Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1030 - 05.12.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1030 - 05.12.2010
Co prawda liderzy się nie zmienili, ale sporo ciekawego się dzieje jeśli chodzi o skoki, spadki i nowości. Duży sukces My Chemical Romance, którzy i w piosenkach, i w płytach po raz pierwszy w historii trafiają do pierwszej dziesiątki. To był jeden z zespołów które wcześniej jakoś mnie omijały. Teraz mam nadzieję już tak nie będzie. Od dawna natomiast nie omijam nic, co związane jest z Placebo. Na wersji deluxe płyty "Battle For The Sun" pojawiło się kilka nowych nagrań, m.in. piękne "The Movie On Your Eyelids". Kariera zaczyna się bardzo obiecująco. Aerosmith mam nadzieję, że po różnych perturbacjach do prac nad nową płytą przystąpi silniejszy. Póki co solową piosenkę do filmu nagrał Steven Tyler. Przy pierwszym słuchaniu nie chwyciła, przy drugim było lepiej, a po trzecim znalazła się na liście. A jak będzie po kilku następnych? O tym w następnym odcinku. Niektóre piosenki zna się z koncertów, a dopiero później tworzone są wersje studyjne, choć to rzadki przypadek. Teraz jednak ma on miejsce przy okazji Żywiołaka i traktowanej z przymrużeniem oka piosenki "Mój miły rolniku". Od razu przypomniało mi się to, że to były bardzo fajne momenty na koncertach. Na niektóre nagrania się czeka, a o niektórych dowiaduje się już po ich nagraniu, często ma to miejsce w przypadku wykonawców których twórczości wcześniej się nie znało. Tak jak na przykład przy okazji Thomasa Dolby. No ale jak dowiedziałem się, że na jego EPce w jednym z utworów na gitarze zagrał Mark Knopfler, to od razu sięgnąłem po te nagrania i z dużą satysfakcją mogę przyznać, że się podobają Icon_smile2. The White Stripes chyba w końcu przygotują nowy materiał. Póki co czekanie może nam umilić jedna piosenka wydana na składance poświęconej legendzie country, Loretcie Lynn. Murderdolls przez kilkanaście tygodni znajdowali się w drugiej dziesiątce listy płyt, ale nie potrafili się przebić. Potem na jakiś czas zrobiłem sobie od nich przerwę, by ostatnio do tych nagrań wrócić. Nie dość, że jest powrót na listę płyt, to jeszcze jest wspomaganie ze strony "Summertime Suicide". Zobaczymy czy będą się nawzajem nakręcać.

Notowanie 1030:

01. 01. 05. 05. Zamrożona wyborowa - Die Toten Hosen
02. 02. 04. 04. Victim - Avenged Sevenfold
03. 04. 03. 03. The Sign - Red Box
04. 03. 07. 07. Iridescent - Linkin Park
05. 05. 05. 05. You Really Got Me - Ray Davies & Metallica
06. 11. 01. 01. Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na) - My Chemical Romance
07. 07. 38. 38. doDekafonia - Strachy na Lachy
08. 09. 02. 02. Niedźwiedź Janusz - Zacier
09. 08. 83. 25. All Nightmare Long - Metallica
10. 06. 12. 12. Say You'll Haunt Me - Stone Sour

11. 16. 03. A Child Of A Few Hours Is Burning To Death - The Dead Weather
12. 12. 09. Burning In The Skies - Linkin Park
13. 13. 04. Everything - Anathema
14. 10. 12. Running Out - Scissor Sisters
15. 21. 07. Well Well Well - Duffy
16. 36. 02. Power Room Collapse - Rebekka Bakken
17. 18. 19. Another Way To Die - Disturbed
18. 20. 17. Chory na wszystko - Strachy na Lachy
19. 14. 08. It Doesn't Matter - Skunk Anansie
20. 15. 18. Any Which Way - Scissor Sisters
21. 19. 25. Invisible Light - Scissor Sisters
22. NN. 01. The Movie On Your Eyelids - Placebo
23. 34. 03. Radioactive - Kings of Leon
24. 22. 09. Over The Love - Skunk Anansie
25. 17. 08. Na plażach Zanzibaru - Grzegorz Turnau & Sebastian Karpiel-Bułecka
26. 23. 25. Hate Worldwide - Slayer
27. 35. 02. Whiteout - Zeraphine
28. NN. 01. Love Lives - Steven Tyler
29. 25. 17. Twoje oczy lubią mnie - Strachy na Lachy
30. NN. 01. Mój miły rolniku - Żywiołak
31. 29. 11. All Night Long - Buckcherry
32. 44. 02. Granda - Brodka
33. 24. 08. Lubię wrony - Młynarski Plays Młynarski & Gaba Kulka
34. 28. 23. Old Mary - The Dead Weather
35. NN. 01. 17 Hills - Thomas Dolby
36. 41. 02. Legia Pany - TPN 25
37. 26. 11. Klenot - Vypsana Fixa
38. 27. 16. (It's Not War) Just The End Of Love - Manic Street Preachers
39. 30. 09. Not Strong Enough - Apocalyptica & Brent Smith
40. 39. 02. Whole Lotta Love - Carlos Santana & Chris Cornell
41. 38. 38. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
42. 37. 05. Lesson Learned - Alice in Chains
43. NN. 01. Rated X - The White Stripes
44. 32. 12. Deserving? - Serj Tankian
45. 40. 06. Imperfect - Stone Sour
46. NN. 01. Summertime Suicide - Murderdolls
47. 33. 11. Tornado - Kombajn do zbierania kur po wioskach
48. 31. 12. End Of Me - Apocalyptica & Gavin Rossdale
49. 42. 10. Remember - Dommin
50. 48. 19. Pala Tute - Gogol Bordello

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

43. 28. My Companjera - Gogol Bordello
45. 10. Money For Nothing - Plastic
46. 11. The Final Frontier - Iron Maiden
47. 21. Nothing - Qube
49. 24. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
50. 15. Disowned Inc. - Serj Tankian

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1018:

01. 01. 09. 09. A Thousand Suns - Linkin Park
02. 02. 07. 07. Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta - Zacier
03. 03. 06. 06. Słabo?! - TPN 25
04. 09. 02. 02. Come Around Sundown - Kings Of Leon
05. 04. 40. 40. Dodekafonia - Strachy na Lachy
06. 05. 07. 04. Nightmare - Avenged Sevenfold
07. 06. 10. 03. Audio Secrecy - Stone Sour
08. 07. 11. 11. Wonderlustre - Skunk Anansie
09. NN. 01. 01. Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys - My Chemical Romance
10. 08. 19. 19. Trans-Continental Hustle - Gogol Bordello

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

10. 09. 09. 7th Symphony - Apocalyptica

--------------------------

11. 7th Symphony - Apocalyptica
12. Endlessly - Duffy
13. Asylum - Disturbed
14. Women and Children Last - Murderdolls
15. Night Work - Scissor Sisters
16. World Painted Blood - Slayer
17. We're Here Because We're Here - Anathema
18. Streets of Heaven - John Illsley
19. See My Friends - Ray Davies
20. Imperfect Harmonies - Serj Tankian
08.12.2010 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
ku3a napisał(a):28. NN. 01. Love Lives - Steven Tyler
dlatego było wczoraj w audycji Icon_cool2
spodobało mi się, choć jak pisałem, zdaje mi się, że gdzieś to już wcześniej słyszałem. może to tylko takie wrażenie...
Duffy +6 Icon_exclaim Yes, Yes, Yes Icon_biggrin3
09.12.2010 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Mówiąc krótko bardzo balangowa lista Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.12.2010 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
przysoliłeś nowościami!!! Żywiołaka i Murderdolls nie znam, ale reszta...
Steven nie jest zły Icon_wink2
Thomas też, ale sam nie wiem czy nie bardziej podoba mi się Reno? nie dodajesz Marka? Z Johnem był. Gdyby się u mnie pojawił to jednak jako duet.
Zacząłem słuchać płyty z utworami Lorety. Specjalnie zostawiłem White Stripes na koniec i ... trochę się bałem... 100% to regularne country! I tylko Strajpsi nie. uff... Ja słucham country, no powiedzmy zdarza mi się. Ale TWS wolę słuchać w ich stylu Icon_wink2
No i na koniec killer!!! Bonusowe utwory Placebo miałem na dysku juz jakiś czas. Ale jakoś nie miałem na nie ochoty... Twoje określenie "piękne" mnie sprowokowało Icon_smile2 Posłuchałem UNISEX, niezłe, ale przy The Movie On Your Eyelids się chowa!!! Rewelacyjny kawałek!!! DZIĘKUJĘ za podpowiedź Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.12.2010 05:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Widzę, że THE SIGN wysoko. A czy na Twojej liście ku3o goscił kiedyś utwór HUNGRY Red Boxu :?:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
11.12.2010 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Dobrze, że Wyborowa wciąż na pierwszym. Red Box w końcu mi się zaczął podobać i w sumie nawet bardzo. Za to My Chemical Romance kompletnie nie. Juz ta piosenka powoli mnie denerwuje, a początek był obiecujący i myślałem, że to będzie całkiem fajny kawałek. Podobnie jest z Duffy, ale akurat ten jej utwór irytował mnie od samego początku Icon_wink2
A z Placebo, które prezentowałeś w audycji to inny kawałek bardzo mi się spodobał niż jest u Ciebie.
Mój miły rolniku - Żywiołak - tego jeszcze nie słyszałem, ale chętnie się zapoznam. Jak prezentowałeś to w ostatniej audycji to dzisiaj posłucham Icon_smile2
Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta - Zacier - może nadejdzie moment, kiedy zapoznam się z tym albumem. Na razie zobaczę jak sobie poradzi tytułowy kawałek na mej liście.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.12.2010 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Tomekk napisał(a):28. NN. 01. Love Lives - Steven Tyler
dlatego było wczoraj w audycji Icon_cool2
było głównie dlatego, że po prostu ten utwór został wydany Icon_smile2. czasem pokrywa się to z nowościami, ale nie jest to regułą Icon_smile2.
Yacy napisał(a):Thomas też, ale sam nie wiem czy nie bardziej podoba mi się Reno? nie dodajesz Marka? Z Johnem był. Gdyby się u mnie pojawił to jednak jako duet.
no właśnie nie mam pewności jak to pisać. niby warto podkreślać, że jest tu Mark i u Johna pisałem, ale z drugiej strony innych muzyków towarzyszących zwykle się nie pisze, a tu rola Marka aż tak wielka nie jest. hmm, no nie wiem co z tym, poczekam Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Zacząłem słuchać płyty z utworami Lorety. Specjalnie zostawiłem White Stripes na koniec i ... trochę się bałem... 100% to regularne country! I tylko Strajpsi nie. uff...
tak jak mówiłem w Rockiestrze i dlatego też ostatecznie tylko Strajpsów w audycji puściłem Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Posłuchałem UNISEX, niezłe
tak, mi też się podoba Icon_smile2. i czeka też na swoją kolej w audycji Icon_wink2. teraz to już nie nowa rzecz, więc nie ma na nią ciśnienia, czeka na jakieś wolne kilka minut Icon_wink2. tylko że takich czekających wciąż jest bardzo dużo Icon_smile2.
Konrad napisał(a):czy na Twojej liście ku3o goscił kiedyś utwór HUNGRY Red Boxu :?:
oj nie, w 1990 roku mojej listy jeszcze nie było. a to był singiel?
tadzio3 napisał(a):Za to My Chemical Romance kompletnie nie.
mi się podoba cała płyta Icon_smile2. fajnie się jej słucha w całości.
tadzio3 napisał(a):Podobnie jest z Duffy, ale akurat ten jej utwór irytował mnie od samego początku Icon_wink2
tu podobnie Icon_wink2. mi dobrze zrobiła przerwa od Duffy. bo jak zaczęło jej być za dużo to zacząłem jej nie cierpieć Icon_wink2. no i niestety koncert open'erowy mi zupełnie nie podszedł.
tadzio3 napisał(a):Mój miły rolniku - Żywiołak - tego jeszcze nie słyszałem, ale chętnie się zapoznam. Jak prezentowałeś to w ostatniej audycji to dzisiaj posłucham Icon_smile2
nie, nie zagrałem tego wczoraj, już się nie zmieściło Icon_wink2. może jeszcze kiedyś się doczeka Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta - Zacier - może nadejdzie moment, kiedy zapoznam się z tym albumem. Na razie zobaczę jak sobie poradzi tytułowy kawałek na mej liście.
no to ciekawe czy w końcu inne zwierzęta też się doczekają na swoją kolej Icon_smile2.
15.12.2010 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):oj nie, w 1990 roku mojej listy jeszcze nie było. a to był singiel?

To nie był singiel, ale Trójka to grała, a za nią niektóre rozgłośnie regionelne w lipcu 1991 roku, a wówczas już Twoja lista się ukazywała.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
17.12.2010 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ale wtedy jeszcze nie słuchałem Listy Icon_mrgreen . zacząłem w sierpniu Icon_smile2.
tak czy inaczej, nie było tego u mnie.
18.12.2010 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):ale wtedy jeszcze nie słuchałem Listy . zacząłem w sierpniu
A więc najpierw była lista osobista, a dopiero potem LP3? U mnie było odwrotnie

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.12.2010 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
tak było. LP3 przyszło po kilku miesiącach tworzenia własnej listy Icon_smile2.
18.12.2010 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #12
 
ku3a napisał(a):tak było. LP3 przyszło po kilku miesiącach tworzenia własnej listy Icon_smile2.
U mnie odwrotnie, czyli tak jak u tadzia3 Icon_wink2
19.12.2010 11:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Bo mimo, że przed LP3 znałem Muzyczną Jedynkę, to LP3 była największym bodźcem i zachętą do tworzenia swojej listy, co zostało do dziś.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.12.2010 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #14
 
tadzio3 napisał(a):LP3 była największym bodźcem i zachętą do tworzenia swojej listy,
Tak było i u mnie i dokładnie tylko w zacytowanej części wypowiedzi Icon_wink2
20.12.2010 12:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości