Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JC - Moja lista
JC Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
JC - Moja lista
Witam wszystkich na forum. Korzystam z zaproszenia..... Ja prowadzę moją listę od 26 kwietnia 1991 r. Zawsze w piątki. Teraz w komputerku, kiedyś w starym zeszycie. Słuchałem wtedy dużo Trójki, trochę Radia dla Ciebie (polskiej listy przebojów), no i pirackich kaset z bazaru. Dziś odkopałem stare kajety i...... niektórych rzeczy bym dziś nie umieścił już na żadnej liście, ale ..... po rozszyfrowaniu wygląda to tak......

notowanie 1 z dn. 26 kwietnia 1991 r.

01. WILD LIFE - Propaganda
02. LOSING MY RELIGION - R.E.M.
03. KING OF THE HILL - Roger McGuinn
04. WICKED GAME - Chris Isaak
05. WIND OF CHANGE - Scorpions
06. JUŻ NIE JEST SAM - Art Cafe Icon_redface2
07. BABĘ ZESŁAŁ BÓG - Renata Przemyk
08. GET HERE - Oleta Adams
09. CRAZY - Seal
10. MEMORY OF YOU - Nazar
11. PROMISE ME - Beverley Craven
12. WOUND IN MY HEART - Propaganda
13. THE WALL CAME TUMBLING DOWN - Bolland & Bolland
14. INNUENDO - Queen ( Icon_redface2 , że po Bollandach)
15. ALL THE MAN THAT I NEED - Whitney Houston
16. THINGS WILL NEVER BE THE SAME - Roxette
17. NO MYTH - Michael Penn
18. EXTASY EXPLOSION - Arbeiter Klasse
19. LIVING FOR THE MOMENT - David Foster
20. IMMIGRANT SONG - Garden Party
07.02.2008 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
JC napisał(a):Witam wszystkich na forum.
Witam ! Icon_smile2
Czy mam rozumieć, że będziesz że zapostujesz wszystkie notowania ? Widzę, że trochę tego będzie. Icon_wink2
Jak patrzę na Twoje zestawienie to zastanawiam się ile utworów z mojego obecnego zestawienia uznam po latach za utwór wszech czasów. U Ciebie 2 i 14. A 5 bardzo misie podoba.
07.02.2008 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
JC Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
abd3mz napisał(a):
JC napisał(a):Witam wszystkich na forum.
Witam ! Icon_smile2
Czy mam rozumieć, że będziesz że zapostujesz wszystkie notowania ? Widzę, że trochę tego będzie. Icon_wink2
Jak patrzę na Twoje zestawienie to zastanawiam się ile utworów z mojego obecnego zestawienia uznam po latach za utwór wszech czasów. U Ciebie 2 i 14. A 5 bardzo misie podoba.

No może uda się wszystko zapostować..... Na razie jeszcze zamieszczę ostatnie notowanie. Dokładnie te same numery uważam za klasykę, ale często na swojej liście umieszczałem takie własne numery, odkrywane na płytach.....


not. z dn. 1.02.2008 r.

1 1 2 HASKALA – Novodel’Arte
2 3 3 CHASING PAVEMENTS – Adele
3 10 19 ONE WEEK LAST SUMMER – Joni Mitchell
4 4 4 ANGEL TOWN – Peter Cincotti
5 7 3 DAY TRIP – Pat Metheny
6 5 5 ENJOY THE RIDE – Morcheeba & Judie Tzuke
7 8 8 RIVER – James Taylor
8 14 4 LOVE OF MY LIFE – Carly Simon
9 6 6 KILLER ON THE ROAD – Oh Laura
10 11 18 BEZ TYTUŁU – Kasia Stępniowska
11 8 15 LONG ROAD OUT OF EDEN – The Eagles
12 12 5 THE GENTLE RAIN – Stacey Kent
13 20 3 STOP – Lizz Wright
14 21 2 LYRA – Kate Bush
15 15 4 HEART’S A MESS – Gotye
16 16 5 CLIMBING UP THE WALLS – Twilight Sad
17 - 1 DREAMING TREES – Pat Metheny
18 17 8 VENICE – Chris Botti
19 - 1 DON’T INTERRUPT THE SORROW – Brad Mehldau
20 18 10 AUTUMN – Carla Bruni
21 22 19 CHORALE VI (SONG OF ACOLUS) – Adiemus
22 24 5 FOREVER – Clark Datchler
23 23 3 LISTENING TO LEVON – Mark Cohn
24 - 1 TAKE EVERYTHING IN – Angie Stone
25 21 4 MESSAGE TO MYSELF – Melissa Etheridge
26 19 3 C’EST SI BON – Laura Fygi
27 30 2 INTO WHITE – Carly Simon
28 - 1 IF I HAD A HEART – Joni Mitchell
29 - 1 BLUE – Sarah McLachlan
30 25 9 PAY THE DEVIL – Van Morison
07.02.2008 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Witam serdecznie. Gdybym nie wiedział, że to nie ja to mógłbym pomysleć, że to jednak ja... Mam te same inicjały i nazwę listy - MOJA LISTA Icon_wink2

JC napisał(a):07. BABĘ ZESŁAŁ BÓG - Renata Przemyk
ta pozycja podoba mi się najbardziej!!! Jak potem radziła sobie Renia u Ciebie?

JC napisał(a):29 - 1 BLUE – Sarah McLachlan
a to wyróżniam z ostatniego notowania. Dawno Jej u mnie nie było Icon_frown Może w końcu wyda nową płytkę?

oj dużo pozycji nie znanych lub nie kojarzących się... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.02.2008 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
JC Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Nov 2007
Post: #5
 
Yacy napisał(a):Witam serdecznie. Gdybym nie wiedział, że to nie ja to mógłbym pomysleć, że to jednak ja... Mam te same inicjały i nazwę listy - MOJA LISTA Icon_wink2

JC napisał(a):07. BABĘ ZESŁAŁ BÓG - Renata Przemyk
ta pozycja podoba mi się najbardziej!!! Jak potem radziła sobie Renia u Ciebie?

JC napisał(a):29 - 1 BLUE – Sarah McLachlan
a to wyróżniam z ostatniego notowania. Dawno Jej u mnie nie było Icon_frown Może w końcu wyda nową płytkę?

Icon_lol Uwielbiałem wtedy Renię z pierwszej płyty. Ten numer nie był u mnie numerem jeden, ale z tego co przeglądałem, to był całkiem wysoko, a na pierwszym miejscu na pewno było u mnie "Kochaj mnie jak wariat, kochaj mnie jak świr".
A Sarah mam na takiej pięknej plycie poświęconej twórczości Joni Mitchell. Wydana chyba była z rok temu, ale w ręce mi wpadła niedawno, stąd u mnie debiutuje.
07.02.2008 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Cieszę się bardzo, że tutaj zawitałeś. Może będzie, że się mądrzę, ale kilka słow na początek.
1. Jeżeli możesz, to dla każdej nowej listy zakładaj nowy temat (a archiwalne w jeszcze innym). Po trzech zapostowanych listach (góra 4) dostaniesz własną rubrykę.
2. Oprócz list mychartowców, do komentowania których zachęcam, tworzone jest podsumowanie o bardzo oryginalnej nazwoe Forumowa. Obejmuje listy datowane w tygodniu przeliczeniowym czwartek-środa i zapostowane do środy, więc jeżeli udałoby Ci się jutrzejszą do najbliższej środy umieścić, to bardzo bym się ucieszył (miałbym więcej do liczenia).
JC napisał(a):A Sarah mam na takiej pięknej plycie poświęconej twórczości Joni Mitchell. Wydana chyba była z rok temu, ale w ręce mi wpadła niedawno, stąd u mnie debiutuje.
Sarah śpiewa tytułowy utwór z 4 płyty Joni to jak dla mnie bomba. Koniecznie muszę się z tym zapoznać (pewnie nie tylko z tym z Twojego zestawienia). Dla wielu z Nas tutaj listy postowane wskazują interesujące źródło poszukiwań.
08.02.2008 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
No i patrzę na Twój zestaw i oczy skaczą mi z jednego miejsca w drugie. O Sarah już pisałem, ale mnóstwo tu mniej znanej mi muzyki (chociaż wykonawcy znani).
W tej chwili największą chrapkę mam chyba na nagrania Chrisa i Stacey, a dalej...
08.02.2008 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
JC Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
kajman napisał(a):No i patrzę na Twój zestaw i oczy skaczą mi z jednego miejsca w drugie. O Sarah już pisałem, ale mnóstwo tu mniej znanej mi muzyki (chociaż wykonawcy znani).
W tej chwili największą chrapkę mam chyba na nagrania Chrisa i Stacey, a dalej...

Rozglądam się na tym forum i trochę zaczynam się orientować co gdzie jestIcon_smile Dzięki za rozjaśnienie.

Chris i Stacey najpóźniej jutro (o już po północy, tzn. jeszcze dzisiaj) na http://www.chomikuj.pl/JacCek

pzdr.
08.02.2008 01:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #9
 
1991...to byl swietny rok! Ale znalazlem wykonawcow, o ktorych nie slyszalem [np. Arbeiter Klasse]. Z ostatniego notowania tez czesci nie znam, ale juz widze, ze chyba najbardziej zadowolonym z Twojej Listy bedzie Simon-Jopkolog, bardzo podobne klimaty.

No ale przede wszystkim - witaj w klubie! Icon_smile

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
08.02.2008 08:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #10
 
Witam, witam! Fantastyczna lista i świetne piosenki! Widzę, że kibicujesz Joni Mitchell - pojawiły się utwory nie tylko z nowej płyty, ale i świetne covery artystów z "A Tribute To Joni Mitchell"! U mnie najdłużej gościł Sufjan Stevens, a teraz przyjdzie chyba pora na Annie Lennox. Pozdrawiam serdecznie i potwierdzam to, co napisał Kiefer:
Kiefer napisał(a):juz widze, ze chyba najbardziej zadowolonym z Twojej Listy bedzie Simon-Jopkolog, bardzo podobne klimaty.
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
08.02.2008 09:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
Kiefer napisał(a):1991...to byl swietny rok! Ale znalazlem wykonawcow, o ktorych nie slyszalem [np. Arbeiter Klasse]
Ja słyszałem tylko jeden ich kawałek: "Gry i zabawy towarzyskie", poza tym razcej mało rzeczy znam z tego zestawu

.
08.02.2008 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
JC Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Nov 2007
Post: #12
 
Joni Mitchell mogę słuchać garściami. Od kiedy usłyszałem "Woodtock", który napisała dla Matthew's Southern Comfort. Cała płyta "Tribute to....." jest niesamowita. Sufjan i Annie też u mnie była na liście. Najbardziej mnie jednak wziął kawałek "One week last summer" z jej solowej ostatniej płyty. W tym tygodniu powróci na 1 miejsce.

Co do tej listy z 1991 r. i Arbeiter Klasse..... ja już nie pamiętam co to był za numer (choć pamiętam, że to przypominało trochę Depeche Mode). Ten numer polskiego zespołu Garden Party też pamiętam jak przez mgłę, ale to na pewno był cover Led Zeppelin.

Stacey Kent i Chris Botti powinny być już na chomikuIcon_wink
08.02.2008 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
JC, Witamy super było to Twoje 1 notowanie

na plus

04. WICKED GAME - Chris Isaak
05. WIND OF CHANGE - Scorpions
08. GET HERE - Oleta Adams
09. CRAZY - Seal
10. MEMORY OF YOU - Nazar
11. PROMISE ME - Beverley Craven

a z najnowszego notowania

14 21 2 LYRA – Kate Bush

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
08.02.2008 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
 
Jest na twojej liście kilka utworów, których nie widziałem jeszcze na Mycharts.
Numer jeden jak na razie nic mi nie mówi. Bardzo mile zaskoczenie to przepiękny Chris Botti na miejscu 18.

[Obrazek: kleschko.png]
09.02.2008 02:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
czesc.
abd3mz napisał(a):Jak patrzę na Twoje zestawienie to zastanawiam się ile utworów z mojego obecnego zestawienia uznam po latach za utwór wszech czasów. U Ciebie 2 i 14.
jak dla mnie to raczej 5 i 11 Icon_smile2. i w sumie 4 tez moznaby nagiąć.

jesli chodzi o nowe notowanie to juz raczej malo moich klimatow, ale na przyklad taka Adele to bardzo mi sie podoba.
10.02.2008 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Poznałem trochę utworów z Twojego zestawienia, ale na razie jeszcze nie znam (i dopóki nie zrobię trochę miejsca, to nie poznam) 1, 3, 8, 10 i jeszcze kilku piosenek z kolejnych dziesiątek.
Z całego zestawienia nie podoba mi się jedna piosenka. To Morderca na drodze. A poza tym jest dobrze lub bardzo dobrze. Z czołowki zdecydowanie najbardziej podoba mi się Pat Metheny (drugiego muszę jeszcze uważnie posłuchać). Dalej Kate w filmowej piosence pokazuje, że nadal jest w świetnej formie, nasrtojowo gra Chris Botti, a Carla śpiewa kolejną piosenkę z ostatniej, znakomitek płyty. No i na zakończenie Sarah, która brzmi bodajże nawet lepiej niż Joni (nie chodzi mi o sam wokal, ale o opracowanie).
Przyznam się, że oczkuję na kolejne notowanie, bo akurat od jego względnioe szybkiego zaistnienia zależy po części i kształt mojej listy.
12.02.2008 09:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
JC napisał(a):Joni Mitchell mogę słuchać garściami. Od kiedy usłyszałem "Woodtock", który napisała dla Matthew's Southern Comfort. Cała płyta "Tribute to....." jest niesamowita. Sufjan i Annie też u mnie była na liście. Najbardziej mnie jednak wziął kawałek "One week last summer" z jej solowej ostatniej płyty. W tym tygodniu powróci na 1 miejsce.
Joni też mogę słuchać, ale przyznam się, że nie wszystko równie mnie zachwyca. Uwielbiam jej pierwsze płyty, potem nadal mi się podoba, chociaż nie wszystko mnie już powala, a akurat 2 poznane utwory z ostatniej płyty mnie nie zachwyciły. Może trafiłem na te niewłaściwe utwory.
Jakoś tak pominąłem moją ulubioną jej płytę. To Mingus Icon_exclaim Ten tytuł pewnie nie wszystkim mówi wszystko, więc może tylko powiem, że zaśpiewała na tej płycie opatrzone własnymi textami kompozycje świetnego jazzmana, Charlie Mingusa.
A płyta Tribute to... jakoś się ze mną minęła. Wprawdzie Sufjan był też na mojej liście, ale jakoś na tym, się skończyło. Ale co się odwlecze...
12.02.2008 10:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
JC Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
Notowanie z 9 lutego 2008
O, nie znałem tego projektu Joni. Trzeba się zainteresować. Dzięki za info. Postaram sie jakoś w miarę sukcesywnie wrzucać mniej znane kawałki na chomika; może się spodobają.

Co do Adele - mi się bardzo podoba. Miałem już okazję posłuchać całej płyty. Chyba nie wszystko jest równie dobre jak singiel ale może jeszcze muszę się osłuchaćIcon_smile

Co do Oh Laura - mnie akurat ta piosenka złapała. Nomen omen fajnie brzmi podczas podróży samochodemIcon_wink

Tymczasem notowanie z 9.02.2008 r.

1 3 20 ONE WEEK LAST SUMMER – Joni Mitchell
2 2 4 CHASING PAVEMENTS – Adele
3 1 3 HASKALA – Novodel’Arte
4 4 5 ANGEL TOWN – Peter Cincotti
5 5 4 DAY TRIP – Pat Metheny
6 14 3 LYRA – Kate Bush
7 6 6 ENJOY THE RIDE – Morcheeba & Judie Tzuke
8 15 5 HEART’S A MESS – Gotye
9 12 6 THE GENTLE RAIN – Stacey Kent
10 7 9 RIVER – James Taylor
11 8 5 LOVE OF MY LIFE – Carly Simon
12 9 7 KILLER ON THE ROAD – Oh Laura
13 11 16 LONG ROAD OUT OF EDEN – The Eagles
14 21 20 CHORALE VI (SONG OF ACOLUS) – Adiemus
15 20 11 AUTUMN – Carla Bruni
16 16 6 CLIMBKING UP THE WALLS – Twilight Sad
17 13 4 STOP – Lizz Wright
18 18 9 VENICE – Chris Botti
19 10 19 BEZ TYTUŁU – Kasia Stępniowska
20 29 2 BLUE – Sarah McLachlan
21 23 4 LISTENING TO LEVON – Mark Cohn
22 24 2 TAKE EVERYTHING IN – Angie Stone
23 - 1 WHAT DOES IT TAKE – Peter White
24 - 1 LET IT RAIN – Al Jarreau & Patti Austin
25 17 2 DREAMING TREES – Pat Metheny
26 - 1 IF I HAD EYES – Jack Johnson
27 26 4 C’EST SI BON – Laura Fygi
28 28 2 IF I HAD A HEART – Joni Mitchell
29 19 2 DON’T INTERRUPT THE SORROW – Brad Mehldau
30 - 1 SHOW ME THE WAY – Dionne Warwick
12.02.2008 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
nowe notownie dobrze by bylo wydzielic do nowego watku.
stworz sam nowy watek albo poprosimy Konrada albo Kajmana o pomoc w przeniesieniu postow Icon_smile2.

awansu Gotye sie spodziewalem.
w czolowce kibicuje Adele Icon_smile2.
12.02.2008 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
Re: Notowanie z 9 lutego 2008
Z tego co znam to bardzo się cieszę z awansu Sarah. Mogę po cichu zdradzić, że to u mnie zadebiutuje w tym tygodniu. Bardzo cieszy też awans Carli. I widzę kolejnu utwór, z którym koniecznie się zapoznać, bo to moja pierwsza trójka woklalistów wszech czasów. Tutaj w duecie, ale towarzystwo niezłe.
12.02.2008 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości