Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
524 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
524 MOJA LISTA
Nowości:

MARY – to od jakiegoś czasu mój numer 1 z płyty. Jak słucham tego utworu, to mam wrażenie że mogliby go nagrać ... Band Of Horses... Icon_wink2

GREY LYNN PARK – z nowej EP-ki „Troubles of the Brain”. Na forum w ub. roku podobało się LARKSPUR, u mnie tego nie było. Znając życie, teraz będzie odwrotnie... Icon_wink2

IN THE WAKE OF THE MOON
– przeczytałem, że płyta spodoba się fanom m.in. Pendragonu... No cóż, właściwie to prawda, ale jednak podobieństwa za dużego nie usłyszałem. Icon_razz

O MARY – druga Marysia, która czekała kilka tygodni na debiut Icon_wink2 Czy FF po raz ostatni u mnie debiutują? Sam nie wiem Icon_cool2

KAMIENIE – „płytę” znam prawie na pamięć. A tu nagle w tym tygodniu „usłyszałem” Kamienie... Nie wiem czemu właśnie teraz wybiło się ponad inne kawałki... Nie ma to znaczenia Icon_wink2

IT HAPPENED TODAY – to jest R.E.M., które uwielbiam!!! Żeby jeszcze tekst nie kończył się w 85 sekundzie :roll: ale może to ja wymyślam… W każdym razie mógł być debiut w top10. Ale ciągle słucham i próbuję zrozumieć czemu tak... Nie wiem czy dopisać tu Eddiego?

Jeszcze jedno. ONE CARESS już prawie się żegnało z listą. Ale nieoczekiwanie usłyszałem nagranie z koncertu... No i nie dałem rady... Ręka mi zadrżała !



Notowanie z 10.01.2011

01 . 02 . 03 . LIGHT OF A VASTER DARK - Faun Fables
02 . 01 . 08 . ZA PRZEŁĘCZĄ - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
03 . 07 . 04 . EARTH - The Watch
04 . 03 . 10 . NIE MA JAK U MAMY - Młynarski Plays Młynarski & Gaba Kulka
05 . 04 . 13 . SUMMER'S END - David Minasian
06 . 06 . 05 . ES INTERESSIERT MICH NICHT - Nena
07 . 05 . 05 . THE MOVIE ON YOUR EYELIDS - Placebo
08 . 09 . 05 . TRZEBA ŻYĆ - Perfect & Patrycja Markowska
09 . 08 . 09 . DYWIZJON 303 - Elektryczne Gitary
10 . 11 . 64 . ODJAZD - Renata Przemyk

11 . 10 . 12 . THE SIGN - Red Box
12 . 14 . 49 . SMALL MOUNTAIN - Midlake
13 . 13 . 10 . MOJA KREW [na żywo w PR3] - Kasia Kowalska
14 . 12 . 18 . WE'RE ALL DEAD - Crack The Sky
15 . 19 . 13 . THE GHOST WHO WALKS - Karen Elson
16 . 15 . 25 . NIECH MNIE KTOŚ OBUDZI [demo] - Renata Przemyk
17 . 20 . 06 . DON'T LET GO - Red Box
18 . 17 . 13 . MASQUERADE - David Minasian & Andy Latimer
19 . 21 . 08 . PARTYZANT - Dżem
20 . 18 . 31 . KAMIENICE - Buldog

21 . 16 . 12 . THE LAST LAUGH - Karen Elson
22 . 23 . 06 . NA CAŁEJ POŁACI ŚNIEG - Magda Umer & Wojciech Mann
23 . 45 . 20 . GARE DU NORD - Franka De Mille
24 . 26 . 04 . ALL THE LIGHTS IN TOWN - The Watch
25 . 27 . 04 . STROMING THE CASTLE - David Minasian
26 . 22 . 41 . CHORY NA WSZYSTKO - Strachy Na Lachy
27 . 25 . 53 . I CZŁOWIEK I MEBEL - Renata Przemyk
28 . 24 . 11 . GEHEIMNIS [live] - Nena
29 . 28 . 37 . FACTORY - Band Of Horses
30 . 34 . 03 . VIOLET - Faun Fables

31 . 32 . 03 . SOMETHING WRONG - The Watch
32 . NN . 01 . IT HAPPENED TODAY - R.E.M.
33 . 35 . 02 . HOUSEKEEPER - Faun Fables
34 . 30 . 13 . LUBIĘ WRONY - Młynarski Plays Młynarski & Gaba Kulka
35 . 29 . 08 . WALK LIGHTLY ON THIS WORLD - Katie Melua
36 . NN . 01 . KAMIENIE - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
37 . 31 . 07 . HINDSIGHT, PART 2: A VERY CLEVER GUY INDEED - Galahad
38 . 39 . 04 . STOLEN ROSES - Karen Elson
39 . 36 . 20 . FORGIVENESS - Sarah McLachlan
40 . 42 . 13 . KILL THE PAIN - Accept

41 . NN . 01 . O MARY - Faun Fables
42 . 47 . 02 . UNBROKEN SPIRIT - Jon Anderson
43 . NN . 01 . IN THE WAKE OF THE MOON - Galleon
44 . 37 . 06 . CZARNE PLAMY SĄ BIAŁE - Karolina Cicha
45 . NN . 01 . GREY LYNN PARK - The Veils
46 . 41 . 46 . RADIO DALMACIJA - Strachy Na Lachy
47 . 46 .135. ONE CARESS - Depeche Mode
48 . NN . 01 . MARY - Kings Of Leon
49 . 38 . 08 . TANGO MIESZANE - Harmonia
50 . 40 . 03 . THE NIGHT BEFORE CHRISTMAS - The December People


Statystyka TOP 50:
Nowości: 6 Skoki: 18 Spadki: 24 Pozostało: 2

Moje wypadki z Top50:
z 33 po 05 tyg. KARP 2010 - Przyjaciele Karpia
z 43 po 39 tyg. GRIEF AND PAIN - Acute Mind Icon_frown Icon_frown Icon_frown
z 44 po 12 tyg. A CHILD OF A FEW HOURS IS BURNING TO DEATH - The Dead Weather
z 48 po 14 tyg. AVALON - Sully Erna
z 49 po 08 tyg. METKI - eM
z 50 po 09 tyg. 23/24/11 - Jon Anderson & Rick Wakeman

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.01.2011 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Moja Lista Albumów nr 524

01 . 01 . 04 . LIGHT OF A VASTER DARK (2010) - Faun Fables
02 . 02 . 13 . RANDOM ACTS OF BEAUTY (2010) - David Minasian
2,2 . 5,5 . 0,08 . DZIEŁA ZEBRANE (2010) - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
03 . 03 . 05 . PLANET EARTH? (2010) - The Watch
04 . 07 . 13 . THE GHOST WHO WALKS (2010) - Karen Elson
05 . 04 . 60 . ODJAZD (2009) - Renata Przemyk
06 . 06 . 07 . PLENTY (2010) - Red Box
07 . 12 . 03 . KOWALSKA - CIECHOWSKI - MOJA KREW (2010) - Kasia Kowalska
08 . 05 . 47 . THE COURAGE OF OTHERS (2010) - Midlake
09 . 09 . 02 . EARLY SONG ( 2001) - Faun Fables
10 . 10 . 18 . MACHINE (2010) - Crack The Sky

11 . 16 . 02 . SURVIVAL AND OTHER STORIES (2010) - Jon Anderson
12 . 08 . 03 . RATTLE & HUMBUG (2010) - The December People
13 . 11 . 15 . COME AROUND SUNDOWN (2010) - Kings Of Leon
14 . 13 . 43 . doDEKAFONIA (2010) - Strachy Na Lachy
15 . NN . 01 . CINEMATIC (2010) - Lebowski
16 . 15 . 30 . CHRYSTUS MIASTA (2010) - Buldog
17 . 17 . 35 . INFINITE ARMS (2010) - Band Of Horses
18 . 14 . 09 . HISTORIA (2010) - Elektryczne Gitary
19 . NN . 01 . IN THE WAKE OF THE MOON (2010) - Galleon
20 . 20 . 02 . LIFE GOES ON (2009) - Gerry Rafferty

ad.19
kolejna płyta poznana dzięki Małemu Leksykonowi Wielkich Zespołów! Icon_smile2
ad.15
to jest podobno płyta z muzyką do nie istniejącego filmu Icon_wink2 kiedyś tak o swojej pierwszej płycie - THE BEGINNING - mówiła grupa Varius Manx. A na tej płycie można znaleźć wsamplowane fragmenty polskich filmów. M.in słychać głos Zdzisława Maklakiewicza Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.01.2011 11:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Yacy napisał(a):MARY – to od jakiegoś czasu mój numer 1 z płyty. Jak słucham tego utworu, to mam wrażenie że mogliby go nagrać ... Band Of Horses...
Jeśli BoH miałby odstawiać taką wiochę, to chyba nie prędko posłucham ich płyty. Dla mnie to najgorszy utwór na nowym krążku Kongs of Leon. Ciekawe, że wielu osobom tak bardzo się podoba...

Cytat:GREY LYNN PARK – z nowej EP-ki „Troubles of the Brain”. Na forum w ub. roku podobało się LARKSPUR, u mnie tego nie było. Znając życie, teraz będzie odwrotnie...
Ja może coś z tej Ep-ki dla siebie wyciągnę. Wypadałoby Icon_wink

Yacy napisał(a):O MARY – druga Marysia, która czekała kilka tygodni na debiut Icon_wink2 Czy FF po raz ostatni u mnie debiutują? Sam nie wiem Icon_cool2
Widzę, że jakaś moda zapanowała na tą ekipę w ostatnich tygodniach. Co to w ogóle jest?

Yacy napisał(a):IT HAPPENED TODAY – to jest R.E.M., które uwielbiam!!! Żeby jeszcze tekst nie kończył się w 85 sekundzie :roll: ale może to ja wymyślam… W każdym razie mógł być debiut w top10
To się nazywa pech Icon_lol U mnie ''It Happened'' raczej na pewno się nie pojawi.

Yacy napisał(a):THE MOVIE ON YOUR EYELIDS - Placebo
Szkoda, że u mnie tak dobrze sobie nie radzi.

Yacy napisał(a):LUBIĘ WRONY - Młynarski Plays Młynarski & Gaba Kulka
Coś jeszcze wejdzie z tej płyty na listę?

Yacy napisał(a):15 . NN . 01 . CINEMATIC (2010) - Lebowski
Hmmm, to jest jakaś progresja, prawda? Mój tata dużo tego słucha w ostatnim czasie, a ja myślałem, że to soundtrack do tego filmu ''The Big Lebowski'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2011 01:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Jeśli BoH miałby odstawiać taką wiochę, to chyba nie prędko posłucham ich płyty.
poczekaj na nową Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Co to w ogóle jest?
chomik.
Icon_razz
saferłel napisał(a):Coś jeszcze wejdzie z tej płyty na listę?
tuż za podium jest jeszcze coś. jakoś ostatnio słucham całości bez specjalnych zachwytów nad pojedynczymi kawałkami Icon_wink2
Lebowski = prog = prawda Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.01.2011 01:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Cytat:poczekaj na nową Icon_mrgreen
Czyli ''Mary'' to reprezentatywny kawałek dla ostatniego Boh? Icon_smile

Yacy napisał(a):chomik.
Icon_razz
Ale może chociaż zostanę naprowadzony na jakiś konkretny kawałek? Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2011 01:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
myślałem, że to nie taki trudny wybór... proponuję - tu chyba zaskoczenie ogromne! - lidera! Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.01.2011 01:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
Yacy napisał(a):MARY – to od jakiegoś czasu mój numer 1 z płyty. Jak słucham tego utworu, to mam wrażenie że mogliby go nagrać ... Band Of Horses... Icon_wink2
bardzo dobre nagranie Icon_wink2 u mnie co prawda na razie na liście "Pyro", ale "Mary" też powinno się pojawić
saferłel napisał(a):Czyli ''Mary'' to reprezentatywny kawałek dla ostatniego Boh? Icon_smile
nie Icon_smile2
14.01.2011 09:43 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Dla mnie może i zaskoczenie, bo generalnie nie liczy się to, co jest na pierwszym miejscu, ale utwór, który mógłby mi się spodobać. Gdyby numer jeden brzmiał jak Black Eyed Peas, a kawałek z 41 jak Depeche Mode, to chyba nie poleciłbyś mi na początek swojego prywatnego ulubieńca Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2011 11:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
trochę zły przykład, bo FF z miejsca 1, 33 czy 41 to ciągle ten sam zespół... A jednak BEP i DM to dwa światy Icon_razz Zresztą to tylko kilka minut i zawsze można przerwać odsłuch, więc można spróbować posłuchać wszystkich 4 utworów.
podobną rozmowę toczyliśmy przy okazji BOH i nie dało to rezultatu, więc może niech każdy słucha tego co lubi Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.01.2011 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Dlaczego zły? Jedna kapela może mieć wiele twarzy. Oczywiście nie zakładam, że dwa kawałki brzmią jak dwa różne światy, ale chyba wiesz co miałem na myśli. Z drugiej strony, wnioskuję z twojej wypowiedzi, że oni jednak trzymają podobny styl w każdym z utworów.

Yacy napisał(a):Zresztą to tylko kilka minut i zawsze można przerwać odsłuch, więc można spróbować posłuchać wszystkich 4 utworów.
No jasne, po prostu myślałem, że od razu jakiś konkret rzucisz.

Cytat:podobną rozmowę toczyliśmy przy okazji BOH i nie dało to rezultatu, więc może niech każdy słucha tego co lubi Icon_wink2
Czyli mam Ci nic nie polecać i vice versa Icon_cry2? Nie przypominam sobie dokładnie rozmowy przy okazji BoH, wtedy okazało się, że po prostu nie przesłuchałem. Nie pamiętam czy coś mi polecałeś czy też tylko odsyłałeś do chomika.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2011 11:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
saferłel napisał(a):wnioskuję z twojej wypowiedzi, że oni jednak trzymają podobny styl w każdym z utworów.
źle wnioskujesz.
saferłel napisał(a):Nie przypominam sobie dokładnie rozmowy przy okazji BoH
chodziło mi o to, że ja pisałem że mam na chomiku, Ty że musisz przesłuchać. A jak się skończyło - wiadomo.
saferłel napisał(a):Czyli mam Ci nic nie polecać i vice versa Icon_cry2
taa... :roll: no cóż ja staram się przesłuchiwać większość Twoich i nie tylko Twoich nowości jeśli są na chomiku. Bo wg mnie samo to, że nowości pojawiają się na listach to już wystarczająca rekomendacja. A że coś potem pojawia się u mnie lub nie, to już zupełnie inna bajka. Oczywiście fajnie jak ktoś jeszcze dopisze, że akurat temu mam się przysłuchać.

nie bardzo rozumiem czemu ta rozmowa ma służyć ...
w czasie kiedy piszesz posty przesłuchałbyś cztery Fauny plus pół płyty BOH... i sam byś wiedział - być może po kilkudziesięciu sekundach - co to jest i czy warto się tym głębiej zainteresować.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.01.2011 12:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Cytat:źle wnioskujesz.
Posłucham ''Mary'' i lidera i jakoś dramatycznie nie zmierzają w różne strony świata. Bardzo mistyczne, folkowe, druidyczne....

Yacy napisał(a):chodziło mi o to, że ja pisałem że mam na chomiku, Ty że musisz przesłuchać. A jak się skończyło - wiadomo.
No tak, bylem pozytywnie nastawiony do BoH po singlu numer jeden. Ostatecznie po prostu nie zmobilizowałem się jak należy. W każdym razie jeszcze nic straconego.

Yacy napisał(a):taa... :roll: no cóż ja staram się przesłuchiwać większość Twoich i nie tylko Twoich nowości jeśli są na chomiku. Bo wg mnie samo to, że nowości pojawiają się na listach to już wystarczająca rekomendacja.
To dobry tok myślenia. Nie przeszkadza to jednak rozwinięciu tematu na forum i podyskutowania na temat konkretnych typów dla mnie, dla ciebie, dla kogokolwiek.

Yacy napisał(a):Oczywiście fajnie jak ktoś jeszcze dopisze, że akurat temu mam się przysłuchać.
Właśnie.

Yacy napisał(a):nie bardzo rozumiem czemu ta rozmowa ma służyć ...
Moim zdaniem sporo wyjaśniła. Teraz widzę jak ty podchodzisz do tematu i dlaczego zrodziło się to nieporozumienie. Z jednej strony dziwię się, że nie mogę pociągnąć cię za język, a z drugiej strony doceniam, że są jeszcze ludzie-pasjonaci, nie patrzący jedynie przez pryzmat robienia show wokół piosenki. I jak tylko pojawia się coś nowego, to starają się poznać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2011 03:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):doceniam, że są jeszcze ludzie-pasjonaci, nie patrzący jedynie przez pryzmat robienia show wokół piosenki. I jak tylko pojawia się coś nowego, to starają się poznać.
to zdanie mi się bardzo podoba Icon_smile2

Ja dodam ze Fauny mocno są kojarzone z Sleepytime Gorilla Icon_wink2 I słusznie zwłaszcza ze w skład zespołu wchodzi sam Nils Frykdahl . Pomimo tego to 3 dziewczyny kręcą tym subtelnym podmiotem, a zwłaszcza pani Dawn McCarthy .
A muzykę polecam, bo to jednak inna rzecz niż SGM . Icon_smile2

Cieszę sie ze złapały za serducho Jacka Icon_biggrin3
The Veils w nowej epce? Koniecznie do zapoznania. Icon_wink2 Galleonu też nie znam .
Cieszy też The Watch z ciekawego albumu tym że ,aby ich dobrze zapamiętać to trzeba na to dobrych warunków.
Franka de Mille jaki niesamowity powrót Icon_smile2
Lebowskim także i mnie zainteresowali z MLWZ. Icon_wink2

Szkoda Acute Mind .bo to piękna historia Mojej Listy.
14.01.2011 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Aro napisał(a):Ja dodam ze Fauny mocno są kojarzone z Sleepytime Gorilla
Właśnie na last.fm byli przypisani jako podobni wykonawcy. Ja tam większego skojarzenia nie odczułem (może za mało jestem wtajemniczony), ale być może członkowie jednej formacji są jakoś związani z drugą?

Aro napisał(a):I słusznie zwłaszcza ze w skład zespołu wchodzi sam Nils Frykdahl
O, teraz doczytałem...czyli tak jak napisałem wyżej?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2011 03:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
Aro napisał(a):Ja dodam ze Fauny mocno są kojarzone z Sleepytime Gorilla
wiedziałem o tym już przy wcześniejszych nagraniach... Ale teraz mi to ... nie przeszkadza Icon_mrgreen
Aro napisał(a):Cieszę sie ze złapały za serducho Jacka
oj tak...
Aro napisał(a):Franka de Mille jaki niesamowity powrót
sam nie wiem... magia radia... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.01.2011 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości