Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perły Muzyki Elektronicznej
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #1
Informacja Perły Muzyki Elektronicznej
Niniejszym postem chciałbym rozpocząć nowy temat na forum, poświęcony w całości tylko i wyłącznie muzyce elektronicznej.
"PME" będzie tematycznym cyklem postów, w których będę przedstawiał najważniejsze, najbardziej wartościowe i najlepsze moim zdaniem nagrania z całej historii tego niezwykle ciekawego nurtu. Znajdą się tu pozycje kultowe, jak i najnowsze produkcje, spektrum stylów i cała paleta wykonawców.
Temat jest adresowany do wszystkich - zarówno pasjonatów, jak i tych "zielonych", jeżeli chodzi o dźwięki generowane elektronicznie. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Zachęcam do częstego odwiedzania i życzę przyjemnego odbioru Icon_smile

Na początek:

Kraftwerk - Das Modell



Skomponowany w 1978 roku i wydany na płycie "Die Mensch-Maschine" utwór, to bez cienia wątpliwości jedno z najsłynniejszych dzieł grupy z Dusseldorfu i zarazem jedno z najważniejszych nagrań, jeżeli chodzi o muzykę elektroniczną w ogóle.
Proste, chwytliwe melodie, płaski bas, uboga, ascetyczna wręcz sekcja perkusyjna i twardy, niemiecki wokal - to atuty, które stały się inspiracją dla nowych pokoleń muzyków i które wciąż czarują miliony słuchaczy na całym świecie. To legenda, która wciąż żyje, legenda, której nie wypada nie znać i której nie można zapomnieć.

Sapientia Uti
05.12.2011 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 571
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Kraftwerk fajni. Ale wolę "Trans Europa Express" Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.12.2011 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #3
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Pomysł świetny, śledzić będę z całą pewnością, bo właśnie chciałbym się bardziej wgłębić w historię muzyki elektronicznej. Tylko od czego zacząć? Teraz przynajmniej będzie wszystko najciekawsze podane będę miał jak na tacy. Icon_smile

I od razu mocny akcent na dzień dobry. Ale od kogóż innego mogłoby się zacząć jak nie od nich. Das Modell to taki utwór, którego nie da się nie znać. A coverów to chyba z 40 się doczekał... Nawet Kult kiedyś to skowerował. Icon_lol
http://www.kult.art.pl/audio/archiwalne/das_model.mp3

A że osobiście Das Modell uwielbiam, to dodawać nie muszę. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
05.12.2011 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Pomysł zacny, początek wręcz niesamowity. Kiedyś ta muzyka była dla mnie marginesem, dziś jest na tapecie. Ponieważ jest ona ożywcza. Możesz być pewien, że będę śledził z uwagą.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.12.2011 08:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 490
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
ciekawy wątek, wart przeczytania jak najbardziej.
"Das Model" moja mama bardzo lubi :icon_razz:
ja nieco mniej, ale faktycznie są prekursorami tego gatunku.
06.12.2011 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 063
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Także będę śledził ten cykl bo też mam dość nikłą wiedzę na ten temat. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.12.2011 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
pomysł zacny, choć nieco jakby wtórny. ale będę śledził, ale mogę myśleć, że raczej niczym mnie tu nie zaskczysz..
ale nigdy nic nie wiadomo, więc jeśli tak się wyzdarzy, to będziesz moim bogiem Icon_wink

czekam na kolejne odsłony z dość dużą częstotliowością Icon_smile
06.12.2011 10:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Listoholik napisał(a):to będziesz moim bogiem
to się zdziwisz Icon_smile Szukaj już piedestału Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.12.2011 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
dziobaseczek napisał(a):Szukaj już piedestału

fundamenty to ja mam doskonałe, jeśli o elektroniczną, ale nie tylko, muzkę chodzi, więc nie musisz się o nie martwić Icon_wink

.... zatem czekam na wstrząs, bez dublowania mojego wieloletniego gustu ;P
06.12.2011 11:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #10
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Ja to generalnie mam wrażenie, że Kraftwerk jest tylko takim miękkim wejściem. W pięknym stylu, bo i grupa znana i utwór też można powiedzieć "pomnikowy" - ich zabraknąć w takim zestawieniu nie mogło. Icon_wink A wiadomo, że znana i lubiana rzecz na początku wzbudzi większe zainteresowanie niż wynalazek wyrwany z kosmosu w dodatku wyłącznie dla fanatyków gatunku. A i tak pewnie i tam dojdziemy, na co nie ukrywając bardzo liczę. Icon_smile

Więcej mógłby powiedzieć dziobas, zresztą już co nieco to zrobił odpowiadając na post Listoholika. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
06.12.2011 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
meni napisał(a):a to generalnie mam wrażenie, że Kraftwerk jest tylko takim miękkim wejściem.

ale jeśli zaraz pojawi się Jean Michel Jarre czy Marek Biliński, to będą to jeszcze bardziej miękciejsze wejścia Icon_wink
06.12.2011 11:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #12
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Łohoho... czytając niektóre z komentarzy odniosłem wrażenie, że chyba - może nawet nieświadomie - naprawdę wysoko zawiesiliście mi poprzeczkę. Z jednej strony trochę mnie to przeraża, z drugiej zaś niezmiernie cieszy. Przerażenie wynika z faktu, iż sam siebie nie nazwałbym nigdy jakimś wielkim specjalistą od elektroniki i "konia z rzędem" temu, kto za takiego będzie się uważał. Jest to tak obszerny i różnorodny gatunek, zawierający w sobie tak szeroki wachlarz stylów i podstylów, że wszystkiego objąć po prostu się nie da. Cieszy mnie natomiast to, że mimo wszystko coś tam jednak wiem i wiedzą tą będę próbował się z Wami dzielić Icon_wink

Cytat:... mogę myśleć, że raczej niczym mnie tu nie zaskczysz..
ale nigdy nic nie wiadomo, więc jeśli tak się wyzdarzy, to będziesz moim bogiem...
Cytat:... czekam na wstrząs, bez dublowania mojego wieloletniego gustu...
Moim celem absolutnie nie jest udowadnianie, jak dużą mam wiedzę z zakresu muzyki elektronicznej, ani też zaskakiwanie kogokolwiek na siłę. Jak napisałem we wstępie, będę prezentował takie utwory, które według mojego uznania na taką prezentację zasługują. Jedni będą je znali znakomicie (będzie to dublowanie wieloletnich gustów), inni w ogóle. Jednym podejdą, inni nie wytrzymają nawet minuty. Taka jest właśnie ta muzyka i taką chcę ją tu przedstawiać, a przy okazji może i tak kogoś uda mi się zaskoczyć Icon_smile

Cytat:... jeśli zaraz pojawi się Jean Michel Jarre czy Marek Biliński, to będą to jeszcze bardziej miękciejsze wejścia...
Ależ oczywiście, że się pojawią! Co więcej, pojawią się nie raz i nie dwa! Mam nadzieję, że nawet i tu niektórzy będą pozytywnie zaskoczeni Icon_wink

Kolejna odsłona już na dniach Icon_smile Przy okazji dodam jeszcze, że aby cały cykl nieco urozmaicić, będę sobie "skakał" w czasie - to wstecz, to zaś w przód Icon_wink

Sapientia Uti
07.12.2011 09:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #13
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Tori Amos – Professional Widow (Armand's Star Trunk Funkin' Mix)



Oto jeden z największych przebojów Armanda Van Heldena, który temu amerykańskiemu didżejowi i producentowi otworzył na oścież wrota do sławy.
Jest to jednocześnie jedno z najważniejszych nagrań utrzymanych w stylistyce House i jeden z najsłynniejszych House’owych remiksów w historii. Mamy tu do czynienia z czystym klasykiem.

Sapientia Uti
08.12.2011 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Tom_Bonsz napisał(a):Mamy tu do czynienia z czystym klasykiem.
faktycznie remiks najeżony jest fajnymi dźwiękami. Kiedyś bym tego nie przetrawił, ale dzisiaj mam czaszkę otwartą na takie rzeczy. Śpiew Tori schodzi tu na dalszy plan, bo bryluje Armand. No i ten kapitalny bas w tle.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.12.2011 08:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #15
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Cytat:Kiedyś bym tego nie przetrawił, ale dzisiaj mam czaszkę otwartą na takie rzeczy.
I to mnie bardzo cieszy Icon_smile

Cytat:No i ten kapitalny bas w tle.
Właśnie w tym elemencie spora rzesza słuchaczy upatruje najbardziej wartościowy element całego nagrania Icon_wink

Sapientia Uti
09.12.2011 08:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #16
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
(05.12.2011 09:23 PM)Tom_Bonsz napisał(a):  Temat jest adresowany do wszystkich - zarówno pasjonatów, jak i tych "zielonych", jeżeli chodzi o dźwięki generowane elektronicznie.
Jestem gdzieś pomiedzy Icon_smile

(05.12.2011 09:23 PM)Tom_Bonsz napisał(a):  Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Dla mnie po dwóch odsłonach 50%.
Kraftwerk bardzo lubię. Model to ich najpopularniejsza wizytówka i lubię ten numer, ale jednak inne postawiłbym wyżej.
Druga propozycja to jednak dla mnie koszmar.
09.12.2011 01:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 920
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #17
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Oho, idziemy w Ibizowe klimaty, a dokładniej mówiąc imprezy Hed Kandi. Icon_smile Professional Widow świetnie łączy w sobie funkową zadziorność oraz taneczność zwaną przeze mnie "bujaniem" disco house'u. Wprawdzie Van Heldena nie mam dobrze rozpracowanego (żeby nie powiedzieć wcale, znam tylko podstawy, w tym akurat i ten utwór), ale zawsze kojarzę go jako specjalistę od porywania parkietów. Smykałkę do tworzenia przebojów to on ma niezrównaną. Icon_smile
Odnosząc się jeszcze do samego Professional Widow, ten utwór po prostu lubię, bez większych zachwytów. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
09.12.2011 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Ja wolę jednak oryginał, a za housem nie szczególnie przepadam w jego pierwotnej formie. Tylko jako składnik czegoś większego jest dla mnie akceptowalny w pełnej krasie, ewentualnie jako parafraza.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2011 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #19
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Scorpik – Reflux Theme



Adam Skorupa pochodzi z Wrocławia i na co dzień zajmuje się komponowaniem muzyki do reklam, filmów animowanych i przede wszystkim gier komputerowych. Na swoim koncie ma ścieżki dźwiękowe do takich hitów jak Painkiller czy obydwu części niezwykle popularnego Wiedźmina.
Reflux Theme to oficjalny utwór z gry Reflux, a zarazem jedno z moich ulubionych i najbardziej klimatycznych nagrań. Naprawdę warto znać.

Sapientia Uti
10.12.2011 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 571
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: Perły Muzyki Elektronicznej
Zaczęło się bardzo fajnie, ale nie jestem pewien co do genialności tych dwóch kolejnych. I nie chodzi o to, że nie mają statusu klasyków, a imię jednego z nich składa się z takich przykrych członów jak "Armand" czy "Van". To nie do końca elektronika jaką lubię i jakiej chcę słuchać. Już ten Skorupa robi mi coś więcej, ale też nie jest to rzecz, którą bym uznał za wyjątkową.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości