Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 133 (7.05.11r.)
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 133 (7.05.11r.)
Na szczycie Augustana, choć za tydzień może się to zmienić, bo bardzo mocną pozycję mają Young the Giant i Adele. Arctic Monkeys również mogą sporo namieszać w czołówce, bo w tym tygodniu są już na szóstym. Do pierwszej dziesiątki wskoczył Miles Kane. W drugiej dziesiątce jest dużo utworów, które nie mogą się rozkręcić, choć zasługują na to, by być wysoko. Wygląda na to, że z lista powoli żegna się pierwszy singiel zespołu Brother, ale za kilka tygodni pojawi się nowy singiel i bardzo jestem ciekawy czy podtrzyma dobrą passę tego zespołu na mojej liście. Choć Wild Beasts nagrali naprawdę genialną płytę to "Albatrossowi" chyba ciężko będzie wejść do trzydziestki. Prawdopodobnie wybiorę inny numer z tego krążka.
A w top30 trzy nowości:
The Vaccines - All in White - jeden z moich ulubionych numerów z płyty. Nawet gdyby nie został singlem to i tak pojawiłby się na mojej liście, a to, że nim będzie może tylko polepszyć jego sytuację. Utwór klimatem bardziej przypomina "Post Break-Up Sex". Nie wiem, dlaczego niektórzy słyszą tam White Lies - ja nie słyszę. Kapitalny utwór, chwytliwy, szybko wpadający w ucho. The Vaccines rządzą!
White Lies - Bad Love - najlepszy jak dla mnie utwór z "Ritual". Być może jest bardziej popowy, być może przebojowy, być może nie ma w nim gitarowego szaleństwa. Ale mi to nie przeszkadza. Kapitalny refren, budująca napięcie zwrotka - schemat z "Farewell to the Fairground" może przynieść im sukces na mojej liście.
Funeral Suits - Colour Fade - trzecia nowość jest chyba najbardziej zaskakująca. Bardzo prosty utwór, oparty głównie na jednym gitarowym motywie. Brzmi czasem jakby MGMT połączyli się z The Temper Trap. Ale ma w sobie nutkę tajemniczości, wydaje się, że za chwilę może eksplodować. A jak wiadomo tajemnice przyciągają, więc zapraszam Was do zapoznania się z "Colour Fade".


Notowanie nr 133 (7.05.11r.)
A B C
01 01 12 Steal Your Heart - Augustana
02 07 05 My Body - Young the Giant
03 02 12 This is Why We Fight - The Decemberists
04 05 08 Set Fire to the Rain - Adele
05 03 10 If You Wanna - The Vaccines
06 10 04 Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - Arctic Monkeys
07 04 09 Still Here - Brother
08 09 07 Mary - Sparkadia
09 06 13 New Ceremony - Dry the River
10 13 06 Rearrange - Miles Kane

11 20 02 House - Patrick Wolf
12 08 10 Passions of a Different Kind - Flashguns
13 11 09 Grace - The View
14 12 16 A&E - Morning Parade
15 15 18 Post Break-Up Sex - The Vaccines
16 16 07 Piledriver Waltz - Alex Turner
17 NN 01 All in White - The Vaccines
18 19 04 Lady Luck - Jamie Woon
19 14 09 China - Sparkadia
20 22 03 The Stars Came Out Once the Lights Went Out - The Veils

21 17 06 Will Do - TV on the Radio
22 18 15 Teenager - Mona
23 23 05 Ukryte - Myslovitz
24 30 02 Techno Fan - The Wombats
25 NN 01 Bad Love - White Lies
26 27 03 Battery Kinzie - Fleet Foxes
27 21 12 Euphoria, Take My Hand - Glasvegas
28 29 12 Lotus Flower - Radiohead
29 25 20 Darling Buds of May - Brother
30 NN 01 Colour Fade - Funeral Suits

Wypadły:
z 24 Under Cover of Darkness - The Strokes (po 12 tyg.)
z 26 Überlin - R.E.M. (po 14 tyg.)
z 28 Strangers - White Lies (po 9 tyg.)

Poczekalnia:
31 37 Albatross - Wild Beasts
32 31 Set My World on Fire - The Feeling
33 32 Tonight's the Kind of Night - Noah and the Whale
34 35 Houdini - Foster the People
35 38 Good for Nothing - Hard-Fi
36 33 Black (feat. Norah Jones) - Danger Mouse & Danielle Luppi
37 NN Taken for a Fool - The Strokes
38 40 Blind - Chapel Club
39 NN Hi Mama - Mat Kearney
40 NN Science & Faith - The Script


W tym tygodniu polecam:
The Feeling - Set My World On Fire
07.05.2011 12:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #2
 
Cytat:17 NN 01 All in White - The Vaccines
Wieeeedziałem, że będzie wysoko, obstawiałem nawet wyżej Icon_wink
Cytat:04 05 08 Set Fire to the Rain - Adele
Liczyłem na podium, mam nadzieje że za tydzień się doczekam ;p
Cytat:06 10 04 Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - Arctic Monkeys
Jakoś nie czuję przebojowości tego nagrania.
Cytat:02 07 05 My Body - Young the Giant
Tutaj bardzo dobrze to czuję ;D
Cytat:24 30 02 Techno Fan - The Wombats
ładny awans, liczę na wynagrodzenie braku na liście poprzednich singli Icon_razz2
07.05.2011 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 655
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Ależ skacze ten nowy Wolf tutaj Icon_surprised
A ja go jeszcze nie wpuściłem na listę. Jakoś nie mogę się osłuchać, choć myślę, że kolejny tydzień jest prawdopodobny. Na pewno będzie Icon_smile2

Nie znam żadnego z wykonawców z Twojego top 2 Icon_surprised Co to?
"Battery Kinzie" na razie powoli, ale trzymam kciuki Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2011 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 790
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
 
michal91d napisał(a):01 01 12 Steal Your Heart - Augustana
muszę przyznać że spodobał mi się twój lider i wrzuciłem go na playlistę Icon_wink2 , mam nadzieję że spodoba Ci się mój numer 2 myślę że by się wpasował na twoją listę Icon_wink2
michal91d napisał(a):17 NN 01 All in White - The Vaccines
widzę że nowy singiel został szybko wyczuty
Cytat:23 23 05 Ukryte - Myslovitz
fajnie że nie spadli
michal91d napisał(a):33 32 Tonight's the Kind of Night - Noah and the Whale
a tu mała niespodzianka że już w dół

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.05.2011 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
Remo napisał(a):Wieeeedziałem, że będzie wysoko, obstawiałem nawet wyżej Icon_wink
będzie wyżej Icon_mrgreen
Remo napisał(a):Liczyłem na podium, mam nadzieje że za tydzień się doczekam ;p
zobaczymy. Konkurencja nie śpi Icon_wink2
Remo napisał(a):ładny awans, liczę na wynagrodzenie braku na liście poprzednich singli Icon_razz2
poprzednich singli nie było, bo jak dla mnie czegoś im brakowało. Najbliżej było chyba Anti-D, może Vampires & Wolves, ale "Techno Fan" jest lepsze Icon_mrgreen
aaktt napisał(a):A ja go jeszcze nie wpuściłem na listę. Jakoś nie mogę się osłuchać, choć myślę, że kolejny tydzień jest prawdopodobny. Na pewno będzie Icon_smile2
niespodzianką byłoby gdyby go nie było Icon_wink2
aaktt napisał(a):Nie znam żadnego z wykonawców z Twojego top 2 Icon_surprised Co to?
nie znasz? Amerykańskie zespoły. Augustanę powinieneś znać, choć się nie upieram Icon_wink2
1. Augustana znana przede wszystkim z "Boston". Utwór z takim fajnym motywem pianina. Boston. A nowy singiel brzmi trochę jak The Killers z najlepszych lat. Steal Your Heart
2. Young the Giant to debiutanci, ale zaczyna być o nich głośno w UK, ale w Stanach też już są popularni. Przyjemne rockowe granie. My Body
Posłuchaj, może CI się posdobają Icon_wink2
Szymek79 napisał(a):mam nadzieję że spodoba Ci się mój numer 2 myślę że by się wpasował na twoją listę Icon_wink2
The Pierces znam. W końcu za produkcję ich płyty odpowiedzialny był Guy Berryman z Coldplay Icon_smile2 Na razie mnie nie zachwycają Icon_wink2
07.05.2011 02:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 655
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
michal91d napisał(a):nie znasz? Amerykańskie zespoły. Augustanę powinieneś znać, choć się nie upieram Icon_wink2
1. Augustana znana przede wszystkim z "Boston". Utwór z takim fajnym motywem pianina. Boston. A nowy singiel brzmi trochę jak The Killers z najlepszych lat. Steal Your Heart
2. Young the Giant to debiutanci, ale zaczyna być o nich głośno w UK, ale w Stanach też już są popularni. Przyjemne rockowe granie. My Body
Posłuchaj, może CI się posdobają Icon_wink2
Augustanę kojarzę z nazwy, gdzieś się z nimi definitywnie spotkałem, ale gdyby mnie ktoś zapytał co grają, to odpowiedziałbym, że country, więc jak widać moje pojęcie o nich mija się trochę z prawdą Icon_mrgreen

Augustana faktycznie jak kopia The Killers Icon_surprised Nawet teledysk taki jakiś podobny do "Human" Icon_surprised Young the Giant dużo fajniejsze Icon_biggrin3 choć też mi kogoś przypominają... hmmm... Tyle teraz tych wszystkich indie rockowych kapel Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.05.2011 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #7
 
Kiedyś twoja lista była fajniejsza Icon_razz Z niecierpliwością czekałem na kolejne notowania...
Teraz prawie nic nie znam. Jak znam to owszem lubię, ale jest tego malutko Icon_frown
07.05.2011 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
 
aaktt napisał(a):Augustanę kojarzę z nazwy, gdzieś się z nimi definitywnie spotkałem, ale gdyby mnie ktoś zapytał co grają, to odpowiedziałbym, że country, więc jak widać moje pojęcie o nich mija się trochę z prawdą Icon_mrgreen
Na pierwszej płycie mieli zagrywki coutry-podobne Icon_biggrin3
aaktt napisał(a):Nawet teledysk taki jakiś podobny do "Human" Icon_surprised
bez przesady
mike napisał(a):Kiedyś twoja lista była fajniejsza Icon_razz Z niecierpliwością czekałem na kolejne notowania...
bo było Maroon 5? Icon_mrgreen
mike napisał(a):Teraz prawie nic nie znam. Jak znam to owszem lubię, ale jest tego malutko Icon_frown
no właśnie drugie zdanie wskazuje co trzeba robić. Moja lista nie stała się gorsza. Pojawiają się po prostu mniej znane zespoły, których nie grają w komercyjnych stacjach. Od października zeszłego roku bardzo rzadko słyszę radio Zet czy RMF. A choć bym słuchał to i tak nie ma w nich nic, co by mnie zaciekawiło, choć przyznaję, że Skunk Anansie i Florence pojawiły się na mojej liście dzięki Radiu Zet, ale od tego czasu to radio się zmieniło. Twoja lista też Icon_mrgreen
Tak więc wskazówka - wiem, że teraz miałeś mało czasu, ale skoro lubisz te utwory z mojej listy, które znasz pora poznać te, których nie znasz. Być może wtedy też z niecierpliwością będziesz czekał na nowe notowania Icon_wink2
Ojej jak się rozpisałem Icon_mrgreen
07.05.2011 03:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 076
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ja słuchałem tej Augustany i jakoś nie porwała mojego serca. Może to efekt tylko 2 przesłuchań

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
07.05.2011 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
 
Houdini - idzie jak krew z nosa, a to przecież pop idealny, czy jak kto woli pure pop Icon_smile2
mike napisał(a):Teraz prawie nic nie znam
- to najlepsza rekomendacja, jaką można usłyszeć. Twoja lista jest naprawdę świetna, bo nie dość, że jest na niej sporo dobrej, przebojowej muzyki to jeszcze roi się od niedocenionych na świecie formacji i zarażasz nią innych. Więc nie masz się czym przejmować, że nie ma na niej Rihanny i Jay Seana.
michal91d napisał(a):Od października zeszłego roku bardzo rzadko słyszę radio Zet czy RMF
wyłącz to w cholerę i zakop radioodbiornik. Piękny numer 1 w radiu zet nie usłyszysz nigdy. Choruję na sparkadię - jeden konkretnie kawałek - w czwartek poznasz pierwsze objawy. Nie zmieniaj Michał swojej listy, była by to duża strata byś zamiast takich pereł jak Funeral Suits serwował Justin Timberlake feat. Timbaland, po prostu kontynuuj rozwój muzyczny. A do innych apel - ściągajcie od Michała i nie schlebiajcie tanim gustom. Na dłuższą metę nie warto.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.05.2011 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
 
dziobaseczek napisał(a):wyłącz to w cholerę i zakop radioodbiornik. Piękny numer 1 w radiu zet nie usłyszysz nigdy
w moim domu od zawsze grało Radio Zet (ale jak widać mam swój własny, inny muzyczny gust). Gdy przełączę na inne radio np. słowackie Radio_fm (polecam!) już słyszę: a co to za radio?, przełącz, u nas w domu po słowacku? to nie ma żadnego polskiego radia? co to za muzyka? Nie mówię, że rodzice czy siostra przepadają za Rihannami czy Gagami, (całe szczęście też ich nie lubią), ale jest to dobre radio jako podkład do gotowania, sprzątania itd. Icon_wink2 A w studenckim mieszkaniu radia prawie nie słucham Icon_wink2
dziobaseczek napisał(a):Choruję na sparkadię - jeden konkretnie kawałek
ciekawe jaki... Stawiam na pierwszego singla, który ukazał się jeszcze w tamtym roku. Jeżeli to on to kapitalny wybór
dziobaseczek napisał(a):Nie zmieniaj Michał swojej listy, była by to duża strata byś zamiast takich pereł jak Funeral Suits serwował Justin Timberlake feat. Timbaland, po prostu kontynuuj rozwój muzyczny.
niczego takiego nie planuję Icon_mrgreen (co Ty chcesz od Justina? akurat ot jeden z lepszych popowych wykonawców Icon_mrgreen )
dziobaseczek napisał(a):A do innych apel - ściągajcie od Michała i nie schlebiajcie tanim gustom.
Icon_smile2
Konrad napisał(a):Ja słuchałem tej Augustany i jakoś nie porwała mojego serca. Może to efekt tylko 2 przesłuchań
posłuchaj "Coutning stars" Icon_wink2
09.05.2011 09:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
 
michal91d napisał(a):dobre radio jako podkład do gotowania, sprzątania itd.
- jakbym był didżejem takiego radia to bym wolał autobiczowanie.
michal91d napisał(a):ale jak widać mam swój własny, inny muzyczny gust
- nie zmieniaj tego. Masz jakieś gadu gadu albo coś? Chętnie wymienię się opiniami nie tylko na forum. Pozdrawiam.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.05.2011 09:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
 
dziobaseczek napisał(a):Masz jakieś gadu gadu albo coś?
mam. Dodałem do profilu, jak coś to można pisać. Aczkolwiek rzadko tam zaglądam Icon_wink2
09.05.2011 09:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #14
 
michal91d napisał(a):Aczkolwiek rzadko tam zaglądam
tak jak ja, ale kiedyś siądziemy, pogadamy, posłuchamy... Icon_wink2

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.05.2011 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 799 (10.02.24r.) michal91 0 108 13.02.2024 04:12 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 798 (3.02.24r.) michal91 1 67 05.02.2024 06:22 PM
Ostatni post: kajman
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 786 (11.11.23r.) michal91 0 161 14.11.2023 12:14 AM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 783 (21.10.23r.) michal91 7 194 27.10.2023 08:06 AM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 779 (23.09.23r.) michal91 0 162 26.09.2023 01:11 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 775 (26.08.23r.) michal91 0 119 29.08.2023 01:15 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 765 (17.06.23r.) michal91 0 185 19.06.2023 03:05 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 760 (13.05.23r.) michal91 0 109 18.05.2023 10:04 PM
Ostatni post: michal91
  Post: #1 Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 754 (1.04.23r.) michal91 1 329 05.04.2023 07:26 PM
Ostatni post: Szymek79
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 749 (25.02.23r.) michal91 0 276 01.03.2023 10:18 AM
Ostatni post: michal91

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości