkich prawdziwych miłośników tego typu dźwięków.
Jest to nie tylko bardzo okazała perła, ale również spory kawał historii polskiej muzyki i to nie tylko elektronicznej.

Warto przy okazji wspomnieć fakt, iż Ucieczka Z Tropiku doczekała się w 1993 roku nieco odświeżonej reedycji, bardziej dynamicznej i brzmiącej nowocześniej:



To właśnie ta wersja ma dla mnie dużo większą wartość sentymentalną i stawiam ją wyżej, niż oryginał z lat osiemdziesiątych.
Powodem tego jest pewien niezwykły epizod w moim życiu, kiedy to w 2006 roku, gdy zajmowałem się jeszcze nagrywaniem własnej muzyki, wziąłem udział w konkursie na remix tegoż właśnie utworu, organizowanym przez prestiżowy miesięcznik Estrada i Studio. Ku mojemu zaskoczeniu i niebywałej radości, udało mi się zająć trzecie miejsce w tej muzycznej rywalizacji.
Istotny był dla mnie nie tylko fakt, iż utwór wylądował „na pudle”, ale przede wszystkim to, że został doceniony przez samego jurora - Marka Bilińskiego Icon_smile

Remiksu można posłuchać TUTAJ Icon_wink

Sapientia Uti
30.12.2011 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #35
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Kolejna trójka znana wcześniej przeze mnie (oprócz odświeżonej wersji Bilińskiego z '93 r.). Może ze mną jeszcze nie jest tak źle, jak mi się wydawało. Icon_lol Aczkolwiek to wciąż klasyka klasyki, czyli co należy znać i co niniejszym jak na razie spełniam. Icon_biggrin

Astrale to czysta poezja, przepotężny utwór. Goldie świetnie nadaje się na koniec męczącego dnia, przyjemna produkcja. Pewnie mówiłbym inaczej, gdybym był fanem d'n'b, ale raczej ze sporą rezerwą podchodzę do tego gatunku. Natomiast z Bilińskim miałem najtrudniejszą przeprawę, gdzieś tam dobrych kilka lat temu przypadkowo go słyszałem, nawet nie mam pojęcia gdzie, natomiast pamiętam, że mi się nie podobał. Przegryzłem się z nim od tego czasu, teraz naprawdę go doceniam. Icon_smile

A ten Twój remix Ucieczki z Tropiku, całkiem interesujący, taki klasyczny Euro-trance (o czym mowa zresztą przy ogłoszeniu wyników) z kilkoma naprawdę fajnymi momentami. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
30.12.2011 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #36
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Cytat:Natomiast z Bilińskim miałem najtrudniejszą przeprawę, gdzieś tam dobrych kilka lat temu przypadkowo go słyszałem, nawet nie mam pojęcia gdzie, natomiast pamiętam, że mi się nie podobał. Przegryzłem się z nim od tego czasu, teraz naprawdę go doceniam.
Marek miał kilka ciekawych nagrań, jednak mimo wszystko chyba najlepsze już za nim. Jego najznamienitsze dzieło to bez wątpienia album E#mc2, z którym serdecznie polecam się zapoznać Icon_smile

Cytat:A ten Twój remix Ucieczki z Tropiku, całkiem interesujący, taki klasyczny Euro-trance (o czym mowa zresztą przy ogłoszeniu wyników) z kilkoma naprawdę fajnymi momentami.
Do oryginału brakują mu lata świetlne, ale jakbym nie spojrzał, cały ten konkurs był dla mnie niezwykle ciekawym doświadczeniem Icon_wink
Marek udostępnił wówczas sample, jednak ja w zasadzie nie skorzystałem chyba z ani jednego. Całość powstała od podstaw w kilka dni, tym bardziej więc ucieszył mnie końcowy wynik. Pamiętam również, że kontaktowałem się z nim później w sprawie remiksu innego kawałka - wyraził zgodę i nawet chętnie udostępniłby mi próbki, jednak ze względów technicznych (sposób nagrywania oryginalnego utworu) nie był w stanie tego zrobić.
Remiks (a w zasadzie jego część) gdzieś tam sobie zimuje wypalony na jakiejś płytce i kto wie, może jeszcze kiedyś go skończę Icon_smile

Sapientia Uti
31.12.2011 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #37
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Mauro Picotto – Baguette



Mauro znany jest przede wszystkim z produkcji utrzymanych w stylistyce komercyjnego Trance’u, które temu pochodzącemu z Włoch didżejowi i producentowi przyniosły zdecydowanie największy poklask wśród słuchaczy.
Nie każdy jednak wie, iż pan Picotto znakomicie czuje się również w dźwiękach typu Lounge, House oraz… Techno. Dodajmy, że prawdziwym Techno.
Baguette to wręcz podręcznikowy przykład utworu utrzymanego w stylistyce Minimal Techno, a przy okazji chyba moje ulubione nagranie, jeżeli chodzi właśnie o ten nurt.
Ostra, bezkompromisowa, szaleńcza wręcz jazda oraz mnóstwo niesamowitej energii, którą z rozkoszą chłonąć mogą jedynie zagorzali miłośnicy takiej muzyki.

Sapientia Uti
04.01.2012 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości