Ankieta: Czy Twoim zdaniem shoutbox powinien przejść na górę strony?
tak
nie
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co robimy w sprawie shoutboxa?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Co robimy w sprawie shoutboxa?
Jak powyżej. Padł pomysł, by go wrzucić na górę, by był lepiej widoczny (i znów regularnie używany). Co wy na to?
01.10.2018 10:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
shoutbox na dole - od początku wydawało się to dziwne. Ja tam wolę "Najnowsze posty" rozwinąc do 20 pozycji albo dać tę możliwość do ustawienia przez Juzera - do ilu pozycji by chciał.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.10.2018 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Może niech przeciwnicy zmian się wypowiedzą?...
01.10.2018 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Trzeba by przewijać stronę zanim doszłoby się do właściwych treści.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.10.2018 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Kompletnie nie czuję potrzeby jego istnienia, od kilku lat do niego nie zaglądałem. Więc bardzo dobrze dla mnie, że jest gdzie jest.
01.10.2018 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Nie wiem, ale shoutbox to akurat ta część forum, która wybitnie straciła na popularności. Kiedyś było inaczej.
01.10.2018 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Mnie nigdy specjalnie nie interesował.
01.10.2018 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Ech... Czyli widzę, że nadal będzie zdychał...
01.10.2018 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Miszon napisał(a):Trzeba by przewijać stronę zanim doszłoby się do właściwych treści.
+1

Jak dla mnie możemy w ogóle go usunąć. Nie widzę zastosowania.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.10.2018 07:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #10
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
dziobaseczek napisał(a):Ja tam wolę "Najnowsze posty" rozwinąc do 20 pozycji
+1

A dla mnie również shoutbox może zniknąć, chociaż w ostatnich latach chyba sam najczęściej go używałem, przede wszystkim by przypominać o różnych plebiscytach i zabawach. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.10.2018 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Przychylam się do usunięcia. Może dopiszmy taką opcję w ankiecie, kto wie czy to nie wygra Icon_wink . Shoutbox to przeżytek jeszcze większy niż fora Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.10.2018 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Nieprawda Icon_sad
02.10.2018 08:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
(02.10.2018 07:46 AM)AKT! napisał(a):  Nie widzę zastosowania.

Ja również.
Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów, bo jak czegoś nie mam w nieprzeczytanych, a nie jest listą przebojów, to czasem mam problem dotrzeć. Icon_wink

(01.10.2018 12:42 PM)dziobaseczek napisał(a):  Ja tam wolę "Najnowsze posty" rozwinąc do 20 pozycji albo dać tę możliwość do ustawienia przez Juzera - do ilu pozycji by chciał.

Zgadzam się w zupełności. Za szybko czasami przepadają niektóre tematy przy 10 pozycjach.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.10.2018 09:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Poproszę o likwidację narzędzia, z którego nie pamiętam, żebym korzystał.
Skoro to przeżytek, to chyba wiadomo, gdzie powinien wylądować....
Chyba, że tworzymy muzeum. A to przepraszam.
I tak - jako forum - jesteśmy internetowymi dinozaurami. Taka jest brutalna prawda.
Artur.O napisał(a):Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów
Podpisuję się pod tym.
02.10.2018 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #15
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Jestem za przeniesieniem shoutboxa na górę i za 20 pozycjami na liście ostatnich postów. Shoutbox to miejsce, w którym często toczą się luźne, często zabawne dyskusje, a jego obecne umiejscowienie sprawia, że kompletnie o nim zapominam. Jeśli shoutbox będzie na górze, może zamienić się z bezludnego miejsca w prawdziwy chat Icon_wink Może, ale nie musi.

Jestem osobą, która nie poświęca temu forum zbyt wiele czasu. Przeglądam tylko wybrane wątki i rzadko się udzielam i dla mnie takie rozwiązania są OK.

Radio Epsilon
02.10.2018 11:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
(02.10.2018 10:27 AM)adameria napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów
Podpisuję się pod tym.
to może "jakieś konkrety"? ja nie mam problemów żeby znaleźć to czego szukam, więc nie bardzo wiem o jakiej reorganizacji piszecie.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.10.2018 11:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Dokładnie. Po to jest to narzędzie, by ludzie z zewnątrz zostali w jakiś sposób zaintrygowani widząc, co się dzieje. Sam zestaw ostatnich tematów to trochę za suche. Shoutbox dobrze prowadzony przykuwa uwagę odwiedzających.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.10.2018 11:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #18
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Tylko że dopóki się nie zalogujesz, to shoutboxa nie widać! Chatownik

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.10.2018 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #19
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
(02.10.2018 11:46 AM)Yacy napisał(a):  
(02.10.2018 10:27 AM)adameria napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów
Podpisuję się pod tym.
to może "jakieś konkrety"? ja nie mam problemów żeby znaleźć to czego szukam, więc nie bardzo wiem o jakiej reorganizacji piszecie.

Dobra, to od góry do dołu:

Niezrozumiały dla mnie jest podział na "Klub forum" i "Forum Support". Patrząc po tematach w tych działach, ciężko powiedzieć, gdzie jest różnica. Poza tym, wiele for ma tylko jeden dział na sprawy dotyczące forum. Dlatego można by te działy połączyć.
Ostatecznie, można by zmienić nazwę "Forum Support" na "Sprawy techniczne" (bo tam faktycznie jest chyba trochę więcej spraw moderatorskich, ficzerów i takich tam) i poprzenosić kilka tematów między oboma działami. Przy czym to drugie jest kluczowe. Icon_wink

Kategoria "Wspólne listy przebojów" jest zdecydowanie zbyt szeroka, podczas gdy "Gry i zabawy" nie ma kilku działów, które by, zdaje się, dobrze do niej pasowały. Proponuję przemianować "Gry i zabawy" na coś w stylu "Nasze plebiscyty i zabawy forumowe" i przenieść tam kategorie: Listy okazjonalne, "MYCHY" Forumowe Nagrody Muzyczne i Zestawienia wszechczasów. Zresztą nie jestem pewien, czy pierwsza i ostatnia za bardzo się ze sobą nie pokrywają: w "zestawieniach wszechczasów" są np. głosowania na płytę roku (2010, 2011 itd).

Przy okazji, uważam za konieczne wydzielenie działu Mychartsowe Topy Wykonawców - skoro nieaktywna Old-School Hit Lista ma swój dział (który wg mnie zresztą kwalifikuje się już do Archiwum - ledwie 8 notowań i 16 postów wg mnie dowodzi, że ta inicjatywa nie ma szans na odżywienie, zwłaszcza, że istnieje Mycharts Classic Top 20), to tym bardziej powinna mieć zabawa działająca już od kilku lat.

Rozdział na Zespoły i artyści, Gatunki i style, Waszym zdaniem jest trochę na siłę. Co prawda, jest jasne, o czym są te działy, ale one trzy razem wzięte produkują na tyle mało postów, że można się zastanowić, czy nie jest to sztuka dla sztuki. Utworzyłbym po prostu dział ogólny, przyjaźniejszy różnorodnym dyskusjom.

Do tego wiele tematów już teraz jest nie w tych działach co trzeba, jak na przykład zagraniczne radiowe zestawienia wszechczasów lądujące w dziale Zestawienia wszechczasów, który jest w kategorii... Wspólne listy przebojów, wszak przeznaczonym dla "naszych" zestawień.

Może być? Czy dostanę odpowiedź w rodzaju "Dużo problemu dla moderatora, a jak się chce to i tak można wszystko znaleźć"? Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2018 02:57 PM przez Dobromiera.)
03.10.2018 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Co robimy w sprawie shoutboxa?
Artur.O napisał(a):Do tego wiele tematów już teraz jest nie w tych działach co trzeba, jak na przykład zagraniczne radiowe zestawienia wszechczasów lądujące w dziale Zestawienia wszechczasów, który jest w kategorii... Wspólne listy przebojów, wszak przeznaczonym dla "naszych" zestawień.
Przyznaję, mój błąd i biję się w pierś. To może w takim razie jakąś osobną zakładkę zrobić na takie zestawienia wszech czasów?
03.10.2018 05:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: