Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowości z kraju kwitnącej wiśni
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Nowości z kraju kwitnącej wiśni
Do japońskiej muzyki komercyjnej od dłuższego czasu podchodzę z rezerwą. Tym razem jednak udało mi się znaleźć kilka ciekawych utworów.

Matenrou Opera (摩天楼オペラ) - Helios
Zespół grający coś na pograniczu symfonicznego (hard-)rocka (ale proszę się nie sugerować tym określeniem, podobnie niech nie zniechęca was "visual keiowy" image grupy)




Minori Chihara - Planet Patrol
W tym wypadku mamy czystą radochę, energetyczny pop w japońskim, pseudo-rockowym stylu. Ale w moich uszach się wybiło z tłumu, co w przypadku muzyki japońskiej nie jest aż takie łatwe Icon_wink




Superfly - Ah (あぁ)
W przypadku muzyki japońskiej jeszcze bardziej niż przy tej ze Stanów czy z Europy sprawdza się zasada, że ostatecznie efekty specjalne przegrywają z prostotą. Shiho Ochi, wokalistka grupy (i tak naprawdę jedyna stała jej członkini) pokazała to, co najbardziej lubię w muzyce japońskiej, a co nie było mi dane usłyszeć od dawna - azjatycką wrażliwość.


01.08.2011 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Nowości z kraju kwitnącej wiśni
Sprawdzę sobie, bo lubię Japonię, choć faktycznie współczesny j-pop jest tak generyczny, że czasami boli Icon_smile
Dawno nie zaglądałem na ich listy przebojów!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.08.2011 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Nowości z kraju kwitnącej wiśni
Ja też, dlatego wziąłem się za ściąganie Icon_smile2
01.08.2011 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowości z Pakistanu 2019 prz_rulez 0 293 31.01.2019 01:09 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Strachy Na Lachy - Żyję w kraju Yacy 10 3 193 11.11.2009 07:19 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości