Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1070 - 11.09.2011
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1070 - 11.09.2011
Dwie nowości w pierwszej dziesiątce i przynajmniej jedna dość niespodziewane. Co prawda patrząc na skład pierwszej dziesiątki w ostatnich miesiącach i na listę płyt nikt nie pomyślałby, że wejście kolejnego Foo Fighters jest niespodzianką, to jednak dla mnie sukces "Walk" byłby trudny do przewidzenia. To utwór który przez długi niczym się dla mnie nie wyróżniał i dopiero "nagroda" w postaci wypuszczenia go na singlu spowodowała, że zacząłem go słuchać nie tylko z całą płytą i stopniowo zaczął wykorzystywać swoją szansę. Mimo wszystko nawet w momencie debiutu na liście nie dawałem mu szans na dojście do pierwszej dziesiątki. Inaczej było z nowym Kumka Olik. "Szukam się" spodobało mi się od razu. Teraz wchodzi do dziesiątki, jako druga po "Zaspanych poniedziałkach" piosenka zespołu. Mam nadzieję, że całą płytą będzie bardziej zbliżona poziomem do debiutu niż do "Podobno nie ma już Francji". Nowości na liście tym razem 3. Dla "Irresistible Force" przełomowy moment miał miejsce w czasie LP3 w Gdyni. Niesamowicie mi wtedy zabrzmiał i wpasował się w klimat. Potem było już tylko lepiej. W tym akurat przypadku wiem, że wejście do dziesiątki jest jak najbardziej możliwe, a kto wie na jak wysokiej pozycji przygoda się zakończy. Zespół Warpaint miałem już od jakiegoś czasu na liście rzeczy do zapoznania, ale za płytę wziąłem się dopiero niedawno. Po kilku przesłuchaniach zdecydowanie na czoło wysunął się utwór "Baby". Na jesień będzie jak znalazł. A na koniec grupa, która zapewne pojawi się w Orbitowaniu bez lukru, gdy Rockiestra wróci na antenę Radia Orbit po długiej wakacyjnej przerwie, choć nie jest to tak mocne uderzenie jak zespoły wcześniej pojawiające się w tym kąciku. Znałem kilka utworów Zdalnie Sterowanych, ale w ubiegłym tygodniu miałem możliwość obejrzeć ich na żywo i wypadli jak dla mnie o wiele lepiej i przede wszystkim mocniej niż na EPce. Najbardziej spodobała mi się "Nasza relacja". Zresztą miałem możliwość porozmawiać z dwoma członkami zespołu i okazało się, że właśnie do tego numeru nakręcili teledysk, którego premiera ma się odbyć w obecnym tygodniu.
A na zakończenie zapraszam wszystkich na torcik. A właściwie to nie ja, tylko "All Nightmare Long", które właśnie świętuje 3. urodziny na liście Icon_biggrin3.

Notowanie 1070:

01. 01. 10. 10. Autystyczny - Luxtorpeda
02. 02. 02. 02. Days Are Forgotten - Kasabian
03. 03. 08. 08. Dygoty - Grabaż i Strachy na Lachy
04. 04. 06. 06. Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk
05. 05. 06. 06. Czarny chleb i czarna kawa - Strachy na Lachy
06. 07. 04. 04. Proces - Plagiat 199
07. 16. 01. 01. Walk - Foo Fighters
08. 10. 21. 21. Dear Rosemary - Foo Fighters
09. 22. 01. 01. Szukam się - Kumka Olik
10. 06. 05. 05. Boso - Zakopower

11. 11. 22. I Should Have Known - Foo Fighters
12. 09. 18. Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik
13. 08. 13. Question! - System of a Down
14. 12. 07. Wojtek w Czechosłowacji - Wojtek Mazolewski Quintet
15. 13. 25. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk
16. 14. 06. Go Back - Marketa Irglova
17. 15. 13. Bad News From Pretty Red Lips - Fatboy
18. 32. 03. One Caress - Pedro Costa
19. 17. 30. To Be Loved - Melissa Etheridge
20. 18. 15. Każdy znaczy swoje - Wojtek Uhma-Wu
21. 20. 07. Rise Above 1 - Reeve Carney & Bono & The Edge
22. 19. 17. Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - Arctic Monkeys
23. 21. 08. Film o końcu świata - Grabaż i Strachy na Lachy
24. 24. 20. The Glorious Land - PJ Harvey
25. 23. 08. Pryszcz na nosie - Piotr Bukartyk
26. NN. 01. Irresistible Force - Jane's Addiction
27. 31. 06. Under And Over It - Five Finger Death Punch
28. 25. 22. Someone Like You - Adele
29. 26. 10. Anything More Than This - Inside Again
30. 27. 10. Water Water - Stirwater
31. 28. 13. Excipit - Brodka
32. 29. 33. The End - Kings of Leon
33. 33. 40. Pyro - Kings of Leon
34. 39. 02. Holy Water - Who Cares
35. NN. 01. Baby - Warpaint
36. 37. 05. Niech żyje bal - Kenny G
37. 38. 04. Nail on the Head - Uriah Heep
38. 43. 02. Big Foot - Chickenfoot
39. 34. 14. Blood Brothers - Iron Maiden
40. NN. 01. Nasza relacja - Zdalnie Sterowani
41. 30. 06. Dziwadełko - Tomasz Budzyński
42. 35. 07. Stand - Devin Townsend Project
43. 36. 17. Pod rap - Bajzel
44. 42. 28. Dyabeu - Deriglasoff
45. 40. 25. Bullet in Your Head - Made of Hate
46. 41. 14. Day - Envia
47. 46. 24. Wait For Me - Rise Against
48. 47. 47. Victim - Avenged Sevenfold
49. 48. 156. All Nightmare Long - Metallica
50. 49. 80. doDekafonia - Strachy na Lachy

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

44. 19. Kropki kreski - Brodka
45. 13. Busy Missing You - Frida Andersson
50. 19. HolaGoga - Deriglasoff

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1058:

01. 01. 10. 10. Strachy na Lachy - Grabaż i Strachy na Lachy
02. 02. 05. 05. Let England Shake - PJ Harvey
03. 03. 11. 11. Do przodu - Plagiat 199
04. 04. 07. 07. Piła tango - Strachy na Lachy
05. 07. 02. 02. Black And White America - Lenny Kravitz
06. 08. 22. 22. Wasting Light - Foo Fighters
07. 05. 12. 10. Z czwartku na piątek - Piotr Bukartyk
08. 06. 07. 07. Deconstruction - Devin Townsend Project
09. 09. 06. 06. Luxtorpeda - Luxtorpeda
10. 10. 08. 08. Suck It And See - Arctic Monkeys

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-

--------------------------

11. Affliction XXIX II MXMVI - Blindead
12. World Wide Rebel Songs - The Nightwatchman
13. Dodekafonia - Strachy na Lachy
14. Ghost - Devin Townsend Project
15. I'm With You - Red Hot Chili Peppers
16. Ojtam ojtam - The Fallen Rag
17. The Fool - Warpaint
18. Newbreed - Newbreed
19. Osobliwości - Tomasz Budzyński
20. Between the Devil and the Deep Blue Sea - Black Stone Cherry
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2011 03:37 PM przez ku3a.)
13.09.2011 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 1070 - 11.09.2011
Dawno mnie tu nie było ciałem i słowem, tak jakoś wyszło. W końcu postanowiłem zebrać się na jakiś komentarz podsumowujący ostatnie tygodnie, a ty w tym czasie wyskakujesz na liście z Warpaint Icon_lol To podchodzi pod słownikową definicję ''zbiegu okoliczności'' Icon_wink

Cytat:01. 01. 10. 10. Autystyczny - Luxtorpeda
Niezmiernie podoba mi się, chociaż to nie moja estetyka listowa, jakoś pojedynczo nie potrafił zawalczyć z innymi singlami. Lepiej brzmi na płycie.....i na LP3.

ku3a napisał(a):02. 02. 02. 02. Days Are Forgotten - Kasabian
To duża niespodzianka, bo nie liczyłem się z możliwością pojawienia się tego kawałka na Twojej liście. Po prostu nie pasował mi tu i już (język) Do tego doszła jeszcze dosyć słaba postawa tam, gdzie teoretycznie Kasabian powinni walczyć o szczyt (np. u mnie) i jakoś nie przypuszczałem, że ktoś podejmie się obrony honoru ''Days Are Forgotten'' Icon_smile Ciekawe jak zareagujesz na płytkę.

ku3a napisał(a):07. 16. 01. 01. Walk - Foo Fighters
Ja się cieszę, bo nowym singlem została ''Arlandria''. Do ''Walk'' też się zdążyłem przekonać, bo początki nie były łatwe.

ku3a napisał(a):09. 22. 01. 01. Szukam się - Kumka Olik
Nie masz przypadkiem błędu w tytule? Dla mnie powrót polskiego Joy Division to wielkie święto. Nie wiem czy w ogóle jestem godny posłuchać ich nowych kompozycji (język) Ale pewnie to zrobię. No co? Może teraz są już dojrzalsi itd....Nie skreślam nikogo, kto przynajmniej wierzy w dobrą muzyką.

ku3a napisał(a):24. 24. 20. The Glorious Land - PJ Harvey
Wynik tygodniowy jakby wyjęty z DLP. Ale nie! To lista Kuby :icon_razz:Icon_lol Szok i podziw Icon_smile

ku3a napisał(a):26. NN. 01. Irresistible Force - Jane's Addiction
W tym tygodniu zaatakowali już nie pierwszą listę. W HQ brzmi naprawdę dobrze. Widzę przed nim szerokie perspektywy...nie tylko u Ciebie Icon_smile

PS - Podobał mi się komentarz na youtube przy teledysku do tego numeru: ''5 sekund....cycki. O tak, to musi być JD'' (język)

ku3a napisał(a):30. 27. 10. Water Water - Stirwater
Niby ich u mnie nie ma, ale ośmielę się napisać, że więcej oczekiwałem po ich postawie na tej liście. W sumie to przewidywałem top 3 jak nic Icon_redface

ku3a napisał(a):36. 37. 05. Niech żyje bal - Kenny G
Takiej muzyki tutaj się nie spodziewałem. To, że nie lubię piosenki to jedno, ale brzmienie tego coveru jest takie szalone, cyrkowe....dobre.

Cytat:35. NN. 01. Baby - Warpaint
Ładny wybór. W ogóle dopiero teraz zauważyłem, że ''The Fool'' przez ostatnie tygodnie stale gości na liście płyt (nisko, ale jest). Też rozważałem debiut ''Baby'' na DLP, ale mam wrażenie, że w innych kompozycjach dziewczyny pokazują znacznie więcej od strony muzycznej. A za ''Baby'' robi u mnie ''Billy Holliday'', więc równowaga utrzymana (język) Niemniej, każdy ich utwór jest bardzo dobry, jak przystało na największą rewelację w żeńskim graniu na przestrzeni ostatnich lat. [Obrazek: emotka_0829.gif]

ku3a napisał(a):40. NN. 01. Nasza relacja - Zdalnie Sterowani
Brzmi po brytyjskiemu, czyli fajnie. Może sięgnę po całą EP-kę.
Cytat:49. 48. 156. All Nightmare Long - Metallica
Sorry, ale już nikt się tym nie podnieca. Możesz ich zdjąć Icon_wink

PS - wybacz te (języki), ale dowiedziałem się, że jest jakieś ograniczenie wysyłania emotek w jednym poście i nie mogłem poradzić sobie w inny sposób <lekkie zdziwienie>

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2011 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
RE: notowanie 1070 - 11.09.2011
Luxi cały czas na pierwszym Icon_smile Strachy dwa razy w pierwszej dziesiątceIcon_smile
Jane's Addiction ma szanse na debiut u mnie już w najbliższym notowaniu.

.
13.09.2011 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: notowanie 1070 - 11.09.2011
saferłel napisał(a):Niezmiernie podoba mi się, chociaż to nie moja estetyka listowa, jakoś pojedynczo nie potrafił zawalczyć z innymi singlami. Lepiej brzmi na płycie.....i na LP3.
to u mnie zupełnie odwrotnie Icon_mrgreen .
tzn. na Liście się podoba, ale szczególnie mocno swą siłę pokazuje, gdy jest słuchana na domowej playliście albo gdy trafia się w radio. tylko nie w Esce Rock! bo oni mordują najlepsze kawałki! zdarzało się, że w ciągu tygodnia słyszałem "Autystycznego" po 2 razy dziennie w pracy. dla mnie to mniej więcej 4 razy za dużo. starałem się więc w tym czasie np. wychodzić na herbatę, żeby nie zabić kawałka zbyt szybko. na szczęście póki co się udaje...
saferłel napisał(a):jakoś nie przypuszczałem, że ktoś podejmie się obrony honoru ''Days Are Forgotten'' Icon_smile Ciekawe jak zareagujesz na płytkę.
płytę mam zamiar przesłuchać dzisiaj. znasz moje podeście - nie słuchać przed dniem oficjalnej premiery Icon_smile2.
nie ukrywam, że wiążę duże nadzieje z tym albumem. widziałem też już Twoją opinię na ss (ups, niefortunny skrót nazwy forum Icon_wink2 ), ciekaw sam jestem jaka będzie moja.
saferłel napisał(a):Ja się cieszę, bo nowym singlem została ''Arlandria''.
no tak, na Esce Rock już grali w zeszłym tygodniu. ciekawa rzecz - na płycie utwór mi się podobał, ale nie na tyle, bym choć zastanawiał się czy rozważyć go na listę, a tak oderwany od płyty w radio zaczął robić zdecydowanie lepsze wrażenie i myślę, że na liście się pojawi. jak nie za tydzień, to za 2.
saferłel napisał(a):Nie masz przypadkiem błędu w tytule?
nie, piosenka nosi tytuł "Szukam się", nie ma tu błędu Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Może teraz są już dojrzalsi itd...
ja ich bardzo lubię, więc jakby zagrali coś podobnego do wcześniejszych rzeczy, to dalej by mi się podobali, ale ten nowy kawałek faktycznie jakby zwiastował jakiś rozwój. oczywiście ciężko na jego podstawie przewidywać co będzie z pozostałymi.
saferłel napisał(a):Wynik tygodniowy jakby wyjęty z DLP. Ale nie! To lista Kuby Icon_razzIcon_lol Szok i podziw Icon_smile
ano Icon_smile2. a myślałem, że o pozycji na liście płyt też choć pół zdania napiszesz Icon_wink2.
saferłel napisał(a):więcej oczekiwałem po ich postawie na tej liście. W sumie to przewidywałem top 3 jak nic Icon_redface
jak najbardziej rozumiem taki typ Icon_wink2. a jednak czegoś zabrakło, trudno powiedzieć czego. było klasycznie - "żarło, żarło i zdechło". no nie zdechło do końca, bo ciągle się podoba, ale na poziomie czwartej dziesiątki, a nie pierwszej...
saferłel napisał(a):Też rozważałem debiut ''Baby'' na DLP, ale mam wrażenie, że w innych kompozycjach dziewczyny pokazują znacznie więcej od strony muzycznej
prawdopodobnie masz rację, jednak mnie ujęły emocje i tekst. kupiły mnie już samym początkiem: "Don't you call anybody else baby, 'cause I'm your baby still".
saferłel napisał(a):każdy ich utwór jest bardzo dobry, jak przystało na największą rewelację w żeńskim graniu na przestrzeni ostatnich lat. [Obrazek: emotka_0829.gif]
mocne słowa Icon_smile2. moja historia z nimi jest taka, że kilka miesięcy temu przeczytałem recenzję płyty w Teraz Roku i zanotowałem sobie, żeby się zapoznać. posłuchałem na myspace czy gdzieś tam i się spodobało i chciałem z płytą się zapoznać. jednak zapomniałem o tym na kilka tygodni i dopiero z miesiąc temu sobie przypomniałem. a niedawno się zorientowałem, że w międzyczasie zespół zaczął na forach robić karierę Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Sorry, ale już nikt się tym nie podnieca. Możesz ich zdjąć Icon_wink
jak przyjdzie ich pora, to wypadną. nie wcześniej Icon_wink2.
stavanger napisał(a):Jane's Addiction ma szanse na debiut u mnie już w najbliższym notowaniu.
no mnie naprawdę mocno złapało. a pierwsze przesłuchania zupełnie na to nie wskazywały Icon_smile2.
19.09.2011 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: notowanie 1070 - 11.09.2011
ku3a napisał(a):49. 48. 156. All Nightmare Long - Metallica
faktycznie, myślałem, że to jakiś błąd. 156 tygodni w zestawieniu to chyba ze trzy lata. Musisz być wielkim fanem tej formacji. Cieszy debiut Jane's Addiction i Warpaint.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.09.2011 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: notowanie 1070 - 11.09.2011
to już nawet nie chodzi o to, że Metallica to mój ulubiony zespół ever. "All Nightmare Long" to utwór z drugiego miejsca podsumowania wszystkich dotychczasowych 1070 notowań mojej listy, więc to nie tak, że każdy ich utwór tyle siedzi na liście Icon_wink2.
19.09.2011 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości