Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 6 Listy (08.03.2008)
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #1
Notowanie 6 Listy (08.03.2008)
Zauważyłam, że u mnie to jest tak, że jak piosenki mnie trzymają, to trzymają mocno, ale na długą drogę w dół to nie mają co liczyć. Jak już miną granicę kraju nazywającego się wdzięcznie 'Zachwyt', to trafiają do smutnego i ponurego 'Upadku', w którym okazuje się, że niestety dla nikogo nie ma znaczenia ich historia, pochodzenie i klasa, z której się wywodzą i gdzie o jakikolwiek ratunek jest bardzo trudno [choć oczywiście nie zawsze tak jest]. W trzeciej dziesiątce same spadki, niektóre mocno spektakularne... Co prawda w tym tygodniu to notowanie jest wynikiem wmieszania się jeszcze trzeciego mocarstwa znanego jako 'Nastrój', a ten to ma wpływy bardzo potężne, więc może za tydzień coś się jeszcze uratuje.
Cztery nowości. Wszystkie protegowane 'Nastroju'. Jedna z NL5, balladowa piękna piosenka, którą wykonuje Jason Reeves. Druga to Anna Maria Jopek, która i tak miała mieć daną szansę debiutu, ale sama ją przyśpieszyła [czasem wystarczą dwie linijki tekstu, żeby całość stała się mi bliską niezwykle]. Trzecia... hm, myślałam, że nie da rady do 30 wejść, ale... wróciło to wrażenie, które mną zawładnęło w czasie grudniowego koncertu Myslovitz, a w zasadzie jego supportu. Zatrzęsło mną wtedy mocno. Tomek Makowiecki tworzy moim zdaniem piękne melodie i są one jego ogromnym atutem, teksty niestety już trochę gorzej, ale ja sobie z nich wyciągam albo jakieś hasło, albo ogólną myśl... i wystarcza. No przynajmniej czasem. W tym tygodniu na pewno. A najwyższa nowość to wiadomo jaka, choć tym razem napisałabym, że bardziej by mi pasowało, gdyby zespół się nazywał SadSad... Happysad wraca u mnie triumfalnie ale nie na szczyt jeszcze. I mimo wszystko na dziś mogę powiedzieć, że miejsce 1 nie straciło nic ze swojej siły. Nie wiem jak będzie za kolejne 7 dni...

Notowanie 6:
01 01 06 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
02 NN 01 Długa droga w dół - Happysad
03 03 06 Assassin - Muse
04 09 03 Yahweh - U2
05 02 06 Our Shangri-La - Mark Knopfler
06 05 06 Map Of The Problematique - Muse
07 04 06 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
08 11 06 Sea Dreamer - Anoushka Shakhar&Karsh Kale feat.Sting
09 08 06 Do Me A Favour - Arctic Monkeys
10 06 06 Teddy Picker - Arctic Monkeys

11 07 06 Taka historia - Happysad
12 13 06 Sudden Inspiration - Jim Brickman
13 18 05 Miracles - Dave Gahan
14 NN 01 Nie boję się - Tomek Makowiecki
15 NN 01 Nagle - Anna Maria Jopek

16 30 02 Jeszcze w zielone gramy - Raz Dwa Trzy
17 17 04 Przedszkole - Strachy Na Lachy
18 20 02 Szklana góra - Strachy Na Lachy
19 NN 01 Entwined - Jason Reeves
20 29 03 The Daily Match - Lali Puna

21 10 06 Honking Antelope - Serj Tankian
22 12 06 Sky Is Over - Serj Tankian
23 19 06 Let's Dance To Joy Division - The Wombats
24 22 02 Sketches (20 Something Life) - La Rocca
25 15 06 Mary Pickford - Katie Melua
26 14 06 Goodbye Philadelphia - Peter Cincotti
27 23 06 The Pretender - Foo Fighters
28 26 02 Speedway At Nazareth - Mark Knopfler
29 25 05 Okno - IRA
30 27 04 Original Of The Species - U2

wypadły:
16 09 05 Waving Flags - British Sea Power
21 14 05 Endlessly - Muse
24 23 04 To, co nienazwane - Anna Maria Jopek
28 28 03 Valentine - Richard Hawley

TeksTop 2:
1. To, co nienazwane - Anna Maria Jopek
2. Down - Dave Gahan
3. Długa droga w dół - Happysad
4. Miracles - Dave Gahan
5. Posłanie dla nadwrażliwych - Jarosław Wasik
6. Nagle - Anna Maria Jopek
7. Entwined - Jason Reeves
8. Salty Seas - Devics
9. Endlessly - Muse
10. Męska muzyka - Waglewski Fisz Emade (nie znalazlam. ale może za słabo szukałam)

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
09.03.2008 03:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
 
neon.ka napisał(a):14 NN 01 Nie boję się - Tomek Makowiecki
Makowiecki w natarciu Icon_exclaim
neon.ka napisał(a):19 NN 01 Entwined - Jason Reeves
Tego pana nie znam.
neon.ka napisał(a):23 19 06 Let's Dance To Joy Division - The Wombats
Dostali ostatnio nagrodę Mercury za najlepszy utwór do tańca w roku 2007 Icon_razz

[Obrazek: kleschko.png]
09.03.2008 09:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
neon.ka napisał(a):02 NN 01 Długa droga w dół - Happysad
No nareszcie. Icon_wink2 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
neon.ka napisał(a):14 NN 01 Nie boję się - Tomek Makowiecki
Dla mnie Makowiecki głos ma średni, a teksty trochę lepsze. Owczarek chyba też go lubi. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):15 NN 01 Nagle - Anna Maria Jopek
Cieszy, ale wolałbym, żeby ten utwór:
neon.ka napisał(a):24 23 04 To, co nienazwane - Anna Maria Jopek
zajął jego miejsce, a przynajmniej nie wypadł.
neon.ka napisał(a):19 NN 01 Entwined - Jason Reeves
Nie pamiętam, a to znaczy że nie ma go w mojej 20.
neon.ka napisał(a):16 09 05 Waving Flags - British Sea Power
A byłaś zdziwiona gdy u mnie utwór wypadł z 25 miejsca. Icon_wink2
09.03.2008 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jotem3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 300
Dołączył: Aug 2007
Post: #4
 
Cieszy:
-Tomek na szczycie, ale czyżby to jego ostatnie zdjęcie na szczycie ??
-nowośc na 2. Niewiele muszą się wspinać, więc pewnie będą mieli daaaaaleką droge w dół Icon_wink
-Anoushka i Sting w dyszce. U mnie już wypadli, ale też byli wysoko
-miejsce 15 - Nagle tak wysoko debiutuje, i chyba za chwilę i u mnie pojawi się na Liście. Chociaż nie wiem, bo będzie to piąty utwór Ani w top40 Icon_wink2 Ale co tam Icon_wink2

Smuci:
-taka historia poza dziesiątką
-goodbye dla Petera C
-prawie game over dla Serja
-To co nienazwane już poza zestawieniem. Ale jeśli w TeskTop wciąż to numer jeden, to wynagradza ten wypadek z Listy Icon_smile
09.03.2008 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #5
 
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):19 NN 01 Entwined - Jason Reeves
Nie pamiętam, a to znaczy że nie ma go w mojej 20.
Icon_razz
czyz to nie jeden z utworów z NL 5? Icon_wink2
11.03.2008 02:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
Re: Notowanie 6 Listy (08.03.2008)
W Twoim zestawieniu zdecydowanie najbardziej podoba mi się miejsce 15 i 16, w czym nie ma nic dziwnego, bo u mnie to miejsce 4 i 3.
Niestety kilka kolejnych ruchów nie podoba mi się zupełnie, a już najbardziej wypadek mojego wielokrotnego lidera.
No i texty. Tutaj Twoje wyniki zaskakują mnie kompletnie. Piszę tylko o polskich, bo zagranicznych w ogóle nie rozumiem.
Twój lider to text ładny, ale jak dla mnie jeden z najsłabszych na płycie. Dużo bardziej podoba mi się Nagle, a Zrób co możesz to dla mnie rewelacja (w podobnym klimacie jak Teraz i tu, ale jeszcze lepszy). Obydwa wpisują się w ogólny klimat moich ulubionych textów Anny Marii zapoczątkowanych Ale jestem.
No ale piosenka Ci nie pasuje, więc może i text gdzieś ginie, ale przyznam się, że zupełnie mi brakuje w tym zestawie Jeszcze w zielone gramy. Dla mnie totalnie bomba, a fragment o Ikarze totalnie mnie rozkłada. Jako ciekawostkę podam, że w wykonaniu Młynarskiego ten text jakoś się ze mną minął.
11.03.2008 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
 
A mnie w tym tygodniu najbardziej ucieszyło Nagle Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Choć zachwiało tę radość spadek Petera Cincottiego ,lecą też w dół Katie i Serj .
No cóż chyba szykujesz przewietrzenie zestawienia Icon_wink2
Ha ha DDWD na kolejnej liście osiąga bardzo dobry wynik Icon_biggrin3
Pozdrawiam
11.03.2008 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Eh nie przekonam się do tego Happysad :/ Icon_smile lider ok, 3 miejsce też Icon_wink U2 w ciągu 3 tyg przebyło długą drogą w górę, chyba skończy się podium za tydzień. Innych nowości nie znam, ale Jopek mam już płyte na dysku. Świetnie, że małpy ciągle w 10. Szklana Góra powinna sie rozkręcić. Wow kolejna lista gdzie spada Tankian Icon_smile Drugie u2 na wypadzie Icon_sad i to lepsze U2....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.03.2008 12:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):16 09 05 Waving Flags - British Sea Power
A byłaś zdziwiona gdy u mnie utwór wypadł z 25 miejsca. Icon_wink2
hm... no co prawda podobieństwo jest takie, że i u Ciebie i u mnie to wypadek ze środka notowania... ale u mnie ten wypadek kosztował 15 miejsc, a u Ciebie 25 - drobna różnica Icon_smile2
jotem3 napisał(a):Cieszy:
-Tomek na szczycie, ale czyżby to jego ostatnie zdjęcie na szczycie ??
wolę na razie nic nie mówić, ale swoje zdanie na ten temat mam.
jotem3 napisał(a):-Anoushka i Sting w dyszce. U mnie już wypadli, ale też byli wysoko
no właśnie, opóźniona jestem, ale już się chyba do tego przyzwyczaiłam Icon_smile2 .
Lilian napisał(a):
abd3mz napisał(a):
neon.ka napisał(a):19 NN 01 Entwined - Jason Reeves
Nie pamiętam, a to znaczy że nie ma go w mojej 20.
Icon_razz
czyz to nie jeden z utworów z NL 5? Icon_wink2
abd3mz nie ma go w swojej NL5-owej 20 Icon_smile2 . i zdaje się, że w ten delikatny sposób chciał mi dać do zrozumienia, że nie będzie tej piosence kibicował Icon_razz .
kajman napisał(a):No i texty. Tutaj Twoje wyniki zaskakują mnie kompletnie. Piszę tylko o polskich, bo zagranicznych w ogóle nie rozumiem.
Twój lider to text ładny, ale jak dla mnie jeden z najsłabszych na płycie. Dużo bardziej podoba mi się Nagle, a Zrób co możesz to dla mnie rewelacja (w podobnym klimacie jak Teraz i tu, ale jeszcze lepszy). Obydwa wpisują się w ogólny klimat moich ulubionych textów Anny Marii zapoczątkowanych Ale jestem.
No ale piosenka Ci nie pasuje, więc może i text gdzieś ginie, ale przyznam się, że zupełnie mi brakuje w tym zestawie Jeszcze w zielone gramy. Dla mnie totalnie bomba, a fragment o Ikarze totalnie mnie rozkłada. Jako ciekawostkę podam, że w wykonaniu Młynarskiego ten text jakoś się ze mną minął.
pierwsza rzecz to taka, że warunkiem znalezienia się w topie tekstów jest przynajmniej jednokrotne wysłuchanie danego utworu w ciągu ostatniego tygodnia. no a ja w zasadzie z ID slucham ostatnio tylko tych dwóch piosenek, które są w topie Icon_smile2 . [może tu dodam przy okazji, że troszkę zmodyfikowałam zasady i jak juz tekst się w topie znajdzie, to do utrzymania sie w nim nie potrzebuje być wysłuchanym po raz kolejny w utworze - nieraz piosenka jako piosenka zupełnie mi się nie podoba ale tekst bardzo. stąd ta zmiana]. a po drugie oceniam teksty bardzo subiektywnie, zgodnie z tym, jakie znaczenie mają dla mnie, a nie ich obiektywną wartość [choć czasem tak, bo np. Męska muzyka po prostu bardzo mi się podoba ze względu na wykorzystany pomysł, na zgrabność i nietypowo skonstruowaną symbolikę].
Aro napisał(a):No cóż chyba szykujesz przewietrzenie zestawienia Icon_wink2
to chyba tylko podświadomie Icon_wink2 . samą mnie to wszystko zaskoczyło. choć tak czuję, że część z tych rzeczy jest już jednak nieodwracalna...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
12.03.2008 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
neon.ka napisał(a):02 NN 01 Długa droga w dół - Happysad
no to teraz czekam na zmianę na fotelu lidera. Chociaż:
neon.ka napisał(a):14 NN 01 Nie boję się - Tomek Makowiecki
może pokrzyżować szyki Happysad'owi Icon_mrgreen
neon.ka napisał(a):09 08 06 Do Me A Favour - Arctic Monkeys
10 06 06 Teddy Picker - Arctic Monkeys
w takim razie polecam Ci do przesłuchania THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT - The Last Shadow Puppets
neon.ka napisał(a):18 20 02 Szklana góra - Strachy Na Lachy
powoli, powoli byle do góry Icon_wink2
neon.ka napisał(a):16 09 05 Waving Flags - British Sea Power
to jest dopiero ekspresowy spadek Icon_eek2 ale u mnie też stracili ostatnio dużo... A przy okazji przewidujesz powroty?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.03.2008 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
no faktycznie, taki wynik happysadu trudno bedzie pobic Icon_smile2. rewelacyjny debiut i tylko sie zastanawiam czemu tak pozno.
"Szklana gora" pieknie zadebiutowala, a teraz jeszcze do gory. tylko ze pewnie ciezko przewidziec jak lista bedzie wygladac za tydzien, dwa...
"Map..." osiaga niesamowite wyniki, przeciez to juz tak dobrze i od dawna znany kawalek. az szkoda, ze Twojej listy nie bylo gdy Muse krolowal na naszej forumowej.
12.03.2008 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
neon.ka napisał(a):abd3mz nie ma go w swojej NL5-owej 20 Icon_smile2 . i zdaje się, że w ten delikatny sposób chciał mi dać do zrozumienia, że nie będzie tej piosence kibicował Icon_razz .
Przesada. Icon_smile2 Całkiem sympatyczne, ale wolałbym żeby z tej pary drugi utwór przeszedł dalej. Icon_mrgreen
12.03.2008 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):U2 w ciągu 3 tyg przebyło długą drogą w górę, chyba skończy się podium za tydzień.
z całą pewnością powinno, ale może nie być tak łatwo...
saferłel napisał(a):Innych nowości nie znam, ale Jopek mam już płyte na dysku.
to z tego widać, że jak kropla cierpliwie drąży, to efektu uniknąć się nie da. ale długo jej kazałeś pracować wziąwszy pod uwagę ile czasu już tu na listach AMJ się kręci Icon_smile2
saferłel napisał(a):Drugie u2 na wypadzie Icon_sad i to lepsze U2....
trzecia dziesiątka w tym notowaniu jest nietypowa, więc nie należy się bardzo sugerować. a co do tego, czy lepsze... miesiąc temu jeszcze też tak uważałam...
Yacy napisał(a):Chociaż:
neon.ka napisał(a):14 NN 01 Nie boję się - Tomek Makowiecki
może pokrzyżować szyki Happysad'owi Icon_mrgreen
Icon_lol . zobaczymy ale wydaje mi się, że taki scenariusz im nie grozi.
Yacy napisał(a):w takim razie polecam Ci do przesłuchania THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT - The Last Shadow Puppets
już ściągnięte, jeszcze nie przesłuchane. dzięki.
Yacy napisał(a):A przy okazji przewidujesz powroty?
teoretycznie tak, w praktyce to chyba nie bedzie zbyt częste.
ku3a napisał(a):no faktycznie, taki wynik happysadu trudno bedzie pobic Icon_smile2. rewelacyjny debiut i tylko sie zastanawiam czemu tak pozno.
no tak, wyjechało się na tydzień, przegapiło się jedno notowanie i już się ma braki w informacjach Icon_smile2 . bardzo mało tej piosenki słuchałam ostatnio, trochę celowo, żeby dać jej odpocząć po wcześniejszej fali zachwytu. żałowałam, że nie było mojej listy wcześniej i przez to DDWD straciło możliwość zaistnienia na niej, ale okoliczności zewnętrzne okazały się nagle bardzo sprzyjające, więc efekt od razu widoczny Icon_smile2 .
abd3mz napisał(a):Przesada. Icon_smile2 Całkiem sympatyczne, ale wolałbym żeby z tej pary drugi utwór przeszedł dalej. Icon_mrgreen
obiektywnie patrząc wydaje mi się, że masz to załatwione Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
13.03.2008 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Jestem ciekawy czy Happysad zdetronizuje Tomka M

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.03.2008 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
neon.ka napisał(a):no tak, wyjechało się na tydzień, przegapiło się jedno notowanie i już się ma braki w informacjach Icon_smile2 .
Icon_redface2
faktycznie notowania z poprzedniego tygodnia w wiekszosci tylko pobieznie przejrzalem, nie wczytujac sie dokladnie w komentarze, bo zbyt duze zaleglosci byly. nawet sobie nie chce wyobrazac jakby to bylo wyjechac na 2 tygodnie Icon_wink2.
13.03.2008 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #16
 
ku3a napisał(a):Icon_redface2
nie Icon_redface2 , tylko Icon_mrgreen . albo Icon_razz .
bo pomyślę, że mojej intencji nie zrozumiałeś Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
13.03.2008 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
zrozumialem, tylko, ze nie ma buzki ktora bylaby polaczeniem Icon_redface2 i Icon_wink2
Icon_mrgreen
13.03.2008 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 11 Listy (12.04.2008) neon.ka 20 5 079 29.01.2009 11:21 AM
Ostatni post: (s)
  Notowanie 26 Listy (26.07.2008) neon.ka 3 1 453 04.08.2008 09:01 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 25 Listy (19.07.2008) neon.ka 6 1 732 27.07.2008 12:04 AM
Ostatni post: mrsap
  Notowanie 24 Listy (12.07.2008) neon.ka 9 2 134 20.07.2008 05:10 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 23 Listy (05.07.2008) neon.ka 14 3 065 12.07.2008 11:15 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 22 Listy (28.06.2008) neon.ka 9 2 469 07.07.2008 05:14 PM
Ostatni post: Yacy
  Notowanie 21 Listy (21.06.2008) neon.ka 22 4 486 27.06.2008 01:19 PM
Ostatni post: abd3mz
  Notowanie 20 Listy (14.06.2008) neon.ka 13 2 750 19.06.2008 12:42 PM
Ostatni post: ku3a
  Notowanie 19 Listy (07.06.2008) neon.ka 11 2 468 14.06.2008 03:31 PM
Ostatni post: saferłel
  Notowanie 18 Listy (31.05.2008) neon.ka 14 2 894 07.06.2008 06:23 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości