Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 9 (90) z 2 kwietnia 2011
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
Notowanie 9 (90) z 2 kwietnia 2011
Cytat: I tak zdarzyło się, że młody kosmożółwioznawca z frakcji Równego Człapania testował nowy teleskop. Miał nadzieję z jego pomocą dokonać precyzyjnego pomiaru albeda prawego oka Wielkiego A’Tuina. Owego historycznego wieczoru, jako pierwszy człowiek z zewnątrz, dojrzał po stronie osi kłęby dymu z pożaru najstarszego miasta na świecie.
Później tak głęboko pogrążył się w badaniach, że zupełnie o tym zapomniał.
Niemniej on był pierwszy.
Ale nie jedyny. . ..
"Kolor Magii" - Terry Pratchett
I tak kończy się wstęp do cyklu o Świecie Dysku

Ten odcinek listy przebojów z tygodniowym opóźnieniem spowodowanym krótkimi wakacjami. Cały ubiegły tydzień spędziłem w Anglii, i z tego powodu nie zdążyłem wrzucić na czas listy. W Anglii wiosna pełną gębą, nawet rzepak już kwitnie. Niestety przebywałem tam w nie za wielkiej mieścinie, a nie odważyłem się siąść za kierownicę z prawej strony (i tak stresujący był już sam widok samochodów ruszających z parkingu "bez kierowcy"), więc nie bardzo miałem możliwość zaliczenia jakiegoś porządnego sklepu muzycznego, ale i tak parę płytek przywiozłem. W takim angielskim Tesco czy Sainsbury's do wyboru jest około 100 płyt w cenie nie przekraczającej 11 funtów, więc w ostatni dzień wydałem resztę funtów. Za 40 funtów (przy obecnym kursie jest to jakieś 190 złotych) kupiłem 7 płyt. Za te same płyty w Polsce (analizując ceny z Merlina) musiałbym zapłacić dwa razy tyle. Nowe płyty są w cenie 8 do 11 funtów, ubiegłoroczne przeważnie za 5, a starsze za 3. Do tej pory zastanawiam się jak to jest możliwe, że u nas te same płyty nawet w opcji "polska cena" potrafią być droższe niż tam. Coś tu jest nie tak. Ktoś kogoś robi w balona. I tylko pozostaje pytanie, dlaczego akurat nas. Od dziś chyba przestanę zaglądać na merlin.pl, a zacznę częściej zaglądać na amazon.co.uk. Szczególnie, że przy zakupie za 25 funciaków można mieć już dostawę gratis.

Najnowsze notowanie prezentuje się dość ciekawie. W samej ścisłej czołówce pierwszych sześciu wykonawców pochodzi z sześciu różnych krajów. Na samym szczycie Nowozelandczycy, potem Islandczyk, Amerykanie, nowość z dość egzotycznego kraju o czym nieco dalej, Anglicy z Manchesteru (byłem tam) i Szwedka. W zestawieniu kolejne 14 nowości.


  1 | 10 | 3 | Young Blood - The Naked And Famous
  2 | 16 | 2 | New Piano Song (Live) - Jónsi
  3 |   7 | 2 | Dark Allies - Light Asylum
  4 |   N | 1 | Enter The Ninja - Die Antwoord
  5 |   8 | 2 | Neat Little Rows - Elbow
  6 | 19 | 3 | I Follow Rivers - Lykke Li
  7 | 15 | 3 | Blind Faith - Chase And Status feat. Liam Bailey
  8 | 38 | 3 | Jump Into The Fog - The Wombats
  9 |   2 | 5 | Sing – My Chemical Romance
10 | 14 | 3 | The End - Kings Of Leon

11 | 21 | 5 | This Boy – Brendan Perry
12 | 28 | 3 | A & E - Morning Parade
13 | 22 | 2 | Atlas Air - Massive Attack
14 | 18 | 2 | Bury Me Alive - We Are The Fallen
15 | 29 | 6 | Gods And Punks - Monster Magnet
16 | 41 | 2 | ÜBerlin – R.E.M.
17 | 26 | 2 | Marching Song - Esben And The Witch
18 | 40 | 5 | Rolling In The Deep – Adele
19 | 36 | 2 | Satellite - The Kills
20 |   3 | 5 | Awake And Alive - Skillet

21 |   N | 1 | The Beat And The Pulse - Austra
22 | 17 | 6 | Street Spirit (Fade Out) – Radiohead
23 |   N | 1 | Issues - Escape The Fate
24 | 20 | 2 | Digital (Did You Tell) - Stone Sour
25 |   5 | 4 | Baker Street – Gerry Rafferty
26 |   N | 1 | Little By Little - Radiohead
27 |   1 | 6 | I Want The World To Stop – Belle And Sebastian
28 | 39 | 3 | I'm Leaving You For Solitude - Manic Street Preachers
29 | 34 | 2 | Some Kind Of Nothingness - MAnic Street Preachers feat. Ian McCulloch
30 |   4 | 4 | San Pedro – Mogwai

31 | 31 | 5 | Faster – Within Temptation
32 |   N | 1 | Love Goes Down - Plan B
33 |   N | 1 | Walk Away - Five Finger Death Punch
34 | 12 | 6 | I Can Talk – Two Door Cinema Club
35 | 32 | 5 | The Words That Maketh Murder - PJ Harvey
36 | 37 | 2 | 1983 – Neon Trees
37 |   N | 1 | Far From Home - Five Fingers Death Punch
38 | 49 | 2 | Shoot It Out - 10 Years
39 |   N | 1 | To Be Loved - Melissa Etheridge
40 |   N | 1 | Fallen - Volbeat

41 | 42 | 3 | Yeah Buddy - Pulled Apart By Horses
42 | 23 | 5 | L.I.F.E.G.O.E.S.O.N. – Noah And The Whale
43 | 35 | 2 | Zeus - British Sea Power
44 |   N | 1 | Semi-Precious Stone - Wolf Parade
45 |   6 | 3 |The World Is Yours - Glasvegas
46 |   N | 1 | Under Cover Of Darkness - The Strokes
47 |   N | 1 | What You Know - Two Door Cinema Club
48 |   S | 1 | Rumble - Link Wray
49 | 13 | 5 | Sound Off – Trapt
50 |   N | 1 | Madder Red - Yeasayer

Listę opuściły:
z 9. Fuzzy Reactor – Boris & Michio Kurihara
z 11. Doncamatic (All Played Out) – Gorillaz feat. Daley
z 24. Crystalised - Gorillaz
z 25. Oxygen – Hadouken!
z 27. Chinatown – Destroyer
z 30. Ogród Półcieni – Closterkeller
z 33. On The Lam – Kele
z 43. Tomorrow Never Comes – Dreadzone
z 44. Lights Out – Breaking Benjamin
z 45. Mona Lisa – Dinosaur Pile-Up
z 46. The Crow And The Butterfly – Shinedown
z 47. Gold Guns Girls – Metric
z 48. Mój Miły Rolniku – Żywiołak
z 50. What Did My Lover Say? (It Always Had To Go This Way) – Wolf Parade

Nowości:
Yeasayer - Madder Red - Istnieją takie utwory, których się nie zauważa dopóki nie wysłucha się ich na odpowiednim sprzęcie lub w odpowiednim otoczeniu. Tak właśnie jest z pierwszą dzisiejszą nowością, czyli utworem 'Madder Red' amerykańskiego kwartetu Yeasayer. Kawałek już dość długo się dobijał do pięćdziesiątki i w końcu się udało. Słuchanie go przez głośniczki komputera nie daje dość mizerny efekt. Utwór trzeba puścić głośno przez porządne kolumny i wtedy nabiera mocy.
Link Wray - Rumble - Druga nowość ... No właśnie określenie nowość nie do końca jest tu na miejscu. To kolejna pozycja na mojej liście z kategorii staroć. Utwór, który powstał 53 lata temu. Utwór, który powinien być znany każdemu miłośnikowi gitarowego grania. Utwór, który jest matką każdego rockowego utworu, zagrany przez ojca gry na gitarze elektrycznej. Link Wray, amerykański rockandrollowiec, zrewolucjonizował grę na gitarze. Nikt przed nim tak nie grał. Po nim grało tak wielu. To on pierwszy zagrał tzw. power chord bez którego nie byłoby rewolucji punkowej, ani innego ostrego gitarowego grania. Pisać można by długo, ale po co? Lepiej posłuchać. Wyjaśnię tylko jaszcze skąd ten utwór na mojej liście. Jest to efekt obejrzenia filmu 'To Be A Loud', w którym Jimmy Page wspomina właśnie ten utwór i swoją nim fascynację w jego wczesnej młodości.
Two Door Cinema Club - What You Know - Two Door Cinema Club zadebiutował u mnie całkiem niedawno utworem 'I Can Talk', który całkiem nieźle sobie poradził na mojej liście. Ponieważ utwór bardzo mi się spodobał śmiało sięgnąłem po następne utwory tego północnoirlandzkiego zespołu. Teraz debiutuje 'What You Know'. Chyba mniej przebojowy niż 'I Can Talk', ale nadal chwytliwy.
The Strokes - Under Cover Of Darkness - The Strokes cieszy ucho już od ponad dekady. Singiel promujący najnowszą płytę jest już dość dobrze znany, więc za wiele pisać nie będę. Utwór całkiem mi się podoba, ale uważam, że mógłby być troszkę lepszy, gdyby nieco go poprawić w niektórych partiach (szczególnie w środku).
Wolf Parade - Semi-Precious Stone - Jeszcze tydzień temu na liście był utwór 'What Did My Lover Say? (It Always Had To Go This Way)' tego samego wykonawcy. Utwór nazbierał sporo punktów i pewnie w podsumowaniu rocznym będzie dość wysoko. Dziś kanadyjski Wolf Parade debiutuje z nowym utworem, który brzmi równie interesująco, ale chyba nie przebije swojego poprzednika.
Volbeat - Fallen - W tym tygodniu nowości z wielu punktów globu. Tym razem jedziemy do kraju, z którego pochodzą klocki LEGO, ale bynajmniej muzyka, której posłuchamy nie za wiele ma wspólnego z dziecięcymi zabawami. Volbeat jest przedstawicielem tzw. alternatywnego metalu, czyli takiej mniej ortodoksyjnej wersji metalowego grania. Zresztą lider zespołu Michael Poulsen przyznaje się do wielu gatunków muzycznych od country, przez punk po trash metal.
Melissa Etheridge - To Be Loved - Nie mogłem sobie przypomnieć jak nazywał się pierwszy utwór Melissy, jaki usłyszałem dzięki radiowej trójce. Wygooglałem Melissę i znalazłem. Ten pamiętny utwór nosił tytuł 'Bring Me Some Water', ale przy okazji dwa fakty trochę mnie zaskoczyły. Pierwszy, że ten utwór ma już 23 lata. Drugi, że Melissa za półtora miesiąca skończy 50 lat. Czas nie stoi w miejscu, ale też nie odciska pietna na stylu gry tej artystki. To Be Loved jest świetnym utworem.
Five Finger Death Punch - Far From Home oraz Five Finger Death Punch - Walk Away - Rzadko na mej liście dochodzi do sytuacji, że w pięćdziesiątce są dwa utwory tego samego wykonawcy. Jeszcze rzadziej dwie nowości w jednym notowaniu. W tym tygodniu dokonał tego amerykański metalowy kwintet Five Finger Death Punch z dwoma utworami z ich drugiej - wydanej w 2009 - płyty. Balladowym 'Far From Home' i nieco ostrzejszym 'Walk Away'. Ten drugi podoba mi się chyba trochę bardziej, zwłaszcza w refrenie.
Plan B - Love Goes Down - Jeżeli ktoś kiedyś zadał sobie pytanie, w jakim kierunku może pójść kariera rapera, to być może brał pod uwagę inne typowo "czarne" gatunki muzyki. Mianowicie R&B i Soul, bo w takim kierunku podążyła kariera białego wokalisty o pseudonimie Plan B. Muszę przyznać, że jak na byłego rapera Plan B jest całkiem niezłym wokalistą. Jego druga płyta 'The Defamation of Strickland Banks', to kopalnia przebojów. 'Stay Too Long', 'She Said', 'Prayin'' i 'The Recluse' już były na mojej liście. Teraz debiutuje 'Love Goes Down' a tuż za rogiem czai się 'Writing's On The Wall'. Słuchając 'Love Goes Down' mam nieodparte wrażenie, że gdyby na miejsce Paula wstawić pewnego kędzierzawego rudzielca z diamentową plombą w jednym z przednich zębów, to wiele osób pewnie nie zauważyłoby różnicy.
Radiohead - Little By Little - Co można powiedzieć o Radiohead w kilku zdaniach? Zapewne niedużo ale zarazem i wiele, a każde z tych zdań będzie pewnie zawierać jakieś słowo zaczynające się od naj-. Przyznam szczerze, że Radiohead troszkę mnie zaskoczyło momentem wydania płyty. Nie spodziewałem się jej już w tym momencie. Czas oczekiwania na nową płytę umilało mi 'Street Spirit (Fade Out)'. Pewnego dnia włączyłem Trójkę i trafiłem na audycję Agnieszki Szydłowskiej, która po kolei prezentowała utwory z nowej płyty. Od razu zwrócił moją uwagę 'Little By Little', który jest - jakby na to nie patrzeć - bardzo Radiohead-owy. 'Lotus Flower' czeka na swoją kolej, bo troszkę mu zaszkodził teledysk. Nie trafiły do mnie te wygibasy Yorke'a.
Escape The Fate - Issues - Coś dziś obrodziło w utwory w stylu Alternative Metal lub Nü Metal. Co prawda wolę troszkę cięższe granie, ale Issues jest bardzo fajnym, świetnie zagranym utworem.
Austra - The Beat And The Pulse - Na koniec dwa smaczki. W pierwszym główne skrzypce (chociaż bez skrzypiec) gra Kanadyjka łotyskiego pochodzenia Katie Stelmanis. The Beat And The Pulse jest porywającym utworem z zapowiadanego debiutu płytowego zespołu Austra. Jak sam tytuł wskazuje w tym utworze ważne są beat i pulse. Gdy do tego dodać mocny głos Katie, to otrzymujemy coś fascynującego, przy czym warto na dłużej się zatrzymać. Tu podpiąłem teledysk w tzw. czystej wersji, która jest słabsza od wersji radiowej, czy też wersji rozszerzonej. A te dwie bez problemu można znaleźć w necie.
Die Antwoord - Enter The Ninja - Na samym końcu, czyli najwyżej w tym notowaniu jest Odpowiedź, którą jest Wejście Ninji. Z początku myślałem,że Die Antwoord pochodzi z Niemiec, ale jakoś nie mogłem sobie przypomnieć znaczenia słowa Antwoord. I słusznie, bo Die Antwoord znaczy odpowiedź, ale po afrykanersku, bo zespół pochodzi z RPA. Tworzą go rapujący, niemalże obsesyjnie przywiązany do swego pseudonimu (co widać w teledyskach), Ninja do spółki z albinotyczną, o grzywce przytrzaśniętej tuż przy skórze, seksualnie-aseksulaną (lub na odwrót) Yo-Landi Vi$$er. Trzecim, ale będącym w głębokim cieniu tej dwójki, członkiem zespołu jest dość potężny DJ Hi-Tek. Zespół określa swoją ciekawą muzykę jako mieszankę rap-rave, ale uważa, że jest to ich niepowtarzalny styl nazwany ZEF. Czy jest niepowtarzalny najlepiej stwierdzić samemu odsłuchując ich muzykę. Pierwszym singlem z debiutanckiego albumu '$O$' jest 'Enter the Ninja'. Kawałek, od którego - jak już wpadnie w ucho - trudno się uwolnić. Elektroniczny podkład, rapujący Ninja a w szczególności Yo-Landi śpiewająca infantylnym głosikiem " Ai ai ai, I am your butterfly, I need your protection, be my samurai" sprawiają, że ten i inne fragmenty jeszcze długo po przesłuchaniu tłuką się po głowie.
14.04.2011 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 706
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
 
Rincewind napisał(a):1 | 10 | 3 | Young Blood - The Naked And Famous
fantastyczny numer jeden
Cytat: 7 | 15 | 3 | Blind Faith - Chase And Status feat. Liam Bailey
Icon_wink2
nie spodziewałem się że ponownie awansują patrząc na standardy twojej listy
Cytat:32 | N | 1 | Love Goes Down - Plan B
duży hit u mnie dotarli do 2 miejsca z tym nagraniem
Cytat:18 | 40 | 5 | Rolling In The Deep – Adele
już była na wylocie a tu nagła reaktywacja adelomania 2011 na świecie trwa i kto mógł przewidzieć taki rozwój wydarzeń jeszcze kilka miesięcy temu

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.04.2011 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #3
Re: Notowanie 9 (90) z 2 kwietnia 2011
Rincewind napisał(a):i tak stresujący był już sam widok samochodów ruszających z parkingu "bez kierowcy"
Icon_lol

Rincewind napisał(a):Ktoś kogoś robi w balona. I tylko pozostaje pytanie, dlaczego akurat nas.
No właśnie.

Rincewind napisał(a):11 | 21 | 5 | This Boy – Brendan Perry
Ładny ruch do góry. W następnym not. znowu o 10 poz. i będzie ekstaza Icon_biggrin3

Rincewind napisał(a):39 |   N | 1 | To Be Loved - Melissa Etheridge
To Be Loved jest świetnym utworem.
Bardzo ładna nowość Icon_biggrin3
15.04.2011 12:37 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
 
11 | 21 | 5 | This Boy – Brendan Perry
jeden z moich wielkich utworów ubiegłego roku Icon_smile2
15.04.2011 01:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
 
cóż tu mówić? Znakomite opisy, czyta się tego z niekłamaną przyjemnością. Szczególnie trafna jest refleksja z Yeasayer i opis Die Antwoord. Większość z tych nowości znam, ale te, których jeszcze nie słyszałem na pewno na playliście się pojawią. Zresztą np. o Plan B napisałeś tak fajnie, że mam wyrzuty sumienia, że nie przyjrzałem się baczniej tej formacji. Cieszy powrót Five Finger Death Punch i Volbeat. Znakomity jest numer 1.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.04.2011 06:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Ach Anglia, kraina tysiąca i jednej płyt Icon_sad

Cieszy mnie debiut Strokesów, choć mogliby być wyżej Icon_smile W dziesiątce kibicuję Lykke Li i Elbow Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.04.2011 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Rincewind napisał(a):nawet w opcji "polska cena" potrafią być droższe niż tam. Coś tu jest nie tak. Ktoś kogoś robi w balona
- Myślałem, że piractwo internetowe coś zmieni. Że ceny zaczną spadać. Nic bardziej mylnego. W naszym kraju to niestety norma, że niezrozumiała łapczywość i pazerność górują nad zdrowym rozsądkiem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.04.2011 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #8
 
Szymek79 napisał(a):Rincewind napisał/a:
1 | 10 | 3 | Young Blood - The Naked And Famous

fantastyczny numer jeden
Wiedziałem, że będziesz zbudowany tym faktem.
Szymek79 napisał(a):nie spodziewałem się że ponownie awansują patrząc na standardy twojej listy
wiem, że u mnie to tak sobie te niektóre kawałki czasami skaczą jak pijany zajączek po muldach, ale jak przyjdzie podsumowanie roku, to i tak się wszystko wyrówna.
Szymek79 napisał(a):już była na wylocie a tu nagła reaktywacja adelomania 2011 na świecie trwa i kto mógł przewidzieć taki rozwój wydarzeń jeszcze kilka miesięcy temu
Tak, w Anglii też na czele. "21" pierwsze miejsce w sprzedarzy albumów za 10 funciaków i "19" za połowę mniej trochę dalej. I co? Nie przywiozłem do kraju żadnej. Jak poszedłem wydawać resztę funtów na płyty, to nie było ani jednej "21", a "19" solo nie chciałem kupować.
pabloyd napisał(a):Rincewind napisał/a:
Ktoś kogoś robi w balona. I tylko pozostaje pytanie, dlaczego akurat nas.
No właśnie.
Szkoda strzępić języka na ten temat.
pabloyd napisał(a):39 | N | 1 | To Be Loved - Melissa Etheridge
To Be Loved jest świetnym utworem.

Bardzo ładna nowość Icon_biggrin3
Co racja to racja. Nawet moja siedmioletnia córcia, jak jej dałem posłuchać w samolocie, to stwierdziła, że fajna piosenka.
dziobaseczek napisał(a):Szczególnie trafna jest refleksja z Yeasayer i opis Die Antwoord.
Yeasayera polubiłem w aucie, raz zagrał gdy już dojechałem na parking i wyłączyłem silnik, musiałem wysłuchać do końca. Die Antwoord na pewno jeszcze zawita na mój top.
dziobaseczek napisał(a):Plan B napisałeś tak fajnie, że mam wyrzuty sumienia, że nie przyjrzałem się baczniej tej formacji
Wsłuchaj się. Jak już raz połkniesz bakcyla, to później pójdzie łatwiej. Mnie na początku też nie powalał, ale puszczali go często w MTV Rocks i poszło. Zacząłem od 'Stay Too Long' i nie byłem zachwycony. Potem 'She Said' musiało nadrabiać, ale doprowadziło do tego, że 'Prayin'' i 'The Recluse' łyknąłem w ciemno.
aaktt napisał(a):Cieszy mnie debiut Strokesów, choć mogliby być wyżej Icon_smile W dziesiątce kibicuję Lykke Li i Elbow Icon_smile
Strokesi średnio za to Lykke i Elbow podobają się bardzo.
aaktt napisał(a):Ach Anglia, kraina tysiąca i jednej płyt Icon_sad
W Anglii podoba mi się to, że prawie wszystko rozumiem, poza połową rodowitych Anglików, którzy głęboko mają poprawną wymowę.
dziobaseczek napisał(a):Myślałem, że piractwo internetowe coś zmieni. Że ceny zaczną spadać. Nic bardziej mylnego. W naszym kraju to niestety norma, że niezrozumiała łapczywość i pazerność górują nad zdrowym rozsądkiem.
No niestety, być może doczekamy lepszych czasów, być może dopiero nasze dzieci. Mam tylko nadzieję że Unia nie narzuci nam francuskiego prawa w tym zakresie. A co do polskich przedstawicieli showbiznesu, to z nimi tak jak z typowym Polakiem. Lepiej sobie ponarzekać na piractwo, i zaostrzyć prawo, dowalić wysokie kary, niż zrobić coś, czym można by zadowolić potencjalnego klienta. Jeśliby drastycznie obniżyć ceny, to wzrosłaby sprzedaż, no i trzeba by się wtedy napracować, żeby dotłoczyć nowe egzemplarze, ale po co się tak męczyć. A co się tyczy polskiego narzekania, to kiedyś w radiu słyszałem coś takiego: Jest poranek w Polsce i jakimś kraju angielskojęzycznym, dajmy na to, że w Stanach. Tam i tu spotyka się dwóch znajomych. W Stanach rozmowa przebiega tak "- How are you? - I'm fine." A u nas "- Jak leci? - Stara bieda."
16.04.2011 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #9
 
emigrant napisał(a):11 | 21 | 5 | This Boy – Brendan Perry
jeden z moich wielkich utworów ubiegłego roku Icon_smile2
A u mnie tę rolę odegrało "Wintersun"
16.04.2011 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #10
 
w zasadzie to u mnie też (miejsce 2 A.D. 2010)
This Boy punktuje na ten rok. Pisałem, że wielki utwór zeszłego roku ale wpusiłem go na listę w tym roku i jak na razie prowadzi.
16.04.2011 10:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #11
 
Rincewind napisał(a):Szkoda strzępić języka na ten temat.
Chyba że podczas nocnych zakrapianych Polaków rozmów Icon_wink2

Rincewind napisał(a):Nawet moja siedmioletnia córcia, jak jej dałem posłuchać w samolocie, to stwierdziła, że fajna piosenka.
Gratuluje wrażliwej na dźwięki córki Icon_wink2

Rincewind napisał(a):
emigrant napisał(a):11 | 21 | 5 | This Boy – Brendan Perry
jeden z moich wielkich utworów ubiegłego roku Icon_smile2
A u mnie tę rolę odegrało "Wintersun"
A u mnie oba wielkie ... tylko za plecami Crescent Icon_biggrin3
16.04.2011 10:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowanie 13(94) z 30 kwietnia 2011 Rincewind 6 1 585 07.05.2011 11:20 PM
Ostatni post: Konrad
  Notowanie 12 (93) - z 23 kwietnia 2011 Rincewind 9 2 027 27.04.2011 01:15 PM
Ostatni post: pabloyd
  Notowanie 11 (92) z 16 kwietnia 2011 Rincewind 6 1 296 26.04.2011 12:00 PM
Ostatni post: pabloyd
  Notowanie 10 (91) z 9 kwietnia 2011 Rincewind 6 1 669 19.04.2011 10:19 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości