Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 11 (92) z 16 kwietnia 2011
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
Notowanie 11 (92) z 16 kwietnia 2011
Cytat: Mag przetarł oczy poparzoną dłonią.
— Byłem tam, kiedy to sią zacząło. Widzicie go? Tego z tyłu? — wskazał swego towarzysza podróży, który powoli zbliżał się, wykorzystując metodę jazdy polegającą na spadaniu co i rusz z siodła.
"Kolor Magii" - Terry Pratchett
Dzisiejszy cytat nie bez powodu, bo na mojej liście niektóre utwory stosują podobną technikę jazdy.

Po dwóch spóźnionych notowaniach wreszcie jedno w miarę na czas. Tym razem nowości nie za wiele, zaledwie 6, ale aż 7 powrotów, czego się trochę spodziewałem. W końcu mam już do odsłuchania pełną playlistę, ana niej pojawiło się kilka świetnych utworów, ale powiem o nich dopiero jak wejdą na listę.

  1 | 15 | 2 | Keyboard Milk – Röyksopp
  2 | 24 | 4 | ÜBerlin – R.E.M.
  3 | 21 | 5 | A & E - Morning Parade
  4 |   4 | 4 | Marching Song - Esben And The Witch
  5 | 49 | 2 | Rope - Foo Fighters
  6 |   2 | 5 | Young Blood - The Naked And Famous
  7 | 19 | 2 | Drive - Alpines
  8 |   6 | 3 | Issues - Escape The Fate
  9 |   1 | 5 | The End - Kings Of Leon
10 | 30 | 2 | Contact High - Architecture In Helsinki

11 |   7 | 3 | Enter The Ninja - Die Antwoord
12 | 12 | 3 | Little By Little - Radiohead
13 | 16 | 4 | Neat Little Rows - Elbow
14 | 33 | 2 | The Ballad Of Mona Lisa - Panic! At The Disco
15 | 17 | 3 | The Beat And The Pulse - Austra
16 | 11 | 4 | Satellite - The Kills
17 | 13 | 5 | The World Is Yours - Glasvegas
18 | 25 | 5 | I Follow Rivers - Lykke Li
19 | 22 | 2 | Kids - Two Door Cinema Club
20 |   P | 2 | Madder Red - Yeasayer

21 | 47 | 2 | Black Sheep - Metric
22 | 18 | 7 | Rolling In The Deep – Adele
23 |   9 | 8 | Street Spirit (Fade Out) – Radiohead
24 | 32 | 4 | Atlas Air - Massive Attack
25 | 41 | 2 | New Low - Middle Class Rut
26 |   N | 1 | Brick By Brick - Arctic Monkeys
27 |   N | 1 | Container Park - The Chemical Brothers
28 |   N | 1 | Cancer Sign Love - Sorry Boys
29 |   P | 2 | What You Know - Two Door Cinema Club
30 |   P | 2 | Love Goes On - Plan B

31 |   N | 1 | Lotus Flower - Radiohead
32 | 10 | 4 | Dark Allies - Light Asylum
33 |   P | 4 | Yeah Buddy - Pulled Apart By Horses
34 |   3 | 5 | Blind Faith - Chase And Status feat. Liam Bailey
35 |   5 | 6 | Baker Street – Gerry Rafferty
36 | 14 | 5 | Jump Into The Fog - The Wombats
37 | 23 | 6 | San Pedro – Mogwai
38 | 31 | 2 | Boots - The Killers
39 |   N | 1 | Strangelove - Bat For Lashes
40 |   P | 4 | Oxygen - Hadouken!

41 | 34 | 8 | I Want The World To Stop - Belle And Sebastian
42 |   P | 2 | Post Break-Up Sex - The Vaccines
43 | 42 | 3 | Under Cover Of Darkness - The Strokes
44 | 38 | 3 | To Be Loved - Melissa Etheridge
45 | 36 | 2 | White Knuckles - OK Go
46 | 20 | 3 | Walk Away - Five Finger Death Punch
47 | 28 | 4 | Some Kind Of Nothingness - Manic Street Preachers feat. Ian McCulloch
48 |   N | 1 | The Devil In Stitches - Bad Religion
49 |   P | 3 | Mój Miły Rolniku - Żywiołak
50 | 46 | 2 | Heart Heart Heartbreak - Boys Like Girls

Listę opuściły:
z 8. New Piano Song – Jónsi (3)
z 26. Afterlife – Bush (1)
z 27. Aces High – Baaba Kulka (1)
z 29. This Boy – Brendan Perry (6)
z 35. A History Of Now – Asian Dub Foundation (4)
z 37. Shark Ridden Water – Gruff Rhys (1)
z 39. Sing – My Chemical Romance (6)
z 40. City With No Children – Arcade Fire (1)
z 43. I Don’t Want To See You Like This – The Joy Formidable (1)
z 44. Bury Me Alive – We Are The Fallen (3)
z 45. Be May Man – Asa (1)
z 48. Godnie Przeżyć – Jan Trebunia-Tutka (1)
z 50. Indestructible – Robyn (1)

Nowości:
Bad Religion - Devil In Stitches - Dziś na początek starzy hardcore'owcy z LA. Tak bardziej z sentymentu dla dawnych czasów, bo utwór z hardcorem, to nie ma za wiele wspólnego.
Bat For Lashes - Strangelove - Bat For Lashes, to według mnie jedna z ciekawszych artystek angielskiej sceny alternatywnej. Sama komponuje, śpiewa i gra na wielu instrumentach. Całość podana w dość interesującym tajemniczym klimacie. Takie kawałki jak 'Daniel', 'Sleep Alone', czy 'Let's Get Lost' w duecie z Beckiem na długo pozostają w pamięci. Tym razem artystka całkiem udanie zaaranżowała na potrzeby kampanii reklamowej Gucci Guilty for Him bardzo znany utwór, bardzo znanego zespołu.
Radiohead - Lotus Flower - Całkiem niedawno pisałem, że w przeciwieństwie do 'Little by Little' 'Lotus..' nie chwycił od razu, że obejrzenie teledysku z wygibasami Yorke'a, tylko pogorszyło sprawę. Ale to jest jednak Radiohead. Już nieraz tak było, że zanim pokochałem to co zrobili mijało sporo czasu. Zaczynam się obawiać, że nadszedł już ten czas by łykać kolejne kawałki. A Yorke nie próżnuje, jakiś czas temu puścił dwa utwory do spółki z Four Tetem i Burialem. A teraz nowy singiel z dwoma premierowymi kawałkami Radiohead, których nie było na albumie. Jeśli jakiś czas temu myślałem, że będzie wyrównany pojedynek KOL kontra KOL, czyli Kings of Leon vs. King of Limbs, to teraz dochodzę do przekonania, że artysta roku już się chyba objawił.
Sorry Boys - Cancer Sign Love - Takie zespoły jak Sorry Boys sprawiają, że Polska już nie jest zaściankiem muzycznym. Brawo dla tych państwa.
The Chemical Brothers - Container Park - Niedawno Daft Punk do Tronu, teraz Chemiczni bracia do obrazu pt. Hanna. Wykonawcy, których nikt wcześniej by o to nie podejrzewał tworzą muzykę do filmu. Zawsze, gdy słuchałem nieznanych mi utworów Chemical Brothers zastanawiałem się, jak ten czy inny utwór się rozwinie i rzadko kiedy spodziewałem się tego co faktycznie z utworem się dalej działo i to jest właśnie piękne w ich twórczości. W przypadku tego zespołu niczego nie można być pewnym, poza tym, że potrafią zaskoczyć i to przeważnie pozytywnie. Kto wie jak wyglądałaby obecnie muzyka, gdyby było więcej takich twórców jak oni. Ale może dobrze, że nie ma, bo przynajmniej Chemical Bros są niepowtarzalni.
Arctic Monkeys - Brick By Brick - Arctic Monkeys jest doskonałym przykładem na to, że można zrobić wielką karierę, wedrzeć się w serca fanów na całym świecie zaczynając bardzo skromnie, bez wielkich pieniędzy, wielkich wytwórni, wielkich kampanii reklamowych. Wystarczy dobra muzyka, trochę chęci, otwarte myślenie i trochę miejsca na serwerze.
19.04.2011 03:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
Rincewind napisał(a):3 | 21 | 5 | A & E - Morning Parade
wow! super! Icon_smile2
cieszą mnie nowości od Arctic Monkeys i Radiohead
fajnie, że The Vaccines wracają Icon_biggrin3
19.04.2011 08:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 706
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
 
Tym razem wyszła Ci lista powrotowa z których najbardziej mnie cieszy Plan B z nowości natomiast naw Bat For Lashes a "Daniel po prostu uwielbiam. Miło widzieć na podium R.E.M no i nadal jestem zadowolony z małych spadków "Young Blood".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.04.2011 09:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #4
Re: Notowanie 11 (92) z 16 kwietnia 2011
Rincewind napisał(a):Dzisiejszy cytat nie bez powodu, bo na mojej liście niektóre utwory stosują podobną technikę jazdy.
Icon_lol

Rincewind napisał(a):28 |   N | 1 | Cancer Sign Love - Sorry Boys
O mamy wspólny utwór Icon_biggrin3

Rincewind napisał(a):44 | 38 | 3 | To Be Loved - Melissa Etheridge
Spodziewałem się znacznie więcej.

Rincewind napisał(a):Listę opuściły:
z 27. Aces High – Baaba Kulka (1)
Icon_eek2

Rincewind napisał(a):Listę opuściły:
z 29. This Boy – Brendan Perry (6)
Icon_cry
Może jeszcze wróci ...
19.04.2011 10:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
 
Pozdrawiam z urlopu nad morzem, chodzę monstrualne ilości kilometrów po plażach, słucham szumu morza, śpiewu ptaków, a muzyka smakuje inaczej niż normalnie, bosko. Super nowości. Bad Religion jakoś najbardziej mnie ucieszyło, to bardzo zasłużona kapela dla punk rocka. Do zobaczenia.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.04.2011 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #6
 
michal91d napisał(a):Rincewind napisał/a:
3 | 21 | 5 | A & E - Morning Parade
wow! super! Icon_smile2
cieszą mnie nowości od Arctic Monkeys i Radiohead
fajnie, że The Vaccines wracają Icon_biggrin3

A & E jest fajne i może się liczyć w podsumowaniu rocznym. Radiohead po początkowo chłodnym i sceptycznym przyjęciu zaczyna podbijać moje serce. Być może będzie to zespół roku. Arctic Monkeys brzmi jakoś inaczej niż do tej pory, co nie znaczy, że źle, ale muszę do niego przywyknąć. Te Vaccines jakoś jeszcze nie podbili mego serca, czegoś mi w tym ich graniu brakuje.

Szymek79 napisał(a):Tym razem wyszła Ci lista powrotowa z których najbardziej mnie cieszy Plan B z nowości natomiast naw Bat For Lashes a "Daniel po prostu uwielbiam. Miło widzieć na podium R.E.M no i nadal jestem zadowolony z małych spadków "Young Blood".
Wypadnięcie Plan B, to wynik pewnego zamieszania, zresztą w następnym notowaniu dotknęło to Bat For Lashes. 'Daniela' oczywiście też bardzo lubię podobnie, chociaż bardzo długo wkradał się w moje łaski. 'Young Blood' będzie jednym z większych przebojów tego roku. Natomiast R.E.M. to u mnie przede wszystkim Uberlin, a reszta jakoś mniej mi pasuje.
pabloyd napisał(a):Rincewind napisał/a:
28 | N | 1 | Cancer Sign Love - Sorry Boys
O mamy wspólny utwór Icon_biggrin3

Rincewind napisał/a:
44 | 38 | 3 | To Be Loved - Melissa Etheridge
Spodziewałem się znacznie więcej.

Rincewind napisał/a:
Listę opuściły:
z 27. Aces High – Baaba Kulka (1)
Icon_eek2

Rincewind napisał/a:
Listę opuściły:
z 29. This Boy – Brendan Perry (6)

Icon_cry
Może jeszcze wróci ...


Sorry Boys długo było tuż za pięćdziesiątką, ale zawsze było coś lepszego. Teraz tak bardziej za zasługi trafiło na listę, ale w następnym notowaniu już go brak. Melissa może nie wysoko, ale cały czas w zestawieniu, w nowym notowaniu trochę wyżej. Baaba Kulka już wróciła do zestawienia, Brendan podobnie. A ponieważ This Boy już szoruje kilem o dno, to wprowadziłem sobie na playlistę Utopię, ale funkcja shuffle w odtwarzaczu chyba jeszcze o niej nie wie, bo nie chce losować tego utworu Icon_frown .
dziobaseczek napisał(a):Pozdrawiam z urlopu nad morzem, chodzę monstrualne ilości kilometrów po plażach, słucham szumu morza, śpiewu ptaków, a muzyka smakuje inaczej niż normalnie, bosko.
Niektórym to dobrze Icon_wink2. A my tu ciężka harówka.
25.04.2011 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
 
Rincewind napisał(a):A ponieważ This Boy już szoruje kilem o dno, to wprowadziłem sobie na playlistę Utopię,
Utopię też miałem u siebie, ale w odróżnieniu do This boy, doszła "tylko" do 4-ego Icon_mrgreen
26.04.2011 12:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 13(94) z 30 kwietnia 2011 Rincewind 6 1 586 07.05.2011 11:20 PM
Ostatni post: Konrad
  Notowanie 12 (93) - z 23 kwietnia 2011 Rincewind 9 2 029 27.04.2011 01:15 PM
Ostatni post: pabloyd
  Notowanie 10 (91) z 9 kwietnia 2011 Rincewind 6 1 672 19.04.2011 10:19 PM
Ostatni post: pabloyd
  Notowanie 9 (90) z 2 kwietnia 2011 Rincewind 10 2 412 16.04.2011 10:26 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości