Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1048 - 10.04.2011
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1048 - 10.04.2011
O jubileuszach dotyczących liczby notowań łatwiej pamiętać, bo co tydzień tę liczbę się zwiększa o 1 postując notowanie. Jubileusze związane z datami mogą umknąć... Nawet tak ważne jubileusze... No i ja właśnie przegapiłem, zapomniałem o bardzo ważnej rocznicy... 17 marca moja lista skończyła... 20 lat!!! Icon_biggrin3

Choć fotel lidera obronił zespół The Vaccines, to jednak prawdziwy zwycięzca tego notowania jest inny. Przy debiucie grupy Whiterose pisałem, że przypomina mi ona zespół Qube, który tak znakomicie poradził sobie na mojej liście rok temu. Nie przypuszczałem jednak, że już niedługo łączyć ich mogą równie duże sukcesy na liście. A tak może być! Już teraz, w drugim tygodniu pobytu, zespół wykonał fantastyczny skok na drugie miejsce! Czy są szanse, by za tydzień ktoś ich zatrzymał w drodze na szczyt? Znakomicie też radzi sobie Made of Hate, ale mimo że tempo też imponujące, to jednak pozostaje w cieniu "No Other Way". Tytułowy kawałek z pierwszej płyty, dla mnie póki co lepszej niż druga, znajduje się już w pierwszej dziesiątce. Ciekawe na którym będzie na początku czerwca, tuż przed Sonisphere Icon_smile2. Na festiwalu główną gwiazdą będzie Iron Maiden, a my od niedawna możemy sobie słuchać interesujacych przeróbek ich utworów w wykonaniu projektu Baaba Kulka. Na listę trafia drugi utwór z tej płyty, również doskonale znany w oryginale "The Number of the Beast". T.Love Alternative już od wielu lat nagrywa pod skróconą nazwą. Teraz jednak dzięki albumowi z archiwalnym materiałem możemy sobie przypomnieć ich początku. Na płycie są też 2 nowe utwory, w tym wybrana do promocji "Gorączka". Trzymam kciuki, by i nowe utwory T.Love były na takim poziomie. Wielki sukces zanotowali też Murderdolls. Nie wiem ile już tygodni płyta znajdowała się w drugiej dziesiątce i miała swe lepsze i gorsze tygodnie, a wręcz lepsze i gorsze tygodnie. Jak nikt inny przez ostatnie ponad pół roku zapracowała sobie i zasłużyła na debiut w pierwszej dziesiątce. Teraz to się w końcu stało, a przy słabszej formie kilku konkurentów udało się od razu wskoczyć do środka pierwszej dziesiątki. Do dziesiątki wraca też Spaces Faces. Oby tym razem na dłużej niż 1 tydzień.

Notowanie 1048:

01. 01. 03. 03. If You Wanna - The Vaccines
02. 23. 01. 01. No Other Way - Whiterose
03. 02. 08. 08. Set Fire To The Rain - Adele
04. 03. 02. 02. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk
05. 07. 03. 03. That Day - Experience
06. 06. 04. 04. Post Break-Up Sex - The Vaccines
07. 17. 01. 01. Bullet in Your Head - Made of Hate
08. 04. 08. 08. Lovesong - Adele
09. 05. 05. 05. Goodbye - Gate 21 (Rock Remix) - Serj Tankian & Tom Morello
10. 08. 22. 22. Victim - Avenged Sevenfold

11. 11. 06. Dyabeu - Deriglasoff
12. 09. 09. Rumour Has It - Adele
13. 10. 12. Rolling In The Deep - Adele
14. 22. 19. Summertime Suicide - Murderdolls
15. 12. 18. Pyro - Kings of Leon
16. 13. 13. Trzeba żyć - Perfect i Patrycja Markowska
17. 16. 04. Brick By Brick - Arctic Monkeys
18. 21. 06. Oh My Heart - R.E.M.
19. 19. 06. Rope - Foo Fighters
20. 31. 02. Wait For Me - Rise Against
21. 14. 11. Undertow - Mr. Big
22. 15. 11. The End - Kings of Leon
23. 20. 08. To Be Loved - Melissa Etheridge
24. 18. 11. I'm Gonna Dance - Ayo
25. 34. 02. Come Closer - Miles Kane
26. 40. 03. Krzyżówka dnia - Brodka
27. 24. 20. Legia Pany - TPN 25
28. 25. 08. PKS Driver - TPN 25
29. 26. 15. Barbra Streisand - Duck Sauce
30. 28. 05. Alligator_Aviator_Autopilot_Antimatter - R.E.M. & Peaches
31. 30. 03. Aces High - Baaba Kulka
32. 27. 20. Granda - Brodka
33. NN. 01. The Number of the Beast - Baaba Kulka
34. 32. 09. I Want The World To Stop - Belle & Sebastian
35. 35. 10. Überlin - R.E.M.
36. 29. 08. The Words That Maketh Murder - PJ Harvey
37. 33. 11. The Roller - Beady Eye
38. 36. 11. Bigger Than Us - White Lies
39. NN. 01. Gorączka - T.Love Alternative
40. 37. 17. Diamond Eyes (Boom-Lay Boom-Lay Boom) - Shinedown
41. 38. 08. Rhythm Doesn't Make You A Dancer - Jon Fratelli
42. 39. 06. Dziwnie - Spaces Faces
43. 42. 134. All Nightmare Long - Metallica
44. 44. 21. Deserving? - Serj Tankian
45. 45. 58. doDekafonia - Strachy na Lachy
46. 43. 19. Mój miły rolniku - Żywiołak
47. 41. 06. The Power & The Glory - White Lies
48. 49. 08. Little Lion Man - Mumford & Sons
49. 46. 20. Powder Room Collapse - Rebekka Bakken
50. 48. 08. Kill The Pain - Accept

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

47. 18. Rated X - The White Stripes
50. 07. Breathe Underwater (Slow) - Placebo

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1036:

01. 01. 08. 08. 21 - Adele
02. 06. 03. 03. Granda - Brodka
03. 05. 04. 04. Psycho in Blanco - Experience
04. 03. 05. 05. Collapse Into Now - R.E.M.
05. NN. 01. 01. Women and Children Last - Murderdolls
06. 07. 03. 03. Endgame - Rise Against
07. 04. 11. 11. What If... - Mr. Big
08. 02. 05. 05. Different Gear, Still Speeding - Beady Eye
09. 09. 58. 58. Dodekafonia - Strachy na Lachy
10. NN. 02. 01. No Disc - Spaces Faces

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

08. 40. 09. Keep The Faith - Bon Jovi
10. 48. 09. Joyride - Roxette

--------------------------

11. What Did You Expect From The Vaccines? - The Vaccines
12. Bullet in Your Head - Made of Hate
13. Keep The Faith - Bon Jovi
14. Joyride - Roxette
15. Come Around Sundown - Kings Of Leon
16. Nightmare - Avenged Sevenfold
17. Flaki z olejem - Kabanos
18. Pathogen - Made of Hate
19. Noże - Deriglasoff
20. Night Rider Symphony - Night Rider Symphony
11.04.2011 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 694
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
 
Adele już w odwrocie, ale na szczęście "Set Fire..." ciągle na pudle, po zeszłotygodniowej stagnacji R.E.M tym razem zarówno w gorę jak i w dół i do tego jeszcze bez zmian Icon_wink2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.04.2011 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
ku3a napisał(a):No i ja właśnie przegapiłem, zapomniałem o bardzo ważnej rocznicy... 17 marca moja lista skończyła... 20 lat!!! Icon_biggrin3
czyli jestem 3 dni starszy od Twojej listy Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):01. 01. 03. 03. If You Wanna - The Vaccines
bardzo się cieszę, że obronili pierwsze miejsce Icon_smile2
bardzo ładnie awansuje Miles Kane
ale żeby wszystkie Adelki spadły... to prawie niemożliwe Icon_wink2
11.04.2011 05:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
Zaskakujący nr 1 Icon_eek2
11.04.2011 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ja też jestem bardzo zaskoczony takim obrotem spraw. Nigdy bym się nie spodziewał, że ten zespół w ogóle dostarczy tu jakiekolwiek nagrania, a gdy już się to dokonało, wciąż podchodziłem do ich poczynań z dużą ostrożnością....chociaż oczywiście kibicowałem Icon_smile
Teraz wygląda na to, że są dużo lepsi od R.E.M. ;P Nadziei w ewentualnym powrocie na szczyt weteranów upatrywałem w duecie z Peaches, ale za wolno to wszystko postępuje, za wolno.

ku3a napisał(a):No Other Way - Whiterose
Postaram się znaleźć chwilę, żeby poznać.

ku3a napisał(a):Brick By Brick - Arctic Monkeys
Dzisiaj premiera nowego singla. Mam nadzieję, że będzie to okazja do przeskoczenia pozycji ''Brick by Brick'' z twojej listy u mnie Icon_smile...niekoniecznie tym samym nagraniem.

ku3a napisał(a):Come Closer - Miles Kane
Bardzo cieszy mnie ten awans!

ku3a napisał(a):The Number of the Beast - Baaba Kulka
Rego projektu też jestem niezmiernie ciekawy. Nie wiedziałem, że stoi za nim Kulka, dopóki nie przeczytałem o nich trochę w Teraz Rocku. Wiem, że grają podobno mocno, ale co tam.

ku3a napisał(a):Gorączka - T.Love Alternative
O co chodzi z tym T.Love Alternative. W TR przeleciałem wzrokiem po artykule, ale nie udało mi się wychwycić sensu. To jakieś dema sprzed lat nagrane na nowo?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2011 06:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
No to się odwdzięczam. Uch, ależ Cię ta Adelka wzięła! Bardziej niż mnie. Co ta panna robi z ludźmi, no ja Cię kręcię...
Zastanawiam się, czy Duck Sauce i Brodka to wyjątki, czy razem z Nożyczkami, My Compjanera i innymi wcześniejszymi "wyskokami" oznaczają swego rodzaju powrót do korzeni?
11.04.2011 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
ku3a napisał(a):17 marca moja lista skończyła... 20 lat!!!
GRATULUJĘ!!! Icon_smile2
Przypomniało mi się, że powinienem wrócić do kontynuowania podsumowania moich 10 lat... Icon_wink2

Bardzo fajny ... numer 3 Icon_razz
No i świetne nowości! 666 to chyba mój ulubiony utwór z płyty, chociaż płytę słyszałem w całości tylko raz... A Gorączka jest u mnie tuż, tuż Icon_wink2

zaskakuje ciągle Duck i w mniejszym stopniu doDekafonia, bo już jej szukałem w wypadkach Icon_razz

A Baaba w płytach za tydzień? Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.04.2011 10:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #8
Re: notowanie 1048 - 10.04.2011
ku3a napisał(a):01. 01. 03. 03. If You Wanna - The Vaccines
no pięknie!
ku3a napisał(a):43. 42. 134. All Nightmare Long - Metallica
Wspaniały wynik!
ku3a napisał(a):01. 01. 08. 08. 21 - Adele
początkowo nie za bardzo podobała mi się ta płyta, ale jednak coraz bardziej się przekonuję.
ku3a napisał(a):04. 03. 05. 05. Collapse Into Now - R.E.M.
rewelacja! !!!!!

I na koniec:

Gratuluję 20 lat !!!
13.04.2011 02:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Twoja lista ma już 20 lat i prawie miesiąc. Zacny wynik. Gratulacje! Ale nie dziwi mnie fakt, że zapomniałeś o rocznicy, bo i mi często się zdarzało zapominać o okrągłych rocznicach.
"Breathe Underwater" tak jak się można było spodziewać dosyć szybko wypadł bez żadnych sukcesów. Widzę też, że i Accept nie zawładnął Twoją listą. Za to "doDekafonia nie odpuszcza nawet w obliczu wypadku z top 50, z resztą podobnie jak płyta, która nieustannie w dziesiątce.
"Gorączka" i mi coraz bardziej zaczyna się podobać.
Baaba Kulka już z 2 piosenką na liście, ale za to płyty nie widać nawet w top 20.
Dobrze, że Duck Sauce regularnie już spada Icon_smile2
A Bukartyk nie zaatakował numeru 1, tylko lekko się osunął, ale raczej z "winy" Whiterose'a niż swojej Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.04.2011 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #10
Re: notowanie 1048 - 10.04.2011
ku3a napisał(a):No i ja właśnie przegapiłem, zapomniałem o bardzo ważnej rocznicy... 17 marca moja lista skończyła... 20 lat!!! Icon_biggrin3
He, zdarza się.
Wielkie gratulacje i życzenia odhaczenia kolejnych dwudziestoleci Icon_biggrin3

ku3a napisał(a):Przy debiucie grupy Whiterose pisałem, że przypomina mi ona zespół Qube, który tak znakomicie poradził sobie na mojej liście rok temu. Nie przypuszczałem jednak, że już niedługo łączyć ich mogą równie duże sukcesy na liście. A tak może być!
No, ciekawe jak to będzie.

ku3a napisał(a):10. 08. 22. 22. Victim - Avenged Sevenfold
W tym tygodniu po raz pierwszy u mnie wyżej, no ale to normalka skoro u Ciebie już tak długo Icon_biggrin3
13.04.2011 03:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #11
 
mwahahah, Whiterose Icon_biggrin3 coś mi się wydaje że już niedługo u mnie odpali. razem z Experience Icon_wink2
co do Baaby to jakoś tak mam mieszane uczucia. no ale może muszę się wsłuchać.
13.04.2011 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
 
ku3a napisał(a):17 marca moja lista skończyła... 20 lat!!!
moja rówieśniczka Icon_wink2 ( no prawie Icon_razz )
gratulacje.
numer jeden całe szczęście obroniony Icon_wink2
co tu napisać, skoro wszystko, co fajne spada.
a nie, jednak Brodka +14 Icon_eek2 i w albumach na 2. - nieźle.
to nowe T.Love średnie jak dla mnie, czy będzie przebojem - wątpię Icon_cool2
14.04.2011 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #13
 
20 lat, szmat czasu Icon_smile) Gratulacje!
Pamiętasz pierwszy numer 1 ??
16.04.2011 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #14
 
U mnie z rocznicami nie ma problemu bo zawsze wypadają w pierwszym tygodniu roku Icon_wink2

.
17.04.2011 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje! Icon_biggrin3
Szymek79 napisał(a):Adele już w odwrocie
stopniowo tak, ale płyta mimo wszystko wciąż nie ma sobie równych Icon_smile2.
michal91d napisał(a):czyli jestem 3 dni starszy od Twojej listy Icon_mrgreen
Icon_mrgreen
koszMAREK napisał(a):Zaskakujący nr 1 Icon_eek2
dlaczego?
saferłel napisał(a):Ja też jestem bardzo zaskoczony takim obrotem spraw. Nigdy bym się nie spodziewał, że ten zespół w ogóle dostarczy tu jakiekolwiek nagrania
dlaczego? zupełnie nie rozumiem.
saferłel napisał(a):Teraz wygląda na to, że są dużo lepsi od R.E.M.
w pojedynczych piosenkach widać, że tak, ale za to R.E.M. ma większy potencjał w pozostałych kawałkach i dlatego płyta jest wyraźnie wyżej notowana Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Nie wiedziałem, że stoi za nim Kulka, dopóki nie przeczytałem o nich trochę w Teraz Rocku. Wiem, że grają podobno mocno, ale co tam.
mocno?? Icon_eek2 raczej mocne to są przeżycia dla zatwardziałych fanów Iron Maiden Icon_wink2.
saferłel napisał(a):O co chodzi z tym T.Love Alternative. W TR przeleciałem wzrokiem po artykule, ale nie udało mi się wychwycić sensu. To jakieś dema sprzed lat nagrane na nowo?
nie do końca. wyszło wznowienie płyty demo z początku lat 80-tych, kiedy zespół zaczynał i miał dłuższą niż obecna nazwę i próbował się przebić w Jarocinie. poza tym koncerty skrzykniętego na pojedyncze występy starego składu, już z tego wieku. no i do tego 2 zupełnie nowe kawałki oraz "Gorączka", która jest, właśnie tak jak piszesz, starym kawałkiem nagranym na nowo.
prz_rulez napisał(a):Uch, ależ Cię ta Adelka wzięła! Bardziej niż mnie. Co ta panna robi z ludźmi, no ja Cię kręcię...
teraz to nic, podejrzyj notowania sprzed miesiąca, wtedy to się dopiero działo! Icon_mrgreen
prz_rulez napisał(a):Zastanawiam się, czy Duck Sauce i Brodka to wyjątki, czy razem z Nożyczkami, My Compjanera i innymi wcześniejszymi "wyskokami" oznaczają swego rodzaju powrót do korzeni?
nigdy nie miałem takich korzeni Icon_razz. na początku listy rzeczywiście np. królował Dr Alban, ale również rockowi wykonawcy i wtedy po prostu jeszcze kształtował się mój gust. Rocka od początku było więcej, tyle że proporcjonalnie zapewne mniej niż obecnie.
Yacy napisał(a):askakuje ciągle Duck i w mniejszym stopniu doDekafonia, bo już jej szukałem w wypadkach Icon_razz
na szczęście się jeszcze uchowała, a jak jeszcze wytrzyma to po Świętach może być bardzo różnie... Ciekaw jestem jak wpłyną okoliczności - słuchanie bez wyobrażania sobie, tylko z patrzeniem na realne... obiekty...
Yacy napisał(a):A Baaba w płytach za tydzień? Icon_wink2
jutro lub pojutrze będzie wiadomo Icon_wink2. w każdym razie w poprzednim tygodniu znowu słuchałem tej płyty Icon_wink2.
marsvolta napisał(a):początkowo nie za bardzo podobała mi się ta płyta, ale jednak coraz bardziej się przekonuję.
ja teraz muszę się mocniej przekonać do tych, które do tej pory nie były w czołówce mojej klasyfikacji płytowej. pewnie siła tych piosenek będzie decydować o stażu płyty w najściślejszej czołówce.
tadzio3 napisał(a):"Breathe Underwater" tak jak się można było spodziewać dosyć szybko wypadł bez żadnych sukcesów.
ale w tym przypadku sukcesem było w ogóle wejście. wyniki nie takie jak "The Movie On Your Eyelids", ale i tak się cieszę, że takie zupełnie niespodziewane przyjemności się trafiły Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Baaba Kulka już z 2 piosenką na liście, ale za to płyty nie widać nawet w top 20.
cierpliwości Icon_smile2. zresztą nie wszystkie płyty których słucham dają radę się przedrzeć do dwudziestki.
tadzio3 napisał(a):A Bukartyk nie zaatakował numeru 1, tylko lekko się osunął, ale raczej z "winy" Whiterose'a niż swojej Icon_wink2
raczej tak, bo jego siła się nie zmniejszyła Icon_smile2.
Kertoip napisał(a):mwahahah, Whiterose Icon_biggrin3 coś mi się wydaje że już niedługo u mnie odpali. razem z Experience Icon_wink2
no to czekam, czekam Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):a nie, jednak Brodka +14 Icon_eek2 i w albumach na 2. - nieźle.
Brodka w albumach zaczyna być niewiarygodnie mocna, bo kilka piosenek bardzo mocno zaczyna mi się podobać, może nawet jeszcze któreś trafią na listę!
Tomekk napisał(a):to nowe T.Love średnie jak dla mnie, czy będzie przebojem - wątpię Icon_cool2
myślę, że projekt T. Love Alternative nie jest skrojony na bycie przebojem Icon_smile2.
Remo napisał(a):Pamiętasz pierwszy numer 1 ??
nie mogę nie pamiętać, bo pierwszy numer jeden jest obecnie na szóstym miejscu w moim prywatnym topie wszech czasów Icon_biggrin3. to "Wind of Change" Icon_smile2.
18.04.2011 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):Brodka w albumach zaczyna być niewiarygodnie mocna
Bo Brodka nagrała zaskakująco dobry album
ku3a napisał(a):nie mogę nie pamiętać, bo pierwszy numer jeden jest obecnie na szóstym miejscu w moim prywatnym topie wszech czasów . to "Wind of Change"
Myślę, że nawet gdyby to był utwór, który nie odniósł takich sukcesów i tak byś zapamiętał.Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.04.2011 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości