Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
370 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
370 MOJA LISTA
Notowanie z 2008-01-28

poz ub tyg UTWÓR – Wykonawca

01 . 11 . 04 . EKSTRAMOCNE - Muzyka Końca Lata
02 . 01 . 07 . FUTERKO - Basia Stępniak-Wilk
03 . 04 . 10 . LISTOPAD - Coma
04 . 03 . 10 . CAŁKIEM SAM - Totentanz
05 . 02 . 11 . DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
06 . 09 . 10 . 41 POTENCJOMETRÓW PANA JANA - Czesław Niemen
07 . 07 . 12 . WE'LL LIVE AND DIE IN THESE TOWNS - The Enemy
08 . 05 . 26 . WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
09 . 06 . 16 . PUNISH THE MONKEY - Mark Knopfler
10 . 08 . 06 . DEAD SOUND - The Raveonettes

11 . 12 . 07 . LOST IN INFINITY - Animations
12 . 10 . 52 . THE FUNERAL - Band Of Horses
13 . 17 . 09 . JIGSAW FALING INTO PLACE - Radiohead
14 . 14 . 39 . ICKY THUMP - The White Stripes
15 . 13 . 15 . THE DECEPTION - iLiKETRAiNS
16 . 15 . 33 . DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland
17 . 19 . 04 . NO ONE'S GONNA LOVE YOU - Band Of Horses
18 . 16 . 09 . WICKED MAN'S REST - Passenger
19 . 18 . 18 . WIRED - New Model Army
20 . 20 . 08 . ORDINARY PEOPLE - Neil Young

21 . 24 . 03 . SAY - John Mayer
22 . 22 . 07 . THE PLACE - Albion
23 . 25 . 03 . WAVE OF SORROW (BIRDLAND) - U2
24 . 23 . 05 . BUSY BEING FABULOUS - Eagles
25 . 21 . 27 . GOODBYE - Lionel Richie
26 . 26 . 03 . CONQUEST - The White Stripes
27 . 30 . 02 . WHAT'S SHAKIN' ON THE HILL - Paul Carrack
28 . 27 . 03 . I DREAMED THERE WAS NO WAR - Eagles
29 . NN . 01 . A PLACE IN THE RAIN - Joe Jackson
30 . NN . 01 . WAVING FLAGS - British Sea Power


Nowości: . 2 . Skoki: . 9 . Spadki: . 14 . Pozostało: . 5

Moje wypadki z TOP30
z 25 po 13 tyg. KARATETYKA - Katarzyna Nosowska
z 29 po 15 tyg. LONDON BOMBS - Eskimo Joe



MOJA POCZEKALNIA


31 . 32 . LYRA - Kate Bush
32 . 33 . DON'T GO AWAY IN SILENCE - Satellite
33 . 35 . ALONE WITH THE SEA - Hurt
34 . 34 . M.I.A. - Avenged Sevenfold
35 . -- . FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
36 . 39 . ROCK AND ROLL - Stevie Nicks
37 . 37 . FOR LOVE - Hinterland
38 . 36 . MR BRIGHTSIDE - Paul Anka
39 . -- . WSPINACZKA (CZYLI HISTORIA PEWNEJ REWOLUCJI) - Lady Pank
40 . 47 . YOUR SALVATION - Division By Zero

41 . 41 . A&E - Goldfrapp
42 . 43 . IN (S) THRU MENTAL - Osada Vida
43 . 42 . UNFURL - Katatonia
44 . 46 . READY TO LIVE - Mindfields
45 . 45 . TEKSAŃSKI [UNPLUGGED} - Hey
46 . 40 . STOP MAKING SPEECHES - Khoma
47 . 49 . WHEREVER THE ANGELS FALL - Hipgnosis
48 . 44 . MOJE ZAPOMNIENIE / KINDS OF SOLITUDE AT NIGHT - Quidam
49 . 48 . BLOOD SWEET TEARS - Eight Legs
50 . 50 . LIVE FAST – Pensive

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2008 02:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
No to mam EKSTRAMOCNY nr 1 Icon_mrgreen . I bardzo się z tego powodu cieszę. Icon_lol Nie mogę napisać, że to niespodzianka, bo na to się zapowiadało już w czasie urlopu, w czasie którego był to chyba najczęściej przeze mnie słuchany utwór. Teraz zobaczymy czy ktoś im zagrozi za tydzień, dwa czy to tylko taki jednotygodniowy wyskok...

Po raz już nie wiem który smakiem objeść się muszą COMA, no i przede wszystkim TOTENTANZ. Liderowanie oddala się od nich coraz bardziej ...

Nie wiem co się dzieje Icon_eek2 , ale tym razem po polsku jest top6!!! A do tego miejsca 8 i 11 też polskie!!! Dawno, dawno już tak nie było. Icon_lol Icon_lol Icon_lol
A oprócz polskości, do top10 powoli zbliża się Radiohead i może w 10 tygodniu pojawią się w top10. Icon_wink2 Zobaczymy.

Całe top20 bez zmiany składu Icon_exclaim Czy to świadczy o słabych nowościach? Moim zdaniem raczej o silnych starościach. I za tydzień będzie jeszcze gorzej/lepiej bo nie wiem w tej chwili co miałoby wypaść z top20, a już zupełnie nie wiem co wypadnie z top30! Icon_confused2

Dziś są dwie nowości:
- Joe Jackson – podsłuchiwałem GO już we wcześniejszych dokonaniach, ale nigdy na tyle aby wszedł na Moją Listę. Aż tu nagle Piotr Kaczkowski zapowiedział ten utwór i prosił aby posłuchać uważnie ostatnich 30 sekund i „deszczu”. Ja nie wysłuchałem prośby Icon_mrgreen i uważnie wysłuchałem cały utwór. Jest świetny!!!
- British Sea Power – od kilku tygodni nie mogli wskoczyć do top30. Debiutują nieśmiało, nawet bardzo nieśmiało, ale obecnie ich pozycja wydaje się mocna...

Dwie nowości w top30, żadnych ubytków w poczekalni i dlatego również tylko dwie nowości:
- Antimatter – to chyba mój drugi ulubiony utwór z płyty, oprócz tytułowego. A skoro nie ma widoków na singel, a Gary go wyciągnął to czemu nie...
- Lady Pank – ostatnio byli u mnie ze „Stacją Warszawa” i od kiedy istnieje MOJA LISTA to ich ... drugi utwór ma szansę na debiut. Ciągle nie znam całej płyty, ale tendencja jest wyraźnie zwyżkowa: tragiczne „Strach się bać”, kiepskie „Wenus, Mars”, taka sobie „Dobra konstelacja”, no i bardzo fajna „Wspinaczka”. Jak to się skończy, a właściwie zacznie na Mojej Liście zobaczymy...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2008 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
THE FUNERAL - Band Of Horses - zamiast "sto lat sto lat " zaśpiewam STO TYGODNI STO TYGODNI NIECH ŻYJE ZYJE NAM..... Icon_wink2 Rok u Ciebie, a ja się zastanawiam czy nie wrzucić na swoja listę . A EKSTRAMOCNE to całkiem niezłe fajki..... Pamiętam te piwaki na studiach..... Icon_mrgreen
29.01.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
Pierwsza piątka jest także i u mnie. Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):20 . 20 . 08 . ORDINARY PEOPLE - Neil Young
To ten utwór, który trwa kilkanaście minut, a grał go Kaczkowski i Mann ? Pomyślę, pomyślę...

Pierwsza nowość debiutuje także u mnie. Icon_smile2 U mnie 6 oczek wyżej. Zgadzam się z Twoją opinią o najnowszych utworach Lady Pank. U mnie może to nie wystarczyć.
29.01.2008 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Lider nieco zaskakujący, jeszcze nie miałem okazji posłuchać Icon_wink2 Faktycznie lista zrobiła się bardzo krajowa, zresztą ja też szczególnie mocno kibicuję właśnie propozycjom krajowym, a konkretnie tym z poz. 3, 4, 11 i 40 Icon_smile2 I generalnie już pogodziłem się z tym że moi pozostali faworyci na dobre utknęli w poczekalni, chociaż miejsca 33 i 40 dają jakiś cień nadziei... Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
29.01.2008 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
abd3mz napisał(a):To ten utwór, który trwa kilkanaście minut, a grał go Kaczkowski i Mann ?
18 minut z haczykiem. Swietna koncertowa wersja!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2008 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Aro napisał(a):Rok u Ciebie, a ja się zastanawiam czy nie wrzucić na swoja listę .
nie masz co się zastanawiać. Wrzucać, wrzucać Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2008 11:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Yacy - Tylko gdzie ja ją znajdę? Icon_smile2
29.01.2008 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):Yacy - Tylko gdzie ja ją znajdę?
jak wytrzymasz do jutra to na moim chomiku. No niestety łączę się jeszcze przez modem, ale jutro już chyba, raczej, na pewno, prawdopodobnie... będę miał stradę Icon_wink2 A może nawet w pracy uda mi się podrzucić coś gryzoniowi Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.01.2008 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
A z jakiej płyty pochodzi to nagranie (live) ? Jeśli Chrome Dreams II to nie musisz. Icon_biggrin3
29.01.2008 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
Cytat:32 . 33 . DON'T GO AWAY IN SILENCE - Satellite
i jak, nie da rady do trzydziestki :?:

.
29.01.2008 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #12
 
Oto mój top 5 Twojego zestawu:
Yacy napisał(a):02 . 01 . 07 . FUTERKO - Basia Stępniak-Wilk
09 . 06 . 16 . PUNISH THE MONKEY - Mark Knopfler
21 . 24 . 03 . SAY - John Mayer
23 . 25 . 03 . WAVE OF SORROW (BIRDLAND) - U2
31 . 32 . LYRA - Kate Bush
Fantastyczne kawałki, nieprawdaż?
A tak by the way: Nie zawieruszył Ci się gdzieś przypadkiem ostatni maxisingiel Anny Marii Icon_mrgreen ? A może ja coś przeoczyłem Icon_wink2 ?
30.01.2008 09:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
stavanger napisał(a):i jak, nie da rady do trzydziestki
nie mówię, że już ale przecież awansowali o oczko i w tej chwili tylko Kate ma większe szanse. No może jeszcze nowości mają większy potencjał Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.01.2008 10:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
 
Jopkolog napisał(a):A tak by the way: Nie zawieruszył Ci się gdzieś przypadkiem ostatni maxisingiel Anny Marii
tak w jednym z kartonów Icon_mrgreen
jakoś nie zdołał wskoczyć do poczekalni, ale cały czas jest w katalogu NEW i cały czas ma szansę na poczekalnię. ale ostatnio AMJ nie ma u mnie dobrej passy ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.01.2008 10:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #15
 
Yacy napisał(a):ostatnio AMJ nie ma u mnie dobrej passy ...
No to pora ją przełamać! Tym bardziej, że właśnie ukazuje się międzynarodowa wersja ID i prawdopodobnie przy tej okazji będziemy mieli kolejnego singla Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen !!!
30.01.2008 12:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
Re: 370 MOJA LISTA
Zdecydowanie nie podoba mi się zmiana na szczycie. Muzyka Końca Lata nie przekonuje mnie o żadnej porze roku, a Futerko to moje ulubione nagranie w 10. Kilka innych mi się również podoba, w tym Niemen, ale ta płyta poza rewelacyjnymi fragmentami ma także nużące.
Za to druga 10 rozpoczyna się rewelacyjnie i byłoby tak do 16 miejsca, gdyby nie to, że Radiohead nie dość, że awansował, to połknął Jasne Pasiaste POCiąGi.
Debiuty interesujące ze wskazaniem na Joe, ale szkoda, że nie załapała się Kaśka z Buszu.
Niestety cienko radzi sobie Conquest i M.I.A.
Największy plus to rocznica Pogrzebu, minus to Radiohead.
Yacy napisał(a):ale tendencja jest wyraźnie zwyżkowa: tragiczne „Strach się bać”, kiepskie „Wenus, Mars”, taka sobie „Dobra konstelacja”, no i bardzo fajna „Wspinaczka”.
Dla mnie to tendencja zniżkowa: po słabiutkim Strach się bać beznadziejne Wenus, Mars i koszmarna Dobra konstelacja, więc do Wspinaczki mnie nie ciągnie.
30.01.2008 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
heh, spada Totentanz, spada happysad. no ale to wciaz pierwsza piatka na szczescie.
"Wracam do domu" - szkoda, ze tak pozno sie zapoznalem, ale lepiej pozno niz w ogole. ma duze szanse na debiut w mojej trzydziestce!
"Goodbye" zaczyna drugie polrocze Icon_wink2.
"Conquest" prawie tak samo jak u mnie - tydzien temu bylo oczko wyzej, teraz jest oczko nizej.
"Waving Flags" rowniez ma u mnie spore szanse.
Antimatter bedzie koncertowac w Poznaniu. ciekawe czy ktos z forum sie wybierze Icon_smile2.
fajnie, ze "Wspinaczka" debiutuje w poczekalni. Dla mnie jednak "Stacja Warszawa" byla tragiczna... Tekst straszliwie grafomanski z błędami gramatycznymi.
nie rozumiem czemu "M.I.A." tak marnie sobie radzi... wrecz szkoda dla nich miejsca, jak maja sie po tej czwartej dziesiatce obijac Icon_wink2.
30.01.2008 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
ku3a napisał(a):"Wracam do domu" - szkoda, ze tak pozno sie zapoznalem, ale lepiej pozno niz w ogole. ma duze szanse na debiut w mojej trzydziestce!
jeszcze nie było singlem i pewnie nie będzie, ale na limitowanej wersji ostatniej płyty będzie nawet video do tego utworu, więc ... czekamy na top30
ku3a napisał(a):"Conquest" prawie tak samo jak u mnie
no jednak coś nie mogą wystrzelić Icon_frown
ku3a napisał(a):Antimatter bedzie koncertowac w Poznaniu. ciekawe czy ktos z forum sie wybierze
juz zazdroszczę...

ku3a napisał(a):Dla mnie jednak "Stacja Warszawa" byla tragiczna... Tekst straszliwie grafomanski z błędami gramatycznymi.
nie chcę ich bronić bojak ze wszystkimi utworami albo się podoba albo nie ! Akurat w SW coś zagrało, że mi się spodobało.

A błędy gramatczne... a możesz mi wskazać gdzie? Tak z ciekawości pytam Icon_wink2

Stacja Warszawa

W moich snach wciąż Warszawa
Pełna ulic, placów, drzew
Rzadko słyszysz tu brawa
Częściej to drwiący śmiech
Twarze w metrze są obce
Bo i po co się znać
To kosztuje zbyt drogo
Lepiej jechać i spać
Wszystko było by inne
Gdybyś tu była, ja wiem
Nie tak trudne i dziwne
Gdybyś tu była, ja wiem
Noce są zawsze długie
A za dnia ciągły szum
Mało kto to zrozumie
Dokąd gna zdyszany tłum
Wszystko było by inne
Gdybyś tu była, ja wiem
Nie tak trudne i dziwne
Gdybyś tu była, ja wiem...

Jeśli miłość coś znaczy
To musi dać znak
Kiedyś też to zobaczysz
Powiesz mi tak:
Zniknie Warszawa
Tak jawa, jak sen
Życie to nie zabawa
Dobrze to wiem

W moich snach wciąż Warszawa
I do grosza wciąż grosz
Ktoś mi mówi: to Sprawa
A ja chcę uciec stąd
Wszystko było by inne
Gdybyś tu była, ja wiem....

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.01.2008 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
kajman napisał(a):w tym Niemen, ale ta płyta poza rewelacyjnymi fragmentami ma także nużące.
jak dla mnie to momenty są dobre, bardzo dobre i rewelacyjne Icon_mrgreen
kajman napisał(a):Za to druga 10 rozpoczyna się rewelacyjnie i byłoby tak do 16 miejsca,
czyli Band Of Horses, też Ci się nie podoba ... szkoda Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.01.2008 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Yacy napisał(a):A błędy gramatczne... a możesz mi wskazać gdzie? Tak z ciekawości pytam Icon_wink2
błedem jest:
Yacy napisał(a):To kosztuje zbyt drogo
zgroza.

poza tym jak dla mnie smiechu warte jest:
Yacy napisał(a):Ktoś mi mówi: to Sprawa
żenada, komus brakowalo slowa konczacego sie na "awa" i wylosowal "sprawa", bo rownie dobrze moglo byc cokolwiek innego.
jak dla mnie po prostu grafomanstwo.
30.01.2008 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości