Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aro LP not. 9 - 26.01.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #21
 
kajman napisał(a):To co nienazwane to dla mnie (jeżeli o czymś nie zapomniałem) najlepszy polski utwór tysiąclecia.
Piorunujące stwierdzenie ! Szczególnie, że od (względnie) niedawna znasz ten utwór. Ciekawe, które miejsce zająłby w międzynarodowej klasyfikacji ? Misie na razie "tylko" bardzo podoba. Chyba jednak nie jest z naszą muzyką tak źle skoro muzyka tak potrafi oddziaływać na słuchacza.
01.02.2008 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
abd3mz napisał(a):Ciekawe, które miejsce zająłby w międzynarodowej klasyfikacji ? Misie na razie "tylko" bardzo podoba.
Myślę, że bez problemu załapałby się na podium. Szkoda, że text, chociaż piękny, ne dorównuje (przynajmniej w moim odczuciu) Zrób, co możesz.
abd3mz napisał(a):Chyba jednak nie jest z naszą muzyką tak źle skoro muzyka tak potrafi oddziaływać na słuchacza.
Ja zawsze byłem wielbicielem naszej muzyki. Wiele naszych utworów (i tych danych i tych nowszych) nie ustępuje światowej czołowce.
01.02.2008 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #23
 
kajman napisał(a):
Aro napisał(a):Nowa Metallica juz jest , a niebawem ukaże swoje nowe oblicze RDT Icon_smile2
Przyznam się, że ciekawym, co wybierzesz z RDT. Ja i pewnie nie tylko marzylibyśmy o Graniu w zielone, ale to Ty wybierasz.
Jasnowidz jaki czy cóś ? Icon_wink2 Icon_biggrin3
01.02.2008 09:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #24
 
kajman napisał(a):Zawszeć to jakieś pocieszenie, ale Skłamałabym nie budzi mojego zachwytu, a To co nienazwane to dla mnie (jeżeli o czymś nie zapomniałem) najlepszy polski utwór tysiąclecia.

Wow, jeżeli to jest polski utwór wszechczasów, no to serdecznie gratuluję Icon_biggrin3 .
Ze mną jest tak że gdybym miał się zmierzyć z taka listą polskich utworów wszechczasów, to musiałbym wziąć z miesiąc urlopu z pracy i nieźle się napocić... W każdej dekadzie rozpoczynając od lat nawet 30-tych czy 40-tych ubiegłego stulecia (No chyba że bardzo by zależało umieścic komuś na swojej liście np. Fryderyka Chopina z np Sonatą c-moll op. 4 czy Koncertami fortepianowymi f-moll op. 21 Icon_biggrin3 ) znalazło by się wiele rodzynków. I ustalić np. 10 najwazniejszych utworów. O kurczę.......
A tak poza tym niezły pomysł na taki TOP POLSKICH UTWORÓW WSZECHCZASÓW.....
01.02.2008 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #25
 
Aro napisał(a):(No chyba że bardzo by zależało umieścic komuś na swojej liście np. Fryderyka Chopina z np Sonatą c-moll op. 4 czy Koncertami fortepianowymi f-moll op. 21 Icon_biggrin3 )

Czemu by nie? Ja osobiście od 6 lat prowadzę własną, comiesięczną listę przebojów muzyki tzw. poważnej /od początku zawiera ona tylko 20 pozycji, no ale i tak prowadzę ją ponad 4 lata dłużej, niż 'Ksch LP'! A należy pamiętać, że ta druga lista miała na początku 10 miejsc/. Tylko ostatnio sama góra jakoś taka statyczna... /Ferenc Liszt - Sonata fortepianowa h-moll, po raz 23. na pierwszym Icon_mrgreen/. Ale i tak jest całkiem ciekawa, z innego powodu: np. pomiędzy pozycją 3. i 4. jest 159 lat różnicy Icon_wink2

Moja prywatna galeria
01.02.2008 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #26
 
ksch napisał(a):Czemu by nie? Ja osobiście od 6 lat prowadzę własną, comiesięczną listę przebojów muzyki tzw. poważnej /od początku zawiera ona tylko 20 pozycji, no ale i tak prowadzę ją ponad 4 lata dłużej, niż 'Ksch LP'! A należy pamiętać, że ta druga lista miała na początku 10 miejsc/. Tylko ostatnio sama góra jakoś taka statyczna... /Ferenc Liszt - Sonata fortepianowa h-moll, po raz 23. na pierwszym Icon_mrgreen/. Ale i tak jest całkiem ciekawa, z innego powodu: np. pomiędzy pozycją 3. i 4. jest 159 lat różnicy Icon_wink2
Świetnie 159 lat...... No ja jestem bardzo ciekawy Twojego zestawienia . Mógłbys je zapostować ??? Icon_smile2
02.02.2008 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #27
 
No jasne Icon_wink2


Notowanie nr 71 [styczeń 2008]
01 F. Liszt - Sonata fortepianowa h-moll S.178 [1853]
02 A. Skriabin - Prometeusz op.60 [1910]
03 F. Chopin - Ballada f-moll op.52 [1844]
04 G. Ligeti - Hamburg Concerto [2003]
05 S. Rachmaninow - Rapsodia na temat Paganiniego op.43 [1934]
06 C.V. Alkan - Overture op.39 nr 11 [18??]
07 A. Lloyd-Webber - Requiem [1985]
08 G. Ligeti - Automne a Varsovie [1985]
09 F. Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll op.21 [1830]
10 F. Liszt - Bagatelle sans tonalite [1886]
11 F. Chopin - Sonata h-moll op.58 [1844]
12 G. Ligeti - Continuum [1968]
13 J. Sibelius - Finlandia op.26 [1899]
14 A. Skriabin - Vers la flamme op.72 [1914]
15 S. Rachmaninow - III Koncert fortepianowy d-moll op.30 [1909]
16 D. Szostakowicz - II Koncert fortepianowy F-dur op.102 [1957]
17 A. Chaczaturian - Toccata [1932]
18 P. Czajkowski - I Koncert fortepianowy b-moll op.23 [1875]
19 G. Ligeti - Koncert fortepianowy [1988]
20 F. Liszt - Vallee d'Obermann [1854]


Może i troszkę monotonnie, może i nie ma utworów sprzed 1830... Ale tak to wygląda Icon_wink2
Nr 1 obchodzi dzisiaj swoje 155 urodziny Icon_mrgreen

Moja prywatna galeria
02.02.2008 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #28
 
No to mnie ksch zaskoczyłeś. Icon_biggrin3 Moja wyobraźnia została poszerzona o możliwość tworzenia listy przebojów muzyki poważnej. Icon_smile2
02.02.2008 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
moj ulubiony koncert b-moll Czajkowskiego dopiero na 18. ...
02.02.2008 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #30
 
abd3mz napisał(a):No to mnie ksch zaskoczyłeś. Icon_biggrin3 Moja wyobraźnia została poszerzona o możliwość tworzenia listy przebojów muzyki poważnej. Icon_smile2

Zaskoczyłem? Icon_wink2 Ja się po prostu tą muzyką zajmuję... A nawet tworzę Icon_mrgreen

Moja prywatna galeria
02.02.2008 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
Tym bardziej. Icon_biggrin3 A swoje utwory wpuszczasz na listę ? Icon_wink2 Icon_razz
02.02.2008 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #32
 
Swoje wypuszczam tylko na konkursy Icon_razz /a właściwie zacząłem wypuszczać, bo zbliża się dopiero trzeci... tym razem chcą nagranie, ale to, co dla wielu jest przeszkodą, dla mnie jest wielką zaletą konkursu - wreszcie mam jakiś pretekst, żeby coś nagrać Icon_biggrin3/
No dobra... chyba wypadałoby skończyć ten OT Icon_wink2

Moja prywatna galeria
02.02.2008 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #33
 
ksch napisał(a):No dobra... chyba wypadałoby skończyć ten OT Icon_wink2
Już, już. Icon_smile2 Ja się na muzyce klasycznej nie znam (bo tu praktycznie są same covey Icon_smile2), ale jak coś nagrasz i umieścisz w sieci to daj znać. Icon_smile2
02.02.2008 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #34
 
http://www.lastfm.pl/music/Krzysztof+Kicior - dwa nagrania, które kiedy mi się udało zrobić... /mam jeszcze trzecie, też muszę umieścić Icon_cool2/

Moja prywatna galeria
02.02.2008 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #35
 
ksch napisał(a):No jasne Icon_wink2

Notowanie nr 71 [styczeń 2008]
01 F. Liszt - Sonata fortepianowa h-moll S.178 [1853]
No i teraz tos mnie zaskoczył . Numeru 1 nie znam niestety...
Cytat:
09 F. Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll op.21 [1830]
11 F. Chopin - Sonata h-moll op.58 [1844]
Natomiast to gdzies mam w swych archiwach . I całkiem niedawno nawet Koncerty fortepianowe słuchałem .....Tylko ciekawe jak duzo było tych op......Otarlismy się nawet o Powstanie Listopadowe Icon_mrgreen
No naprawde zaimponowałeś ...... Icon_biggrin3
Cytat:
Może i troszkę monotonnie, może i nie ma utworów sprzed 1830... Ale tak to wygląda Icon_wink2
Nr 1 obchodzi dzisiaj swoje 155 urodziny Icon_mrgreen

No to szczególne gratulacje Icon_mrgreen
ksch napisał(a):Zaskoczyłem? Icon_wink2 Ja się po prostu tą muzyką zajmuję... A nawet tworzę Icon_mrgreen
Heh to mamy wsród nas prawdziwego artystę......No pieknie... Icon_biggrin3
02.02.2008 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #36
 
A Mozart gdzie???

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.02.2008 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #37
 
Aro napisał(a):Heh to mamy wsród nas prawdziwego artystę......No pieknie... Icon_biggrin3

Oj tam zaraz artystę... :roll:

Yacy napisał(a):A Mozart gdzie???

Nie kręci mnie disco polo, nawet to klasyczne Icon_razz

Moja prywatna galeria
02.02.2008 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
 
ksch napisał(a):Nie kręci mnie disco polo, nawet to klasyczne
mocno powiedziane Icon_eek2 Icon_exclaim

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.02.2008 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #39
 
Yacy napisał(a):
ksch napisał(a):Nie kręci mnie disco polo, nawet to klasyczne
mocno powiedziane Icon_eek2 Icon_exclaim

Niestety, tylko takie porównania mi się nasuwają, kiedy słyszę Mozarta - pamiętam, jak kiedyś go nie lubiłem, a w mojej szkole akurat był konkurs wiedzy o nim... Postanowiłem się do niego przekonać, bo byłem pewien, że wszystko u niego opiera się na trzech akordach i banalnych melodyjkach. Przesłuchałem właściwie wszystko, co się dało... Od momentu dokładnego poznania jego twórczości nie lubię go jeszcze bardziej i jeszcze bardziej jestem utwierdzony w swoim przekonaniu Icon_lol

Moja prywatna galeria
03.02.2008 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #40
 
no cóż tak jak w muzyce rozrywkowej tak w poważnej są gusta i guściki. Ja uwielbiam Jego kilka utworów, kilka też miałem okazję grać rozpisane na ... orkiestrę dętą Icon_wink2 I tak jak wiem z rozmów, że Jego utwory w klasycznym wykonaniu nie są łatwe do zagrania tak my też spędzieliśmy mnóstwo czasu nad partyturami. Być może to też jest jeden z powodów dla których lubię np. Symfonię Jowiszową, przy której sporo się napociłem Icon_wink2 Ale warto było nagroda na Przeglądzie w Jastrzębiu Zdroju i to w roku Mozartowskim to było coś. 17 lat temu...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.02.2008 02:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości