Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
31 Day Song Challenge
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #61
RE: 31 Day Song Challenge
thestranglers napisał(a):i dzięki temu trzecia edycja naszej zabawy potrwa do 1 maja.

To ja bym już zaczął zbierać pomysły na czwartą Icon_wink Błędnie przeczytałem za pierwszym razem tytuł dzisiejszego wzywania "Utwór, w tytule którego są przekleństwa" i w sumie jest to jakiś pomysł, choć nie ograniczałbym się do samego tytułu, tylko zrobił "Utwór, w którym padają przekleństwa" Icon_wink Choć może i tytuł z przekleństwem byłby ciekawszy?

Radio Epsilon
27.04.2019 11:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #62
RE: 31 Day Song Challenge
EVENo napisał(a):To ja bym już zaczął zbierać pomysły na czwartą. Błędnie przeczytałem za pierwszym razem tytuł dzisiejszego wzywania "Utwór, w tytule którego są przekleństwa" i w sumie jest to jakiś pomysł, choć nie ograniczałbym się do samego tytułu, tylko zrobił "Utwór, w którym padają przekleństwa". Choć może i tytuł z przekleństwem byłby ciekawszy?
Możemy dołączyć oba Twoje pomysły... Zobaczymy co z nich wyjdzie. Icon_biggrin Dodam je jeszcze do tej edycji, jako że obecnie jestem wypruty z idei, więc myślę, że z czwartą edycją to poczekamy trochę.
28.04.2019 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #63
RE: 31 Day Song Challenge
Propozycje:
1) Utwór z książką w tytule
2) Utwór z filmem w tytule
3) Utwór z meblem w tytule
4) Utwór z czymś miękkim w tytule
5) Utwór z czymś twardym w tytule
6) Utwór z czymś pięknym w tytule
7) Utwór z czymś brzydkim w tytule
8) Utwór z czymś wesołym w tytule
9) Utwór z czymś smutnym w tytule
10) Utwór o wojnie / żołnierzach
11) Utwór z kobietą w tytule
12) Utwór z mężczyzną w tytule
13) Utwór z dzieckiem/dziećmi w tytule
14) Utwór ze stylem muzycznym w tytule
15) Utwór z budynkiem / konstrukcją architektoniczną w tytule

Jak na coś jeszcze wpadnę, to podeślę Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2019 12:42 PM przez neo01.)
08.05.2019 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #64
RE: 31 Day Song Challenge
Dziękujemy, IV edycja więc ma sens niedługo wystartować. Icon_wink
08.05.2019 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #65
RE: 31 Day Song Challenge
a może byśmy poszli później w gatunki muzyczne? nie jakoś bardzo szczegółowo, ale np. utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka / popu / jazzu / soulu / hip hopu / techno / country / metalu / muzyki klasycznej, etc.

poznalibyśmy dzięki temu swoje wyobrażenia o ramach gatunkowych i mogłoby to sprowokować ciekawe dyskusje Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2019 06:25 PM przez AKT!.)
08.05.2019 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #66
RE: 31 Day Song Challenge
Z jednej strony ciekawy pomysł, z drugiej - nie jestem pewien, czy chciałbym prezentować jakikolwiek kawałek będący kwintesencją country czy techno Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
08.05.2019 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #67
RE: 31 Day Song Challenge
Jak dla mnie świetny pomysł AKT! Dopisuję.
08.05.2019 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: 31 Day Song Challenge
neo01 napisał(a):nie jestem pewien, czy chciałbym prezentować jakikolwiek kawałek będący kwintesencją country czy techno
Nie musisz. Ja także pominąłbym hipa hopa. Ale na przykład kwintesencji psychodelii byłbym ciekaw.
08.05.2019 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #69
RE: 31 Day Song Challenge
thestranglers napisał(a):Jak dla mnie świetny pomysł AKT! Dopisuję.
A ja podpisuję się pod tym zdaniem. Dopisałbym jeszcze rapu (dla mnie kwintesencja rapu jest inna, niż kwintesencja hip hopu Icon_razz2 ), bluesa i być może rocka rozbiłbym na kilka (nie za dużo) podkategorii, typu: rocka, hard rocka, prog rocka.

Również przy okazji wpadł mi do głowy pomysł "Piosenka, która byłaby idealnym soundtrackiem do..." i tutaj: komedii, dramatu, kryminału, filmu akcji, bajki dla dzieci Icon_wink

Radio Epsilon
08.05.2019 08:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
RE: 31 Day Song Challenge
EVENo napisał(a):dla mnie kwintesencja rapu jest inna, niż kwintesencja hip hopu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rap
Polecam drugie i trzecie zdanie.

WOLNE MEDIA!!!
08.05.2019 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: 31 Day Song Challenge
EVENo napisał(a):A ja podpisuję się pod tym zdaniem. Dopisałbym jeszcze rapu (dla mnie kwintesencja rapu jest inna, niż kwintesencja hip hopu Icon_razz2 ), bluesa i być może rocka rozbiłbym na kilka (nie za dużo) podkategorii, typu: rocka, hard rocka, prog rocka.
można by dodać rzeczywiście jeszcze blues, prog rock, psychodelię (zgodnie z prośbą kajmana)
natomiast hip hopu i rapu bym nie rozdzielał, bo owszem nie są to zupełne synonimy, ale w pewnym kontekście (muzycznym) zwykle używane wymiennie
możesz oba wkleić w jednym wątku z rozróżnieniem Icon_wink

neo01 napisał(a):Również przy okazji wpadł mi do głowy pomysł "Piosenka, która byłaby idealnym soundtrackiem do..." i tutaj: komedii, dramatu, kryminału, filmu akcji, bajki dla dzieci Icon_wink
o, to też dobry pomysł Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.05.2019 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #72
RE: 31 Day Song Challenge
AKT! napisał(a):można by dodać rzeczywiście jeszcze blues, prog rock, psychodelię (zgodnie z prośbą kajmana)
dodane od razu gdy zaproponował Icon_wink

AKT! napisał(a):natomiast hip hopu i rapu bym nie rozdzielał, bo owszem nie są to zupełne synonimy, ale w pewnym kontekście (muzycznym) zwykle używane wymiennie
możesz oba wkleić w jednym wątku z rozróżnieniem
wkleiłem jednak jako dwa osobne, więcej asocjacji z tego wyjdzie, poza tym sam stwierdziłeś co stwierdziłeś (p. w.)
09.05.2019 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #73
RE: 31 Day Song Challenge
No niee... Przecież dałem link, z którego jasno wynika, że rap to po prostu element kultury hip-hop. Dlaczego chcesz powielać błędne rozumienie tych terminów? Icon_rolleyes

I jeśli tak, to napisz, czym Twoim zdaniem różni się rap od hh. Już prędzej widziałbym oddzielnie melorecytację, jak np. u Kazika.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2019 07:52 PM przez neo01.)
09.05.2019 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #74
RE: 31 Day Song Challenge
Pozwolisz, że zdecyduje o tym co wpiszę EVENo?
09.05.2019 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #75
RE: 31 Day Song Challenge
neo01 napisał(a):I jeśli tak, to napisz, czym Twoim zdaniem różni się rap od hh.
Tym samym, czym dla Ciebie, tylko ja po prostu nie chciałem tego zamykać do samych gatunków muzycznych. Nie trzeba być raperem, aby należeć do środowiska hip hopowego, ani nie trzeba należeć do środowiska hip hopowego, aby być raperem. Muzycznie rap i hip hop niczym się nie różnią, ale kulturowo już tak i właśnie dlatego kwintesencja rapu i kwintesencja hip hopu to dla mnie dwie zupełnie inne rzeczy. Myśląc o rapie, myślę o jednym facecie, który nawija o poważnych, życiowych sprawach. A hip hop to cała zgraja ziomków w długich spodniach, rapująca o tym, że rapują.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2019 08:38 PM przez EVENo.)
09.05.2019 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: 31 Day Song Challenge
Czyli pro forma: zostawiasz podział?
09.05.2019 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #77
RE: 31 Day Song Challenge
(09.05.2019 08:43 PM)thestranglers napisał(a):  Czyli pro forma: zostawiasz podział?
W sumie nie wiem xD Zależy czy będzie zainteresowanie, ale wątpię. Wszystkie te kategorie będą miały różną frekwencję, bo sam widzisz, że już teraz wyrażana jest niechęć do niektórych gatunków i nie dziwi mnie to - sam też nie wiem co mogłoby być kwintesencją country, bo nawet nie rozumiem na czym ten gatunek dokładnie polega, a na temat techno też nie mam zbyt wiele do powiedzenia (aczkolwiek swoją kwintesencję mam). Możemy to zrobić w jeden "rapu/hip hopu", kto będzie chciał wrzucić jedną zaparzy sobie herbatę, kto będzie chciał wrzucić dwie, zaparzy sobie dwie herbaty.

Radio Epsilon
09.05.2019 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: 31 Day Song Challenge
W porządku. Myślałem, że inne myślenie jest tu w cenie, ale nie dla wszystkich, szkoda.
09.05.2019 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #79
RE: 31 Day Song Challenge
EVENo napisał(a):Myśląc o rapie, myślę o jednym facecie, który nawija o poważnych, życiowych sprawach. A hip hop to cała zgraja ziomków w długich spodniach, rapująca o tym, że rapują.
Nie mogę się z tym zgodzić. I w jednym i drugim przypadku będzie to po prostu rap. Poniekąd rozumiem ten sposób myślenia, ale wybacz - nie jest on właściwy.

thestranglers napisał(a):Myślałem, że inne myślenie jest tu w cenie, ale nie dla wszystkich, szkoda.
W tym przypadku to trochę śmieszne stwierdzenie. Co innego przecież opinia, a co innego fakt. Definicje tych słów są dość jasne, więc po co tworzyć coś, co de facto nie ma miejsca? Bezradny

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2019 09:40 PM przez neo01.)
09.05.2019 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #80
RE: 31 Day Song Challenge
neo01 napisał(a):Definicje tych słów są dość jasne, więc po co tworzyć coś, co de facto nie ma miejsca?
Żyłem więc w błędzie, przyznaję... Icon_rolleyes ale nasza zabawa chyba nie ma na celu do końca wyprowadzanie z niego. Mam podobne konotacje z hip hopem i z rapem jak EVENo, a że z hh (w moim odczuciu) w sumie jeden podmiot mi teraz przychodzi tylko do głowy to wrzucę skojarzenie z rapem (w moim odczuciu Icon_wink), których mam ciut więcej i w sumie dzięki temu nie będę miał skuchy, o którą byłoby mi łatwo.
09.05.2019 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  31 Day Song Challenge - liczby kajman 23 1 184 09.12.2020 08:10 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości