Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 30 /22.02.08/
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 30 /22.02.08/
SŁOWO OD AUTORA:
Był jakiś czas temu kryzys związany z brakiem świeżości na liście. Nie miałem co dawać nawet na listę. Teraz mam inny kryzys. Nagrań jest za dużo... konkurencja jest tak ogromna, że wielu w rezultacie pospadało. Dałem i tak mało nowości, pod listą ujawnię moją poczekalnię składającą się z piosenek, które weszłyby, gdyby lista była trochę większa. Jednak nie będę na razie jej powiększał. W pierwszej dziesiątce drobne zmiany. Lider TWS, za nim na podium Strachy ku uciesze ku3y, stałego czytelnika i kibica tegoż nagrania. Jednak nie patrzcie na te zmiany w TOP10, gdyż gdybym mógł wszystkie 10, a może nawet więcej wstawiłbym na podium, niestety tak się nie da.
Nowości to m.in. nowy Blunt, który zapowiada się coraz ciekawiej i ma szanse powalczyć o wyższe miejsca, ale wśród takiej silnej ekipy czy temu zaradzi? R.E.M. to już coś z półki Saferłela. Małpy spadają w dół ku nie-pociesze Icon_mrgreen naszego kolegi z dalekiego wschodu, Sarah się pnie do góry ku uciesze Chrisa. No to skoro rozweseliłem kolegów (i zasmuciłem jednego) to przejdźmy do dalszych nowości. Lady Pank nagrał bardzo fajny (mimo to, że spokojny - co jest jednak jego atutem), łatwo wpadający w ucho kawałek. Spodobał mi się przy drugim podejściu . BSP to objawienie prawie wszystkich list aktualnie, więc czemu nie? Janusza Radka przesłucham jeszcze dzisiaj i się zmieścił na listę, mimo że jeszcze jakiś czas temu go nie trawiłem. Kent powraca na listę... ale czy posiedzi dłużej niż poprzednio? Musiałby conajmniej być 2 tygodnie. To tak a propo tego, że ktoś się pytał czy są u mnie powroty - są.. ale rzadko. Np. Dave Gahan miał dziś wrócić na listę, ale nie zdołał pokonać rywali. No to chyba tyle... trzymajcie się i wstrzymajcie obrót piosenek w wytworniach bo mnie już ta rywalizacja trochę męczy. Icon_razz
Aaa!! I do grona znienawidzonych osób dołącza John Porter tworząc duet z Anną Marią Jopek (ku Saferłelowi) Icon_mrgreen
Ów pan tak przy okazji wydaję dziś płytę z Anitą zatytuowaną "Goodbye". Jest to ostatni, trzeci krążek.
2 lutego wyszła nowa płyta Big Day... ze dwa kawałki przesłuchałem , wstępna ocena taka sobie, ale nie jest źle... a 1 marca nowa płyta Bryana Adamsa. Tyle.

Lp. Poprzednie miejsce Ilosc tygodni na liście WYKONAWCA I TYTUŁ

01. 04. 09. The White Stripes - Conquest
02. 05. 02. Strachy Na Lachy - Szklana góra
03. 03. 14. Metallica - Brothers In Arms
04. 02. 04. Lady Pank - Dobra konstelacja
05. 01. 03. Morcheeba & Judy Tzuke - Enjoy The Ride
06. 08. 02. Lenny Kravitz - I'll Be Waiting
07. 09. 10. Strachy na Lachy - Walka Jakuba z Aniołem
08. 07. 03. British Sea Power - Waving Flags
09. 15. 06. David Gilmour - Wish You Were Here
10. 06. 06. Bruce Springsteen - Girls In Their Summer Clothes

11. 10. 04. Nick Cave & The Bad Seeds - Dig, Lazarus, Dig
12. NE. 01. James Blunt - Carry You Home
13. NE. 01. R.E.M. - Supernatural Superserious

14. 12. 07. Super Furry Animals - Run Away
15. 11. 12. Arctic Monkeys - Teddy Picker
16. 20. 04. Sarah Brightman - Running
17. 18. 07. Foo Fighters - Long Road To Ruin
18. NE. 01. Peter Cincotti - Goodbye Philadelphia
19. 17. 14. Blackfield - End of The World
20. 13. 10. The Hoosiers - Goodbye Mr A

21. 14. 05. Natasha Bedingfield - Soulmate
22. 19. 08. Stereophonics - It Means Nothing
23. NE. 01. Lady Pank - Wspinaczka, czyli historia pewnej rewolucji
24. 28. 02. Waglewski, Fisz, Emade - Męska Muzyka
25. 16. 13. Editors - The Racing Rats
26. NE. 01. Katie Melua - Mary Pickford
27. 21. 16. Duran Duran - Falling Down
28. NE. 01. Janusz Radek - Kiedy u... Kochanie
29. RE. 02. Kent - Columbus
30. NE. 01. British Sea Power - We Close Our Eyes

ODPADLI:

po 7 tyg. Good Charlotte - Dance Floor Anthem (I Don't Want To Be In Love)
po 1 tyg. Grand Avenue - The Outside
po 1 tyg. Muchy - Galanteria
po 7 tyg. Led Zeppelin - Stairway to Heaven
po 2 tyg. Eagles - Busy Being Fabulous
po 15 tyg. Travis - My Eyes
po 4 tyg. U2 - Wave Of Sorrow


POCZEKALNIA - utwory, które mało co, a by się załapały do dzisiejszej listy
Newton Faulkner - Dream Catch Me
Amy Winehouse - You Know I'm No Good
Dave Gahan - Saw Samething
Foo Fighters - The Pretender
Big Day - Jedyny Słodki Problem
Patrycja Markowska - Jeszcze Raz
David Bowie - The Man Who Sold The World
22.02.2008 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Brawo. Kolejny lider się zmienia i znów na lepsze! TWS to bardzo mocna marka, u mnie również na najwyższych pozycjach. Metallica nadal siedzi na podium Icon_wink Nie nudzą cię bracia. Ja dziś włączyłem poczte UKF to BIA od razu mnie uderzyło. Mam na razie dosyć tego świetnego numeru Icon_wink Morcheeba jak na tą strefe odleciała dość daleko. Bruce spada, jak prawie wszędzie...szybko traci popularnośc. Tak, masz rację. R.E.M. to zdecydowanie coś z mojej półki..i to tej wysokiej. Nick Cave dużo nie stracił i ciągle ma szanse na dobre wyniki. Sarah Brightman do góry. Dobry kawałek, płyta go trochę przyćmiła jednak i wypadł u mnie i stracił trochę mojej sympatii, a tutaj tym bardziej mi nie pasuje bo otoczony jest samymi lepszymi kawałkami. Ale mnie cieszy wysoki spadek Natashy! Cudo. Drugie Lady Pank już na liście. Mnie cieszy o wiele bardziej to wyższe. U mnie niespodziewani już w top 20 dobra konstelacja Icon_wink Kolejne nowości też mi bardzo leżą. Teraz jak tak patrzę na zestaw to oprócz tej natashy to lista składa się z 29 conajmniej dobrych numerów. Czyżby najlepsza obecnie na mycharts?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.02.2008 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #3
 
saferłel napisał(a):Morcheeba jak na tą strefe odleciała dość daleko.
Jednak jak wspomniałem cała pierwsza dziesiątka klasyfikuje sie na równo... tyle że np. Strachy są odkryciem tygodnia, a Morcheebę trochę odpuściłem.. mimo to bardzo wyrównana jest punktacja dla całej dziesiątki.
saferłel napisał(a):Czyżby najlepsza obecnie na mycharts?
Nie wiem czy najlepsza, myślę że dla kate czy prz-eta co innego będzie dobre niż dla P.U.R.ha czy mrsapa. Jednak nie robię listy dla "najlepszości". Po prostu daję to co lubię.
22.02.2008 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Cóż za piękna przemowa Pawle Icon_biggrin
Jeszcze dodam po części do komentarza, że blisko spadku z listy Durani. Niespodziewanie dla mnie zupełnie przetrwali tak długo Icon_smile A następców nie widać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.02.2008 04:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Cóż za piękna przemowa Pawle Icon_biggrin
A tak jakoś mi się napisało. Icon_lol
saferłel napisał(a):A następców nie widać.
I raczej długo nie będzie... ten zespół wg mnie sukcesy święcił dawno temu... teraz to już takie odgrzewanie pokroju Kombi. (oczywiście nie chodzi mi o styl muzyczny o to, że oni też się reaktywują, jednak wg mnie nic super-dobrego nie stworzą).
22.02.2008 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Z tego co widzimy po twojej liście to teraz święci duże sukcesy u ciebie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.02.2008 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
 
Paweł napisał(a):18. NE. 01. Peter Cincotti - Goodbye Philadelphia
Trochę późno. Ale dobrze, że w końcu jest Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
22.02.2008 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Plus za Radka i Cincottiego

Zadziwa mnie fenomem Jamesa Blunta. Do mnie przemawiała tylko jego piosenka YOU'RE BEAUTIFUL i 1973. Carry You Home jest jakaś sztuczna

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
23.02.2008 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
Cieszą mnie wszystkie nowości. Szczególnie, że u mnie mają małe szanse. Icon_confused Oprócz ostatniej, która już jest. Icon_mrgreen
Paweł napisał(a):Aaa!! I do grona znienawidzonych osób dołącza John Porter tworząc duet z Anną Marią Jopek (ku Saferłelowi) Icon_mrgreen
Nie są to za mocne słowa ? Ja nie nienawidzę ani Dody, ani Mandaryny, ani...
23.02.2008 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #10
 
Paweł napisał(a):2 lutego wyszła nowa płyta Big Day... ze dwa kawałki przesłuchałem , wstępna ocena taka sobie, ale nie jest źle...
Zgadzam się całkowicie! Jedyny słodki problem już moją listę opuścił, teraz przyjdzie pora na "Czasami mam do Ciebie...". Zobaczymy jak sobie poradzi mój ulubiony zespół lat 90-tych Icon_biggrin3
24.02.2008 12:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Z tego co widzimy po twojej liście to teraz święci duże sukcesy u ciebie Icon_wink
Sukces jak sukces dawniejsze utwory świętowałyby jeszcze większe.... gdyby nie to że są już stare. Icon_wink2
Cytat:Trochę późno. Ale dobrze, że w końcu jest Icon_smile2
I raczej sobie pobędzie... podoba mi się Icon_wink2
Konrad napisał(a):Zadziwa mnie fenomem Jamesa Blunta. Do mnie przemawiała tylko jego piosenka YOU'RE BEAUTIFUL i 1973. Carry You Home jest jakaś sztuczna
Jest to kolejny kawałek bardzo podobny do poprzednich nagrań, trochę pobędzie i spadnie jak pozostałe... nic specjalnego.
abd3mz napisał(a):Nie są to za mocne słowa ?
Wiesz ja to napisałem tak by były jakieś emocje. Icon_razz John Porter nawet wszedł do poczekalni z jednym kawałkiem. Icon_lol
Jopkolog napisał(a):Zgadzam się całkowicie! Jedyny słodki problem już moją listę opuścił
A ja sie właśnie zastanawiam czy u mnie nie wejdzie.
Pozdrawiam!
24.02.2008 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
absolutnie genialne podium Icon_exclaim Icon_biggrin3
ogromnie mnie cieszy "Brothers In Arms". moge sobie odbic tą radoscią to, ze u mnie wlasnie wypadlo... bede dalej kibicowac Metallice Icon_smile2.
w pierwszej dziesiatce tylko ten nieszczesny Gilmour mi psuje obraz.
co prawda napisales, zeby na ruchy w pierwszej dziesiatce nie patrzec (tez tak mialem kilka tygodni temu, ze 8 kawalkow zaslugiwalo przynajmniej na trzecie miejsce), ale jednak ten skok "Walki Jaku3a z aniolem" bardzo mnie cieszy.
ciesze sie z debiutujacej "Wspinaczki" i ... Radka.
alez duzo nowosci, no i cos musialo spasc i padlo m.in. na "Stairway To Heaven"...
Paweł napisał(a):Ów pan tak przy okazji wydaję dziś płytę z Anitą zatytuowaną "Goodbye". Jest to ostatni, trzeci krążek.
no wlasnie, czy orientujecie sie czemu juz wiadomo, ze to ostatnia wspolna plyta?
26.02.2008 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
ku3a napisał(a):no wlasnie, czy orientujecie sie czemu juz wiadomo, ze to ostatnia wspolna plyta?
myślę, że nastąpiło nasycenie. Słuchałem już płyty, bo Pan Merlin już mnie odwiedził Icon_mrgreen I nie znalazłem tu nic odkrywczego. Owszem są fajne kawałki, ale i tak najczęściej będę wracal do płyty nr 1. Po za tym wolę ich jednak w solowych projektach i mam nadzieję, że szczególnie John P. nagra wreszcie coś nowego.

A może to tylko M.A.R.K.E.T.I.N.G. ?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.02.2008 11:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Yacy napisał(a):A może to tylko M.A.R.K.E.T.I.N.G. ?
no wlasnie, tak sie zastanawiam czy tak nie jest. w koncu przeciez taka Tina Turner juz miala ze 3 pozegnalne trasy koncertowe Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Pan Merlin już mnie odwiedził Icon_mrgreen
ja wczoraj bylem w Merlinie, bo chcialem cos kupic kumplowi na urodziny (btw - padlo na "Kill To Get Crimson", bo razem idziemy na koncert, a on tego jeszcze nie ma), a przy okazji sie spytalem czy nie ma moze juz mojej przesylki, bo co prawda nie bylo informacji, ze moge juz odebrac, ale byla "w drodze". A tam tacy fajni ludzie pracują, ze dziewczyna sprawdzila, ze w bazie jest info, ze nie ma tej przesylki, ale ona sprawdzi na zapleczu, bo niedawno przyszly paczki, no i poszla i odszukala te moje rzeczy Icon_biggrin3. to wszystko w połączeniu z tym, ze punkt odbioru przesylek jest 200 metrow ode mnie od domu, sprawia, ze ja teraz praktycznie nie kupuje gdzie indziej. moze sytuacja sie troche zmieni, bo kolo pracy mają nastepnego Saturna otworzyc Icon_razz. no, to taki maly offtopic Icon_razz.
26.02.2008 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 746
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
Re: Paweł TOP 30 /22.02.08/
Poznałem 4 utwory z płyty Blunta i zauważyłem, że czym wyższy kolejny numer tym bardziej mi się podoba. Nr 1 słabiutki, 9 dobra. Nagranie z Twojej listy to chyba nr 5, więc...
Faktycznie BSP objawienie sporej części list tutaj, ale akurat niestety nie z tym nagraniem, które debiutuje u Ciebie. No, ale może 2 jaskółki uczynią wiosnę, szczególnie, że być może pojawi się trzecia.
No i cieszy numer 1 a do tego jeszcze spadek z 2.
A do tego wszystkiego bardzo ładnie debiutuje stara nowość.
26.02.2008 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 746
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Konrad napisał(a):Zadziwa mnie fenomem Jamesa Blunta. Do mnie przemawiała tylko jego piosenka YOU'RE BEAUTIFUL i 1973. Carry You Home jest jakaś sztuczna
A dla mnie to najsłabsze piosenki, jakie nagrał. Szczególnie 1973 to taki miałki popik.
26.02.2008 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #17
 
ku3a napisał(a):absolutnie genialne podium Icon_exclaim Icon_biggrin3
ogromnie mnie cieszy "Brothers In Arms". moge sobie odbic tą radoscią to, ze u mnie wlasnie wypadlo... bede dalej kibicowac Metallice Icon_smile2.
w pierwszej dziesiatce tylko ten nieszczesny Gilmour mi psuje obraz.
co prawda napisales, zeby na ruchy w pierwszej dziesiatce nie patrzec (tez tak mialem kilka tygodni temu, ze 8 kawalkow zaslugiwalo przynajmniej na trzecie miejsce), ale jednak ten skok "Walki Jaku3a z aniolem" bardzo mnie cieszy.
ciesze sie z debiutujacej "Wspinaczki" i ... Radka.
alez duzo nowosci, no i cos musialo spasc i padlo m.in. na "Stairway To Heaven"...
1. To że podium mam genialne to ja wiem. Icon_mrgreen (prywatna opinia) ale cieszę się że to zdanie podzielasz.
2. "Brothers In Arms" - u mnie jak coś wejdzie na szczyt i się zadomowi na podium to zwykle dalej niż 6-te miejsce nie spada. Przykładów było dużo, choćby Muse - Map of The Problematique czy Chris Cornell.
3. Stairway Yo Heaven spadło, ale musiało kiedyś, chyba nie liczyłeś na sukces tak starej piosenki. Icon_razz

Co do J.P. i A.L. to chyba wszystko zostało wyjaśnione... podzielam opinie nt. nasycenia i marketingu. Icon_wink2 Ale szczerze mówiąc nie wiem.
27.02.2008 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości