Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnio obejrzany film...
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #721
RE: Ostatnio obejrzany film...
byłem wczoraj na "cruelli" i jeśli ktoś ma ochotę na dobre popkornowe kino, trochę naiwne, trochę bajkowe, z mnóstwem akcji i bez bezsensownej przemocy, to polecam

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.06.2021 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #722
RE: Ostatnio obejrzany film...
Mnie rozczarowała. Nic ciekawego się tam nie dzieje. Dobrze zrobiony i tyle.
07.06.2021 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #723
RE: Ostatnio obejrzany film...
Ja mam wielką ochotę na "Magnezję", ciekawym co z tego wyniknie.

WOLNE MEDIA!!!
07.06.2021 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #724
RE: Ostatnio obejrzany film...
Ja nie wiem czy się skuszę, bo nie lubię takiej tematyki.
07.06.2021 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #725
RE: Ostatnio obejrzany film...
Ośmioodcinkowy serial do zobaczenia na Netlfixie.


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
29.06.2021 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #726
RE: Ostatnio obejrzany film...
ale widziałeś i polecasz czy tylko sygnalizujesz, że jest?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.06.2021 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #727
RE: Ostatnio obejrzany film...
AKT! napisał(a):ale widziałeś i polecasz czy tylko sygnalizujesz, że jest?
jestem w trakcie zostały mi 2 odcinki. Każdy odcinek jest o czymś innym np. "Britpopopie", "Szwedzkiej dominacji", "Auto-Tune", "Festiwalach" itd.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
29.06.2021 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #728
RE: Ostatnio obejrzany film...
Hej w temacie, który nie żyje jak był powinien.

Mam do Was wielką prośbę. A mianowicie zajmę Wam chwilę opowiadając o scenie, która wbiła mi się w pamięć i zapytam z jakiego filmu ona pochodzi. Nie, nie znam odpowiedzi... Icon_biggrin no przynajmniej na teraz...
Więc szło o jakieś grube przekręty, bohater musiał być jakimś policjantem albo innym herosem. Stworzył fikcyjną postać, nazwijmy ją 'żółtym kajmanem', której równie zmyśloną historię opowiedział tylko swojemu zaufanemu przyjacielowi. Ten (co najistotniejsze) zarzekał się na wszelkie świętości, że zachowa te dyrdymały tylko dla siebie. Mówiąc to nie miał kompletnie świadomości, że jako jedyny został wtajemniczony w owe wynurzenia.
Życie się toczyło i toczyło. No i jakie było zdziwienie naszego stróża prawa, gdy pewnego dnia usłyszał o żółtym kajmanie od postronnej osoby. Przyjaciel nie tylko stracił wiele w jego oczach, ale i okazał się przy okazji być złoczyńcą.
14.09.2022 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #729
RE: Ostatnio obejrzany film...
To mogło być też na odwrót: że powiedział tę historię jakiemuś złoczyńcy, a później powtórzył mu ją jego przyjaciel, być może też policjant. Byłby to wtedy dowód na jego machlojki.
14.09.2022 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #730
RE: Ostatnio obejrzany film...
ojej, ja miałem problemy z odgadywaniem twoich filmów, nawet gdy sam znałeś odpowiedź, co dopiero tu -- nic mi się nie kojarzy, ale to ciekawy zabieg
mogę podpytać jakichś moich bardziej filmowych znajomych, którzy lubią takie zagadki Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.09.2022 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #731
RE: Ostatnio obejrzany film...
Na CBS Europa leci właśnie "Juno". Oczywiście, widziałem już kiedyś, nawet 2 razy (kino i TV), ale przyznam że z obecnej perspektywy ogląda się to... dziwnie. I jakoś tak inaczej, jakby z nowym dnem. Zresztą, gdyby nie ta dziwność, pewnie bym przełączył dalej w trakcie przerzucania kanałów.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.10.2022 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #732
RE: Ostatnio obejrzany film...
Urzekła mnie ta historia Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
17.10.2022 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #733
RE: Ostatnio obejrzany film...
myślałem już, że ktoś odgadł zagadkę Icon_rolleyes
17.10.2022 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #734
RE: Ostatnio obejrzany film...
(17.10.2022 10:09 PM)neo01 napisał(a):  Urzekła mnie ta historia Icon_wink
Jest to dość surrealistyczne, w sensie że jakoś trudno wybić z głowy, że główną rolę grał jednak facet.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.10.2022 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
BeautifulDay Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2022
Post: #735
RE: Ostatnio obejrzany film...
(17.10.2022 10:27 PM)Miszon napisał(a):  Jest to dość surrealistyczne, w sensie że jakoś trudno wybić z głowy, że główną rolę grał jednak facet.

Nie będę hipokrytą i przyznam że na mnie to też robi jakieś wrażenie z perspektywy czasu, ale myślę, że źle na to patrzysz. Wtedy to nie był facet, tylko kobieta, która prywatnie miała problemy z tożsamością płciową. Facetem został wtedy... hmmm... kiedy został, nie nasza sprawa. A Ellen (jeszcze wtedy Ellen) w roli Juno moim zdaniem jest w stu procentach kobieca.

Swoją drogą, nie wiem czy wiecie, w tym roku na Oscarach (a "Juno" było w swoim czasie nominowane w kilku najważniejszych kategoriach) zrobili małą celebrację na 15-lecie filmu z udziałem Jennifer Garner, J.K. Simonsa i Elliota Page'a na scenie. Moim zdaniem to oczywiście naciągane, bo na tej zasadzie powinni robić takie celebracje co roku dla wielu filmów. "No Country For Old Men" nagrodzony wtedy Oscarem za najlepszy film (o ile nie pomyliłem) też miał 15-lecie i nie miał celebracji.
To oczywiście sygnał, moim zdaniem bardzo ważny, dla Elliota, na zasadzie "zapraszamy Cię, chcemy Cię z nami na scenie, chcemy ludzi z mniejszości i jest jakaś tam okazja więc..."

Pamiętam jak kiedyś zrobili ni przypiął ni wypiął celebrację 10-lecia Oscara za najlepszy film dla "Chicago". To z kolei było pewnie na zasadzie "Akademia lubi musicale, a nie ma żadnych nowych na wysokim poziomie (chociaż w tamtym konkretnym roku chyba akurat byli "Nędznicy") to przypominamy ten w ramach próby ciągnięcia gatunku za uszy."
18.10.2022 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #736
RE: Ostatnio obejrzany film...
BeautifulDay napisał(a):Wtedy to nie był facet, tylko kobieta, która prywatnie miała problemy z tożsamością płciową. Facetem został wtedy... hmmm... kiedy został, nie nasza sprawa. A Ellen (jeszcze wtedy Ellen) w roli Juno moim zdaniem jest w stu procentach kobieca.
Tak, to skomplikowane, dlatego oglądało się to dziwnie. A dodatkowo, być może podświadomie, szukałem w zachowaniu postaci (nawet nie aktor/ki, tylko postaci!) elementów męskich, czego wczesniej nie robiłem (chociaż o ile pamiętam, to akurat ta postać wydawała mi się taka nieco chłopczycowa Icon_wink2 ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2022 12:58 PM przez Miszon.)
18.10.2022 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #737
RE: Ostatnio obejrzany film...
Niespodzianka od TVP na Święta:
Właśnie leci film "Zupa nic". Polecam! Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.12.2022 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #738
RE: Ostatnio obejrzany film...
Może ktoś obejrzał ten film ostatnio.

Otóż szukam w pamięci filmu, w którym dźwięk wiszących drewnianych (bambusowych) dzwonków wróżył czyhające niebezpieczeństwo. Obstawiam 'Mordercę z głębi lasu' (czemu nazwanego na FW 'Zbrodnią doskonałą'?!, w oryginale 'In The Deep Woods'), ale potrzebuję Waszego potwierdzenia.
11.05.2023 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #739
RE: Ostatnio obejrzany film...
Diuna - doceniam warstwę wizualną i konsekwencję całości jednakże...
Straszna nuda. Przez godzinę nie wiadomo o co chodzi, po 25, a potem po 45 minutach miałem dużą ochotę wyłączyć film, całość ledwo zmordowałem, w końcówce totalnie przysypiając, miałem wrażenie że wszystko trwało godzinę dłużej niż trwało, a pewnie można było to zamknąć w filmie trwającym 80 minut, a nie 140. Medytacyjny charakter opowieści może dobrze korespondował z pustynną planetą, ale sprawił że tak się zmęczyłem, że ostatnie 25 minut naprawdę rzęsy na zapałki i nie do końca ogarniałem, co oni tam mówią i robią (po prostu sen na jawie). Dawno się tak nie zmęczyłem na filmie.

2+/6. Nie interesuje mnie, co będzie dalej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.08.2023 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #740
RE: Ostatnio obejrzany film...
Taki film to tylko w kinie...

WOLNE MEDIA!!!
01.08.2023 10:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: