Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50 po 40
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
50 po 40
Od jakiegoś czasu czytuję to forum. W końcu przyszedł czas na wysłanie swojej listy. Miało być od początku roku. Jest od początku lutego. Oto notowanie z soboty:

1 Arahja (Unplugged) - Kult
2 Natural Selection - UNKLE feat. The Black Angels
3 Escape Sequence - Retro/Grade
4 Bigger Than Us - White Lies
5 Chop And Change - The Black Keys
6 Shameful Metaphors - Chevelle
7 Hurricane - 30 Seconds To Mars feat. Kanye West
8 You Were A Kindness - The National
9 I Belong To You (New Moon Remix) - Muse
10 Destabilize - Enter Shikari
11 Lugola - Pustki
12 Sowieci (Unplugged) - Kult
13 Me & You - Nero
14 Yesterday - Reamonn
15 Derezzed - Daft Punk
16 XI - Buldog
17 Mumms Attack - L.Stadt
18 Sick Of You - Cake
19 Punching In A Dream - The Naked And Famous
20 Autopilot - Weezer
21 Afraid Of Everyone - The National
22 This Is War - 30 Seconds To Mars
23 Tighten Up - The Black Keys
24 My Ugly Boy - Skunk Anansie
25 Say You Don't Want It - One Night Only
26 Yeah! Yeah! Yeah! - New Politics
27 Say You'll Haunt Me - Stone Sour
28 Jacob's Theme - Howard Shore
29 Power - Kanye West feat. Dwele
30 Godspeed Hellbound - Black Label Society
31 Get Back In Line - Motorhead
32 My Best Theory - Jimmy Eat World
33 Waiting For The End - Linkin Park
34 Gamla Ullevi - Kent
35 Living In A Dream - Finger Eleven
36 Miłość W Portofino - Magda Umer
37 The Crow And The Butterfly - Shinedown
38 Impossible - Anberlin
39 With You In My Head - UNKLE feat. The Black Angels
40 Somebody To Love Me - Marc Ronson And The Business Intl. feat. Boy George & Miike Snow
41 Lights Out - Breaking Benjamin
42 Just Tonight - The Pretty Reckless
43 White Sky - Vampire Weekend
44 Lubię Wrony - Młynarski Plays Młynarski
45 Just A File - De-Phazz
46 Bridges - Fallulah
47 I Love You So - Cassius
48 Over The Love - Skunk Anansie
49 Bad Company - Five Finger Death Punch
50 In One Ear - Cage The Elephant
09.02.2011 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 706
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
 
Po pierwsze witam, a to nasze wspólne kawałki Icon_wink2
Rincewind napisał(a):7 Hurricane - 30 Seconds To Mars feat. Kanye West
19 Punching In A Dream - The Naked And Famous
33 Waiting For The End - Linkin Park
40 Somebody To Love Me - Marc Ronson And The Business Intl. feat. Boy George & Miike Snow

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
09.02.2011 01:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
Witamy Icon_smile2

widać wpływy lp3 na Twoją listę ? Możesz coś napisać od kiedy układasz listę. Ewentualnie coś jeszcze. Icon_smile2

No i intryguje mnie nazwa Listy 50 po 40

a mi się najbardziej podobają: Lugola, Say You'll Haunt Me i Lubię Wrony.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.02.2011 01:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
 
powiem krótko, bardzo dobre zestawienie, chciałbym byś mocniej się w to wciągnął. Cieszy mnie wiele pozycji, ale w sposób szczególny Enter Shikari, Cake, Anberlin, Jimmy Eat World, Finger Eleven i New Politics. Tak trzymaj !!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.02.2011 07:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Fajna lista, chociaż to nie do końca moje klimaty. Brakuje mi jednak na niej przynajmniej jednej piosenki Terry Pratchetta. Icon_wink2
09.02.2011 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
cześć Icon_smile2.
fajne zestawienie Icon_smile2. ostatnio doszło na forum kilka list bardziej tanecznych, więc teraz tym bardziej cieszę z takiej, na której dominuje rock Icon_smile2.
z chęcią będzie do Ciebie zaglądać Icon_smile2.
Yacy napisał(a):widać wpływy lp3 na Twoją listę ? Możesz coś napisać od kiedy układasz listę. Ewentualnie coś jeszcze. Icon_smile2
No i intryguje mnie nazwa Listy 50 po 40
też jestem ciekaw tych rzeczy Icon_smile2.
kajman napisał(a):Brakuje mi jednak na niej przynajmniej jednej piosenki Terry Pratchetta. Icon_wink2
Icon_mrgreen też chciałem jakoś do tego nawiązać, ale chyba nic lepszego nie wymyślę Icon_mrgreen .
09.02.2011 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
Rincewind napisał(a):Od jakiegoś czasu czytuję to forum. W końcu przyszedł czas na wysłanie swojej listy. Miało być od początku roku. Jest od początku lutego. Oto notowanie z soboty:
witamy, fajnie, że pojawia się nowa rockowa lista Icon_wink2
Rincewind napisał(a):4 Bigger Than Us - White Lies
9 I Belong To You (New Moon Remix) - Muse
14 Yesterday - Reamonn
19 Punching In A Dream - The Naked And Famous
23 Tighten Up - The Black Keys
24 My Ugly Boy - Skunk Anansie
25 Say You Don't Want It - One Night Only
33 Waiting For The End - Linkin Park
34 Gamla Ullevi - Kent
43 White Sky - Vampire Weekend
te lubię - jest ich dość sporo i mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej Icon_wink2
09.02.2011 12:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #8
Re: 50 po 40
Rincewind napisał(a):W końcu przyszedł czas na wysłanie swojej listy.
Witaj Icon_biggrin3

Rincewind napisał(a):Miało być od początku roku. Jest od początku lutego.
Lepiej później niż wcale Icon_wink2

Rincewind napisał(a):Oto notowanie z soboty:
Sporo fajnych numerów.

Też jestem ciekaw co oznacza nazwa Twej listy.
09.02.2011 06:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
pabloyd napisał(a):Też jestem ciekaw co oznacza nazwa Twej listy.
Ciekawe czy Moja Lista mogłaby się nazywać 50 przed 40 (pięćdziesiątka przed czterdziestką Icon_razz)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.02.2011 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #10
 
Yacy napisał(a):
pabloyd napisał(a):Też jestem ciekaw co oznacza nazwa Twej listy.
Ciekawe czy Moja Lista mogłaby się nazywać 50 przed 40 (pięćdziesiątka przed czterdziestką Icon_razz)
Moja też Icon_biggrin3
Ale żeś to rozgryzł Icon_wink2
09.02.2011 06:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
z tych wszystkich lepszych i najlepszych rockowych kawałków wybieram bezapalecyjnie ten:

Rincewind napisał(a):11 Lugola - Pustki

skromne deja vu do lat szczenięcych, bez rockowego pazura na siłę Icon_wink2
09.02.2011 10:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #12
 
Na początek pragnę podziękować wszystkim za miłe przyjęcie. Wypada mi też wyjaśnić co nieco, bo pytań i domysłów już trochę się pojawiło, a jak będzie ich za dużo to się zniechęcę i odpuszczę sobie. No to jazda póki są chęci, pewnie wyjdzie z tego trochę podróż sentymantalna:
Yacy napisał(a):No i intryguje mnie nazwa Listy 50 po 40
.
Faktycznie jest tak, jak niektórzy już zdążyli się domyślić. Nazwę należy czytać jako "pięćdziesiątka po czterdziestce". Głównym znaczeniem jest 50 utworów wybranych przez faceta po 40-stce, ale jakby ktoś chciał, to może się pobawić w szukanie innych znaczeń. Powiem, tylko że "50 po 40" brzmi wg mnie trochę lepiej niż "100 w sobotni wieczór" (czyt. setka ...), a i taka nazwa wchodziła w grę, lecz z kilku powodów z niej zrezygnowałem Icon_wink2 .
Yacy napisał(a):widać wpływy lp3 na Twoją listę ?

Nie powiedziałbym. Z tej 50 tylko 10 jest obecnie w trójkowym zestawie do głosowania, (chociaż nieliczne utwory były już trochę wcześniej). Oczywiście, nie mam zamiaru wypierać się swego sentymentu do radiowej trójki, bo to nadal bardzo dobre redio. Jeśli chodzi o LP3, to mogę poszczycić się tym, że słuchałem pierwszych jej notowań z kartką i długopisem w ręku, spisując każdy tytuł. Zabawnie było to czytać po latach i domyślać się co się kryje pod danym zapisem, bo był to mój angielski (wtedy w szkołach uczono innego języka, Internetu nie było, nasze gazety nie drukowały zestawień, a pan Marek N. lubił pobawić się czasami w poetę, z tego powodu Robert Plant w moich zestawieniach trójkowej listy śpiewał Big Love a nie Big Log - ciekawe czy ktoś z Was wie dlaczego?). W tamtych czasach listy słuchałem co tydzień (co było robić były tylko 4 programy radiowe i 2 TV). Do dziś pamiętam jeden sobotni wieczór spędzony w garażu na przednim siedzeniu Wartburga, bo akurat w moim Zodiaku poszedł bezpiecznik, a w aucie było jedyne działające radio.
Yacy napisał(a):Możesz coś napisać od kiedy układasz listę.
Od dawna. Niestety z pewnymi, czasami wręcz długimi, przerwami. Pierwsze w wieku kilkunastu lat. Składające się z utworów nagrywanych z radia na moim Grundigu na wielokrotnie wymazywanych niebieskich i czerwonych stilonówkach, (wtedy nie było ich w sklepach, a jak akurat się pojawiły, to nie było już kieszonkowego, więc za parę złotych kupowało się Mazowsze lub Śląsk, a kawałek taśmy klejącej sprawiał, że można było tam nagrać swoją muzę). Pamiętam jeszcze tamte moje numery 1: Run To You - Bryana Adamsa, In Power We Entrust To The Love Advocated - Dead Can Dance (którego do dziś mogę słuchać zawsze i wszędzie), The Whole On the Moon - The Waterboys, czy Never Understand - The Jesus And Mary Chain. Potem były kolejne powroty do tego pomysłu z różnymi motywacjami: Gdy kupiłem pierwszą wieżę za własne pieniądze w połowie lat 90-tych, z okazji nowego millenium w 2000 i 2001 (dwa nieudane podejścia), później jeszcze jedno, no i ostatecznie półtora roku temu mocne postanowienie z okazji 40 urodzin i nadal udaje mi się to kontynuować, jak znajdę czas i chęci, to może te ostatnie 1,5 roku tu też wrzucę, a jak odnajdę jakieś stare zapiski, to może też coś skrobnę, ale nie obiecuję, bo dość często lubię być leniwy Icon_wink2 .
Yacy napisał(a):Ewentualnie coś jeszcze.

Pytanie tylko co. Pisałem już o LP3, ale jeśli miałbym powiedzieć, kto lub co miało największy wpływ na mój "muzyczny rozwój" to powiedziałbym, że są to: Piotr Kaczkowski i Marek Wiernik, trochę też Wojciech Mann (szczególnie w Non-Stop), Rozgłośnia Harcerska i jej lista w kolejnych wcieleniach (łącznie z początkami Radiostacji tej z czasów Pawła Sito), ś.p. Tomek Beksiński (choć niestety zarzynał często moich ulubieńców puszczając całą ich dyskografię), dawne MTV (gdy było jeszcze telewizją muzyczną), Machina, wspomniany Non-Stop i inne czasopisma muzyczne, a z wielkopolskiego podwórka to Radio Afera i Radio Lavina (audycja w poznańskim radiu S prowadzona między innymi przez Grabaza z Pidżamy), nie można nie wspomnieć pierwszego P2P (o nazwie na N), zanim go nie załatwili moi ulubieńcy, a teraz muzyki w necie posłuchać można prawie wszędzie, jeśli się wie czego chce się słuchać.
kajman napisał(a):Brakuje mi jednak na niej przynajmniej jednej piosenki Terry Pratchetta. Icon_wink2

Utwory Pratchetta ze względu na rozbudowany tekst raczej do tego zestawienia nie trafią, choć jeśli będzie zapotrzebowanie, to mogę do kolejnych wydań listy dodawać pewne cytaty z poszczególnych kawałków. Ten nick jest dla niego, za całość twórczości i jako takie skromne wsparcie duchowe w walce z Alzhaimerem. A dlaczego Rincewind? Bo chciałbym mieć tę cudowną zdolność, którą on posiadał. Niewiele umiał, a potrafił wyjść cało z najgorszej kabały.
ku3a napisał(a):cieszę z takiej, na której dominuje rock
Nie tylko rock. Ja lubię też określenia alternatywna i niezależna. Alternatywna w stosunku do tego co serwują nam stacje komercyjne, starając się narzucić nam swoją wizję, a tego nie cierpię. Niezależne, bo kiedyś taka muzyka była domeną nie za dużych wytwórni niezależnych. Pamiętam jak Trójka karmiła nas każdą nową płytą z 4AD i innymi albumami z wytwórni niezależnych. W latach 80-tych były osobne zestawienia sprzedaży singli z tych niezależnych wytwórni, z fajną muzyką, było się na czym wzorować. Aż tu nagle pojawiła się pewna wytwórnia niezależna, która produkowała Kylie Minogue, Ricka Astleya i innych podobnych (to był wtedy wielki szok zobaczyć ich na czele takiej listy). Ale określenie Independent lub Indie pozostało w muzyce.
Listoholik napisał(a):z tych wszystkich lepszych i najlepszych rockowych kawałków wybieram bezapalecyjnie ten:

Rincewind napisał/a:
11 Lugola - Pustki


skromne deja vu do lat szczenięcych, bez rockowego pazura na siłę Icon_wink2
Tak powrót do młodości (tej wcześniejszej, bo ja nadal jestem młody, w końcu mam tylko 18 lat, i aż 23 lata doświadczenia). W tym roku minie ćwierć wieku od czasu, gdy łykaliśmy płyn Lugola. A maj tamtego roku był wyjątkowo piękny i ciepły. Wigry 3 były na chodzie, na kapsle to już trochę za stary byłem.

dziobaseczek napisał(a):chciałbym byś mocniej się w to wciągnął.
Obiecać nic nie mogę, bo będzie wstyd jak nie dotrzymam słowa, ale będę się starał.

Już więcej dziś nie piszę, bo strasznie długie to wyszło.
10.02.2011 04:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Dzięki! Icon_smile2
Bardzo fajnie się czytało Icon_wink2
No i cieszę się, że trafiłem z nazwą listy. U mnie to "50 przed 40" nie wchodzi w grę, bo za chwilę musiałbym zmieniać Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.02.2011 09:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
również dziękuję za ciekawe opisanie części historii Icon_smile2.
Rincewind napisał(a):mogę do kolejnych wydań listy dodawać pewne cytaty z poszczególnych kawałków.
ja bym chętnie poczytał Icon_smile2. część bym sobie przypomniał, a część poznał, bo nie czytałem wszystkiego, lecz jakieś 12-15 jego... kawałków Icon_wink2.
Yacy napisał(a):U mnie to "50 przed 40" nie wchodzi w grę, bo za chwilę musiałbym zmieniać Icon_razz
zrób "50 po 30" - już zawsze będzie pasować Icon_wink2.
10.02.2011 10:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #15
 
Cytat:1: Run To You - Bryana Adamsa
Jeden z moich ulubionych klasyków Icon_biggrin

Ogółem witam na forum, im więcej tym lepiej tzn więcej możliwości szukania nowych kawałków Icon_wink
10.02.2011 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #16
 
Ciekawe opowieści, szczególnie, że z częścią się identyfikuje Icon_wink2

Rincewind napisał(a):pewnie wyjdzie z tego trochę podróż sentymantalna:
I bardzo dobrze Icon_smile2 Sentyment to wartość, to czucie, to wspomnienia, doświadczenia, historia ... Icon_smile2

Rincewind napisał(a):"50 po 40" brzmi wg mnie trochę lepiej niż "100 w sobotni wieczór" (czyt. setka ...), a i taka nazwa wchodziła w grę, lecz z kilku powodów z niej zrezygnowałem Icon_wink2 .
No cóż, nie mógłbym spokojnie wyjść na zakupy gdybym nie skomentował Icon_wink2
"50" zdecydowanie lepiej brzmi jeśli mówimy o jednym połknięciu, natomiast gdyby na jednym toaście miało się skończyć, to ja jednak wybieram "100" (z dwojga zbyt małego) Icon_wink2

Rincewind napisał(a):z kartką i długopisem w ręku, spisując każdy tytuł. Zabawnie było to czytać po latach i domyślać się co się kryje pod danym zapisem,
Witaj w klubie Icon_smile2

Rincewind napisał(a):wtedy w szkołach uczono innego języka
Tak, ale ja się zaparłem i przez 9 lat nauczono mnie tylko paru słów Icon_lol
Do dziś mnie wkurza jak na niektórych polskich filmach nie tłumaczą kwestii wypowiadanych w tym języku.

Rincewind napisał(a):na wielokrotnie wymazywanych niebieskich i czerwonych stilonówkach,
Do dziś je mam Icon_smile2

Rincewind napisał(a):za parę złotych kupowało się Mazowsze lub Śląsk, a kawałek taśmy klejącej sprawiał, że można było tam nagrać swoją muzę).
Polak potrafi Icon_mrgreen

Rincewind napisał(a):Potem były kolejne powroty do tego pomysłu z różnymi motywacjami:
Też tak miałem Icon_wink2

Rincewind napisał(a):dość często lubię być leniwy Icon_wink2 .
Witaj w klubie Icon_wink2

Rincewind napisał(a):ś.p. Tomek Beksiński (choć niestety zarzynał często moich ulubieńców puszczając całą ich dyskografię),
Tu akurat się nie zgodzę, bo lubiałem to poznawać i odkrywać nie znane mi świetne kawałki poukrywane gdzieś na płytach.
U mnie zdecydowanie Kaczkowski + Beksiński.
Harcerską też słuchałem choć nie od początku. Dzięki niej u mnie na prywatnej liście wielkim hitem był "Vagabonds"

Rincewind napisał(a):Non-Stop
Zbierałem Icon_smile2

Rincewind napisał(a):(o nazwie na N),
Tak, a stałe łącza były rzadkością.

Rincewind napisał(a):zanim go nie załatwili moi ulubieńcy,
Pokazówkę zrobili frajerzy i ... przyśpieszyli rozwój P2P Icon_wink2

Rincewind napisał(a):Alternatywna w stosunku do tego co serwują nam stacje komercyjne, starając się narzucić nam swoją wizję, a tego nie cierpię.
Ja też i taka definicja alternatywy mi odpowiada Icon_wink2

Rincewind napisał(a):gdy łykaliśmy płyn Lugola. A maj tamtego roku był wyjątkowo piękny i ciepły.
A na pierwszym 11 razy Bracia Icon_wink2
Z lugolą nie miałem przyjemności, chyba te kilkadziesiąt miesięcy różnicy robi różnicę Icon_wink

Rincewind napisał(a):Już więcej dziś nie piszę,
Dobrze, że napisałeś dziś Icon_wink2
Pratchetta nie znam, więc chętnie poczytam cytaty Icon_wink2
10.02.2011 12:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Witamy, witamy! Icon_biggrin3
Bardzo ciekawa różnorodna lista Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2011 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
tak, witamy Icon_wink2
i czekamy na kolejne notowania Icon_mrgreen
11.02.2011 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości