Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1055 - 29.05.2011
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1055 - 29.05.2011
Czyżby moja lista oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie lata? Bo już wyraźnie zaczynają na niej rządzić lżejsze i skoczniejsze rytmy, a nastrojowe rzeczy są w odwrocie. Na podium dwie piosenki których 2 tygodnie temu w ogóle nie było w trzydziestce! Zwycięża zespół Plagiat 199, ale pewnie nie byłoby tak, gdyby nie gościnny udział Kazika. Tempo imponujące! A co powiedzieć o piosence którą proponuje Bajzel? Jej 2 tygodnie temu w ogóle nie było na liście! W pierwszej piątce są teraz 4 polskie piosenki! Icon_smile2 A tydzień temu było tylko jedna. Bajzel dodatkowo przeciska się na podium w płytach, więc to dla niego znakomity tydzień. Nowości są 3, ale właściwie tylko jedna potwierdza tezę postawioną na początku komentarza. "Going Out in Style" z pewnością jest dobre do słuchania gdy ciepło na dworze. W innych okolicznościach przyrody mogłoby być różne. Avenged Sevenfold pojawiało się na mojej liście w różnych porach roku i im akurat nie powinno to robić różnicy. Natomiast zespół Twelve Foot Ninja to zupełna nowość u mnie. Dobrze jest śledzić inne listy na mycharts Icon_smile2. Trochę się panowie naczekali na debiut, bo tak od razu mnie nie chwyciło, ale ważne, że w końcu są. Za to od razu chwyciła mnie płyta Piotra Bukartyka. Fakt jednak, że kilka piosenek znałem wcześniej, przez co na pewno łatwiej było się przebić.

Notowanie 1055:

01. 07. 02. 02. Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik
02. 01. 04. 04. Someone Like You - Adele
03. 27. 01. 01. Pod rap - Bajzel
04. 02. 09. 09. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk
05. 06. 02. 02. HolaGoga - Deriglasoff
06. 03. 06. 06. Dear Rosemary - Foo Fighters
07. 04. 15. 15. Set Fire To The Rain - Adele
08. 05. 04. 04. I Should Have Known - Foo Fighters
09. 08. 10. 10. If You Wanna - The Vaccines
10. 10. 05. 05. White Limo - Foo Fighters

11. 09. 09. No Other Way - Whiterose
12. 15. 10. Bullet in Your Head - Made of Hate
13. 14. 04. Saute - Brodka
14. 11. 09. Wait For Me - Rise Against
15. 12. 25. Pyro - Kings of Leon
16. 35. 02. Oh What a Night - Guano Apes
17. 13. 12. That Day - Experience
18. 32. 03. Wiążę sobie krawat - Afrokolektyw
19. 19. 13. Dyabeu - Deriglasoff
20. 18. 05. Kropki kreski - Brodka
21. 17. 17. Post Break-Up Sex - The Vaccines
22. 16. 08. Gorączka - T.Love Alternative
23. 38. 02. Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - Arctic Monkeys
24. 20. 32. Victim - Avenged Sevenfold
25. 21. 26. Summertime Suicide - Murderdolls
26. 26. 05. The Glorious Land - PJ Harvey
27. 22. 08. The Number of the Beast - Baaba Kulka
28. 31. 10. Krzyżówka dnia - Brodka
29. 23. 16. Lovesong - Adele
30. 24. 06. Szysza - Brodka
31. 25. 06. Lament chłopski - R.U.T.A. i Spięty
32. 28. 18. The End - Kings of Leon
33. 29. 65. doDekafonia - Strachy na Lachy
34. 30. 13. Oh My Heart - R.E.M.
35. 34. 17. Überlin - R.E.M.
36. 36. 13. Goodbye - Gate 21 (Rock Remix) - Serj Tankian & Tom Morello
37. 37. 15. To Be Loved - Melissa Etheridge
38. NN. 01. Not Ready to Die - Avenged Sevenfold
39. 41. 03. Hurricane - Red Box
40. 47. 02. Grób - Cuba de Zoo
41. NN. 01. Going Out in Style - Dropkick Murphys
42. 40. 22. Barbra Streisand - Duck Sauce
43. 33. 10. Aces High - Baaba Kulka
44. 39. 04. Punkrockgang.com - Sex Bomba
45. 46. 141. All Nightmare Long - Metallica
46. 45. 27. Legia Pany - TPN 25
47. NN. 01. Child With No Enemy - Twelve Foot Ninja
48. 42. 16. Rumour Has It - Adele
49. 43. 12. Alligator_Aviator_Autopilot_Antimatter - R.E.M. & Peaches
50. 44. 19. Rolling In The Deep - Adele

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

48. 14. Rhythm Doesn't Make You A Dancer - Jon Fratelli
49. 08. Come Closer - Miles Kane
50. 14. PKS Driver - TPN 25

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1043:

01. 01. 07. 07. Wasting Light - Foo Fighters
02. 02. 10. 10. Granda - Brodka
03. 08. 02. 02. Mała wulgaria - Bajzel
04. 03. 15. 15. 21 - Adele
05. 06. 02. 02. Noże - Deriglasoff
06. 05. 05. 05. GORE - R.U.T.A.
07. 04. 07. 07. What Did You Expect From The Vaccines? - The Vaccines
08. 07. 12. 12. Collapse Into Now - R.E.M.
09. NN. 01. 01. Z czwartku na piątek - Piotr Bukartyk
10. 10. 65. 65. Dodekafonia - Strachy na Lachy

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 20. 03. Come Around Sundown - Kings of Leon

--------------------------

11. Come Around Sundown - Kings of Leon
12. Nightmare - Avenged Sevenfold
13. Toxicity - System of a Down
14. Endgame - Rise Against
15. Steal This Album - System of a Down
16. Bullet in Your Head - Made of Hate
17. System of a Down - System of a Down
18. Let England Shake - PJ Harvey
19. End of the Beginning - Inside Again
20. Załoga G - Hurt
31.05.2011 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Doskonała nowość na 47, chłopaki łoją fantastycznie, ich cała płyta dostępna za friko na last.fm. Pozdrawiam.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.05.2011 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
dzięki Tobie poznałem ten kawałek Icon_smile2.
trochę się odleżał, ale nabierał mocy Icon_wink2.
31.05.2011 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Trochę się spodziewałem takiego numeru 1, bo coś sugerowałeś pisząc na forum Radia Orbit Icon_wink Chociaż może nie numer 1, ale że top 3 to byłem pewny. Pewnie i na moją listę trafi.
Jak czytam komentarz o tym, że letnie utwory awansują, to już się bałem, że Kaczka awansowała. Uff, na szczęście spada Icon_wink2
Widzę, że w końcu zapoznałeś się z płytą Piotra Bukartyka i jak sądzę mocno się spodobało. No to jestem ciekawy jak sobie dalej poradzi. A może coś jeszcze z płyty trafi na listę.
A i drugi tydzień w top 20 płyt jest Hurt. W sumie zaskakujące, ale chyba ostatni tydzień. A, że SOAD razy 3 gości w top 20 to mnie w ogóle nie dziwi Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.06.2011 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
Adele Icon_cry
jak tak można Icon_wink2
nieprzewidywalne trochę te wyniki w tym tygodniu.
Guano +19, tego nikt się nie spodziewał Icon_razz
lista płyt wygląda lepiej Icon_wink2
01.06.2011 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
na początek - dziękuję bardzo Icon_smile2

a co do listy to "moja" Adelka już powoli traci, ale z drugiej strony swoje już zrobiła Icon_smile2
myślałem, że pojawienie się na lp3 pozytywnie wpłynie na R.E.M. a tu nic z tego (no chyba, że to jest pozytywny wpływ Icon_smile2

Bukartyka u Manna lubię, ale traktuję to jako "urywki z rozrywki" jeden utwór bardzo mi się podobał. Ale może z ciekawości posłucham płyty, bo nawet nie jestem pewien czy to są utwory na nowo nagrane...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.06.2011 09:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Cytat:03. 27. 01. 01. Pod rap - Bajzel
Ku3a, to jest ZAJE*ISTE! Rzadko kiedy używam tego słowa, ale nie umiem tego inaczej wyrazić. MEGA, MEGA mocne.
05.06.2011 02:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
tadzio3 napisał(a):Jak czytam komentarz o tym, że letnie utwory awansują, to już się bałem, że Kaczka awansowała. Uff, na szczęście spada Icon_wink2
ona i tak już swoją letnią szansę wykorzystała Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Widzę, że w końcu zapoznałeś się z płytą Piotra Bukartyka i jak sądzę mocno się spodobało. No to jestem ciekawy jak sobie dalej poradzi. A może coś jeszcze z płyty trafi na listę.
na razie nie wygląda mi na to, żeby coś jeszcze z płyty weszło, ale na pewno jej siła będzie się opierać na równym poziomie piosenek i tym, że wreszcie chwyciłem klimat.
tadzio3 napisał(a):że SOAD razy 3 gości w top 20 to mnie w ogóle nie dziwi Icon_smile2
to dopiero początek, bo koncert jeszcze przede mną Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Adele Icon_cry
ano kryzys...
Yacy napisał(a):na początek - dziękuję bardzo Icon_smile2
Icon_smile2
Yacy napisał(a):a co do listy to "moja" Adelka już powoli traci, ale z drugiej strony swoje już zrobiła Icon_smile2
oj zdecydowanie zrobiła bardzo dużo. a i tak myślę, że jeszcze trochę punktów wyrwie Icon_smile2.
Yacy napisał(a):myślałem, że pojawienie się na lp3 pozytywnie wpłynie na R.E.M. a tu nic z tego (no chyba, że to jest pozytywny wpływ Icon_smile2
na początku mnie wkurzyło, że tak wysoko zadebiutowało Icon_razz. ale teraz powinno być lepiej.
Yacy napisał(a):Ale może z ciekawości posłucham płyty, bo nawet nie jestem pewien czy to są utwory na nowo nagrane...
tak, na nowo. choć na płycie jest też kilka dodatków zagranych u Pana Wojtka z jego komentarzami Icon_smile2.
prz_rulez napisał(a):Ku3a, to jest ZAJE*ISTE!
no ba! Icon_mrgreen
07.06.2011 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik
Fajne piosenka. Nie spodziewałem się, że to tak będzie brzmiało. Bardzo przebojowo....no i brzmi prawie jak Kult. Nie wiem czy ten Plagiat to jakiś poboczny projekt, ale do takiej roli by się dobrze nadawał.

ku3a napisał(a):Pod rap - Bajzel
Prz użył swoje mocnego ''zajebistego'', a ja też będę mocny i napiszę, że tak gównianej piosenki to się nie spodziewałem na tej liście, nawet biorąc pod uwagę Twoje zamiłowanie do polisz-comedy rocka. S.T.R.A.S.Z.N.E.!

ku3a napisał(a):Dear Rosemary - Foo Fighters
FF tylko mogą pomarzyć u mnie o takich lokatach. Trochę to martwiące, bo nowa płyta całościowo jest lepsza niż ostatnia Icon_sad

ku3a napisał(a):If You Wanna - The Vaccines
Obecnie to mój faworyt w top 10. Ale na szczęście nie zdecydowany faworyt.

ku3a napisał(a):Oh What a Night - Guano Apes
Hoho, jaki skok. Mi się nie za bardzo to nagranie podoba w dłuższej perspektywie. Tak jak i cała płyta, ale oni zawsze byli średniakami.

ku3a napisał(a):Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - Arctic Monkeys
Kolejny smaczny skok Arctic Monkeys. Trzeba się nacieszyć, bo na albumie nie ma już tak mocnych kawałków.

ku3a napisał(a):Going Out in Style - Dropkick Murphys
To też sprawdziłem, bo jakaś moda na nich zapanowała. Taki celtycki punk....ja ostatnio słuchałem Lovellers, czyli celtyckiego rocka w bardziej softowym wydaniu i chyba zdecydowanie bardziej mi się podobali.

ku3a napisał(a):Alligator_Aviator_Autopilot_Antimatter - R.E.M. & Peaches
No niem, Duck Sauce będzie dłużej na liście niż R.E.M. Sięga po ''All the Best''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2011 03:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):brzmi prawie jak Kult. Nie wiem czy ten Plagiat to jakiś poboczny projekt, ale do takiej roli by się dobrze nadawał.
to nie jest poboczny projekt, to jest zespół który jakoś tam na Kulcie się wzoruje i gra podobnie, a jakieś 2 lata temu występował jako ich support na jednej z tras.
saferłel napisał(a):S.T.R.A.S.Z.N.E.!
no trudno Icon_wink2
saferłel napisał(a):FF tylko mogą pomarzyć u mnie o takich lokatach.
szkoda tylko, że na nowy singiel wybrali coś, co w ogóle mnie nie grzeje...
saferłel napisał(a):Taki celtycki punk....ja ostatnio słuchałem Lovellers, czyli celtyckiego rocka w bardziej softowym wydaniu i chyba zdecydowanie bardziej mi się podobali.
tak ogólnie ja też bardziej lubię Levellers. zresztą Dropkich nie znam za dobrze, tylko kilka pojedynczych numerów. ale ten bardzo mi się podoba Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Sięga po ''All the Best''.
tu też z mojego punktu widzenia słaby singlowy wybór. nie przepadam za tych kawałkiem.
07.06.2011 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Prz użył swoje mocnego ''zajebistego'', a ja też będę mocny i napiszę, że tak gównianej piosenki to się nie spodziewałem na tej liście, nawet biorąc pod uwagę Twoje zamiłowanie do polisz-comedy rocka. S.T.R.A.S.Z.N.E.!
Jak śmiesz!
saferłel napisał(a):oni zawsze byli średniakami.
Jak śmiesz x2!
07.06.2011 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości