Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedź na posty kajmana
pabloyd
Unregistered

 
Post: #1
Odpowiedź na posty kajmana
Cytaty przeniesione z wątku: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=13287&page=5

(13.11.2011 10:56 PM)kajman napisał(a):  ja wolałbym, żeby te texty pojawiły się tutaj, bo obecnie to tylko gołosłowne stwierdzenia.

(13.11.2011 10:56 PM)kajman napisał(a):  uważam że nie jest na miejscu rzucanie gołosłownych oskarżeń.

Nie wytrzymałem. Po prostu nie wytrzymałem.
Nie widzę najmniejszego powodu by pozwalać tylko jednej stronie na wypowiedzi i nie dać szans na ripostę.

Do tej pory nie angażowałem się w takie dyskusje, a tym bardziej nie stawałem po żadnej ze stron. I to co teraz zrobię, robię po raz pierwszy. Większość osób uznała że nie ma sensu dyskutować z takim „wyróżnianiem forów”. Ja też tak postępowałem. Ale zdać trzeba sobie sprawę, że „zdanie” jednej grupy powtarzane w kółko bez reakcji, po prostu kształtuje opinię publiczną. Zapewne wielu nie zwraca na to uwagi, ale mogą być i tacy którzy ulegną takiej praktyce „obniżania rangi mycharts”. Dlatego postanowiłem przemówić. To co za chwilę przeczytacie będzie wstrząsające, będzie dla wielu bardzo smutne, zapewne zostawi trwały ślad w pamięci wielu, ale to jest prawda. To co zaraz przeczytacie to najlepszy przykład jakie zachowanie, jaki sposób myślenia i przede wszystkim jaki stosunek do innych, powinno się napiętnować. Napiętnować, bo tylko taką metodą będziemy zmniejszać zło i poziom złych emocji. A nie jest to przykład obcy. To zdarzyło się naprawdę, a autor słów, które będę cytował jest dla części z uczestników rozmów w tym wątku conajmniej bardzo dobrym znajomym.

Tło historyczne:
W lipcu 2010 zarejestrowałem się na mycharts i rozpocząłem prezentację swojej listy.
We wrześniu 2010 zarejestrowałem się na radioastrolog (obecnie sebastos) i rozpocząłem prezentację swojej listy.
Także we wrześniu 2010 podjąłem próbę rozruszania wątku zlotowego na mycharts.
Wkrótce kajman był łaskaw napisac taki post: http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid134373 zamieniając wątek, w którym ludzie chcący się spotkać mają rozmawiać o szczegółach, w pole do wypowiadania się człowieka który nie chce się spotkać.
Niedługo potem w październiku 2010 dostałem na forum radioastrolog wiadomość, której fragmenty zacytuje.

Wyjaśnienia ode mnie:
Od razu wyjaśniam że słowa zawarte w cudzysłowie są dokładnym cytatem. Jest to możliwe bo posiadam tą wiadomość u siebie. Mimo że tamto forum zmieniło już nazwę, lokalizację, a wiadomości nie są już dostępne dla użytkowników, to mam kopie wszystkich wiadomości, a nawet zdjęcia niektórych. Nie sądziłem że kiedykolwiek będę to cytował, ale cóż, uznałem właśnie teraz, że lepiej znać „drugą stronę medalu”, lepiej wiedzieć co sądzą o nas inni i jak nas traktują w innych częściach sieci. Ponadto autor tych słów jest znany tylko mnie (choć tu pewności nie mam, bo przecież autor mógł się pochwalić administratorowi tamtego forum lub innym osobom jak „ładnie zadziałał”, choć wątpie by znalazł wielu współwyznawców swojego sposobu myślenia o innych).
Od razu też zapowiadam publicznie, że jeśli autor poniższych cytatów, po przeczytaniu niniejszego postu, uzna za stosowne na jakimkolwiek forum nazwać mnie kłamcą (w ten lub w miej dosłowny sposób) zostanie przeze mnie publicznie zidentyfikowany, a wiadomość zaprezentowana w całości.
A oto fragment wiadomości, który obrazuje stosunek pewnego osobnika z tamtego forum do tego forum – autor zwraca się do mnie, bo do mnie napisał:
usunięto
I dalej po informacji o wówczas najbliższym zlocie lp3, autor napisał:
usunięto
- w tym momencie autor podaje dwóch użytkowników mycharts, więc wykreślam ten fragment by nie stawiać tych dwoje w kłopotliwej sytuacji – i dalej autor puentuje:usunięto

Nie będę komentował. Kluczowe stwierdzenia mówią same za siebie: usunięto Każdy sobie może sam wyrobić zdanie. Mam tylko nadzieję, że zmniejszy się ilość postów z treścią wskazującą na to które forum jest super, a które gorsze i gorsze i coraz gorsze. Przecież każdy ma swój rozum, gust, swoje poczucie przyzwoitości i tego typu „rad, wskazówek” nikt nie potrzebuje.
Pomyślmy, zastanówmy się czy nie można żyć obok siebie bez takiej retoryki.
A jeśli ktoś ma nieodpartą potrzebę kilka(naście) razy w roku powtarzać publicznie które forum uważa za wspaniałe miejsce na ziemi, a które bynajmniej, to sam sobie wystawia świadectwo własnego kanonu etycznego. Zresztą skoro inne forum jest takim wspaniałym miejscem na ziemi to może tam powinno się ograniczyć swoją aktywność.
W końcu nie wytrzymałem i opublikowałem treści, które druga strona wypowiada na piśmie. Każdy może mieć sobie swoje zdanie i przebywać w towarzystwie które mu odpowiada. Mam nadzieję, że forum już nigdy nie będzie polem do wypowiadania treści „obniżających rangę mycharts” i „wychwalający sebastosa (kiedyś radioastrolog)”, bo to nie jest miejsce na to - czego niektórzy najwidoczniej nie rozumieją. Hymny pochwalne przy brawach na stojąco ogółu społeczności niech będą wypowiadane tam gdzie są mile widziane.

p.s.
W przypadku usunięcia tego postu lub jakiejkolwiek edycji przez osoby trzecie, zamieszcze powyższą treść w internecie, a link umieszczę w swoim podpisie. Jeśli ktoś uważa za słuszne dać możliwość wypowiedzi tylko jednej stronie.

usunięte zostały fragmenty pochodzące z prywatnych wiadomości. usunięć dokonałem na prośbę jednego z użytkowników
Yacy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2011 08:45 PM przez Yacy.)
14.11.2011 12:30 PM
Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Odpowiedź na posty kajmana
pabloyd napisał(a):Do tej pory nie angażowałem się w takie dyskusje, a tym bardziej nie stawałem po żadnej ze stron. I to co teraz zrobię, robię po raz pierwszy. Większość osób uznała że nie ma sensu dyskutować z takim „wyróżnianiem forów”. Ja też tak postępowałem. Ale zdać trzeba sobie sprawę, że „zdanie” jednej grupy powtarzane w kółko bez reakcji, po prostu kształtuje opinię publiczną. Zapewne wielu nie zwraca na to uwagi, ale mogą być i tacy którzy ulegną takiej praktyce „obniżania rangi mycharts”.
przykro mi bardzo, ale Twoje posty właśnie do tego "obniżania rangi mycharts" przyczyniają się najbardziej. Icon_cry
A cytowanie publicznie wiadomości prywatnych ( podkreślam słowo prywatnych), uważam za bardzo nieuczciwe.


postu usuwał nie będę ale uważam, że temat jest zupełnie niepotrzebny.


wątek zamykam.

edit:
jednak zostałem zobowiązany do usunięcia fragmentów. być może powinienem to sam zrobić wcześniej, ale wchodząc w pracy na Forum nie spodziewałem się TAKIEGO CZEGOŚ.
Yacy

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2011 08:50 PM przez Yacy.)
14.11.2011 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości