Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Czwórka Top 200 2000
waldek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Aug 2021
Post: #41
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Cytat:Debelah Morgan - Dance With Me
Icon_cool
18.09.2021 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
(18.09.2021 01:16 PM)waldek napisał(a):  
Cytat:Debelah Morgan - Dance With Me
Icon_cool
Nie wiem o co chodzi, ale też się cieszę. Icon_wink

-----

Im więcej patrzę na swoje zestawienie, tym bardziej widzę, jak błędna jest ta kolejność, ale już za późno żeby to zmienić. Co najwyżej wypuszczę jakiegoś service pack później.

-----

51 Deftones - Change (In The House Of Flies) SLiP
52 Golec uOrkiestra - Lornetka LP3 30T
53 The Offspring - Original Prankster Maxxx SLiP LP3 30T
54 Kasia Kowalska - Być tak blisko Maxxx RMF FM SLiP LP3 30T
55 Blur - Music is My Radar SLiP LP3
56 Robbie Williams - Rock DJ Eska Maxxx SLiP LP3 30T
57 Destiny's Child - Jumpin', Jumpin' Eska SLiP 30T
58 Kazik - Gdybym wiedział to co wiem SLiP 30T
59 Moloko - Pure Pleasure Seeker SLiP
60 Benjamin Diamond - Little Scare Eska

-----

mój komentarz:
51 - Deftones to nierówny zespół, choć ważny dla gatunku, ale w "Change" zawarli wszystko co u siebie najlepsze. Przestrzenne, eteryczne, i dość intensywne; tym nagraniem na chwilkę zupełnie odcięli się od nu metalu.
52 - piosenka, której wartość podniosła pasta na niej oparta. Szkoda, na szybko że nie mogę jej znaleźć.
53 - w sumie powtórzenie tego, co najbardziej chwytało na singlach z Americany - pewnie dlatego szybciej zapomniane przez media, pomimo dobrych pozycyj na listach - ale i to nagranie jest po prostu...chwytliwe i dawniej często je zapętlałem.
54 - kolejny wielki przebój Kowalskiej, a po "Nobody" kolejny taki rozmarzony, triphopowy. Przyjemne jak kołderka.
55 - mam wrażenie, że na kawałek promujący bestofa Blur celowo dało coś co by nie pasowało na jakąś pełnoprawną płytę i puściło wodze fantazji. Niedoceniona rzecz, jakby celowo unikająca przebojowości, ale świetnie bujająca, trochę madchesterowa.
56 - rzecz trochę inna u Williamsa, jakby pod wpływem dawnego czarnego funku. Szybko zapomniany pierwszy singiel, niesłusznie; chwytliwy, zabawowy, imprezowy.
57 - rasowy r&b banger; z tego co widzę, to być może nawet największy hit z tamtej płyty Destiny's Child (choć to odległy, czwarty singiel)
58 - zaskakująco nastrojowa rzecz jak na solowego Kazika
59 - elektryzujące otwarcie płyty; seksowne, fankujące, dżezujące.
60 - odkrycie tego topu. Rzecz na skraju house i electro-popu, bardziej brzmiąca jak 2010 niż 2000 (taka retro-współczesność tu jest), przede wszystkim chwytliwa i emocjonalna.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.09.2021 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #43
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
41 Golec uOrkiestra - Słodycze Eska RMF FM Zet SLiP LP3
42 Music Instructor - Super Fly (Upper MC's) Maxxx SLiP
43 Eminem - The Real Slim Shady Eska Maxxx SLiP
44 Hooverphonic - Mad About You Eska RMF FM LP3
45 Kasia Kowalska - Nobody Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3
46 Robbie Williams/Kylie Minogue - Kids Eska Maxxx SLiP LP3
47 Moby - Natural Blues Maxxx SLiP
48 Destiny's Child - Say My Name SLiP
49 Kelis - Caught Out There SLiP
50 Lenny Kravitz - Again Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3

41 - najbardziej memowa piosenka Golców w tym roku, "Ściernisko" to rok 2001. Pełna nostalgia, tamta płyta Golców często latała w domu; góralski styl pociągał, teksty bawiły, dziwiły i szokowały, refreny same się nuciły.
42 - po sukcesach The Prodigy, Chemików i innych nastała chwilowa moda na połamane bity w wydaniu "big", a na miejscu 42. mamy odpowiedź na pytanie o.... ekhm, mamy niemiecką odpowiedź, która na lato/jesień 2000 robiła furorę, a ja do dzisiaj mam łzy w oczach jak to słyszę. Super motyw, żarliwe rapowe zwrotki, zdaję sobie sprawę, że dzisiaj to wszystko brzmi kiczowato, ale ja uwielbiam akurat to świadectwo swoich czasów.
43 - wielki hit wtedy w Polsce, i długo grany po latach. Eminem coś miał takiego, że umiał trafić do nie-rapowej słuchowni, te nagrania bawiły, uczyły, bujały i chwytały.
44 - najbardziej dramatyczna piosenka Hooverphonic. Rasowy przebój, świetne smyczki.
45 - otwarcie nowego rozdziału w dyskografii Kowalskiej, jeden z przebojów roku, dobrze się to zestarzało. Podoba mi się efekt na zwrotkach "jak zza ściany", całość płynie sobie sentymentalnie, trochę triphopowo.
46 - dynamiczny duet. Czegoś mi brakuje w tej piosence, ale czuć tu chemię, i czuć dużo pałera. Mimo to nagranie chyba jeszcze szybciej zapomniane niż 'Rock DJ'.
47 - kolejny wielki singiel Moby'ego, blues, połamany bit, plus filmowy rozmach.
48 - chyba najbardziej ikoniczna piosenka Destiny's Child. Do nas weszła w styczniu 2000 i... chyba nie zdobyła dużej popularności. Ale każdy kolejny singiel to był coraz większy sukces.
49 - pierwszy hit Kelis (choć nie u nas). Zadziorny i trudny na początku do ogarnięcia, w sumie trudno wskazać, czym konkretnie się wyróżnia poza powtarzanym "I hate you so much right now". Może to te kilka gitarowych nutek na hip-hopowym rytmie, może to charakterystyczny wokal Kelis, może to ta zadziorność właśnie.
50 - kolejny co wypuścił bestofa w 2000 roku, tym razem mamy do czynienia z może nawet najbardziej flagowym i reprezentatywnym momentem wykonawcy. To po prostu świetna piosenka, do tego w 100% w takim stylu trochę retro Lenny'ego. Za "moich czasów" (czyli te lata 2005-2009, bo ktoś mógł ominąć któryś mój post) bardzo dobrze znane z anteny Eski.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.09.2021 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #44
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Artur.O napisał(a):41 Golec uOrkiestra - Słodycze Eska RMF FM Zet SLiP LP3
piosenkę o koniach pamiętam, ściernisko też i lornetkę nawet, ale o istnieniu tego zapomniałem na śmierć!

Artur.O napisał(a):43 Eminem - The Real Slim Shady Eska Maxxx SLiP
mój pierwszy eminem! pod kątem popkulturowej wirtuozerii zmieszanej z błazenadą prześcignęło go potem "without me", ale to była w rapie nowa jakość wtedy

Artur.O napisał(a):45 Kasia Kowalska - Nobody Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3
to był u mnie numer jeden mimo, że w sumie ani wcześniej, ani później nie słuchałem kowalskiej (choć lubiłem jako dziecko "coś optymistycznego" i pewnie coś jeszcze by się znalazło); nie wiem, czemu na małego mnie podziałał ten depresyjny pop o rozstaniu kobiety w średnim wieku, ale jakoś to mną wstrząsnęło; moja matka się emocjonowała tą historią wtedy, może dlatego

Artur.O napisał(a):46 Robbie Williams/Kylie Minogue - Kids Eska Maxxx SLiP LP3
uwielbiałem to wtedy <3

Artur.O napisał(a):48 Destiny's Child - Say My Name SLiP
ach ten klip! pamiętam, że miałem ten numer na ostatnim miejscu w pierwszym notowaniu mojej listy; wtedy nie mogłem się zdecydować, czy to lubię, czy nie, ale w tym roku miałem go w moim top 200 twc

Artur.O napisał(a):49 Kelis - Caught Out There SLiP
ja kelis odkryłem dopiero przy jej drugiej płycie, a pokochałem przy trzeciej, ale "caught out there" to jest sztos

Artur.O napisał(a):50 Lenny Kravitz - Again Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3
słuchałem namiętnie kravitza w liceum i choć raczej omijałem te radiowe fragmenty, to ten całkiem lubię

Artur.O napisał(a):59 Moloko - Pure Pleasure Seeker SLiP
nie słyszałem tego nigdy w radiu, sam to odkryłem jakoś w 2004 czy 2005; dobre moloko

Artur.O napisał(a):58 Kazik - Gdybym wiedział to co wiem SLiP 30T
nigdy nie byłem aż takim zgredem xD ale ostatnio w kinie leciało "cztery pokoje" i zakręciła mi się łezka w oku, i potuptałem nóżką, i wtórowałem edycie w refrenie

Artur.O napisał(a):56 Robbie Williams - Rock DJ Eska Maxxx SLiP LP3 30T
pamiętam, że szokował mnie wtedy teledysk i bardzo się bałem, że trafię na wersję nieocenzurowaną; w polsce pokazywali go tylko do pewnego momentu, za to w niemieckiej telewizji w nocy można było zobaczyć jak robbie zdziera z siebie skórę i mięśnie i zostaje kościotrupem; nie zmierzyłem się z tym lękiem do dzisiaj, ale może zaraz znajdę sobie na youtubie, bo z pewnością efekty teraz wyglądają komicznie Icon_wink

Artur.O napisał(a):51 Deftones - Change (In The House Of Flies) SLiP
kojarzę ten krążek, ale nie z tamtych czasów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2021 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Artur.O napisał(a):52 Golec uOrkiestra - Lornetka LP3 30T
To jeden z nielicznych Golców, których mogę słuchać z przyjemnością. Ten drugi z kolei starałbym się omijać.
Artur.O napisał(a):58 Kazik - Gdybym wiedział to co wiem SLiP 30T
Tutaj chyba zgubiłeś LP3. Świetny kawałek instrumentalnie, ale wokal jest dla mnie nie do przejścia.
21.09.2021 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #46
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
(21.09.2021 02:22 PM)AKT! napisał(a):  piosenkę o koniach pamiętam, ściernisko też i lornetkę nawet, ale o istnieniu tego zapomniałem na śmierć!
Pamiętam, że nawet w "Kaczorze Donaldzie" jeden komiks kiedyś cytował tekst refrenu. Icon_biggrin

(21.09.2021 02:22 PM)AKT! napisał(a):  mój pierwszy eminem! pod kątem popkulturowej wirtuozerii zmieszanej z błazenadą prześcignęło go potem "without me", ale to była w rapie nowa jakość wtedy
Dokładnie tym mnie urzekają pierwsze single Eminema z każdej ówczesnej płyty, tą taką zwariowaną chwytliwą kampowością. Tak, nawet "Just Lose It" bardzo lubię. Icon_mrgreen

Cytat:to był u mnie numer jeden mimo, że w sumie ani wcześniej, ani później nie słuchałem kowalskiej (choć lubiłem jako dziecko "coś optymistycznego" i pewnie coś jeszcze by się znalazło); nie wiem, czemu na małego mnie podziałał ten depresyjny pop o rozstaniu kobiety w średnim wieku, ale jakoś to mną wstrząsnęło; moja matka się emocjonowała tą historią wtedy, może dlatego
Ja nadal twierdzę, że kwestie brzmieniowe tu trochę pomogły. Żadna inna piosenka Kowalskiej tak nie brzmi. ^^

Cytat:ale w tym roku miałem go w moim top 200 twc
:O

Cytat:słuchałem namiętnie kravitza w liceum i choć raczej omijałem te radiowe fragmenty, to ten całkiem lubię
Ja w gimnazjum odkryłem jego bestofa w domu i z tych nieznanych mi z radia najbardziej lubiłem... "Black Velveteen".

Cytat:pamiętam, że szokował mnie wtedy teledysk i bardzo się bałem, że trafię na wersję nieocenzurowaną; w polsce pokazywali go tylko do pewnego momentu, za to w niemieckiej telewizji w nocy można było zobaczyć jak robbie zdziera z siebie skórę i mięśnie i zostaje kościotrupem; nie zmierzyłem się z tym lękiem do dzisiaj, ale może zaraz znajdę sobie na youtubie, bo z pewnością efekty teraz wyglądają komicznie Icon_wink
O kurde, dopiero teraz obejrzałem go w całości. Ale klin (w sensie gore). Icon_mrgreen A pomijając Robbiego obdartego ze skóry to scenografia faktycznie niesamowicie wczesno-zerowa.

P.S. Polecam Benjamina Diamonda. Icon_smile

(21.09.2021 07:03 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):58 Kazik - Gdybym wiedział to co wiem SLiP 30T
Tutaj chyba zgubiłeś LP3.
Faktycznie. Trochę na ironię, bo początkowo ten utwór poznałem właśnie przeglądając archiwa LP3. ^^

----

Znów podwójna porcja bo znowu zapomniałem o temacie:

21 Rage Against the Machine - Renegades of Funk SLiP 30T
22 Mary Mary - Shackless (Praise You) Maxxx RMF FM Zet SLiP 30T
23 Enya - Only Time Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3
24 Destiny's Child - Independent Women part 1 Eska Maxxx SLiP 30T
25 Melanie C/Lisa "Left Eye" Lopes - Never Be the Same Again Maxxx RMF FM SLiP 30T
26 Brathanki - Gdzie ten, który powie mi SLiP LP3 30T
27 Bob Sinclar - I Feel For You Eska
28 Papa Roach - Last Resort SLiP
29 Myslovitz - Dla ciebie Eska Maxxx SLiP 30T
30 Morcheeba - Rome Wasn't Built in a Day Maxxx RMF FM SLiP LP3 30T

31 Myslovitz - My Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3 30T
32 Placebo - Taste in Men SLiP LP3
33 French Affair - My Heart Goes Boom (La Di Da Da) Maxxx SLiP 30T
34 PJ Harvey - Good Fortune SLiP
35 Bomfunk MC's - Freestyler Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3 30T
36 Blank & Jones - The Nightfly SLiP
37 Kelis/Terrar - Good Stuff SLiP
38 Limp Bizkit - Take a Look Around Eska SLiP LP3 30T
39 Moloko - Indigo SLiP
40 William Orbit/Ferry Corsten - Barbers Adagio For Strings SLiP

----

21 - to kwestia dyskusyjna, czy potrzebna była aż cała płyta z kowerami od RATM, ale są fragmenty, gdzie dopasowali się idealnie. I tak jest z tym nagraniem. Nic dziwnego, że mieli tylu naśladowców, choć nikt się ani trochę nie zbliżył do tego poziomu.
22 - letnie, lekkie, gospelowe pop-r&b, które niezmiennie kojarzy mi się z tą dawną beztroską. I kolejne nagranie, które bardzo niepostrzeżenie wyleciało z plejlist.
23 - być może największy przebój Enyi pod tą szerokością geograficzną, powrót na tarczy, a poza tym rzecz, do której mam szczególny sentyment.. Jak miałem 6 lat i przeglądałem instrukcje składania do Bionicli, gdzie były wymieniane inne ich modele pod tajemniczymi nazwami, a w radiu leciało coś tak tajemniczego, mistycznego, a przy tym bardzo przecież przystępnego, no to wyobraźnia sama działała.
24 - kolejny z kolei singiel Destiny's Child który odniósł w Polsce większy sukces niż poprzedni (najwcześniejszy znany mi z radia), ale i też pewien punkt zwrotny u Dziecinek. To pierwsza tak wojownicza i feministyczna piosenka śpiewana przez Beyoncé, mocna i silna w wykonaniu, bit też jeszcze lepszy chyba.
25 - Melanie C też potrafiła grać pop-r&b. Uważam, że nie brzmi ona dobrze w tym tanecznym repertuarze, natomiast sentymentalne, niespieszne "Never Be The Same Again" (zresztą jej największy przebój) zawsze tak samo mnie porusza.
26 - jeśli ktoś kiedyś zastanawiał się, jak może brzmieć połączenie trash metalu z polska muzyką ludową, to ta piosenka może dostarczyć wskazówki, a może i odpowiedzi. O ile Golcową płytę miałem w domu, to Brathanków nie, dlatego tu jakiegoś sentymentu nie mam, a w mediach też nigdy tego nie słyszałem.
27 - francuski dotyk w letnim wydaniu. Najlepszy kawałek Boba Sinclara (do lepiej wypromowanych singli z lat 2005-2008 miałem zawsze mieszane uczucia). Doskonale znane ze wczesnego RMF Maxxx, a potem oczywiście zapomniane.
28 - rok dwa tysiące. Na rockowych listach przebojów triumfują nu metal, post-grunge, pop punk. Jak zdobyć szczyty? Wymieszać wszystko i przyszłościowo jeszcze dodać taką emowatość. Ale kurczę no, jak dla mnie wyszło doskonale. Istna energetyczna petarda, mega chwytliwy refren. Najlepsza muzyka do wyścigów.
29 - najchętniej zamknąłbym cię w klatce; bo kocham na ciebie patrzeć; naprawdę na dużo mnie stać / singiel numer cztery, ale z "Miłości..." większość piosenek to gotowy materiał na single.
30 - jakkolwiek to faktycznie doskonała piosenka pop, to nie spodziewałem się, że akurat to nagranie było na 1. miejscu polskiego airplayu, bo nigdy nie słyszałem w radiu. O swoim sentymencie do Morcheeby już mówiłem; to zaś jest doskonały reprezentant Fragments of Freedom.

31 - nokturnalistyczna, romantyczna balladka.
32 - trochę "industrialny" kawałek jako pierwszy singiel, na wzór "Pure Morning" płytę wcześniej. Szkoda, że Placebo tak rzadko eksperymentowało.
33 - w zeszłym roku leciał w radiu kower tego nagrania, ale sorry, to był erzac. Nawet najgłupsze motywy trzeba po prostu umieć sprzedać - choćby niesamowitym, absurdalnym wyuzdaniem i cukierkowatością, jaka reprezentowało French Affair. I jeszcze te zwrotki po francusku, nie wiadomo po co. Czołówka ekstraklasy euro-popowego kiczu!
34 - PJ Harvey w 2000 roku grała swoją życiówkę, płyta Stories from the City, Stories from the Sea to prawdziwa wizytówka milenijnego alternatywnego singer-songwriter, a pierwszy singiel to rzecz zwiewna i całkiem melodyjna.
35 - moda na big beat i moda na fińszczyznę być może szczyt swój miały w tym nagraniu. Po "It's My Life" to drugi największy hit roku i rzecz, która doskonale przetrwała w zbiorowej pamięci (pomimo rzadkiej obecności na plejlistach), tak że nie ma co tu się rozwodzić. Kult.
36 - zastanawiająco dużo jest nagrań które znam z RMF Maxxx, ale nie były na Hop Bęcu w swoim czasie. A to nawet było na składance "the best of RMF Maxxx". Generalnie zaraz po singlach Armina/Tiësto/Corstena to "The Nightfly" zawsze było dla mnie wzorem z Sèvres gatunku uplifting trance. Rzecz bardzo euforyczna, wakacyjna, ciepła, poza tym udana melodycznie, no i nie wiem, czy produkcyjnie nie jest to najbardziej zaawansowane Blank & Jones (pomimo iż do dzisiaj są w biznesie i nawet próbowali wydawać techno).
37 - nie wiem, czemu ten singiel przepadł. Jeszcze bardziej żarliwy niż "Caught...", a przy tym jakby bardziej bezpośredni, ze świetnym refrenem.
38 - jakkolwiek Limp Bizkit to symbol nu metalowego kiczu, to dla mnie "Take a Look..." jest trochę inne. Jest trochę budowania napięcia, świetne motywy odpowiednio wprowadzane.
39 - drugi raz Moloko w zestawie. Rytmiczny, bujający, zmysłowy art-pop.
40 - William Orbit (w tamtym momencie gorące nazwisko) wydał sobie jakąś płytę gdzie poważkowe motywy przekładał na ambientową elektronikę, a że był rok 1999, to nie było nietypowym pomysłem wydania singla z tej płyty z trance'owymi remiksami. "Barber's..." w remiksie ATB jest bardzo takie sobie, natomiast w remiksie Corstena to jeden z kilkunastu najbardziej klasycznych momentów trance. Kilka lat później było jeszcze "Adagio for Strings" w remiksie Tiësto, które w polskim eterze było znacznie powszechniejsze, ale to już nie było to. Natomiast Corsten, pomimo zbyt dużego patosu, faktycznie potrafił tu w dużych momentach pięknie to przełożyć na "rozdwojoną" transową melodykę.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.09.2021 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #47
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
11 Sonique - Sky Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP 30T
12 Myslovitz - Chłopcy Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3 30T
13 Daft Punk - One More Time Eska Maxxx SLiP
14 Lexy/K-Paul - Freak SLiP
15 Storm - Time to Burn SLiP
16 Spiller/Sophie Ellis-Bextor - Groovejet (If This Aint Love) Maxxx RMF FM Zet SLiP
17 Aaliyah - Try Again SLiP 30T
18 Kazik - Mars napada SLiP LP3
19 LeAnn Rimes - Can't Fight The Moonlight Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3
20 Robbie Williams - Supreme Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3 30T

11 - te dwa megahity Sonique z 2000 roku to jakby spadły z nieba. Doskonale brzmiący, ekstatyczny milejnijny taneczny pop.
12 - do Miłości w czasach popkultury mam wiele sentymentu, to płyta, w którą wsłuchiwałem się od małego, czytałem teksty w książeczce, a głośne otwarcie płyty zawsze podobało mi się najbardziej. Jeśli chodzi o radio to tam akurat nie uświadczyłem tej piosenki.
13 - debiut Daft Punk rozkręcił zainteresowanie francuskim housem, zaś na drugiej płycie poszerzyli i umistrzowili ten gatunek, dzięki czemu trafili nie tylko do fanów gatunku; zaś hymniczne "One More Time" jest doskonałą wizytówką całości, a przy tym doskonałą radiową piosenką (za moich czasów jeszcze dało się tam ją spotkać), która zachęcała do wyjścia poza strefę komfortu.
14 - Lexy & K-Paul to wybitna nazwa czasów Vivy, coś pomiędzy techno a rodzącym się electro-house. Rzecz odpowiednio rozpędzona, z motywami jak z gry 8-bitowej, efektywnie korzystająca z dość prostych środków.
15 - Storm to alias Jam & Spoon, zespołu, którego nawet nie powinienem musieć przedstawiać. "Time To Burn" w moim odczuciu to najlepszy utwór wydany jako Storm (i chyba nie tylko moim, bo główny motyw kilka lat później wykorzystało... Alchemist Project w swego czasu bardzo ogranym nagraniu "Music is My Extasy"), nieco jazdowe, ale niesamowicie chwytliwe, techno z Vivy, prawdziwy klasyk gatunku.
16 - pierwsze pojawienie Sophie Ellis-Bextor na listach przebojów. Co ciekawe, na liście Hop Bęc było tylko przez dwa notowania, co chyba niezbyt oddaje popularność i ogranie tego utworu. Natomiast sama piosenka, to nieco funkujący bas, nieco afrykańskie bębny, powabna Sophie... klasyk.
17 - flagowe nagranie Aaliyah i Timbalanda... no nie wczesnego, ale powiedzmy jego środkowego okresu. Bardzo charakterystyczne; ciężkie, klaustrofobiczne a nieco przestrzenne jednocześnie, wypełnione niepokojącymi dźwiękami. Aaliyah wyróżnia się wśród innych wokalistek r&b stopniem pewnej... ogłady i subtelności, nieosiągalnym dla innych i zwłaszcza tutaj to słychać.
18 - rewelacyjny tekst i bardzo udany rap Kazika, oraz fajne użycie sitaru.
19 & 20 - dwa największe przeboje przełomu 2000/2001, oba to żarliwe popowe nagrania średniego tempa, emblematyczne dla swojej epoki, do obu wielki sentyment.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.09.2021 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #48
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Coś przeczuwam,że nieśmiertelny hit POPListy RMF FM, czyli How You Remind Me od Nickelback będzie bardzo wysoko

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
25.09.2021 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Wstrzelilem się przed Top10.
Z rzeczy nietrójkowych wyróżnię Orange Blue (chyba musiałem usłyszeć w jednej z prywatnych stacji radiowych), The Ballad of Chasey Lain The Bloodhound Gang (to na pewno z listy na Viva Zwei Markusa Kavki), Black Coffee All Saints (tu chyba wpływ hit list UK top 40) i Playground Love Air, którego brak na LP3 potwierdza tylko jak była to wtedy już lista oderwana od rzeczywistości.
25.09.2021 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
thestranglers napisał(a):którego brak na LP3 potwierdza tylko jak była to wtedy już lista oderwana od rzeczywistości
Nie, to rzeczywistość pobłądziła, a LP3 wyłapywała te rzeczy, w których nie pobłądziła. Na całe szczęście.
Tutaj pozytywnie odbieram Myślowce i Enyę, ale wszystko to bije jeden z najlepszych Kazików (i to nie za Toruń tak to cenię).
25.09.2021 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #51
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Nie jesteś obiektywny, masz do tego prawo.
25.09.2021 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
thestranglers napisał(a):Nie jesteś obiektywny
A któż w ogóle jest obiektywny?
Dla mnie właśnie Lista w tym stuleciu nie poddawała się modom i było na niej może nie to co najlepsze, ale górna półka muzyka. A najważniejsze że synthpop już tak nie dominował.
25.09.2021 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #53
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
(25.09.2021 01:53 PM)TuneHunterz napisał(a):  Coś przeczuwam,że nieśmiertelny hit POPListy RMF FM, czyli How You Remind Me od Nickelback będzie bardzo wysoko
Ale to chyba w kolejnym rankingu, a nie w tym? Icon_smile

(25.09.2021 03:37 PM)kajman napisał(a):  Dla mnie właśnie Lista w tym stuleciu nie poddawała się modom i było na niej może nie to co najlepsze, ale górna półka muzyka. A najważniejsze że synthpop już tak nie dominował.
Jak mógłby synth-pop dominować w latach zerowych XXI wieku?! To chyba tym bardziej stanowiłoby o oderwaniu LP3 od rzeczywistości. No, chyba że chodzi o LadyTron, Junior Boys itp. rzeczy, to wtedy nawet bardziej bym ją szanował. Serce
Natomiast faktycznie LP3 miała swój charakter, i to dzięki niej niektóre rzeczy mogły tu się pojawić, ale również uważam, że ona stopniowo "dziadziała", wraz chyba ze swoimi słuchaczami. Z czasem nawet wiele rockowych przebojów szybciej pojawiało się w stacjach Eski, niż na LP3. Poza tym - jakoś SLIP potrafiła być jeszcze bardziej alternatywna w swoim repertuarze a jednocześnie być na bieżąco z głównym nurtem. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.09.2021 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Artur.O napisał(a):Jak mógłby synth-pop dominować w latach zerowych XXI wieku?!
Nie słuchałem muzyki poza LP3 i tym co mnie interesowało więc nie wiem czy wtedy dominował. Jeżeli nie to bardzo dobrze.
25.09.2021 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #55
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
10 Modjo - Lady (Hear Me Tonight) Maxxx RMF FM Zet SLiP 30T
9 Kazik/Edyta Bartosiewicz - Cztery pokoje SLiP LP3 30T
8 Eminem/Dido - Stan Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3 30T
7 All Saints - Pure Shores Maxxx RMF FM SLiP 30T
6 Rage Against the Machine - Sleep Now In The Fire SLiP
5 Moloko - The Time Is Now Maxxx SLiP LP3 30T
4 Manu Chao - Bongo Bong Eska Maxxx RMF FM SLiP LP3
3 Sonique - It Feels So Good Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3 30T
2 Moby - Porcelain Maxxx SLiP LP3
1 DJ Tonka - Dont Be Afraid (To Let Yourself Go) Eska Maxxx SLiP

-----
Mój komentarz:

10 - w 2000 roku francuski house był u szczytu, a jego absolutnym wierzchołkiem, jeśli chodzi o popularność, prawdopodobnie było "Lady (Hear Me Tonight)". Rzecz lekka, bardzo nośna, zarażająca swoim optymizmem. Dzisiaj to klasyk, który ani trochę się nie zestarzał.
9 - podoba mi się, że na cztery Kaziki (niczym pokoje, he he) w zestawieniu każdy brzmi zupełnie inaczej. Brzmieniowo, stylistycznie to produkt swoich czasów, ale na dobry sposób. Tematycznie i konstrukcyjnie kojarzy mi się to trochę z sekwelem "12 groszy".
8 - o ile ktoś mógł wcześniej przeoczyć "Real Slim Shady", to "Stan" było już absolutnym fenomenem swoich czasów. Po raptem miesiącu bytności w polskich mediach było wybrane 4. największym hitem roku 2000 w RMF FM, a i wydaje mi się, że do dzisiaj utrzymało trochę popularności. Wykonawczo najlepszy moment Eminema, który rewelacyjnie stopniuje napięcie, wprowadza nastrój sposobem narracji; charakterystyczna aranżacja z trzaskami, zgrzytami i dźwiękami opadów, wreszcie sentymentalny, anielski refren od Dido. Mistrzostwo formuły popowo-rapowej, która w następnych kilku latach była szczególnie powszechna.
7 - są popowe nagrania, które znikły z radia dawno temu, ale słysząc je, od razu czuć ich klasyczność, i tak przynajmniej ja mam z "Pure Shores". Trip-hopowe motywy, śliczne, melodyjne, sentymentalne refreny, a przede wszystkim dużo wewnętrznego ładu, porządku, subtelnej ponętności - czego tak dzisiaj brakuje w popie.
6 - rewelacyjne kontrasty między fragmentami z genialnymi riffami (być może to najlepszy motyw, jaki stworzyło RATM), a zwrotkami, gdzie furiatycznemu skandowaniu Zaca towarzyszy tylko rozpędzona sekcja rytmiczna. Doskonała muzyka do wyścigów czy innych sportów.
5 - jedna z piosenek, które przywitały mnie w Windowsie Vista. System był jaki był, ale sentyment do jego wyglądu czy muzyki zawsze pozostaje. A "The Time Is Now" akurat broni się i poza tym kontekstem. Moloko stworzyło rzecz bardzo lekką, zwiewną, bardzo naturalnie dziewczęcą, a przy tym, jak mi się wydaje, dość uniwersalną. Niestety nie przetrwało długo na plejlistach. Szczyty muzyki pop.
4 - Manu Chao nie raz i nie dwa trafiał na plejlisty, ale prawdziwy przebój w Polsce był tylko jeden. Taka piosenka na maksa od czapy, przypałowa, stworzona chyba dla głupiego żartu. A jednocześnie roztacza wokół taki dziwny nastrój (smutny i wesoły w jednym?), przekłada swoją prostotę na hipnotyczność, no i ten latynoski powolny taniec trudno pomylić z czymkolwiek innym. Za "moich czasów" wszechobecne, a obecnie jakoś ię tego już nie słyszy.
3 - Sonique swoimi dwoma romantyczno-technicznymi singlami wręcz wparowała do polskiego głównego nurtu, a z tych dwu, bardziej mi się podoba "It Fels So Good".
2 - u Ishkura "Porcelain" było umieszczone jako przykład gatunku ambient trance, tylko że chyba taki gatunek tak naprawdę nie istnieje (a przynajmniej nie w takiej formie). Na siłę można uznać to jako coś pomiędzy downtempo a ambient house. Ogólnie to najbardziej udany fragment Play; świetnie się układają ze sobą pianinowe motywy, emocjonalne, wycofane, zwrotki, czy znowu nieco "filmowe" (ale subtelniejsze) smyczki.
1 - zapomniany klasyk. Dla mnie to nie wiem, czy nie najfajniejszy house w ogóle; tak optymistyczny, że wręcz euforyczny, aż sam wyrywa do tańca. Ubóstwiam ten smyczkowy motyw, który brzmi jednocześnie mocno od czapy, a idealnie się wpasowując w nastrój. Kiedyś jeszcze było obecne na plejlistach, a obecnie chyba nie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.09.2021 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Artur.O napisał(a):Tak, nawet "Just Lose It" bardzo lubię.
ojej, to ja już wtedy bardzo się dystansowałem od eminema; pierwsze trzy płyty spoko, a dalej równia pochyła i bieda z nędzą

Artur.O napisał(a):Ja nadal twierdzę, że kwestie brzmieniowe tu trochę pomogły. Żadna inna piosenka Kowalskiej tak nie brzmi. ^^
nie mówię, że nie; coś w tym jest!

Artur.O napisał(a):Ja w gimnazjum odkryłem jego bestofa w domu i z tych nieznanych mi z radia najbardziej lubiłem... "Black Velveteen".
totalnie!

Artur.O napisał(a):P.S. Polecam Benjamina Diamonda. Icon_smile
a co jest osią podobieństwa do williamsa? Icon_wink

Artur.O napisał(a):22 Mary Mary - Shackless (Praise You) Maxxx RMF FM Zet SLiP 30T
nadal robi robotę; jedna z bardziej pozytywnych rzeczy, jakie można było przez lata usłyszeć w polsce w radiu i tv

Artur.O napisał(a):25 Melanie C/Lisa "Left Eye" Lopes - Never Be the Same Again Maxxx RMF FM SLiP 30T
to było szaleństwo! ja co prawda nie przepadam za mel c, ale ten numer jej wyszedł

Artur.O napisał(a):33 French Affair - My Heart Goes Boom (La Di Da Da) Maxxx SLiP 30T
la di da da la la la la... <3

Artur.O napisał(a):13 Daft Punk - One More Time Eska Maxxx SLiP
klasyg

Artur.O napisał(a):11 Sonique - Sky Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP 30T
tej pani nie lubiłem wtedy i nic się nie zmieniło

Artur.O napisał(a):17 Aaliyah - Try Again SLiP 30T
w 2000 roku to był mój ulubiony utwór, nawet nie że roku, tylko w ogóle -- fakt, niewiele wtedy kojarzyłem, ale totalnie mi otworzył głowę na r&b i ukierunkował zainteresowania muzyczne na kolejne lata

Artur.O napisał(a):18 Kazik - Mars napada SLiP LP3
kazik w formie; w sumie nie umiem powiedzieć, czy wolę "marsa" czy "pokoje"; jakoś tak zrosły w mojej głowie; chyba jednak "marsa", ale...

Artur.O napisał(a):19 LeAnn Rimes - Can't Fight The Moonlight Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3
to był gigaprzebój i w sumie trochę one hit wonder leann rimes w europie, aż dziw

Artur.O napisał(a):10 Modjo - Lady (Hear Me Tonight) Maxxx RMF FM Zet SLiP 30T
do dziś wracam, klasa

Artur.O napisał(a):5 Moloko - The Time Is Now Maxxx SLiP LP3 30T
moje ulubione moloko i ulubiony numer z twojej dyszki

Artur.O napisał(a):1 DJ Tonka - Dont Be Afraid (To Let Yourself Go) Eska Maxxx SLiP
nie wiem, czy to słyszałem, ale w ogóle nie kojarzę (właśnie sobie słucham); fajny hausik w sumie; totalnie słyszę w głowie jakby mógł brzmieć remiks a. g. cooka </3

dzięki za topkę; super podróż to była! czekam na kolejny rocznik

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.09.2021 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #57
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
(27.09.2021 03:41 PM)AKT! napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Tak, nawet "Just Lose It" bardzo lubię.
ojej, to ja już wtedy bardzo się dystansowałem od eminema; pierwsze trzy płyty spoko, a dalej równia pochyła i bieda z nędzą
No ogólnie to zgadzam się, że im dalej w last, tym gorzej - jak w 2009-2010 roku ekscytowałem się jego powrotnymi rzeczami, tak teraz wiem, że to strasznie daremne było. A po drodze były jeszcze te "Dupa jak ta" czy "Uderz to" (mój największy osobisty koszmarek wówczas). Szybko stał się swoją karykaturą. A powszechnego zainteresowania tym, co było jeszcze później, to już w ogóle nie rozumiem.

Cytat:
Artur.O napisał(a):P.S. Polecam Benjamina Diamonda. Icon_smile
a co jest osią podobieństwa do williamsa? Icon_wink
Do Williamsa żadne, to było P.S. do całości wypowiedzi. Icon_razz2

Cytat:
Artur.O napisał(a):19 LeAnn Rimes - Can't Fight The Moonlight Eska Maxxx RMF FM Zet SLiP LP3
to był gigaprzebój i w sumie trochę one hit wonder leann rimes w europie, aż dziw
"Life Goes On" jeszcze w sumie całkiem długo było promowane w Polszcze.

Cytat:
Artur.O napisał(a):1 DJ Tonka - Dont Be Afraid (To Let Yourself Go) Eska Maxxx SLiP
nie wiem, czy to słyszałem, ale w ogóle nie kojarzę (właśnie sobie słucham); fajny hausik w sumie; totalnie słyszę w głowie jakby mógł brzmieć remiks a. g. cooka </3
Icon_biggrin

Cytat:dzięki za topkę; super podróż to była! czekam na kolejny rocznik
Bardzo dziękuję również. Serce

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.09.2021 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Artur.O napisał(a):"Life Goes On" jeszcze w sumie całkiem długo było promowane w Polszcze.
aaa faktycznie, było, ale gdzieś się jakoś zaplątało i teraz bym nie wiedział, jak to leciało

Artur.O napisał(a):Do Williamsa żadne, to było P.S. do całości wypowiedzi. Icon_razz2
rozumiem, sprawdzę! Icon_smile

Artur.O napisał(a):powszechnego zainteresowania tym, co było jeszcze później, to już w ogóle nie rozumiem.
ojej, ani ja, ale typ nadal ma rzesze psychofanów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.09.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #59
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
(27.09.2021 06:13 PM)AKT! napisał(a):  ojej, ani ja, ale typ nadal ma rzesze psychofanów
Tak zwanych Stanów. Icon_mrgreen

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.09.2021 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #60
RE: Wielka Czwórka Top 200 2000
Cytat:"Life Goes On" jeszcze w sumie całkiem długo było promowane w Polszcze.
Ale nie tylko, bo jeszcze "Suddenly" było grane w 2003 roku, ale z mniejszym skutkiem o ile się nie mylę

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
27.09.2021 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielka Czwórka Top 200 1999 Dobromiera 62 4 890 26.01.2021 02:47 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: