Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 35 z 13.07.07
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 35 z 13.07.07
Przyznam się, że rywalizacja z dwoma drobnymi wyjątkami była bardzo zacięta. Tak zacięta, że pierwszy raz dokonałem 4-krotnego przesłuchania zestawu (a właściwie 4-ty raz to przesłuchałem tylko 20), które pozwoliło mi na kilka ostatnich korekt w zestawieniu.
Dzisiaj w komentarzu podam 16 najważniejszych w/g mnie wydarzeń na mojej liście.
1. Na pewno jest to wydarzenie numer 1 tego notowania, chociaż ta nowość jest dopiero na miejscu 10 i było już wiele lepszych debiutów. Ale jest to debiut, którego się zupełnie nie spodziewałem, uśpiony przeciętniactwem pierwszego singla. A jest to kapitalne nagranie Michaela Buble Me and mrs Jones. Piekny podkład instrumentalny i świetny wokal to niewątpliwe atuty buble'owskiej wersji tego standardu.
2. Dawno nie zdarzyło się, żeby utwór wchodząc do pierwszej 10 dokonał skoku o ponad 10 miejsc. A tydzień temu nic tego nie zapowiadało, bo piosenka awansowała tylko o 4 miejsca. Tym razem jednak Broken promise w wykonaniu Placebo z wokalnym wsparciem Michaela Stipe'a wskoczyła aż na 5 miejsce. Czy to koniec jej marszu? Trudno przewidzieć, bo przed nią już sama śmietanka.
3. No i powracamy do nowości. Tym razem trzecia z rzędu nowość, która pojawiła się dopiero na 34 miejscu. Ważne jest to, że Bloc Party do tej pory mnie niczym nie przekonali, a piosenkę poznałem dosłownie w ostatniej chwili na zasadzie poznawania nagrań z innych list. 6 z nich było bardzo dobrych, ale tylko Hunting for witches potrzebowało 2 przesłuchń, żeby u mnie zadebiutować.
4. Z jednej strony na pewno piosenka, która któryś raz z rzędu jest na miejscu pierwszym nie podchodzi pod kategorię wydarzenie, ale jeżeli na szczycie listy jest już 20 raz to na pewno w historii tej listy jest wyrównaniem najlepszego wyniku. A Right in two nie zamierza ustępować. A jego pozycja tak jak i piosenki z 2 miejsca wydaje się niepodważalna. No i trzeba dodać, że obecnie ma najdłuższy staż w zestawieniu.
5. I dopiero na 5 miejscu informacja o 2 nowości i to aż na miejscu 11. Ale skoro jest to White Stripes to przestaje być to coś dziwnego. Zresztą dwie poprzednie ich piosenki również zadebiutowały w drugiej 10. Jednak Conquest zadebiutował z nich najwyżej, chociaż to nie musi o niczym świadczyć.
6. Lights przezwyciężyło chwilowy kryzys i powróciło na 3 miejsce. Czy to oznacza, że teraz przystąpi do ataku na wyższe lokaty? Obawiam się, że raczej będzie tracić siły w obronie ponownie zdobytej pozycji.
7. Wielki kryzys formy przeżywa dwójka weteranów These Three Things i Vermicide, które solidarnie opuściły 10 spadając o 8 miejsc. Prawie na pewno dla drugiej z tych piosenek, a może i dla obu jest to ostatni tydzień w zestawieniu. Ciekawostką może być to że wszystkie piosenki ze stażem od 19 do 21 tygodni poleciały w dół.
8. W pierwszej 10 są aż 3 nowości. Trzecią z nich jest Rag and bone. I można powiedzieć, że to świetny tydzień dla White Stripes, gdyby nie kolejny spadek lidera naszej forumowej listy. Trzeba powiedzieć także, że zespół jest 3 wykonawcą (po Toolu i Bjork), któremu udało się wprowadzić 3 piosenki naraz do 20.
9. 4 i ostatni debiut na liście jest raczej skromny, ale trzeba wspomnieć, że jest dziełem Now I lie thee down Machine Head.
10. Z listy zostały usunięte 3 piosenki, w tym z miejsca 13 Shy boy, piosenki która w poprzednim notowaniu miała najdłuższy staż i jest numerem 2 podsumowania wszystkich notowań.
11. Ładny, bo 9-miejscowy skok jest dziełem ukrytego weterana listy Zaprzepaszczonych sił wielkiej armii świętych znaków. Ukrytego, bo debiutował 22 tygodnie temu, ale sporo czasu przesiedział w poczekalni.
12. Miano najlepszej polskiej piosenki odzyskał po tygodniu przerwy Motorek.
13. Na listę powróciły z poczekalni 3 piosenki, a najwyżej zawędrowało Thank you whoever you are Marillion.
14. Trzeba wspomnieć, że debiutująca 2 tygodnie temu na 6 miejscu Rosetta stoned, którą podejrzewałem nawet o szanse walki o 1 miejsce, spuściła z tonu i obsunąła się o szczebelek w dół.
15. W zestawieniu są tylko dwa skoki o ponad 10 miejsc. Ten większy (14 w górę) jest dziełem Heart-shapped glasses.
16. No i jeszcze należ wspomnieć o ostatnim wypadku z 10 (i to 5 miejsc w dół) Teraz i tu.
A teraz koniec pogawędki i zostawiam was z liczbami:
1. 1. 23 RIGHT IN TWO - Tool
2. 2. 13 EARTH INTRUDERS - Bjork
3. 5. 7 LIGHTS - Archive
4. 3. 20 GLOSOLI - Sigur Ros
5. 16. 3 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe
6. 4. 15 SALALA - Anguelique Kidjo & Peter Gabriel
7. 6. 3 ROSETTA STONED - Tool
8. 8. 12 MOTOREK - Grzegorz Turnau
9. 12. 4 RAG AND BONE - The White Stripes
10. N. 1 ME AND MRS JONES - Michael Buble
11. N. 1 CONQUEST - The White Stripes

12. 7. 10 TERAZ I TU - Anna Maria Jopek
13. 11. 3 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
14. 15. 2 BEING FOR THE BENEFIT OF MR. KITE! / I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY) / HELTER SKELTER - The Beatles
15. 14. 10 RUNNING UP THAT HILLS - Placebo
16. 19. 12 DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree
17. 9. 19 THESE THREE THINGS - Type O'Negative
18. 10. 21 VERMICIDE - The Mars Volta
19. 17. 10 ICKY THUMP - The White Stripes
20. 21. 3 BOSSANOVA Z AUGUSTOWA - Basia Stępniak-Wilk & Andrzej Poniedzielski
21. 23. 16 RAINBOWARRIORS - CocoRosie
22. 20. 2 HELP IS COMING - Ayo
23. 22. 8 EVERYBODY TAKES A TUMBLE - The Waterboys
24. 24. 14 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
25. 26. 6 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
26. 18. 19 HOUSE CARPENTER - Hurt
27. 28. 17 HUMP DE BUMP - Red Hot Chili Peppers
28. 30. 4 FROZEN - Within Temptation
29. 34. 18 DON'T LOSE YOURSELF - Laura Veirs
30. 25. 3 PRZYWITAJ ZE MNĄ NOWY DZIEŃ - Harlem & Jurek Styczyński
31. 40. 11 ZAPRZEPASZCZONE SIŁY WIELKIEJ ARMI ŚWIĘTYCH ZNAKÓW - Coma
32. 29. 20 THE FUNERAL - Band Of Horses
33. 27. 10 SOMEWHERE OVER THE RAINBOW - Katie Melua & Eva Cassidy
34. N. 1 HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
35. 31. 7 TEENAGERS - My Chemical Romance
36. 50. 2 HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson
37. 39. 5 EVA - Nightwish
38. 38. 6 HOOLIGAN ROOTZ - Vavamuffin
39. 32. 6 MY HUMPS - Alanis Morisette
40. 42. 15 GREEN FIELDS - The Good The Bad And The Queen
41. 35. 3 NIUE - Husky
42. 43. 14 DANSE RUSSE - Hurt
43. 47. 5 BRAINSTORM - Arctic Monkeys
44. P. 2 THANK YOU WHOEVER YOU ARE - Marillion
45. N. 1 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
46. 33. 3 BETERR THAN ME - Hinder
47. 36. 2 IT'S NO OVER - DAUGHTRY
48. 46. 2 UBLEED - Hurt
49. P. 11 FREE MAN IN PARIS - Sufjan Stevens
50. P. 4 MOHEROWY NINJA - El Dópa

A te 3 piosenki opuściły zestawienie (pozostałe 4 podam w poczekalni):
13. 24 SHY BOY – Katie Melua
37. 20 DEKODERY I ANTENY - Kombajn do zbierania kur po wioskach
44. 4 STEER - Missy Higgins
Myślałem, że zmieszczę się w pół godziny a zajęło mi to całą. Na szczęście czytanie tego zajmie dużo mniej czasu.
12.07.2007 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
W zapowiedziach słyszałem o jakiejś rewolucji, która okazała się być drobną kosmetyką Icon_mrgreen Owszem Bjork może być na drugim ale z tym Toolem to chyba przesada.

Trzymam kciuki za Archive

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.07.2007 12:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Konrad napisał(a):1. W zapowiedziach słyszałem o jakiejś rewolucji, która okazała się być drobną kosmetyką Icon_mrgreen
2. Owszem Bjork może być na drugim ale z tym Toolem to chyba przesada.
3. Trzymam kciuki za Archive
1. Jeżeli nowości na 10 i 11, skok z 5 na 16 i spadki z 9 i 10 o 10 miejsc to kosmetyka to nie wiem, co nazwać rewolucją? Pomijam listę Grega, bo to dla mnie nie do pojęcia, jak tak szybko może gust się zmieniać.
2. Z Toolem będzie przesada, jeżeli na 1 będzie rok, ale na to się nie zanosi.
3. A miałem wrażenie, że pisałeś, że tego nie znasz.
13.07.2007 09:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
No ja myślałem że rewolucja to oznacza zmianę na miejscu nr 1 Icon_mrgreen
Fajnie że ojawił się nowy TWS - Conquest robi na mnie większe wrażenie niż Rag &Bone.
kajman napisał(a):25. 26. 6 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
o jedno oczko ale zawsze to do góry Icon_smile2 u mnie być może też do góry (obecnie 12). Myślałem że po 2-3 tyg. zacznie spadać a na to się nie zanosi szczególnie po wysłuchaniu płyty.
kajman napisał(a):11. Ładny, bo 9-miejscowy skok jest dziełem ukrytego weterana listy Zaprzepaszczonych sił wielkiej armii świętych znaków. Ukrytego, bo debiutował 22 tygodnie temu, ale sporo czasu przesiedział w poczekalni.
no nie wiem jeszcze ile tyg. ta piosenka będzie u Ciebie... bo jeśli to zależy tylko od pobytu na Mojej Liście to góra 2-3. No chyba że jeszcze ktoś to ma ale nie kojarzę!
kajman napisał(a):17. 9. 19 THESE THREE THINGS - Type O'Negative
24. 24. 14 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
w ub tygodniu dałem Icon_evil Icon_evil i Icon_neutral2 dzisiaj jestem po odnowieniu i gdybym oceniał te kawałki to najprawdopodobniej dałbym po Icon_evil . No poprostu nie podchodzi mi ten zespół ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.07.2007 09:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
Nowości (przynajmniej z tytułów) nie znam, ale cieszę się, że El Dópa wraca, choć tylko na 50 miejsce. Icon_cool2

.
13.07.2007 09:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):11. Ładny, bo 9-miejscowy skok jest dziełem ukrytego weterana listy Zaprzepaszczonych sił wielkiej armii świętych znaków. Ukrytego, bo debiutował 22 tygodnie temu, ale sporo czasu przesiedział w poczekalni.
no nie wiem jeszcze ile tyg. ta piosenka będzie u Ciebie... bo jeśli to zależy tylko od pobytu na Mojej Liście to góra 2-3. No chyba że jeszcze ktoś to ma ale nie kojarzę!
Od kiedy moja pamięć sięga, to Zaprzepaszczone są tylko na naszych 2 listach. Natomiast przewinęło się jeszcze sporo innych Com.
13.07.2007 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Wszystkiego bym się spodziewał, ale nie tego że Placebo znajdzie się na Twojej liście w absolutnej czołówce, która jeszcze niedawno była niezmienna przez kilka tygodni. Icon_smile2 Bardzo dobrze radzi sobie również "Running up that hill", mimo że w tym tygodniu spada oczko w dół.

Debiutu "Conquest" spodziewałem się, bo to znakomita piosenka. Zresztą na płycie są same takie lub w najgorszym przypadku dobre. "Rag and Bone" już zajmuje pozycję taką jak na mojej liście w ubiegłym tygodniu. Jak będzie w tym...to za parę godzin. Icon_smile2

Lekki kryzysik "Anesthetize", ale nadal dość wysoka pozycja. Za to cieszy wypadek z 10 AM Jopek. Jakoś tam nie pasowała. Icon_wink2 Marylin Manson nie dość, że nie miał problemów z utrzymaniem pozycji na liście to jeszcze zanotował wysoki awans. Icon_smile2
13.07.2007 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
kajman napisał(a):3. A miałem wrażenie, że pisałeś, że tego nie znasz.

Bo istotnie tego nagrania nie znam, jednak po "FOLD" polubiłem bezgranicznie Archive

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.07.2007 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Konrad napisał(a):Bo istotnie tego nagrania nie znam, jednak po "FOLD" polubiłem bezgranicznie Archive
"Lights" jest jednak trochę innym utworem niż "Fold". Jest, że tak powiem bardziej progresywne.
13.07.2007 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Rzeczywiście, tym razem na liście sporo zmian Icon_smile2
1. Jak na razie nie przekonuje mnie ten nowy Bubel, ale wątpię, żeby był lepszy niż poprzedni. Za to pewnie mnie wszyscy zabiją, ale uważam, że "Everything" to jak do tej pory najlepszy kawałek Bubla na LP3
2. "Broken Promise" wciąż zaskakuje Icon_eek2 Nie spodziewałem się aż takiego sukcesu... Moja propozycja jakoś nie radziła sobie aż tak dobrze, a zawsze pisałeś, że Ci się podoba Icon_wink2
3. "Hunting For Witches" chwyciło mnie najprędzej z najnowszej płyty Bloc Party. Niestety już teraz rzadko tego słucham... I od dawna już pozostaje w cieniu najlepszych na płycie "Song For Clay" i "I Still Remember"... Ale nie znaczy to, że nie ma u mnie szans na debiut... Icon_smile2
4. Pierwsze miejsce już mnie nie cieszy od dawna, bo przyjmuję to za pewnik Icon_wink2
5. "Conquest" już całkiem nieźle sobie poczyna na tym forum Icon_biggrin3 Szkoda, że u mnie zadebiutuje zupełnie o innej porze roku...
6. "Lights" ma raczej niewielkie szanse u mnie na pierwszą dziesiątkę...
9. Machine Head na Twojej liście nie spodziewałem się. U mnie ten kawałek też pewnie wkrótce się przebije Icon_biggrin3
14. W tym tygodniu na pewno nie będziesz miał do mnie pretensji, że jest za nisko Icon_wink2
15. A miał gdzieś przepaść... Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
13.07.2007 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
musze przyznac, ze w moich oczach jest to zdecydowanie najlepsze notowanie Twojej listy od dawna. Zlozylo sie na to wiekszosc rzeczy ktore opisales w komentarzu i ktore sa dosyc oczywiste.
- "Broken Promise" z 16. na 5.
- "Rag And Bone" z 12. na 9.
- "Conquest" debiutuje na 11.
- "Teraz i tu" spada z 7. na 12.
- "Zaprzepaszczone sily..." z 40. na 31.
- "Heart-Shaped Glasses" z 50. na 36.
- wraca "Moherowy ninja"

Moze nowy Buble tez mnie zaciekawi, bo niestety pierwszy singiel to totalne dno do kwadratu, a szkoda, bo duzo oczekiwalem po jego nowej plycie.
kajman napisał(a):No ja myślałem że rewolucja to oznacza zmianę na miejscu nr 1 Icon_mrgreen
taka mialem nadzieje prawde mowiac
14.07.2007 02:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Mimo że"Glosoli" spada, to chyba pierwszy raz znalazło się wyżej u Ciebie niż u mnie. Pewnie tak już pozostanie....
Ciekawy jestem nowego Buble'a (cóż za nazwisko Icon_neutral2 ), ale nigdzie nie mogę znaleźć.
A debiut "Conquest" to chyba największa radość. To moja ulubiona piosenka z płyty White Stripes! "Cooooooooonquest!!!" Poproszę do top10.
16.07.2007 08:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Ależ poruszenie w tej czołówce Icon_wink Spodziewam się przełomowego lidera. Trzymam kciuki za Placebo i Michaela! Nowości średnio wypowiadają. Obok genialnego Conquest jest fatalny Bubble, więc to się równoważy, potem kawałek którego poznać nie chcę - Mahine Head i dobre Bloc Party.
Cieszy powrót Marillion. To samo w przypadku El Pupy. The Beatles leciutko prą do przodu. Widzę, że Hump The Bump się tu zapodział - wydaje mi się że to ostatnia lista gdzie to jest...
The Waterboys spadają....u mnie będzie progress (narazie w postaci awansu na liste z poczekalni Icon_wink )

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2007 11:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Napisałem, że podam poczekalnie i z dużym czasowym poślizgiem podaję (liczby to zeszłotygodniowe miejsca piosenek, które wypadły z 50).
BACK TO THE RIVER - Riverside
41. THE KILL (BURY ME) – 30 Second To Mars
I'M NOT SORRY - The Pigeon Detectives
NEW WAVE WIPE OUT - Gods of Blitz
45. MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
48. THE ENEMY - Paradise Lost
UNDERDOGS - Manic Street Preachesr
49. OUT OF THE SHADOWS - Iron Maiden
FUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
REHAB - Amy Winehouse
FINALLY MADE ME HAPPY - Macy Gray
CONSTANT MOTION - Dream Theatre
SLEEPWALKER - Megadeth
I WISH I COULD HAVE LOVED YOU MORE - Candie Payne
NIE NIE BĘDZIE NAS - Naiv
LOVE ON MY MIND - Sophie Zelmani
BIG WHEEL - Tori Amos
ERA RETUSZERA - Nosowska
FOLLOW THE COPS BACK HOME - Placebo
TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
ON CALL - Kings of Leon
SAME JEANS - The View
I NEED TO WAKE UP - Melissa Etheridge
SWEET SACRIFICE - Evanescence
AGAIN & AGAIN - The Bird And The Bee
16.07.2007 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
W tym tygodniu także lista piosenek, które podobały mi się bardzo, ale z względów regulaminowych nie miały się dostać na moją właściwą listę, przy czym teoretycznie te z miejsca 12, 11 i 8 mogą tam kiedyś trafić. No bo dzisiaj pierwsza 12, gdyż żal mi się zrobiło tych piosenek, które do 10 się nie załapały, a na wyróżnienie zasługują.
12. Michael Buble & Ivan Lins - Wonderful Tonight
11. The White Stripes - 300 M.P.H. Torrential Outpour Blues
10. Van Der Graaf Generator - Into A Game
9. Kult - Krew Boga
Bywalcy forumlp3 przypuszczalnie doskonale wiedzą, co to oznacza. Ostatnio przesłuchałem kilkanaście piosenek Kultu.
8. The White Stripes - Effect & Cause
Słuchałem w tym tygodniu 3 piosenek White Stripes + te z mojej listy. Trzecia z nich mnie nie zachwyciła.
No a teraz zaczyna się nokaut:
7. The Pop Group - Feed The Hungry
To utwór z singla i później wydanej składanki, ale:
6. The Pop Group - Savage Sea
5. The Pop Group - The Boy From Brazil
4. The Pop Group - We Are Time
3. The Pop Group - Don't Call Me Pain
2. The Pop Group - Snowgirl
1. The Pop Group - Thief Of Fire
Pierwsze sześć miejsc pochodzi z jednej płyty, pierwszej w dorobku grupy o niezwykle długim i skomplikowanym tytule: Y
16.07.2007 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Yacy napisał(a):No ja myślałem że rewolucja to oznacza zmianę na miejscu nr 1 Icon_mrgreen
Fajnie że ojawił się nowy TWS - Conquest robi na mnie większe wrażenie niż Rag &Bone.
kajman napisał(a):25. 26. 6 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
o jedno oczko ale zawsze to do góry Icon_smile2 u mnie być może też do góry (obecnie 12). Myślałem że po 2-3 tyg. zacznie spadać a na to się nie zanosi szczególnie po wysłuchaniu płyty.
kajman napisał(a):11. Ładny, bo 9-miejscowy skok jest dziełem ukrytego weterana listy Zaprzepaszczonych sił wielkiej armii świętych znaków. Ukrytego, bo debiutował 22 tygodnie temu, ale sporo czasu przesiedział w poczekalni.
no nie wiem jeszcze ile tyg. ta piosenka będzie u Ciebie... bo jeśli to zależy tylko od pobytu na Mojej Liście to góra 2-3. No chyba że jeszcze ktoś to ma ale nie kojarzę!
kajman napisał(a):17. 9. 19 THESE THREE THINGS - Type O'Negative
24. 24. 14 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
w ub tygodniu dałem Icon_evil Icon_evil i Icon_neutral2 dzisiaj jestem po odnowieniu i gdybym oceniał te kawałki to najprawdopodobniej dałbym po Icon_evil . No poprostu nie podchodzi mi ten zespół ...
Oj chyba siem pogubiem. Ale po kolei. Zmiana na m,iejscu pierwszym to byłoby trzęsienie ziemi. Wydaje mi się, że Tool odejdzie z 1 w niebyt. Na mnie chyba Conquest też wywrze większe wrażenie, ale dajmy mu trochę czasu. Co do Manata to poczekam na nową listę. Na razie jest na zero i czekam na Ciebie i P.U.R.H.-a. No niestety Zaprzepaszczone tylko jeszcze u Ciebie, ale na razie jeszcze mam to wsparcie, więc korzystam. Przyznam się, że TON to jest zespół, który może wielu osobom nie podchodzić i nie ma w tym nic dziwnego.
No i wstawka nie na temat: słucham czegoś, co ustawiłem za nisko (zs zestawu P.U.R.H.-a chyba). Wygląda, że będzie jeszcze jedna nowość na mojej liście.
16.07.2007 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
stavanger napisał(a):Nowości (przynajmniej z tytułów) nie znam, ale cieszę się, że El Dópa wraca, choć tylko na 50 miejsce. Icon_cool2
A dwie z nicfh zamieszają na forumowewj. Jedna chyba, a druga już miesza. A El Dópie raczej kariery nie wróże, bo znowu będę miał wysyp nowości.
16.07.2007 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
kajman napisał(a):8. The White Stripes - Effect & Cause
Słuchałem w tym tygodniu 3 piosenek White Stripes + te z mojej listy. Trzecia z nich mnie nie zachwyciła.
Można wiedzieć, która to jest? Icon_smile2
16.07.2007 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Gary napisał(a):1. Wszystkiego bym się spodziewał, ale nie tego że Placebo znajdzie się na Twojej liście w absolutnej czołówce, która jeszcze niedawno była niezmienna przez kilka tygodni. Icon_smile2 Bardzo dobrze radzi sobie również "Running up that hill", mimo że w tym tygodniu spada oczko w dół.
2. Debiutu "Conquest" spodziewałem się, bo to znakomita piosenka. Zresztą na płycie są same takie lub w najgorszym przypadku dobre. "Rag and Bone" już zajmuje pozycję taką jak na mojej liście w ubiegłym tygodniu. Jak będzie w tym...to za parę godzin. Icon_smile2
3. Lekki kryzysik "Anesthetize", ale nadal dość wysoka pozycja. Za to cieszy wypadek z 10 AM Jopek. Jakoś tam nie pasowała. Icon_wink2 Marylin Manson nie dość, że nie miał problemów z utrzymaniem pozycji na liście to jeszcze zanotował wysoki awans. Icon_smile2
1. A myślisz. że ja się spodziewałem? Do tej pory był to dla mnie zespół coverów i dobrych, ale nie rewelacyjnych własnych nagrań. A tutaj coś znakomitego od początku do końca, w tym kilka fragmentów powala totalnie. Do tej pory odbierałem go jako zbiór kilku znakomitych fragmentów, aż wreszcie objawił mi się jako całość i efekt widać. Ale wyżej równie genialne całości, więc będzie trudno.
2. I dlatego załapał się na któryś kolejny punkt w samoocenie. To było po prostu oczywiste od pierwszych dźwięków i dlatego taki efekt. A przesłuchałem sobie w miarę dokładnie 3 kolejne utwory i na razie mam wrażenie, że zdecydowanie przegrywają z tymi z listy.
3. Lekki kryzysik? Po tym co się dzieje w czołówce to trudno mówić o kryzysie. Zobacz co się stało z TON lub MV. A Jopek pewnie jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Marilyn M chyba już nie powtórzy swojego wyczynu, bo zanosi się na szaleńczy atak znikąd.
No nie tylko, bo kilka piosenek z poczekalni też zdradza aspiracje. Przed chwilą zrobiło to Riverside podbudowane PF.
16.07.2007 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
mrsap napisał(a):1. Jak na razie nie przekonuje mnie ten nowy Bubel, ale wątpię, żeby był lepszy niż poprzedni. Za to pewnie mnie wszyscy zabiją, ale uważam, że "Everything" to jak do tej pory najlepszy kawałek Bubla na LP3
2. "Broken Promise" wciąż zaskakuje Icon_eek2 Nie spodziewałem się aż takiego sukcesu... Moja propozycja jakoś nie radziła sobie aż tak dobrze, a zawsze pisałeś, że Ci się podoba Icon_wink2
3. "Hunting For Witches" chwyciło mnie najprędzej z najnowszej płyty Bloc Party. Niestety już teraz rzadko tego słucham... I od dawna już pozostaje w cieniu najlepszych na płycie "Song For Clay" i "I Still Remember"... Ale nie znaczy to, że nie ma u mnie szans na debiut... Icon_smile2
4. Pierwsze miejsce już mnie nie cieszy od dawna, bo przyjmuję to za pewnik Icon_wink2
5. "Conquest" już całkiem nieźle sobie poczyna na tym forum Icon_biggrin3 Szkoda, że u mnie zadebiutuje zupełnie o innej porze roku...
6. "Lights" ma raczej niewielkie szanse u mnie na pierwszą dziesiątkę...
9. Machine Head na Twojej liście nie spodziewałem się. U mnie ten kawałek też pewnie wkrótce się przebije Icon_biggrin3
14. W tym tygodniu na pewno nie będziesz miał do mnie pretensji, że jest za nisko Icon_wink2
15. A miał gdzieś przepaść... Icon_wink2
1. Ja Ci nic nie zrobię, bo Everything jest całkiem ładne, ale Buible powinien śopiewać bardziej jazzowo i takiego go lubię najbardziej (Feeling good rozkłada mnie na łopatki).
2. Do mojej poczekalni nie ma szans dostać się utwór, który nie jest oceniony przynajmniej jako bardzo dobry. A Follow jest tam już od dawna. Ale Broken jest dla mnie genialne. Najlepsze nagranie Placebo, jakie kiedykolwiek słyszałem.
3. Nic nie poradzę, że Hunting u mnie bije na głowę Prayera. A Still to po prostu dla mnie taka sobie piosenka.
4. Może kiedyś się to zmieni, ale wygląda na to, że od razu zniknie w niebycie. Chociaż coraz większa jest konkurencja. Sam mi coś ciekawego dołożyłeś.
5. Może na naszych listach dotrwa do tego czasu, chyba że będzie to wiosna. Icon_mrgreen
6. Ja się ucieszę, jeżeli będzie 20.
9. A dlaczego. Przecież to dobra muzyka.
14. Ale i tak nadal niżej niż u mnie. Ale u mnie może już wyżej nie zajść, chociaż jak wypadnie czołowka...
15. Ale czasami są niespodzianki. Może będzie kolejna, ale raczej nie przewiduję.
Jeszcze raz 9. Właśnie słucham i mam wrażenie, że nie stoi na straconej pozycji. Na razie chyba obsuw o jedno miejsce, ale to wbrew pozorom znakomita wiadomość.
16.07.2007 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości