Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 40 - Muse
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
TOP 40 - Muse
Właściwie ten top miał rozpocząć się jeszcze na wakacjach, ale wypadło mi podsumowanie 100 notowań i nie chciałem prowadzić dwóch plebiscytów na raz. Spojrzałem również na moje poprzednie topy i pomyślałem sobie - nie może być roku bez topu wykonawcy. Więc oto jest - powstałe jeszcze na wakacjach, dopieszczone na wykładach z BHP i TI zestawienie - TOP 40 Muse. Nie napiszę, że powstawał z bólem serca i głowy, gdyż to określenie zostało już zarezerwowane przez top Coldplay.
Dlaczego akurat Muse? Od zawsze byli dla mnie zespołem zagadką. Do ich twórczości podchodziłem z wielką ciekawością i mam do nich wielki szacunek za to, że ciągle utrzymują wysoki poziom.
Top będę starał się prowadzić podobnie jak moje poprzednie zestawienia, choć zrezygnowałem z nieszczęśliwej 5.

Top 40 Muse uważam za otwarty.

[Obrazek: muse.jpg]
06.12.2010 09:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #2
 
ooo ciekawie Icon_razz W końcu ciekawe podsumowanie. Jezu Icon_biggrin3
06.12.2010 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Fajnie Icon_smile Będę z przyjemnością śledził, mimo iż moja fascynacja względem nich już się raczej wypaliła.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.12.2010 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
Najpierw dziesiątka, a od 30 będę podawał piątkami.

40. I Belong to You (The Resistance)
39. Megalomania (Origin of Symmetry)
38. Eternally Missed (Hysteria - single)
37. Popcorn (Resistance - single)
36. Glorious (Invincible - single)
35. Shrinking Universe (The Hullabaloo Soundtrack)
34. Thoughts of a Dying Atheist (Absolution)
33. Invincible (Black Holes and Revelations)
32. United States of Eurasia (The Resistance)
31. Uno (Showbiz)

Krótki komentarz:
* 37 - chyba najlepszy instrumentalny cover w wykonaniu Muse, brzmi naprawdę niebanalnie
* 33 i 31 to single, które nie weszły do top 30
* polecam obejrzeć teledysk do "Uno" by przekonać się jak ten czas szybko leci Icon_wink2
07.12.2010 10:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
na razie nie ma moich ulubieńców, co mam nadzieję dobrze wróży Icon_wink2.
z tej dychy najbardziej lubię "Invincible".
08.12.2010 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
A ja lubie "Megalomanie" i "United States of Eurasia" - ten pierwszy bardziej!
08.12.2010 11:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #7
 
Ja od Muse mam tylko nową płytę i parę starszych kawałków, ale śledzić będę Icon_smile
08.12.2010 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
 
[Obrazek: Muse.jpg]

30. Falling Away with You (Absolution)
29. Muscle Museum (Showbiz)
28. Cave (Showbiz)
27. Exogenesis (The Resistance)
26. Unnatural Selection (The Resistance)


Miejsce 30 to utwór to piękna ballada, która na początku brzmi akustycznie, ale później włączają się również gitary elektryczne.
Na 29. Muscle Museum ze świetnym motywem organowym.
28. Cave równie dobrze mogłoby trafić na ostatnią płytę zespołu, ze względu na bardzo przebojową zwrotkę z motywem pianina.
27 - symfonia Muse, z której najbardziej lubię część II.
26. bardzo ciekawy utwór Muse - organowy początek nie zwiastuje aż tak gitarowego grania.
08.12.2010 05:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #9
 
United States of Eurasia zdecydowanie za nisko Icon_biggrin

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
08.12.2010 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
wciąż nie ma moich faworytów Icon_razz
08.12.2010 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
 
25. Exo-Politics (Black Holes and Revelations)
24. Take a Bow (Black Holes and Revelations)
23. MK Ultra (The Resistance)
22. Stockholme Syndrome (Absolution)
21. Guiding Light (The Resistance)

[Obrazek: Muse.jpg]
09.12.2010 10:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Bardzo żałuję, że ''Exo-Politics'' nie zostało singlem. To moja czołówka ostatniej płyty. Cieszę się z powodu szybkiego wykruszania ''The Resistance'', aczkolwiek mój lider (''Unnatural Selection'') już poza grą. Z drugiej strony spodziewam się Muse'owego r'n'b z top 10. Też będzie to dobre rozstrzygnięcie Icon_wink Niektórzy mogliby Ci nie wybaczyć ''Stockholme'' poza top 20 Icon_wink Z drugiej strony to chyba pierwszy taki wielki hit, którego już się pozbywasz. Taki WIELKI WIELKI Icon_razz2 To były czasy....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2010 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Bardzo żałuję, że ''Exo-Politics'' nie zostało singlem.
ja właściwie też, bo na to zasługiwało. Choć ile można wypuścić singli z jednej płyty... Icon_wink2 5 to i tak dużo
saferłel napisał(a):Z drugiej strony spodziewam się Muse'owego r'n'b z top 10.
zobaczymy Icon_wink2
saferłel napisał(a):Niektórzy mogliby Ci nie wybaczyć ''Stockholme'' poza top 20 Icon_wink
właściwie w wakacyjnej wersji był w top20 Icon_wink2
saferłel napisał(a):Z drugiej strony to chyba pierwszy taki wielki hit, którego już się pozbywasz.
pierwszy i nie ostatni Icon_wink2
Za chwilę kolejna piątka
09.12.2010 10:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Ojej, ile razy użyłem tego ''z drugiej strony''. Muszę przeczekać karną kolejkę w komentowaniu Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2010 10:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Ojej, ile razy użyłem tego ''z drugiej strony''. Muszę przeczekać karną kolejkę w komentowaniu Icon_razz2
z jednej strony możesz tak zrobić, ale z drugiej strony, jak Cię coś zaskoczy to się nie hamuj Icon_biggrin3
09.12.2010 10:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Ok, zresztą wyżej napisałeś komentarz. Więc karna kolejka odhaczona Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2010 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #17
 
20. Sing for Absolution (Absolution)
"Sing for Absolution" oczarowuje nie tylko swoim świetnym wstępem, ale także powtarzającym się przez cały utwór motywem pianina, które po prostu brzmi cudownie.
19. Apocalypse Please (Absolution)
"Apocalypse Please" - mocny, gitarowy utwór z epickim wręcz wstępem.
18. Sunburn (Showbiz)
"Sunburn" - początki działalności Muse, płyta Showbiz, piękna etiuda fortepianowa, przebojowy refren.
17. Bliss (Origin of Symmetry)
"Bliss" to jeden z tych utworów od których nie można się oderwać. Czasy czerwonowłosego Matta, co jest widoczne na teledysku.
16. Micro Cuts (Origin of Symmetry)
"Micro Cuts" - zaskoczeni? Chyba najmocniejszy i najbardziej gitarowy utwór Muse. Matt pokazuje w nim swoje umiejętności wokalne, praktycznie przez cały utwór śpiewając wysokie dźwięki. Znam ludzi, którzy nie wytrzymują jego śpiewu w refrenie, ale mnie on naprawdę nie przeszkadza. Warto zwrócić uwagę na ciekawą końcówkę, która wręcz przechodzi przez nasze uszy.

[Obrazek: Muse+_photo185.jpg]
09.12.2010 11:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
"Stockholm Syndrome" faktycznie niziutko.
"Sing For Absolution" to chyba jedna z najpiękniejszych melodii na "Absolution" - ogromnie mnie wzrusza... "A "Bliss" to same początki mojego uwielbienia do Muse - pierwszy przebój w top 10 na mojej liście!
"Micro Cuts" nie mogłem słuchać przez długi czas - nie mogłem znieść wysokiego głosu Matta i całego hałasu. Teraz już jest o wiele lepiej. Icon_wink2
10.12.2010 02:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
przedostatnia piątka - wciąż bez ulubieńców Icon_wink2. więc albo będzie bardzo podobnie jak u mnie, albo będą rozczarowania Icon_wink2.
w ostatniej piątce pierwszy z ulubieńców - "Sing For Absolution" Icon_smile2. fajnie, że weszło do dwudziestki.
10.12.2010 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #20
 
15. Butterflies and Hurricanes (Absolution)
Ten utwór urzeka mnie nie tylko swoim refrenem, ale także fortepianowym przejścien.
14. Neutron Star Collision (Love is Forever) (The Twilight Soundtrack)
Jeden z najbardziej komercyjnych utworów Muse. Wykorzystany w ścieżce dźwiękowej "Zmierzchu" pewnie stracił trochę na wartości. Mimo to bardzo go lubię.
13. Knights of Cydonia (Black Holes and Revelations)
Utwór, do którego przez bardzo długi czas nie mogłem się przekonać. Ale tak to jest ze świetnymi utworami - trzeba się osłuchać. Dopiero niedawno odkryłem magię tych dźwięków, niezwykłość gitarowych riffów.
12. Plug in Baby (Origin of Symmetry)
TO jeden z tych utworów, które zostają w pamięci na dłużej ze względu na swój refren.
11. Supermassive Black Hole (Black Holes and Revelations)
Prawdopodonie jeden z pierwszych utworów Muse, który usłyszałem. A stało się to dzięki FIFIE. Przez długi czas w ogóle mnie nie zachwycał. Do czasu... Icon_smile2
12.12.2010 09:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości