Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #181
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Która do dzisiaj ma twarz z tamtej wersji tej historii.
Ale w tamtej wersji było dwóch aktorów. Najpierw Pread, a potem Jason Connery.
neon.ka napisał(a):Nie wyobrażam sobie, by w jakiejkolwiek dyskusji Beksa była u Kuby wyżej...
Ale inni uważali inaczej i o ile pamiętam to dosyć mocno bronili swojego stanowiska.
Yacy napisał(a):jeden jedyny właściwy serial/film
Zapytam tylko czy widziałeś Powrót Robin Hooda. Wprawdzie to z pewnych względów zupełnie inna bajka, ale uważam go za wybitny. No i jak dla mnie zarówno Sean jak i Audrey zagrali rewelacyjnie.
Ostatnia dziesiątka z kilkoma dobrymi utworami, ale nie ma tam nic co by mnie powaliło.
03.10.2018 08:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #182
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Yacy napisał(a):oj, 20 przynajmniej jeden przez Ciebie wybrany usłyszymy Icon_razz
myślisz, że możemy trochę nagiąć regulamin i zaprezentować utwór zespołu Osmith, Aer? Icon_wink2
03.10.2018 08:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #183
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Coraz więcej znanych dla mnie kawałków, coraz więcej utworów, które również goszczą na moim top 300 Icon_smile2
Cieszę się z "Bird of Paradise", którego nawet się tutaj nie spodziewałem Icon_smile2 Podobnie z "Naj story" - tutaj już bez żadnego dopisku. Icon_wink2

ku3a napisał(a):no tak, kiedyś jeszcze Rojek tak strasznie nie skrzeczał
Haha. Staram się w głowie rozpoznać moment przemiany w głosie Rojka, ale nie wyczuwam jej Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2018 09:52 AM przez tadzio3.)
03.10.2018 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #184
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Ależ się opuściłem, aż nie wiem co skomentować! Może tylko to:
neon.ka napisał(a):Zbawiony - Manitou
Ciekawe jest to, że ja po raz pierwszy usłyszałem ten kawałek dopiero jak go zgłosiłaś do którejś Naszej Listy. Wcześniej znałem tylko w wykonaniu mojego zespołu (kolega po prostu zagrał i zaśpiewał i pokazał chwyty, a później zrobiłem to po swojemu. Dlatego potem wersja oryginalna brzmiała mi dziwnie Icon_wink2 ) oraz na różnych oazach.

Z numerkowych SigurRosów też najbardziej lubię 2 i 4 (oraz któryś pod koniec, taki dość głośny, z narastającą perkusją, możliwe że ostatni z płyty).
Yacy napisał(a):oj, to ja znam tylko tę śpiewaną w duecie z Panem Zygmuntem Kęstowiczem. Na Artura Barcisia już się chyba nie łapałem ze względu na wiek
Ja coś kojarzę że bardzo krótko (dla mnie Icon_wink2 ) był jakiś inny pan, a potem pojawił się Artur Barciś, który był już dłużej.
ku3a napisał(a):Ty jakoś dobrze pamiętasz Igrzyska w Calgary? bo ja bardzo słabo, prawie w ogóle. o wiele lepiej pamiętam Mundial z Meksyku, który był przecież 2 lata wcześniej. nie mówiąc o Igrzyskach letnich, z Seulu. no ale to pewnie dlatego, że w tamtych latach o czołowych miejscach polskich sportowców w sportach zimowych to można było tylko marzyć. jeśli dobrze pamiętam, to najbliżej podium była Elwira Ryś-Ferens w łyżwiarstwie szybkim. jakieś 5. miejsce, czy coś takiego.
Tak, Erwina Ryś-Ferens miała 4 miejsca w ósemce na 2 igrzyskach. 5, 6, 5, 8 - mniej więcej tak.
Ja w ogóle nie pamiętam jej występów, ale ogólnie z Calgary coś pamiętam, a na pewno piosenkę na ceremonii otwarcia. I ogólny nastrój zawodów, na pewno też dość dobrze skoki.
Z Meksyku, jak wspominałem w górach, to kompletnie nic, pewnie dlatego że mecze leciały w nocy. Tzn coś mi się kojarzy ta poprzeczka Karasia, że ją też widziałem zanim powstał magazyn Gol, ale prędzej bym powiedział że kojarzę jakiś mecz eliminacyjny, niż że MŚ. Z meczów reprezentacji co ciekawe nawet nie kojarzę za bardzo eliminacji do Euro 88, dopiero kolejne eliminacje.
A Seul bardzo dobrze, finałową akcję Legienia tak sobie dobrze przećwiczyłem na pluszakach, że potem notorycznie rzucałem kolegów w szkole i po pewnym czasie wiedzieli, żeby ze mną uważać jak chcą się bić, na poważnie czy dla zabawy Icon_cool . No i Wroński, jeden z moich bohaterów dzieciństwa. Zresztą w ogóle Seul pamiętam zaskakująco dobrze, dużo lepiej niż wspomniane Euro 88.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2018 10:42 AM przez Miszon.)
03.10.2018 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #185
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
tadzio3 napisał(a):Staram się w głowie rozpoznać moment przemiany w głosie Rojka, ale nie wyczuwam jej Icon_wink2
jak dla mnie totalnie niesłuchalny jest od czasu "kwitków". co ciekawe, 2 wcześniejsze single były nawet dobre.
03.10.2018 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #186
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Muszę przyznać Ci, że ostatnie płyty nie były w pełni w moim stylu, mimo że perełki dało się znaleźć. DO solowej płyty Rojka podchodziłem ostrożnie i pierwsze odczucie po przesłuchaniu "Beksy" były umiarkowane. Potem jednak dałem się porwać całej płycie, gdyż jako całość okazała się niezwykła. Do tego koncert w międzyczasie, który dodatkowo spotęgował wrażenia związane z tą płytą. Czekam więc z niecierpliwością na nowe utwory Artura.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
04.10.2018 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #187
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(03.10.2018 12:07 AM)ku3a napisał(a):  bo ja właśnie pamiętam, że nagrywaliśmy, stojąc przed drzwiami do Sarenki, żeby na dworze, w spokoju, i Bodeczek wychodził i się żegnał...
Nie wiem, albo musiałeś wtedy nagrywać z kimś innym, albo Bodeczek pojawił się jeszcze nie po to, żeby się pożegnać... To wiem na pewno, że byłam bardzo zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że pojechał bez żadnego odpoczynku...
No i przy tym nie mam tak wyraźnego wspomnienia z samego momentu nagrywania... Icon_frown Pamiętam tylko, że próbowałam się z Tobą za to zabrać kilkukrotnie, i cały czas mnie stres zjadał...
Albo może nagrywałeś coś dwa razy - tzn. z jakichś dwóch różnych okazji? Bo kołacze mi się coś po głowie, że było coś też nagrywane w tym przedsionku głównego budynku... ale to chyba jakieś video? Kurczę, zaplątało mi się wszystko w głowie...
ku3a napisał(a):Ty jakoś dobrze pamiętasz Igrzyska w Calgary? bo ja bardzo słabo, prawie w ogóle.
Dobrze o tyle, o ile może je pamiętać ktoś, kto nie był zafascynowany sportem. Pamiętam raczej atmosferę wokół, emocje czekania na oglądanie relacji, przyjemność ze słuchania i oglądania czołówek, "podglądanie" mojej siostry ciotecznej w tworzeniu "archiwum Igrzysk" z wycinków z gazet i własnych opisów... Zupełnie nie wiem, kto wtedy startował, kto wygrywał, a kto przegrywał - z rzeczy sportowych nie pamiętam nic. Hm, może Filipowski mi się kojarzy, że był ważny - ale to były jego czasy? Bolero Ravela też pamiętam, ale nie wiem, czy to z tych Igrzysk... Icon_redface Ja zresztą do dzisiaj totalnie nie kojarzę wydarzeń sportowych i wyników - nawet z ostatnich zawodów. Jedyne, co mam mocno w głowie, to Mistrzostwa Świata w siatkówce w 2006 roku i mecz finałowy.
(03.10.2018 01:01 AM)Yacy napisał(a):  ale co mam wrzucić? Top? nie, nie. mam jeszcze tyle innych zaległych, że nie da razy Icon_wink2
No jak już go zrobisz, to czemu nie wrzucić? Rozumiem, że kwestia samego topu była w formie żartu, ale kto wie, czy się kiedyś nie zmaterializuje...
Yacy napisał(a):hmm... Rent będzie? TO JEST SYN pewnie też? Icon_smile2
It's a Sin już był. Icon_wink2 A Rent lubię tak o tyle o ile - no w każdym razie mniej niż 563 inne utwory.
Yacy napisał(a):tak patrzę na SDM - ten sam wykonawca, ale utwory zupełnie inne Icon_wink2
Te wspólne chyba były sporo niżej...
Yacy napisał(a):OMD / nr 2 czy 3 OMD? Icon_wink2
Jeśli byłoby nr 3, to co obstawiałbyś jako ten trzeci?
Yacy napisał(a):jeden jedyny właściwy serial/film i utwór związany z Robinem Icon_smile2 mieliśmy go zamiar obejrzeć z Gosią, ale było brak źródła. ciekawe czy coś się zmieniło?
No ciekawe, bo w sumie sama też bym chętnie obejrzała.
Yacy napisał(a):Bird of Paradise / jak to mówią "lepiej późno niż wcale" Icon_razz ja chyba od pierwszego usłyszenia pokochałem. 1985/86?
No widzisz, a ja mam wrażenie, że pierwszy raz usłyszałam ten utwór w okolicach 2010 roku...
(03.10.2018 08:05 AM)kajman napisał(a):  Ale w tamtej wersji było dwóch aktorów. Najpierw Pread, a potem Jason Connery.
No widzisz, to ten fakt zupełnie uleciał z mojej pamięci. Dla mnie tamte serial miał tylko jedną twarz, i tyle. No i jeszcze braciszek Tuck oczywiście.
Nie wiem, ja byłam za mały glutek, żeby takie szczegóły, jak Wam, zostały mi w głowie. Aż się dziwię, że tyle na ten temat piszecie - tzn. może Ty kajman najmniej mnie zaskakujesz - ale ku3a już tak. Podobnie ma się kwestia z tematyką sportową - tu dodatkowo też opisy Miszona wywołują we mnie wytrzeszcz oczu...
(03.10.2018 08:37 AM)ku3a napisał(a):  myślisz, że możemy trochę nagiąć regulamin i zaprezentować utwór zespołu Osmith, Aer? Icon_wink2
Icon_lol Icon_cool Icon_mrgreen
(03.10.2018 09:50 AM)tadzio3 napisał(a):  
ku3a napisał(a):no tak, kiedyś jeszcze Rojek tak strasznie nie skrzeczał
Haha. Staram się w głowie rozpoznać moment przemiany w głosie Rojka, ale nie wyczuwam jej Icon_wink2
Szczerze mówiąc, ja w ogóle nie widzę różnicy... Oczywiście jeśli chodzi o barwę w głosie, a nie o styl muzyki.
(03.10.2018 10:41 AM)Miszon napisał(a):  Zbawiony - Manitou / Ciekawe jest to, że ja po raz pierwszy usłyszałem ten kawałek dopiero jak go zgłosiłaś do którejś Naszej Listy. Wcześniej znałem tylko w wykonaniu mojego zespołu
Ale z taką melodią, czy w ogóle inna interpretacja tekstu ks. Twardowskiego to była?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
05.10.2018 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #188
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
40 . 91 . 157 . Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki moja lista 2008
39 . 29 . 89 . Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa S. 2008
38 . 28 . 98 . Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski przeprowadzka 2008
37 . 40 . 39 . Don't Dream It's Over - Paul Young 500 LPP3 1991
36 . 35 . 195 . Always On My Mind - Pet Shop Boys nocowanie u babci
35 . 47 . 29 . Eli lama Sabachtani - Wilki (s) 2003
34 . 41 . 272 . Going Home (Theme of the Local Hero) - Mark Knopfler Studium Medyczne 2008
33 . 39 . 17 . The Scientist - Coldplay czarna księga gości 2003
32 . 30 . 47 . Chariots of Fire - Vangelis pokazy sztucznych ogni 1996
31 . 18 . 218 . (I've Had) The Time of My Life - Bill Medley & Jennifer Warnes Dirty Dancing 1989

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
05.10.2018 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #189
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):Ale z taką melodią, czy w ogóle inna interpretacja tekstu ks. Twardowskiego to była?
Z taką (a raczej bardzo podobną).

"Bolero" Torvill i Dean tańczyli na IO w Sarajewie. A także na ME i IO (na pokazach mistrzów) w 1994, kiedy zawodowcy wrócili na jeden sezon i sporo dawnych gwiazd wystartowało na MŚ, ME i IO: Orser, Boitano, Pietrenko, oni, jakaś para sportowa, Witt, itp. - to był super sezon!

Co do Filipowskiego - tak, najlepszy jego okres to lata 1986-1990, startował w Calgary i Albertville i to pierwsze poszło mu dużo lepiej.

Z tej grupy wybieram The Scientist - mój numer jeden Coldplay. Zabawne - dosłownie wczoraj sobie to grałem Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2018 11:15 PM przez Miszon.)
05.10.2018 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #190
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):39 . 29 . 89 . Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa
Świetny utwór. Pierwotną wersję poznałem znacznie później i mniej mnie przekonała.
neon.ka napisał(a):38 . 28 . 98 . Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski
Górna połówka bardzo dobrej płyty.
neon.ka napisał(a):36 . 35 . 195 . Always On My Mind - Pet Shop Boys
To utwór, po którym straciłem resztę szacunku do Presleya, bo jeżeli nawet PSB wykonali ją znacznie lepiej...
neon.ka napisał(a):35 . 47 . 29 . Eli lama Sabachtani - Wilki
Kolejny znakomity kawałek. Podium płyty i podium nagrań zespołu (ale Aborygen jest poza konkurencją).
neon.ka napisał(a):32 . 30 . 47 . Chariots of Fire - Vangelis
Znów coś wspaniałego. Przy czym być może nie chodzi nam o ten sam utwór (bo nie jestem pewien czy singiel jest częścią utworu stanowiącego drugą stronę albumu).
06.10.2018 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #191
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(05.10.2018 11:14 PM)Miszon napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Ale z taką melodią, czy w ogóle inna interpretacja tekstu ks. Twardowskiego to była?
Z taką (a raczej bardzo podobną).
Ciekawe w takim razie w jakich latach to było?
Ja nie mogę do końca sobie przypomnieć, czy mój pierwszy kontakt z tym zespołem to był odsłuch z płyty, czy na żywo - w wyniku czego kupiłam płytę... Pamiętam na pewno, że Manitou byli gośćmi Festiwalu Muzyki Religijnej [tak się chyba oficjalnie nazywał...] gdzieś w połowie lat 90, w którym to braliśmy udział jako wspólnota oazowa, i to nawet z bardzo dobrym wynikiem. Icon_smile2
Miszon napisał(a):Z tej grupy wybieram The Scientist - mój numer jeden Coldplay. Zabawne - dosłownie wczoraj sobie to grałem Icon_smile2 .
Mój też. Icon_wink2
Z tym utworem to chyba dużo osób ma częsty kontakt, bo piękny jest - to chce się do niego wracać. Icon_smile2
(06.10.2018 10:08 PM)kajman napisał(a):  Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa / (...) Pierwotną wersję poznałem znacznie później i mniej mnie przekonała.
Ja usłyszałam ją niedługo po poznaniu tej wersji, ale też zdecydowanie mi nie przypadła do gustu. Nie zatrzymałabym się raczej zbyt długo przy niej, gdyby pojawiła się u mnie jako pierwsza...
kajman napisał(a):Always On My Mind / To utwór, po którym straciłem resztę szacunku do Presleya, bo jeżeli nawet PSB wykonali ją znacznie lepiej...
Icon_wink2 Icon_mrgreen
kajman napisał(a):Chariots of Fire / Znów coś wspaniałego. Przy czym być może nie chodzi nam o ten sam utwór (bo nie jestem pewien czy singiel jest częścią utworu stanowiącego drugą stronę albumu).
Moja wersja ma 3:31, więc stawiam na to, że to nie jest wersja Twoja. Icon_razz

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
07.10.2018 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #192
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Dziś czekają dwie ilustracje muzyczne pod tą dziesiątką. Zachęcam.

30 . 44 . 66 . Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak S. 2010
29 . 89 . NN . Cukrowa wata - Tata Śpiewa Tadzio 2012
28 . 24 . NN . Zanosi się na noc - Elżbieta Adamiak S. 2010
27 . 38 . 108 . Souvenir - OMD Firlej 1992
26 . 46 . NN . Somewhere - Eva Cassidy … 2010
25 . 20 . 27 . Nadzieja - Jan Pietrzak … 1988
24 . 33 . 54 . Sekrety i kłamstwa - Myslovitz lato 2003
23 . 23 . 23 . Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz 3maj z nami 2002
22 . NN . NN . Love On the Line - Hillsong Worship mój chrzest 2017
21 . 25 . 70 . In manus tuas, Pater / Śpiewaj Panu - Chór Taize noworoczne spotkania młodych Taize 1994, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2007

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem


I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2018 01:32 AM przez neon.ka.)
07.10.2018 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #193
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Ojej, z tej grupy znam tylko 2 Myslovitze i Evę! (i być może hymn Taize, jeśli jest to hymn Taize).

Kiedy poznałem Manitou? Na oazę zacząłem chodzić pod sam koniec 1995, czyli to było najwcześniej w 1996, a może już w 1997.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.10.2018 05:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #194
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):26 . 46 . NN . Somewhere - Eva Cassidy
Eva jak zwykle u mnie na plusie, ale jeżeli już nic nie będzie to rozmijamy się co do ulubionych utworów.
neon.ka napisał(a):30 . 44 . 66 . Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak
28 . 24 . NN . Zanosi się na noc - Elżbieta Adamiak
Dwa piękne utwory, z których wyżej stawiam piękną wersję piosenki Woźniaka.
07.10.2018 07:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #195
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
(07.10.2018 05:31 AM)Miszon napisał(a):  (i być może hymn Taize, jeśli jest to hymn Taize).
A co to jest hymn Taize?...
U mnie są po prostu dwaj przedstawiciele kanonów śpiewanych podczas Europejskich Spotkań Młodych i w czasie spotkań w samym Taize w ciągu całego roku. W zasadzie to miejsce 21 powinno się nazywać "Taize" - mogłabym tam podłożyć niemal cokolwiek z kilkudziestu śpiewów, które BARDZO mi się podobają, a są wyrazem mojego udziału w tych spotkaniach.
Miszon napisał(a):Kiedy poznałem Manitou? Na oazę zacząłem chodzić pod sam koniec 1995, czyli to było najwcześniej w 1996, a może już w 1997.
No to by się zgadzało wszystko razem. Płyta jest datowana na 1995 rok.
(07.10.2018 07:06 AM)kajman napisał(a):  Somewhere / Eva jak zwykle u mnie na plusie, ale jeżeli już nic nie będzie to rozmijamy się co do ulubionych utworów
To tu przyznam, że zakładałam, że to może być jeden z tych, które mają uznane także u Ciebie.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
08.10.2018 12:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #196
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
No to zostaną jeszcze tylko dwie pierwsze piątki...

20 . 14 . 06 . Gabriel - Lamb (s) 2002
19 . 16 . 72 . Dzień jeden w roku - Czerwone Gitary święta u G.
18 . 10 . 07 . Abba Pater - Jan Paweł II JP2
17 . 07 . 03 . Brothers In Arms - Dire Straits TWC3
16 . 22 . 16 . The Lady In Red - Chris De Burgh zielony notatnik 1992
15 . 21 . 14 . Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor audycja po 1000 LPP3 2001
14 . 13 . 21 . Pocztówka z lotniska - Myslovitz zlot fanów Katowice 2003
13 . 17 . 12 . (Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams 500 LPP3 1991
12 . 19 . 20 . Sacrifice - Elton John wakacje 1990
11 . 15 . 09 . Śpij mój śnie - Wilki PKP Lublin-Warszawa 2002

legenda: miejsce w roku 2018, miejsce w roku 2013, miejsce w roku 2008, tytuł, wykonawca, moje pierwsze skojarzenie z utworem

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
08.10.2018 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #197
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):mają uznane także u Ciebie
Ma, ale inne jeszcze bardziej.
neon.ka napisał(a):19 . 16 . 72 . Dzień jeden w roku - Czerwone Gitary
Ładny kawałek jak wiele innych Cz G.
neon.ka napisał(a):16 . 22 . 16 . The Lady In Red - Chris De Burgh
Z filmu pamiętam tylko tą całkiem przyjemną piosenkę i scenę z sukienką/spódniczką (tutaj nie jestem pewien).
neon.ka napisał(a):15 . 21 . 14 . Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor
Świetna rzecz, chociaż nie wiem czy poznana niedawno wersja autorska nie podoba mi się jeszcze bardziej. A Łysaed najbardziej lubię z pierwszej płyty.
neon.ka napisał(a):13 . 17 . 12 . (Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams
Bardzo dobry utwór, chociaż nieco wyżej stawiam filmowy tercet.
08.10.2018 06:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #198
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
Ależ klimatyczna jest cała lista. Słuchając poszczególnych kawałków można się rozmarzyć. Bardzo liryczna stawka. I pewnie będzie tak do końca Icon_wink

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.10.2018 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 094
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #199
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
tadzio3 napisał(a):Bardzo liryczna stawka.
Faktycznie wyciszająca część - ale to dobrze, nie samymi szarpidrutami i psujami klawiszy musimy mieć do czynienia Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
08.10.2018 12:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #200
RE: III Top Wszech Czasów. Mój. [2018]
neon.ka napisał(a):A co to jest hymn Taize?...
Ciężko mi powiedzieć, nie byłem na Taize. Ale osoby, które były, wspominały, że niektóre ze spotkań miały jakąś swoją "główną pieśń", którą określały mianem "hymnem Taize".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.10.2018 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IV Top Wszech Czasów. Mój. [2021] neon.ka 299 10 338 01.11.2021 10:26 PM
Ostatni post: Yacy
  I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] neon.ka 253 127 035 03.06.2009 07:55 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: