Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oceniacie obecną sytuację forum?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Tak sobie pomyślałem, że warto byłoby założyć taki wątek i przedyskutować jak oceniamy obecną sytuację forum i czy jesteśmy z niej zadowoleni.

Zacznę może od plusów:
- wyszliśmy z ogromnego dołka, który rozpoczął się falą odejść na Sebastosa w akcie protestu przeciwko Listoholikowi, potem była afera z Rado, potem znowu odejścia na Sebastosa i w inne miejsca... Udało nam się to jednak przezwyciężyć, a w dodatku doszło kilka nowych osób. Forum zdecydowanie odżyło! A należy pamiętać, że wiele innych nie miało tego szczęścia, czego dowodem jest chociażby sąsiednie IMHO Chrisa
- mamy kilka ciekawych akcji, przede wszystkim topy wszech czasów, a także listę oldies oraz listę nowości
- odratowana została również forumowa, co mnie bardzo cieszy
- projekt "dzień" niespodziewanie odżył, w czym chyba ogromna zasługa Tomasa. Chapeau bas!
- zaczęło się też pojawiać więcej komentarzy w wątkach z nowymi singlami, tu należy bardzo serdecznie podziękować Kajmanowi.

Teraz niestety wady:
- pierwsza rzecz - podejście administratora. Nie chciałbym tutaj jakoś jechać po Ku3ie, bo nie o to zresztą chodzi, poza tym jestem mu ogromnie wdzięczny za to, że przejął forum w swoje ręce. Mam jednak wrażenie, że przyjął trochę postawę biernego zarządcy, a nie "dobrego wujka"... Biorąc pod uwagę, że stanowimy w sumie niejako grupę dobrych znajomych, a wcale nie tak mało z nas zna się osobiście, oczekiwałbym jednak nieco więcej zaangażowania i wkładu własnego
- zbyt małe prerogatywy moderatorów. Myślę, że byłoby dobrze, gdyby i moderatorzy mogli przenosić wątki i dokonywać podobnych korekt. Może wtedy Ku3a miałby więcej czasu na "wujkowanie" Icon_wink
- Facebook ZDECHŁ. Ja wiem, że miał on być tylko dodatkiem, ale jednak mógłby być fajnym przerywnikiem. Tymczasem, pomimo linku na stronie, pewnie niektórzy zapomnieli wręcz o jego istnieniu.
- zamrażarka. A raczej jej rozmiar. Serce mi się kraje, gdy widzę, ilu ludzi nas opuściło... Czyż nie można by było tym osobom wysłać jakichś przypominajek, wiadomości mailem czy coś? Czasu zajęłoby to tyle, co nic, a kto wie, może efekt pozytywnie by nas zaskoczył?
- kwestia powiązana odrobinę z powyższym: pomimo kilku nowych osób, brakuje nam trochę świeżej krwi, ludzi o niebanalnym spojrzeniu na muzykę. Brakuje nowych Rincewindów, menich, Gregów (zwłaszcza ze starszych czasów) i wszystkich, którzy dorzucali od siebie coś naprawdę oryginalnego. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi - większość z nas tu obecnych jest jednak pod silnym wpływem albo Trójki, albo Zetki i RMF-ki. Albo i jednego, i drugiego.
- brakuje trochę felietonów i rozmów nakierowanych na konkretne tematy. Owszem, one się czasem pojawiają, ale całkowicie spontanicznie i niespodziewanie i równe spontanicznie i niespodziewanie się urywają
- nie ma też niemal w ogóle relacji z koncertów, a to wielka szkoda - zawsze lubię takowe czytać
- Topłyta trwa w agonii, wątki o nowych płytach raczej skromne, a i lista płyt zaczyna niebezpiecznie pikować... A może to po prostu znak naszych czasów?
- leżą też "inne tematy" - a z chęcią podyskutowałbym z wami na inne kwestie. Z drugiej strony, jeśli mają to być tylko i wyłącznie wywody polityczne w stylu Dziobaseczka, to może lepiej niech zostanie tak jak jest... Icon_rolleyes
- co prawda wątek "czego teraz słuchacie?" nieco drgnął, ale i tak jego potencjał jest kompletnie niewykorzystywany
- standardowy minus, o którym wspominam latami i chyba już nie wierzę w jakąkolwiek zmianę - niewielka chęć zdecydowanej większości forumowiczów do poszerzania swoich horyzontów. Przez to właśnie lista nowości czy lista oldies są tak bardzo przewidywalne...
- no i jeszcze taki jeden minusik - nigdy nie mieliśmy jeszcze forumowego zlotu z prawdziwego zdarzeniaIcon_exclaim Może czas pomyśleć o tym, by to zmienić?


A jaka jest wasza opinia na temat obecnej kondycji forum?
02.12.2018 04:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
prz_rulez napisał(a):Facebook ZDECHŁ
Przez Facebooka zdechły wszystkie fora dyskusyjne jakie znam, więc nie wiem czy to taka wada.

Prawdę mówiąc pierwszy raz spotykam się z takim postem. Dziwi mnie to szczególnie tutaj, gdzie jest całkiem żywo i tematów tyle, że nie da się tego ogarnąć. Może faktycznie brakuje jakiś obszernych recenzji, ale przecież każdy z nas ma serce krytyka muzycznego. A gdzie kucharek sześć... Icon_wink I bardzo przepraszam, że mój gust muzyczny jest prymitywny, ale nie mam zamiaru tego zmieniać Icon_razz2 Dla mnie lepiej, jeśli ludzie są pod wpływem Trójki, bo przynajmniej potrafię znaleźć z nimi wspólny język. Nie twierdzę, że nie powinno być różnorodnie - to właśnie dzięki temu to miejsce tak wyjątkowe. Ale w zasadzie przez to wiele wątków (w tym przede wszystkim osobistych list) mało mnie obchodzi. Ale każdy może znaleźć tutaj swój kąt, do którego pasuje. I to jest super.

A pomysł wysłania bukietu kwiatów tym, którzy nas opuścili... Chcesz tu trzymać ludzi na siłę? Icon_razz2 Można spróbować, ale wydaje mi się, że jak ktoś nie chce tu być, to go nie będzie. Ja tu jestem świeżakiem, nie wiem skąd wynikała "fala odejść" i nie mam nawet pomysłu skąd mogła wynikać. Spotykałem się z sytuacjami, gdzie dyskusja stawała się agresywna i ktoś strzelał fochem i usuwał konto... ale to były skrajne sytuacje i ja przyglądając się z boku nie miałem pojęcia jak ktoś może osobiście brać wymianę poglądów. Mniejsza z tym.

Mi się tutaj podoba. To jedyne forum jakie znam, które w 2018 roku jest tak aktywne. Tak jak mówię, media społecznościowe typu Facebook zabiły fora. Cieszę się, że znalazłem to miejsce, choć nie jest łatwo się tu "wkręcić". Specyfika tematu i nastawienie na osobiste listy sprawia, że... łatwo wyjść na blogera Icon_razz2

Radio Epsilon
02.12.2018 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
EVENo napisał(a):Przez Facebooka zdechły wszystkie fora dyskusyjne jakie znam, więc nie wiem czy to taka wada.
no właśnie. Gdybyśmy wszyscy przenieśli się na facebooka, to też by nie było dobre dla forum.

Ja uważam, że mycharts dobrze funkcjonuje, też mam problem by ogarniać niektóre wątki. Staram się zawsze zerkać na czołówki poszczególnych list użytkowników, ale nie zawsze komentuję.
02.12.2018 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Zgadzam się że im więcej fb tym mniej forum.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.12.2018 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #5
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Natomiast ja jestem zadowolony z bycia na forum.Pomimo,ze nikt nie komentuje obecnych notowań Tune Listy (ze względu na gatunki,które dominują u mnie,czyli wyselekcjonowana muzyka klubowa + Hardstyle),to tak czy siak nie dość,że jestem jedyny,który postuje notowania codzienne (obecnie 1030 mam),to i nawet ten dział jest jakby moim archiwum,gdzie zachowuję co się działo wg. mych gustów muzycznych.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
02.12.2018 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #6
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
TuneHunterz napisał(a):nie dość,że jestem jedyny,który postuje notowania codzienne

kuba015 też postuje co dzień

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=191&page=1
02.12.2018 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
TuneHunterz napisał(a):obecnie 1030 mam
niedługo mnie przegonisz Icon_wink
02.12.2018 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #8
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
(02.12.2018 07:50 PM)thestranglers napisał(a):  
TuneHunterz napisał(a):obecnie 1030 mam
niedługo mnie przegonisz Icon_wink

3 lata poświęcenia się opłaciło żeby zrobić dużo notowań i to codziennie (początkowo było w dni wolne od szkoły i weekendy).Myślę,że w przyszłym lub 2020 się uda przegonić cię

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
02.12.2018 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Być może jeszcze się odezwę, ale w jednej sprawie muszę teraz.
prz_rulez napisał(a):rozpoczął się falą odejść na Sebastosa w akcie protestu przeciwko Listoholikowi
Jest to ewidentny fałsz. Związek z Listoholikiem owszem był, ale nie był sednem sprawy. Ówczesny Admin zwolnił z funkcji jednego z moderatorów pisząc przy okazji obraźliwy w stosunku do niego post. Wprawdzie szybko go wycofał, ale to stało się powodem odejścia sporej grupy tutejszych forumowiczów i założenia forum Astrolog, które dopiero po jakimś czasie zmieniło nazwę na Sebastos.
02.12.2018 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Ówczesny Admin = że Rado już wtedy?
To naprawdę coś ważnego musiało mi umknąć, bo kompletnie nie pamiętam tamtej sytuacji.
Kajman napisał(a):i założenia forum Astrolog
Umm, czyli jednak sam to przyznałeś... Bo nawet ja nie byłem pewien jakie intencje stały za powstaniem tamtego forum.
02.12.2018 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
prz_rulez napisał(a):Ówczesny Admin
Nie wiem po co o tym pisać ale skoro pytasz to Konrad.
prz_rulez napisał(a):Umm, czyli jednak sam to przyznałeś...
Co takiego przyznałem? To że Astrolog powstał, bo osoby, które stąd odeszły chciały gdzieś pisać o muzyce i nie tylko? Nikt nigdy tego nie ukrywał.
02.12.2018 08:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Przeciez taka była geneza forum.astrolog i każdy o tym pamięta.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.12.2018 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Czy po tylu latach trzeba to jeszcze rostrząsać? Prz, ty masz chyba jakąś traumę! I to jest minus tego forum, nie wiem, czemu mają służyć wynurzenia na temat "stanu tego forum". Forum żyje i ma się świetnie.
02.12.2018 08:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Konrad napisał(a):Nie wiem po co o tym pisać ale skoro pytasz to Konrad.
Ups Icon_surprised Nie wiedziałem, że Konrad ma taką ciemną kartę w swojej historii...
Miszon napisał(a):Przeciez taka była geneza forum.astrolog i każdy o tym pamięta.
No widzisz, a jednak nie każdy Icon_surprised
No to rzuca jeszcze gorsze światło na nich...
Ale heloł, nie to miało być tematem.
1981 napisał(a):Czy po tylu latach trzeba to jeszcze rostrząsać? Prz, ty masz chyba jakąś traumę! I to jest minus tego forum, nie wiem, czemu mają służyć wynurzenia na temat "stanu tego forum". Forum żyje i ma się świetnie.
Cóż, raz, że jestem sentymentalistą, dwa, że perfekcjonistą, więc siłą rzeczy mocniej widzę wady niż zalety...
Wynaturzenia mają służyć temu, by móc pewne rzeczy zmienić i/lub usprawnić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2018 08:35 PM przez prz_rulez.)
02.12.2018 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
(02.12.2018 08:05 PM)kajman napisał(a):  Ówczesny Admin zwolnił z funkcji jednego z moderatorów pisząc przy okazji obraźliwy w stosunku do niego post. Wprawdzie szybko go wycofał,
Pragnę zdementować tę informację. Ja nikogo na tym forum przez 12 lat jego istnienia nie obraziłem. Ów moderator próbował wprowadzić chaos organizacyjny w dziale administracji poprzez utworzenie grupy frakcyjnej

Cytat: ale to stało się powodem odejścia sporej grupy tutejszych forumowiczów i założenia forum Astrolog, które dopiero po jakimś czasie zmieniło nazwę na Sebastos.

To był tylko pretekst. Abd3mz od zawsze marzył, żeby mieć własne forum i to marzenie spełnił. Różnica jest taka tylko, że ja tworzę listę prywatną od lat, a Sebastian tworzył ją tylko chwilę mimo młodego wieku. Pozostawiam więc to do oceny innych użytkowników

A tak poza tym, to po co jeszcze raz odgrzewać te stare kotlety. Było... minęło... Widzę, że kolega prz_rulez się mocno nudzi

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
02.12.2018 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Ale to nie ja odgrzałem akurat Icon_lol
Wróćmy do meritum.
02.12.2018 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
Ja jestem zdania, że Mycharts nigdy się do końca nie podniosło z rozłamu. Co prawda jest dużo użytkowników, ale wszystkie ciekawe dyskusje - również muzyczne - przeniosły się tam obok (listy codzienne i topy wszechczasów to żadna dyskusja xD). Ostatecznie jednak wiele barwnych użytkowników zniknęło z pola widzenia (znalazło życie itp) i na Sebastosie się zrobiło kompletne cmentarzysko, a oba fora już nie mają takiej siły przyciągania jak kiedyś.

Swoją drogą, chyba trzeba by napisać jakąś oficjalną historię Sebastosa i Mycharts, bo widzę, że dla niektórych niektóre rzeczy wciąż są nie dość jasne...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2018 08:45 PM przez Dobromiera.)
02.12.2018 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
prz_rulez napisał(a):Ups Nie wiedziałem, że Konrad ma taką ciemną kartę w swojej historii...
nie wiesz co było powodem odejścia na Sebastosa, a wyrażasz kategoryczne osądy. Trochę słabe...
02.12.2018 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
(02.12.2018 08:43 PM)Artur.O napisał(a):  Ja jestem zdania, że Mycharts nigdy się do końca nie podniosło z rozłamu. Co prawda jest dużo użytkowników, ale wszystkie ciekawe dyskusje - również muzyczne - przeniosły się tam obok (listy codzienne i topy wszechczasów to żadna dyskusja xD). Ostatecznie jednak wiele barwnych użytkowników zniknęło z pola widzenia (znalazło życie itp) i na Sebastosie się zrobiło kompletne cmentarzysko, a oba fora już nie mają takiej siły przyciągania jak kiedyś.
Drogi Arturze widzę niekonsekwencję w tej wypowiedzi. Z jednej strony mówisz, że ciekawe dyskusje przeniosły się tam, a potem, że tam jest cmentarzysko

Fora nie mają takiej siły jak kiedyś, bo niż demograficzny, bo trendy w necie się zmieniają i tp... żeby to ogarnąć trzeba byłoby mieć fundusze, research i kupę wolnego czasu, żeby to zmieniać

Lista Trójki już też nie ma siły przyciągania co kiedyś

Cytat:Swoją drogą, chyba trzeba by napisać jakąś oficjalną historię Sebastosa i Mycharts, bo widzę, że dla niektórych niektóre rzeczy wciąż są nie dość jasne...
Każdy niestety widzi ją inaczej

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
02.12.2018 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: Jak oceniacie obecną sytuację forum?
(02.12.2018 08:54 PM)Konrad napisał(a):  Drogi Arturze widzę niekonsekwencję w tej wypowiedzi. Z jednej strony mówisz, że ciekawe dyskusje przeniosły się tam, a potem, że tam jest cmentarzysko

Przeoczyłeś to, co napisałem pomiędzy tymi stwierdzeniami. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.12.2018 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  15 lat forum mycharts.pl Konrad 13 3 034 13.04.2023 06:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Jak znalazłeś to forum? Konrad 56 30 365 04.05.2015 04:00 PM
Ostatni post: ku3a
  Propozycje (gruntownych?) zmian na forum [update'u brak, gdyż każdy ma forum w d*pie] prz_rulez 33 14 406 13.05.2014 09:26 PM
Ostatni post: kajman
  7. urodziny forum thestranglers 12 8 737 14.04.2013 08:44 PM
Ostatni post: kajman
Ostrzeżenie Regulamin forum ku3a 0 36 091 13.05.2012 11:00 PM
Ostatni post: ku3a
  urodziny forum 1981 17 11 706 17.04.2010 03:43 PM
Ostatni post: rado
  Statystyki Forum emigrant 6 1 973 20.03.2010 02:37 PM
Ostatni post: Greg
  Popularność forum Konrad 47 19 481 14.03.2010 08:43 PM
Ostatni post: Konrad
  Początki forum Konrad 4 6 153 16.12.2008 08:43 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: