Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
santosz - lista bez listy
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #1
santosz - lista bez listy
Serependi Quartet
Jazz inspirowany Afryką. Zaczyna się jak u Stinga a potem jest równie pięknie.


Karpie zjem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2021 09:43 PM przez santosz.)
30.05.2021 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #2
RE: santosz - lista bez listy
Ależ to piękne, znalezione na sąsiednim forum u użytkownika P.U.R.H.
Jeff Buckley + Rush czy coś w ten deseń

Karpie zjem!
05.06.2021 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: santosz - lista bez listy
Yo. Purh ma dobre propozycje.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.06.2021 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: santosz - lista bez listy
Cześć! Icon_smile
Miło Cię tu widzieć, na pewno będę tu do Ciebie zaglądał, a przy okazji zapraszam także do odwiedzania innych wątków, np. tych z topami i innymi zabawami.

WOLNE MEDIA!!!
06.06.2021 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #5
RE: santosz - lista bez listy
Miło mi, Neo - polecajki również u mnie na radarze

Karpie zjem!
06.06.2021 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: santosz - lista bez listy
Cieszę się bardzo Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
06.06.2021 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #7
RE: santosz - lista bez listy
Steven Wilson znów miksuje jak opętany. Tym razem wziął się za obróbkę Gentle Giant. Przy okazji, zespół który formalnie nie istnieje od 41 lat, doczekał się nowego ... teledysku

Karpie zjem!
26.06.2021 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #8
RE: santosz - lista bez listy
UWAGA!!! A jednak LISTA!!! Icon_cool
Notowanie pierwsze
(notowanie drugie będzie albo też i nie, ale jeśli tak, to pewnie z zupełnie innymi utworami) Icon_smile

Lista ta jest wypadkową nowych singli + moich aktualnych upodobań + oczekiwań płytowych
Ok, nie spodziewam się wysypu reakcji Icon_lol, ale jeśli ktoś chce to zapraszam do komentowania, oceniania, hejtowania, sugerowania i podsuwania zupełnie innych kawałków itd.

Miejsce dziesiąte
Nowy singiel Steva Hacketta nie powala, w sumie to słaby jest, ale na nową płytę czekam, bo zawsze pojawiają się przynajmniej dwa trzy kawałki, które wałkuję potem tygodniami

Karpie zjem!
13.07.2021 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: santosz - lista bez listy
(26.06.2021 12:16 AM)santosz napisał(a):  Steven Wilson znów miksuje jak opętany. Tym razem wziął się za obróbkę Gentle Giant. Przy okazji, zespół który formalnie nie istnieje od 41 lat, doczekał się nowego ... teledysku
Heh, przeoczyłem to, będąc fanem zespołu. Icon_wink Nie od dziś twierdzę, że "Just the Same" ma/miało spory przebojowy potencjał i dziwi mnie że nikt na forum tego nie dostrzegł przy okazji topu. Niestety klip, jak to już standard przy sferze wizualnej Gentle Giant - okropny.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.07.2021 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #10
RE: santosz - lista bez listy
Zgadzam się. Ale nie tylko Just The Same ma taki potencjał, mimo że zespół grając progrocka łączył elementy muzyki jazzrockowej z muzyką średniowieczną a capella i kto wie czym tam jeszcze, to brzmiał bardzo przystępnie Icon_smile

Karpie zjem!
14.07.2021 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):grają ciągle to samo
Nie widzę w tym nic złego. Wolę jak ktoś gra cały czas w podobnej stylistyce i robi to dobrze niż jak ktoś skacze z jednego kąta w kąt i nic mu z tego nie wychodzi. To stwierdzenie ogólny, bo tak słanego Morsa dawno nie słyszałem. Utwór Hacketta ratują tylko perkusjonalia; szkoda, bo w oparcie o nie można byłoby coś znacznie ciekawszego zrobić.
14.07.2021 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #12
RE: santosz - lista bez listy
(14.07.2021 04:34 PM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):grają ciągle to samo
Nie widzę w tym nic złego. Wolę jak ktoś gra cały czas w podobnej stylistyce i robi to dobrze niż jak ktoś skacze z jednego kąta w kąt i nic mu z tego nie wychodzi. To stwierdzenie ogólny, bo tak słanego Morsa dawno nie słyszałem. Utwór Hacketta ratują tylko perkusjonalia; szkoda, bo w oparcie o nie można byłoby coś znacznie ciekawszego zrobić.
Morse najlepsze, najbardziej oryginalne rzeczy tworzył jeszcze z Transatlantic na początku wieku a jeszcze wcześniej ze Spock's Beard. Później już jego płyt słuchałem dość pobieżnie, ale sympatia do jego muzyki pozostała.

Karpie zjem!
14.07.2021 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #13
RE: santosz - lista bez listy
Listy ciąg dalszy

Miejsce ósme
Between The Buried And Me - FIX THE ERROR

Trochę straciłem ich z uszu w ostatnich latach, ale słychać, że nic nie stracili ze swej progresywności

Karpie zjem!
18.07.2021 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #14
RE: santosz - lista bez listy
Lista inne niż wszystkie Icon_wink
19.07.2021 07:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: santosz - lista bez listy
No cóż, dla mnie to zdecydowanie bardziej metal niż prog. A w tym drugim utworze dla mnie w 2:18 właśnie najlepsze się kończy.
19.07.2021 07:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #16
RE: santosz - lista bez listy
(19.07.2021 07:28 AM)kajman napisał(a):  No cóż, dla mnie to zdecydowanie bardziej metal niż prog. A w tym drugim utworze dla mnie w 2:18 właśnie najlepsze się kończy.
Kajmanie, jest taki podgatunek jak prog-metal i Between The Buried And Me zdecydowanie w ten podgatunek się wpisują Icon_wink co do Cast, wiem że nie lubisz solówek, choć dla mnie to trochę absurdalne, bo instrumenty muzyczne są po to, by na nich grać, jeśli się umie Icon_smile

Karpie zjem!
24.07.2021 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #17
RE: santosz - lista bez listy
Prezentowanie Top 10 w 11 dni to jakiś rekord świata, a to jeszcze nie koniec Icon_lol

Lecimy dalej

Miejsce szóste
Big Big Train - Apollo
Jeden z trzech utworów promujących nowy album Big Big Train. Z pięknymi harmoniami i melodiami, miejscami w bardzo Camelowym stylu.

Karpie zjem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2021 10:49 PM przez santosz.)
24.07.2021 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: santosz - lista bez listy
santosz napisał(a):Kajmanie, jest taki podgatunek jak prog-metal i Between The Buried And Me zdecydowanie w ten podgatunek się wpisują
Doskonale o tym wiem, ale ten utwór kompletnie mi do tego stylu nie pasuje. Od prog-rocka wymagam chociaż odrobiny finezji, a tutaj jej nie znajduję.
santosz napisał(a):instrumenty muzyczne są po to, by na nich grać, jeśli się umie
Zgadza się, ale nie, jeżeli granie odbywa się kosztem muzyki, a zdecydowana większość solówek opiera się na tym, że pozostałe instrumenty albo milkną albo udają, że grają, a solista wyżywa się na instrumencie. Nawet jeżeli to robi dobrze, to najczęściej spłaszcza to przestrzeń muzyczną i niszczy to architekturę utworu. W wymienionym utworze nie jest tak źle, bo perkusja robi całkiem niezłą robotę, ale pięknie zabudowana przestrzeń przemienia się w ładnie ozdobiony tunel.
Najnowszą trójkę odbieram pozytywnie, ale kolejność ustawiłbym odwrotną. Swoją drogą postaram się sprawdzić bo dobrze m i się kojarzą, a The Second Brightest Star dobrze sobie radziło na mojej liście (The First Rebreather był jej blisko, ale trochę zabrakło).
25.07.2021 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: santosz - lista bez listy
Artur.O napisał(a):Nie od dziś twierdzę, że "Just the Same" ma/miało spory przebojowy potencjał i dziwi mnie że nikt na forum tego nie dostrzegł przy okazji topu.
z której to jest płyty?
25.07.2021 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: santosz - lista bez listy
Posłuchałem sobie dosyć wyrywkowo płyty BBT i dwa utworu jak na razie zabrzmiały mi świetnie.
30.07.2021 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: