Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Już 38 list na forum
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Już 38 list na forum
Witam

W niespełna dwa lata od startu forum mycharts mamy 59 użytkowników i 38 prowadzonych list przebojów Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
02.03.2008 01:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Niezły wynik, choć cały czas brakuje mi tutaj list o klimatach podobnych do moich...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
02.03.2008 11:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
zajrzałem do listy użytkowników i tak naprawdę 16 użytkowników to martwe dusze... i nie chodzi mi o to, zebys usuwał tych z "0" postow.
Zmierzam do tego że na 43 użytkowników, aż 38 postuje swoje listy!!! i w tym momencie procentowo wygląda to jeszcze lepiej!
jeszcze marsvolta i ... Lilian i będzie 40 Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.03.2008 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
mrsap napisał(a):Niezły wynik, choć cały czas brakuje mi tutaj list o klimatach podobnych do moich...
Nie przeszadzasz? A co ja mam dopiero powiedzieć? Icon_frown
04.03.2008 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
prz_rulez napisał(a):
mrsap napisał(a):Niezły wynik, choć cały czas brakuje mi tutaj list o klimatach podobnych do moich...
Nie przeszadzasz? A co ja mam dopiero powiedzieć? Icon_frown
Nie przesadzam. A Ty możesz powiedzieć to samo Icon_wink2 Prawda jest taka, że ponad 50% list na tym forum to mniej więcej te same klimaty. W większości mi one odopwiadają, ale prawdopodobnie bez moich wpływów na niektóre listy, byłaby na nich tylko niewielka grupa utworów z mojej listy (te okołotrójkowe).
Mogę zaryzykować stwierdzenie, że ponad 90% list na tym forum wywodzi się od listy Trójki (tak, wiem, moja również należy do tego grona). Ja bym chciał tutaj zobaczyć listę bez trójkowych korzeni. W tej chwili jest tylko jedna taka lista, chyba nie muszę pisać jaka. Chodzi o to, że ludzie o odmiennych muzycznych korzeniach w różny sposób patrzą na muzykę. A czasem takie odmienne spojrzenie daje o wiele lepsze efekty.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.03.2008 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Cytat: Ja bym chciał tutaj zobaczyć listę bez trójkowych korzeni. W tej chwili jest tylko jedna taka lista, chyba nie muszę pisać jaka.

Nie wiem o czyjej liście myślisz ale np. moja lista raczej trójkowych korzeni nie posiada z tejże racji że nie słucham od wielu lat na stałe ani trójki ani żadnego innego radia...

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
05.03.2008 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
chris975 napisał(a):
Cytat: Ja bym chciał tutaj zobaczyć listę bez trójkowych korzeni. W tej chwili jest tylko jedna taka lista, chyba nie muszę pisać jaka.

Nie wiem o czyjej liście myślisz ale np. moja lista raczej trójkowych korzeni nie posiada z tejże racji że nie słucham od wielu lat na stałe ani trójki ani żadnego innego radia...
Twoja lista nie spełnia wszystkich tych kryteriów, bo to jednak mimo wszystko zupełnie inne klimaty.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
05.03.2008 10:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
mrsap napisał(a):Niezły wynik, choć cały czas brakuje mi tutaj list o klimatach podobnych do moich...
Skoro już mowa o klimatach, to takie moje spostrzeżenie: moim zdaniem kiedyś (jakiś rok temu) był jeden taki główny nurt listy (oczywiście nie można było wskazać listy w tym nurcie wzorcowej), kilka list bliskich temu nurtowi i kilka mocno od niego odbiegających. Opierał on się głownie na niezbyt ciężkim rocku i poprocku z różnymi przyległościami (oczywiście jest to pewne uproszczenie). W drugiej połowie 2007 zaczął mocno akcentować swoją obecność drugi nurt, który można byłoby nazwać smoothjazzowy (oczywiście już wcześniej na wielu listach takie utwory się pojawiały, ale raczej nie dominowały) z dodatkiem czegoś, co można z pewną dozą ostrożności nazwać piosenką poetycką (tej też wcześniej było całkiem sporo).
Kilka uwag:
1. Akurat niezbyt się przejmuję określeniami stylistycznymi i nie za bardzo mnie interesuje do jakiego stylu piosenka należy, jeżeli mi się podoba, więc moje określenia i stwierdzenia nie są może zbyt precyzyjne i oddają mój odbiór.
2. Poza być może jednym przypadkiem listy na tym forum nie są hermetyczne i nieraz zdarzają się na nich utwory, które odbiegają od ich zasadniczego klimatu, chociaż z drugiej strony wygląda na to, że na sporej części list pewne gatunki czy style raczenie mają szans zaistnienia.
3. Te dwa głowne nurty wyraźnie przeze mnie odbierane nie są niezależne. Jest sporo list, w których te 2 nurty są reprezentowane naraz i to w porównywalnych ilościach.
Pffu, ale się nawymądrzałem i w sumie chyba nic specjalnie mądrego nie napisałem. Icon_lol
05.03.2008 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Najważniejsze jest to, że na tych listach są utwory, które podobają się ich twórcą. Icon_wink2
A co do obserwacji to zgadzam się z tym co napisał Kajman.
05.03.2008 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #10
 
Kajman..., a do jakiego nurtu należałoby zatem zaliczyć moją listę?
Bo osobiście myślę, że jakoś nie pasuję do żadnego z dwóch wymienienonych przez Ciebie nurtów...
Pytam, bo chciałbym rozgryźć Twój tok rozumowania Icon_smile2
06.03.2008 03:28 AM
Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ale co do nurtu trójkowego, to z drugiej strony, niektórzy z niego wychodzą. Powód? Trójka ostatnio się nie rozwija Icon_mrgreen . Na mojej liście kiedyś było więcej utworów z Lp3, a lista Zbysza składała się praktycznie w całości z piosenek, które były na Lp3. No a teraz? Zmiany widać gołym okiem Icon_wink2
08.03.2008 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
prz_rulez napisał(a):Ale co do nurtu trójkowego, to z drugiej strony, niektórzy z niego wychodzą. Powód? Trójka ostatnio się nie rozwija Icon_mrgreen . Na mojej liście kiedyś było więcej utworów z Lp3, a lista Zbysza składała się praktycznie w całości z piosenek, które były na Lp3. No a teraz? Zmiany widać gołym okiem Icon_wink2
Przypomnę, że ja zaczynałem od listy, na której nie było utworów spoza listy. I tak wyglądała moja lista w latach 2000-2003.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.03.2008 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
mrsap napisał(a):Przypomnę, że ja zaczynałem od listy, na której nie było utworów spoza listy. I tak wyglądała moja lista w latach 2000-2003.
Ja też tak zaczynałem, a po 10 tygodniach tylko 8 pochodzi z aktualnego zestawu. Wcale nie uważam, że Lista jest gorsza niż 10 tygodni temu.
09.03.2008 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
mrsap napisał(a):Przypomnę, że ja zaczynałem od listy, na której nie było utworów spoza listy.
To zdanie bardzo mi się udało Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
09.03.2008 01:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
mrsap napisał(a):To zdanie bardzo mi się udało Icon_mrgreen
Przynajmniej prawdziwe. Icon_lol
09.03.2008 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
vingoe napisał(a):Kajman..., a do jakiego nurtu należałoby zatem zaliczyć moją listę?
Bo osobiście myślę, że jakoś nie pasuję do żadnego z dwóch wymienienonych przez Ciebie nurtów...
Pytam, bo chciałbym rozgryźć Twój tok rozumowania Icon_smile2
Dokładnie jak napisałeś. Nie należysz do żadnego z nich, chociaż chyba bliżej Ci jest do pierwszego.
10.03.2008 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
prz_rulez napisał(a):Ale co do nurtu trójkowego, to z drugiej strony, niektórzy z niego wychodzą. Powód? Trójka ostatnio się nie rozwija Icon_mrgreen . Na mojej liście kiedyś było więcej utworów z Lp3, a lista Zbysza składała się praktycznie w całości z piosenek, które były na Lp3. No a teraz? Zmiany widać gołym okiem Icon_wink2
A ja się z Tobą nie do końca zgodzę. Trójka (a przynajmniej LP3) nadal ma się bardzo dobrze. A czy się rozwija? Rozwija się, tak jak się rozwijają nurty muzyczne. Gra rzeczy rzadko (lub wcale) nie słyszane w innych radiach i lepsze z tych, które słyszane są wszędzie. A że nasze listy różnią się od Trójkowej? Gdyby grała to, co mamy na listach, byłaby stacją niszową. I zauważ, że Forumowa jest bliższa LP3 niż zdecydowana większość tutejszych list. Nasze listy są extremalne i przynajmniej na niektórych z nich są załadowane utworami, których przeciętny słuchacz nie strawiłby.
10.03.2008 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
 
Yacy napisał(a):Zmierzam do tego że na 43 użytkowników, aż 38 postuje swoje listy!!! i w tym momencie procentowo wygląda to jeszcze lepiej!
jeszcze marsvolta i ... Lilian i będzie 40 Icon_mrgreen
Yacy, jak Ty to przewidziales? Icon_razz
27.03.2008 02:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
Lilian napisał(a):
Yacy napisał(a):Zmierzam do tego że na 43 użytkowników, aż 38 postuje swoje listy!!! i w tym momencie procentowo wygląda to jeszcze lepiej!
jeszcze marsvolta i ... Lilian i będzie 40 Icon_mrgreen
Yacy, jak Ty to przewidziales? Icon_razz
Icon_razz Icon_razz Icon_razz
gdyby kolejne 2 listy udało MISIE przewidzieć to by dopiero było coś Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.03.2008 03:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
Właściwie jest już 44!!! Macest nie postuje listy, więc tej nie liczę.
5 z nich jest w temacie INNE LISTY, ale 3 za chwilę wypłyną. Co prawda Campari i Greg cos sie wycofali ale moze jeszcze wrócą... Ciekawe kiedy dobijemy do pół setki??? Bo, ze dobijemy to pewne Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.04.2008 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Serwer forum rado 30 29 412 23.06.2011 01:02 AM
Ostatni post: rado
  Reklama w forum rado 86 23 428 26.01.2011 12:29 AM
Ostatni post: rado
  Propozycje Zmian w forum rado 143 26 456 11.07.2010 11:54 AM
Ostatni post: saferłel
  Forum przestaje istnieć tadzio3 59 14 847 07.04.2010 10:44 PM
Ostatni post: Yacy
  Lista list by mrsap mrsap 21 6 116 07.04.2010 10:32 PM
Ostatni post: Yacy
  Moja lista list. kajman 30 8 948 07.04.2010 10:32 PM
Ostatni post: Yacy
  Forum awaryjne kajman 24 6 498 13.12.2009 12:47 AM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości