Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 1 (02.04.2011)
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #1
Notowanie 1 (02.04.2011)
Witam wszystkich mychartowców. Obserwuje to forum już od dawna, właściwie miałem zacząć postowanie listy już od stycznia, ale zwątpiłem. Czy zabrakło mi odwagi, czy wpłynęły na to jakieś inne czynniki - ciężko powiedzieć. Faktem jest, że lista się tutaj nie ukazywała. Samą listę umieszczałem wcześniej na innym forum, ale z powodu małego zainteresowania oraz innej okoliczności, która przechyliła szalę i spowodowała, że moje uczestnictwo na tamtejszym forum raczej nie miało już większego sensu, postanowiłem przenieść się tutaj. Czy lista się spodoba? Mam wielką nadzieję, że tak. Icon_smile2
Kwestię mojego gustu na razie pominę, sami się przekonacie... i możecie być lekko zaskoczeni jego rozpiętością. Ale to w swoim czasie, na pewno w końcu wyjdzie wszystko na jaw. Icon_mrgreen


Notowanie nr 66 (1) (02.04.2011r.)

Część alternatywna

miejsce, pozycja w poprzednim notowaniu, staż, wykonawca, tytuł
01.|04|09 Arcade Fire - Ready To Start
02.|01|06 Radiohead - Lotus Flower
03.|02|07 R.E.M. - Überlin
04.|03|07 Adele - Set Fire to the Rain
05.|06|04 Two Door Cinema Club - What You Know
06.|05|09 Morning Parade - A&E
07.|11|14 Kings Of Leon - Pyro
08.|07|04 The Strokes - Under Cover Of Darkness
09.|10|05 Hurts - Devotion
10.|12|03 The Radio Dept. - On Your Side
11.|13|03 Sparkadia - China
12.|08|08 The Vaccines - Post Break-Up Sex
13.|09|07 Glasser - Mirrorage
14.|15|03 Pnau - The Truth
15.|19|02 Brother - Still Here
16.|16|02 Take That - Kidz
17.|NN|01 Lykke Li - I Follow Rivers
18.|14|04 Visions of Trees - Sometimes Its Kills
19.|NN|01 Myslovitz - Ukryte
20.|17|02 Foo Fighters - Rope

Wyloty:
- Within Temptation - Faster (z 18, po 9 notowaniach)
- Take That - SOS (z 20, po 13 notowaniach)


PROPOZYCJE:
Beady Eye - Bring The Light
Morning Parade - Under the Stars
The Crookes - Godless Girl
Within Temptation - Sinéad
Young the Giant - My Body

A-ha jeszcze jedno, list tak naprawdę jest dwie (albo inaczej jedna rozgraniczona na dwie części). Podzielone są wg dość szerokiego spektrum, na razie prezentuję jedną, która zdecydowanie bardziej wpisuje się w kanony tego forum.

http://rateyourmusic.com/~meni
03.04.2011 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
 
Witam kolejnego forowicza.
W części tzw. alternatywnej mam 5 wspólnych utworów, nie jest źle Icon_wink2.
Cóż za czasów dożyłem, że Take That jest uważane za zespół alternatywny Icon_wink2
meni napisał(a):A-ha jeszcze jedno, list tak naprawdę jest dwie (albo inaczej jedna rozgraniczona na dwie części). Podzielone są wg dość szerokiego spektrum, na razie prezentuję jedną, która zdecydowanie bardziej wpisuje się w kanony tego forum.
Jestem bardzo ciekaw co zawiera druga część listy.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
03.04.2011 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
o! Icon_smile2 każda lista gdzie jest Brother jest dobrą listą Icon_razz
meni napisał(a):01.|04|09 Arcade Fire - Ready To Start
02.|01|06 Radiohead - Lotus Flower
03.|02|07 R.E.M. - Überlin
04.|03|07 Adele - Set Fire to the Rain
05.|06|04 Two Door Cinema Club - What You Know
06.|05|09 Morning Parade - A&E
07.|11|14 Kings Of Leon - Pyro
08.|07|04 The Strokes - Under Cover Of Darkness
09.|10|05 Hurts - Devotion
11.|13|03 Sparkadia - China
12.|08|08 The Vaccines - Post Break-Up Sex
15.|19|02 Brother - Still Here
16.|16|02 Take That - Kidz
to moje ulubione Icon_biggrin3
podobają mi się prawie wszystkie propozycje Icon_wink2 za Within Temptation nie przepadam Icon_razz
i fajnie, że Myslovitz debiutuje Icon_wink2
03.04.2011 10:58 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #4
 
witamy Icon_biggrin3 dużo dobrego na tej liście. Wiele kawałków mi się podoba, choć niektóre już mi się nieco przejadły i wypadłu z Exkluzywnej.
meni napisał(a):01.|04|09 Arcade Fire - Ready To Start
02.|01|06 Radiohead - Lotus Flower
03.|02|07 R.E.M. - Überlin
05.|06|04 Two Door Cinema Club - What You Know
06.|05|09 Morning Parade - A&E
07.|11|14 Kings Of Leon - Pyro
08.|07|04 The Strokes - Under Cover Of Darkness
12.|08|08 The Vaccines - Post Break-Up Sex
15.|19|02 Brother - Still Here
17.|NN|01 Lykke Li - I Follow Rivers
19.|NN|01 Myslovitz - Ukryte
20.|17|02 Foo Fighters - Rope
kibicuje zwłaszcza tym kawałkom. Trochę tego jest Icon_razz ale większość z nich znajduję się aktualnie i na mojej liście

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
03.04.2011 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
witamy Icon_wink2
ja tam nie widzę dużej rozpiętości gustu. (przynajmniej w porównaniu do mnie)
identyczne miejsce 3. Icon_biggrin3
03.04.2011 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Witamy witamy Icon_biggrin3
Świetny numer jeden Icon_surprised

Czy podtytuł część alternatywna implikuje istnienie jakiejś jeszcze innej części? Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.04.2011 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
Re: Notowanie 1 (02.04.2011)
meni napisał(a):Witam
Witaj Icon_biggrin3

meni napisał(a):Notowanie nr 66 (1) (02.04.2011r.)
Ciekawe co się działo we wcześniejszych 65-ciu notowaniach. Robiłeś jakieś podsumowanie roku 2010 ?

meni napisał(a):A-ha
Icon_mrgreen

meni napisał(a):list tak naprawdę jest dwie (albo inaczej jedna rozgraniczona na dwie części).
Ciekawe rozwiązanie Icon_biggrin3
Kiedy druga część ujrzy światło forumowe ?
03.04.2011 04:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #8
Re: Notowanie 1 (02.04.2011)
meni napisał(a):01.|04|09 Arcade Fire - Ready To Start
03.|02|07 R.E.M. - Überlin
04.|03|07 Adele - Set Fire to the Rain
05.|06|04 Two Door Cinema Club - What You Know
06.|05|09 Morning Parade - A&E
07.|11|14 Kings Of Leon - Pyro
16.|16|02 Take That - Kidz

Witam, Witam Icon_smile
W końcu się zdecydowałeś, przynajmniej nie będzie problemu z szukaniem nowości na listę Icon_razz2
03.04.2011 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #9
 
sporo u Ciebie forumowych kawałków
Witaj na Forum Icon_biggrin3
03.04.2011 06:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #10
 
Szymek79 napisał(a):Cóż za czasów dożyłem, że Take That jest uważane za zespół alternatywny Icon_wink2

Nazwa "alternatywny" jest bardzo umowa. Żeby nie było, tak naprawdę Take That ma się do tego stwierdzenia jak pięść do nosa. Po prostu nie miałem zupełnie pomysłu jak nazwać tą część. Rock? nie pasuje... POP? też nie... Elektronika? bez sensu... zresztą elektronika jest na drugiej części, o czym za chwilę więcej napiszę.

Ale już tak zupełne na marginesie, w porównaniu do tego co nam serwują najpopularniejsze stacje radiowe i modzie na elektropop to Brytyjczycy brzmią całkiem alternatywnie. Icon_razz


Szymek79 napisał(a):Jestem bardzo ciekaw co zawiera druga część listy.
aaktt napisał(a):Czy podtytuł część alternatywna implikuje istnienie jakiejś jeszcze innej części? Icon_smile
pabloyd napisał(a):Ciekawe rozwiązanie Icon_biggrin3
Kiedy druga część ujrzy światło forumowe ?

Drodzy państwo już wyjaśniam. Icon_biggrin3
Druga część to absolutnie moje inne oblicze. Na tej liście znajduje się wszystko co można nazwać muzyką klubową. Znajdziecie tam takie gatunki jak trance, progressive, komercyjny house (te trzy gatunki przede wszystkim). Czasami trafi się również minimal, techno (takie prawdziwe, a nie mylnie określana tym terminem wixa) i dubstep (ale to zupełne wyjątki, ogólnie rzecz biorąc nie lubię tego gatunku). Czy jest sens prezentowania takiej listy, sam nie wiem... Popytu na taką muzykę nie ma (to znaczy jest, ale na pseudo wytwory), często spychana jest na margines, ponieważ posiada znaczny kick, który stanowi tzw. szkielet utworu. Ale, że utwór posiada bogatą linię melodyczną to już mało kto chce zauważyć.
Był już tutaj przedstawiciel muzyki klubowej, ale to co on tam miał... no lekko mówiąc nie nadawało się do słuchania. <037>

Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany, z chęcią wrzucę tutaj i drugą część. Icon_smile2

pabloyd napisał(a):
meni napisał(a):A-ha
Icon_mrgreen

Napisane nieświadomie, podczas słuchania grupy A-ha. Icon_mrgreen

pabloyd napisał(a):Ciekawe co się działo we wcześniejszych 65-ciu notowaniach. Robiłeś jakieś podsumowanie roku 2010 ?

Tak mam podsumowane wszystko, jeśli jesteście zainteresowani mogę wrzucić. Icon_wink2 Ale uprzedzam, wyniki są przesiąknięte wpływami muzyki klubowej. W ubiegłym roku nie było jeszcze podziału. Wprowadziłem go od stycznia, ponieważ 20 miejsc okazało się zbyt małą ilością, żeby pomieścić wszystko, co chciałbym żeby znalazło się na liście.

michal91d napisał(a):o! Icon_smile2 każda lista gdzie jest Brother jest dobrą listą Icon_razz
Wiedziałem, że się ucieszysz. Taki promotor tego zespołu nie mógł przejść obojętnie wobec jego obecności u mnie. Icon_biggrin3

Remo napisał(a):W końcu się zdecydowałeś, przynajmniej nie będzie problemu z szukaniem nowości na listę Icon_razz2
Ano w końcu i mnie tu przywiodło. I nie żałuję tego kroku. Icon_wink2

http://rateyourmusic.com/~meni
03.04.2011 07:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #11
 
Cytat:Drodzy państwo już wyjaśniam. Icon_biggrin3
Druga część to absolutnie moje inne oblicze. Na tej liście znajduje się wszystko co można nazwać muzyką klubową. Znajdziecie tam takie gatunki jak trance, progressive, komercyjny house (te trzy gatunki przede wszystkim). Czasami trafi się również minimal, techno (takie prawdziwe, a nie mylnie określana tym terminem wixa) i dubstep (ale to zupełne wyjątki, ogólnie rzecz biorąc nie lubię tego gatunku). Czy jest sens prezentowania takiej listy, sam nie wiem... Popytu na taką muzykę nie ma (to znaczy jest, ale na pseudo wytwory), często spychana jest na margines, ponieważ posiada znaczny kick, który stanowi tzw. szkielet utworu. Ale, że utwór posiada bogatą linię melodyczną to już mało kto chce zauważyć.
Jakoś się spodziewałem takiego rozwiązania Icon_wink2 .Co prawda jest na forum jedna lista clubowa Przemka http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.php?t=11557 ale coś czuję że u ciebie będzie wyglądać to trochę inaczej Icon_wink2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
03.04.2011 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #12
 
Trochę to mało powiedziane. Icon_wink2 Lista kolegi prawie idealnie wpisuje się w moją definicję pseudo wytworów.

Mam z nim jeden wspólny kawałek i to tylko i wyłącznie dlatego, że występuje u mnie w remixie. Icon_wink2

http://rateyourmusic.com/~meni
03.04.2011 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
przede wszystkim witam na forum Icon_smile2.
w Twoim menu sporo smakowitych kąsków - aż 6 jest u mnie w karcie dań, z czego 3 w ostatnim notowaniu były w pierwszej dziesiątce.
chętnie będę tu zaglądać Icon_smile2.
04.04.2011 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #14
 
bardzo mnie cieszy kolejny listowicz na naszym forum. Jak widzę notowanie pełne jest fantastycznych kawałków. Nie bedę wymieniał, bo bym musiał przepisać całe notowanie. Ale obecność Visions of Trees, The Radio Dept., Glasser i Sparkadia bardzo mnie zaskoczyły in plus.
meni napisał(a):możecie być lekko zaskoczeni jego rozpiętością
to mnie i sadzę, że nie tylko mnie bardzo cieszy. Young the Giant - My Body - im najmocniej kibicuję z poczekalni. Tak trzymaj.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.04.2011 01:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #15
 
meni napisał(a):Napisane nieświadomie, podczas słuchania grupy A-ha. Icon_mrgreen
Zacna kapela Icon_mrgreen Na zawsze będzie w mojej pamięci jako mój pierwszy numer 1 na mojej liście Icon_wink2
04.04.2011 07:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #16
 
dziobaseczek napisał(a):bardzo mnie cieszy kolejny listowicz na naszym forum. Jak widzę notowanie pełne jest fantastycznych kawałków. Nie bedę wymieniał, bo bym musiał przepisać całe notowanie. Ale obecność Visions of Trees, The Radio Dept., Glasser i Sparkadia bardzo mnie zaskoczyły in plus.

A teraz mogę oficjalnie podziękować, bo to właśnie dzięki Tobie poznałem te utwory (no może oprócz Sparkadii, tą mam od Michała Icon_mrgreen ). Uwielbiam zaglądać do ciebie na listę, bo wiem, że mogę odkryć coś zupełnie niespodziewanego, co idealnie wpasuje się w mój gust. Icon_wink2

Jutro umieszczę podsumowanie ubiegłego roku i pewnie zepsuje pierwsze dobre wrażenie, jakie zrobiłem moją listą. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
04.04.2011 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Jestem prawie z tej samej ligi co ty (przynajmniej w wydaniu alternatywnym), więc podpisuje się pod słowami Marcina Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.04.2011 10:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #18
 
meni napisał(a):Uwielbiam zaglądać do ciebie na listę, bo wiem, że mogę odkryć coś zupełnie niespodziewanego, co idealnie wpasuje się w mój gust.
to bardzo miłe słowa i jednocześnie mające pokrycie w Twoim zestawieniu. Świetnie, tak trzymaj.
meni napisał(a):Jutro umieszczę podsumowanie ubiegłego roku i pewnie zepsuje pierwsze dobre wrażenie, jakie zrobiłem moją listą.
usycham z ciekawości, ale nie wierzę, żeby człowiek mający na szczycie Arcade Fire i Radiohead powrzucał do zestawu Lady Gagę i Shakirę Icon_smile Więc jestem spokojny.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.04.2011 06:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #19
 
dziobaseczek napisał(a):nie wierzę, żeby człowiek mający na szczycie Arcade Fire i Radiohead powrzucał do zestawu Lady Gagę i Shakirę Icon_smile Więc jestem spokojny.
EE tam powinno być dobrze, tych dwóch pań i innych temu podobnych nie uświadczysz Icon_wink
05.04.2011 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości