Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1069 - 04.09.2011
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 113
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1069 - 04.09.2011
W piątek miałem przyjemność być z LPTrójką na notowaniu wyjazdowym w Gdyni. Nie spodziewałem się, że Luxtorpeda może jeszcze powalczyć o zwycięstwo, a tymczasem powalczyła i to skutecznie! To właśnie m.in. dzięki wyjazdowi i dzięki samemu klimatowi pod koniec notowania w Gdyni oraz temu, że mogłem to sobie pośpiewać w innych okolicznościach niż zawsze Icon_smile2. Kasabian wystrzelił bardzo mocno. Spodziewałem się tego już w trakcie tygodnia, ale myślałem, że będzie trzecia pozycja. Czyżby za tydzień zwycięstwo? Kasabian nigdy dotychczas nie był u mnie na podium. Nowości 3. Najwyższa z nich to zapowiedź trzeciej płyty Kumki Olik. Drugi krążek nie do końca spełnił moje oczekiwania i liczę na to, że z nowym będzie lepiej, a "Szukam się" pokazuje, że te rachunki nie są bezpodstawne. Poza tym trochę klasycznego rocka - Who Cares i Chickenfoot wykonały plan już samym debiutem i wszystko więcej co osiągną będzie już miłą niespodzianką. Może się uda. Klasyczny mógłby być też debiut w dziesiątce płyt, choć Lenny Kravitz trochę zmienił instrumentarium, szczególnie w stosunku do swych najpopularniejszych albumów i chyba chce pokazać, że umie eksplorować trochę inne rockowe rejony. Na szczęście wciąż zdecydowanie rockowe. Zresztą mi te jego nowe kompozycje jak widać jak najbardziej odpowiadają.

Notowanie 1069:

01. 02. 09. 09. Autystyczny - Luxtorpeda
02. 11. 01. 01. Days Are Forgotten - Kasabian
03. 01. 07. 07. Dygoty - Grabaż i Strachy na Lachy
04. 04. 05. 05. Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk
05. 03. 05. 05. Czarny chleb i czarna kawa - Strachy na Lachy
06. 05. 04. 04. Boso - Zakopower
07. 06. 03. 03. Proces - Plagiat 199
08. 07. 12. 12. Question! - System of a Down
09. 09. 16. 16. Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik
10. 08. 20. 20. Dear Rosemary - Foo Fighters

11. 10. 21. I Should Have Known - Foo Fighters
12. 14. 06. Wojtek w Czechosłowacji - Wojtek Mazolewski Quintet
13. 12. 24. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk
14. 13. 05. Go Back - Marketa Irglova
15. 15. 12. Bad News From Pretty Red Lips - Fatboy
16. 26. 05. Walk - Foo Fighters
17. 18. 29. To Be Loved - Melissa Etheridge
18. 21. 14. Każdy znaczy swoje - Wojtek Uhma-Wu
19. 17. 16. Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - Arctic Monkeys
20. 16. 06. Rise Above 1 - Reeve Carney & Bono & The Edge
21. 19. 07. Film o końcu świata - Grabaż i Strachy na Lachy
22. NN. 01. Szukam się - Kumka Olik
23. 20. 07. Pryszcz na nosie - Piotr Bukartyk
24. 24. 19. The Glorious Land - PJ Harvey
25. 22. 21. Someone Like You - Adele
26. 23. 09. Anything More Than This - Inside Again
27. 28. 09. Water Water - Stirwater
28. 25. 12. Excipit - Brodka
29. 36. 32. The End - Kings of Leon
30. 27. 05. Dziwadełko - Tomasz Budzyński
31. 30. 05. Under And Over It - Five Finger Death Punch
32. 41. 02. One Caress - Pedro Costa
33. 29. 39. Pyro - Kings of Leon
34. 32. 13. Blood Brothers - Iron Maiden
35. 33. 06. Stand - Devin Townsend Project
36. 34. 16. Pod rap - Bajzel
37. 38. 04. Niech żyje bal - Kenny G
38. 31. 03. Nail on the Head - Uriah Heep
39. NN. 01. Holy Water - Who Cares
40. 35. 24. Bullet in Your Head - Made of Hate
41. 37. 13. Day - Envia
42. 39. 27. Dyabeu - Deriglasoff
43. NN. 01. Big Foot - Chickenfoot
44. 40. 19. Kropki kreski - Brodka
45. 42. 13. Busy Missing You - Frida Andersson
46. 43. 23. Wait For Me - Rise Against
47. 45. 46. Victim - Avenged Sevenfold
48. 46. 155. All Nightmare Long - Metallica
49. 47. 79. doDekafonia - Strachy na Lachy
50. 48. 19. HolaGoga - Deriglasoff

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

44. 11. War? - System of a Down
49. 25. That Day - Experience
50. 22. No Other Way - Whiterose

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1057:

01. 01. 09. 09. Strachy na Lachy - Grabaż i Strachy na Lachy
02. 02. 04. 04. Let England Shake - PJ Harvey
03. 03. 10. 10. Do przodu - Plagiat 199
04. 04. 06. 06. Piła tango - Strachy na Lachy
05. 05. 11. 09. Z czwartku na piątek - Piotr Bukartyk
06. 06. 06. 06. Deconstruction - Devin Townsend Project
07. NN. 01. 01. Black And White America - Lenny Kravitz
08. 07. 21. 21. Wasting Light - Foo Fighters
09. 08. 05. 05. Luxtorpeda - Luxtorpeda
10. 09. 07. 07. Suck It And See - Arctic Monkeys

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

10. 54. 11. Mezmerize - System of a Down

--------------------------

11. Affliction XXIX II MXMVI - Blindead
12. Mezmerize - System of a Down
13. Newbreed - Newbreed
14. Ghost - Devin Townsend Project
15. Dodekafonia - Strachy na Lachy
16. Osobliwości - Tomasz Budzyński
17. Between the Devil and the Deep Blue Sea - Black Stone Cherry
18. I'm With You - Red Hot Chili Peppers
19. Ojtam ojtam - The Fallen Rag
20. The Fool - Warpaint
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2011 03:38 PM przez ku3a.)
06.09.2011 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
"Autystyczny" to dla mnie fenomen. Utwór w sumie dosyć typowy podbił listy przebojów i stał się jednym z największych przebojów tego lata (w muzyce rockowej), a zapewne i tego roku. Mi się podoba, ale nie tak mocno jak większości Icon_wink
Kasabian to jeden z niewielu zespołów z tej nowej fali tak zwanego brit popu, który bardzo lubię. Miał już u mnie numer 1, z tą piosenką zapewne się nie uda, ale trzymają wysoki poziom.
"Kobiety jak te kwiaty" dzielnie się trzyma, podobnie jak u mnie, tylko że jak wiadomo w trochę innym wykonaniu. W czasie występu na Woodstocku Piotr przy tej piosence zapowiedział ją jako utwór bardziej znany w innym wykonaniu, ale zaznaczył, że to w pełni jego utwór Icon_wink
"Wojtek w Czechosłowacji" już ociera się o top 10. Im więcej tego słucham, to bardziej mi się podoba. Icon_smile
"Walk" w szybkim tempie idzie w górę Icon_smile A byłeś mało zadowolony jak ten utwór został singlem.
Mimo mojej sympatii do Chickenfoot ten utwór mnie nie powalił i już zakończył swój żywot na poczekalniowych miejscach szóstej dziesiątki.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.09.2011 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 113
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
tadzio3 napisał(a):Mi się podoba, ale nie tak mocno jak większości Icon_wink
u mnie wraca na pierwsze, a w ostatnich czasach rzadko mają miejsce powroty na szczyt Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Kasabian to jeden z niewielu zespołów z tej nowej fali tak zwanego brit popu, który bardzo lubię
mi mocno narobili smaku na całą płytę Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):"Wojtek w Czechosłowacji" już ociera się o top 10. Im więcej tego słucham, to bardziej mi się podoba. Icon_smile
mi się spodobał praktycznie od początku. mimo wszystko na razie nie widzę tego w dziesiątce. musiałby jeszcze jakiś przełom nastąpić.
tadzio3 napisał(a):"Walk" w szybkim tempie idzie w górę Icon_smile A byłeś mało zadowolony jak ten utwór został singlem.
tak było Icon_smile2. moim zdaniem ten utwór mocno zyskuje słuchany w oderwaniu od płyty. choć wcześniej mi się wydawało, że "I Should Have Known" byłby lepszym zamykaczem, to teraz i "Walk" coraz bardziej mi pasuje w tej roli. mimo tego liczę, że albo właśnie ISHK albo "Dear Rosemary" jeszcze na singlu wyjdą Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Mimo mojej sympatii do Chickenfoot ten utwór mnie nie powalił i już zakończył swój żywot na poczekalniowych miejscach szóstej dziesiątki.
ja nie spodziewam się u mnie wielkich fajerwerków, ale jakby udało się dobić do trzydziestki, to byłby spory sukces Icon_smile2.
06.09.2011 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #4
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
ku3a napisał(a):Days Are Forgotten - Kasabian
no to widzę, że nowe Kasabian chwyciło na całegoIcon_smile
07.09.2011 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 113
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
ano Icon_smile2. 2 tygodnie na miejscu 37, a teraz na drugim Icon_smile2.
oby na płycie było więcej równie dobrych kawałków Icon_smile2.
07.09.2011 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
Mały offtop.
Ponieważ forum lp3 nie zechciało zadziałać przed 12, wrzucam tu swoje głosy na Listę:

1. Pezet - CO MAM POWIEDZIEĆ, produkcja Sidney Polak
2. Reeve Carney & Bono & The Edge - RISE ABOVE 1
3. Rival Sons - PRESSURE AND TIME
4. Stirwater - WATER WATER
5. Black Country Communion - MAN IN THE MIDDLE
6. Cuba de Zoo - GRÓB
7. Riverside - FORGOTTEN LAND
8. Luxtorpeda - AUTYSTYCZNY
9. Uriah Heep - NAIL ON THE HEAD
10. Paradox - THUR TEE RUK

I spora grupka kandydatów:
Evanescence - WHAT YOU WANT
Gurrumul - GOPURU
Jovanotti - LE TASCHE PIENE DI SASSI
Skunk Anansie - GOD LOVES ONLY YOU
Candice Night - ROBIN RED BREAST
Mela Koteluk - SPADOCHRON
Gotye feat. Kimbra - SOMEBODY THAT I USED TO KNOW
Chickenfoot - BIG FOOT
Cree - DIABLI NADALI
Myslovitz - ART BRUT
R.E.M. - UBERLIN
Seether - COUNTRY SONG
Kenny G. - NIECH ŻYJE BAL
Wojtek Mazolewski Quintet - WOJTEK W CZECHOSŁOWACJI
Zgredybillies - CAŁE ŻYCIE NA KREDYCIE
Wanda & Banda - TO MÓJ ŚWIAT

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.09.2011 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
ku3a napisał(a):02. 11. 01. 01. Days Are Forgotten - Kasabian
no proszę, Kasabian ładnie i zaskakująco, choć o ile dobrze pamiętam single z poprzedniej płyty też radziły sobie nieźle
ku3a napisał(a):04. 04. 05. 05. Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk
06. 05. 04. 04. Boso - Zakopower
choć nie przepadam za polskimi utworami, to akurat te trzymają dobry poziom Icon_wink
ku3a napisał(a):20. 16. 06. Rise Above 1 - Reeve Carney & Bono & The Edge
trochę szybko zaczęli spadać, ale fakt, że pojawili się na liście to już sukces
niesamowicie trzymają się Kings of Leon! Icon_surprised
10.09.2011 12:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
ku3a napisał(a):22. NN. 01. Szukam się - Kumka Olik
Dobry utwór. Od paru dni jest na mojej playliście.
ku3a napisał(a):29. 36. 32. The End - Kings of Leon
Milo ze masz to wciąż na liście. Po liczbie tygodni widzę ze prawie od premiery LP.
ku3a napisał(a):33. 29. 39. Pyro - Kings of Leon
j. w.Icon_smile
10.09.2011 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 113
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
michal91d napisał(a):Kasabian ładnie i zaskakująco, choć o ile dobrze pamiętam single z poprzedniej płyty też radziły sobie nieźle
"Where Did All the Love Go?" doszło do 4. miejsca, "Vlad the Impaler" do 20., "Thick As Thieves" do 25. i jeszcze epizodyczny występ zaliczyło "Fire".
michal91d napisał(a):akt, że pojawili się na liście to już sukces
tym bardziej, że przez długi czas nie mogli się przebić. dla mnie ich najwyższa pozycja była sporą niespodzianką.
michal91d napisał(a):niesamowicie trzymają się Kings of Leon! Icon_surprised
ano Icon_smile2
thestranglers napisał(a):j. w.Icon_smile
"Pyro" weszło u mnie na listę jakoś w tym samym momencie jak się okazało, że będzie kolejnym singlem. u mnie weszło po prostu dlatego, że był to dla mnie najlepszy numer na krążku.
10.09.2011 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #10
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
Question! mi przypomina, że od naszego wypadu do Berlina mijają już 3 miesiące. jak ten czas leci. Dawno tu nie pisałem , choć oczywiście zawsze zaglądałem co tydzień na Twoją listę .
O podium tyle już napisano, że sobie daruje. Czasami jest mi trochę żal krytyków, recenzentów i osób parających się oceną sztuki ot , a takich mamy na forum Lp3 o czym wcześniej nie wiedziałem. Gdyby oni wiedzieli, jak bardzo nie interesuje mnie ich zdanie....
Jeśli mi się podoba, jeśli do mnie trafia, przemawia, wzrusza, dociera to dla mnie jest sztuką. I koniec.
No dobra, wracamy do listy bo się zagolopowałem.
W tej chwili z czołówki to zdecydowanie kibicuję Yugopończukom Icon_wink a następne w kolejce to stare dobre Dygoty.
A swoją droga to przez jakiś fajny koncert trafiło czy Top Strachów?
Ciekawie wygląda solidna grupka zawodników z Foo Fighters. I to w górnych rejonach listy.
Nawet nie pamiętałem momentu, że do Ciebie trafiła świetna Melissa , a ona już 29 tygodni.
Z nowości tej najwyższej nie znam mimo , że jest w zestawie na LP3 Icon_wink ale za to dwie niższe są rewelacyjne. jeśli debiut to szczyt ich możliwości to tym bardziej się ciesze , ze się udało. Icon_smile
Szkoda, że Devin Towsend juz spada.
i na koniec. Wczoraj minęły 3 lata . I posłuchałem sobie po raz kolejny tej płyty . I znowu zabrzmiało świetnie.
mam nadzieje , że ANL też dotrwał 3 rocznicy na liście. A swoją drogą to fenomen, ale mnie to przecież nie może dziwić. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2011 11:36 AM przez Aro.)
13.09.2011 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 113
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: notowanie 1069 - 02.09.2011
dzięki za taki obszerny komentarz Icon_biggrin3.
Aro napisał(a):Question! mi przypomina, że od naszego wypadu do Berlina mijają już 3 miesiące. jak ten czas leci.
heh, bardzo szybko. choć z drugiej strony mam wrażenie, że przez te 3 miesiące trochę rzeczy się zdarzyło. a "Question!" jest dla mnie takim symbolem tego wyjazdu. właśnie - nawet całego wyjazdu, a nie tylko samego koncertu. na początku moc była potężna - debiut na pierwszym!!! teraz tylko czekać na wynik w podsumowaniu roku Icon_smile2.
Aro napisał(a):Czasami jest mi trochę żal krytyków, recenzentów i osób parających się oceną sztuki ot , a takich mamy na forum Lp3 o czym wcześniej nie wiedziałem. Gdyby oni wiedzieli, jak bardzo nie interesuje mnie ich zdanie....
mnie niby też, a jednak czasem coś się przeleje i nie powstrzymam języka za zębami, czy też palców ponad klawiaturą.
ale mi też trochę ich żal, tak normalnie, życiowo. bo to co ja sobie myślę to się nie liczy. ważne, że na co dzień w życiu zapewne też generują takie sytuacje i być może dotyczą one osób które są dla nich ważne. ale co mnie to obchodzi...
Aro napisał(a):następne w kolejce to stare dobre Dygoty.
A swoją droga to przez jakiś fajny koncert trafiło czy Top Strachów?
niestety ciągle nie byłem na prawdziwym koncercie Strachów... jedynie na tych dwóch półgodzinnych na Myśliwieckiej. "Dygoty" poznałem przy okazji tworzenia Topu Strachów i się spodobały. ale wtedy dopiero fundamenty zostały położone. wszystko najważniejsze przyszło później. po pierwsze dwie ich pierwsze płyty, których wcześniej nie znałem, tak mi się spodobały, że słucham sobie ciągle do tej pory (zresztą całkiem nieźle sobie radzą na liście płyt Icon_wink2 ), a więc jednocześnie "Dygoty" dostały dodatkowe odsłuchy. i zaczęły się coraz bardziej podobać. a w lipcu obydwie nasze Systemowe koleżanki robiły imprezy imieninowo-urodzinowe i miałem przyjemność na nich być i tak się złożyło, że na obydwu Strachy leciały, w tym m.in. "Dygoty" i wtedy jeszcze mocniej mi się wbiły do głowy. i potem jakoś przypominały o tych imprezach.
jakoś tak by to było Icon_wink2.
Aro napisał(a):Nawet nie pamiętałem momentu, że do Ciebie trafiła świetna Melissa , a ona już 29 tygodni.
jest długo, ale nigdy nie miała spektakularnych wyników, nigdy nie była w dziesiątce. tyle że ciągle bardzo się podoba i ciągle jest bardzo wysoko. już ponad pół roku!
Aro napisał(a):Z nowości tej najwyższej nie znam mimo , że jest w zestawie na LP3 Icon_wink
wybaczam Icon_wink2. no nic nie poradzę, że po prostu bardzo mi się podobają ich piosenki Icon_smile2. bardzo się cieszę na zbliżającą się trzecią płytę Icon_smile2.
Aro napisał(a):ale za to dwie niższe są rewelacyjne. jeśli debiut to szczyt ich możliwości to tym bardziej się ciesze , ze się udało. Icon_smile
czy szczyt to nie wiem, ale nie będzie łatwo. tyle że już sam debiut jest sukcesem Icon_smile2. zresztą zdaje się, że Who Cares poznawałem właśnie dzięki wizycie... u Ciebie za kratkami Icon_wink2, czyli w klatce Icon_wink2.
Aro napisał(a):Szkoda, że Devin Towsend juz spada.
w utworach nie osiągnął nic zapierającego dech w piersiach, ale odbija to sobie w płytach. ta płyta jest bardzo dobra jako całość, a wyniki które osiąga przekraczają moje oczekiwania Icon_smile2. na "Ghost" rzadziej mam nastrój, stąd czasem słucham w nieidealnych dla niego warunkach, co odbija się na pozycji w notowaniu.
Aro napisał(a):i na koniec. Wczoraj minęły 3 lata . I posłuchałem sobie po raz kolejny tej płyty . I znowu zabrzmiało świetnie.
mam nadzieje , że ANL też dotrwał 3 rocznicy na liście. A swoją drogą to fenomen, ale mnie to przecież nie może dziwić. Icon_wink
tak, 3 lata... Zaraz będzie można zobaczyć czy dało radę, bo właśnie wpisuję nowe notowanie Icon_smile2.
piękna historia, również na Twojej liście Icon_smile2.
13.09.2011 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości