Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #1
Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Jak to mówią, grudzień miesiącem podsumowań. Ja też postanowiłem przyjrzeć się dokładniej temu, czego w tym roku słuchałem. Na podstawie moich muzycznych doświadczeń zdecydowałem się opublikować dwa zestawienia:
  • Hot100 Songs of 2017: sto najlepszych utworów według mojego upodobania (opublikowane: 26-31 grudzień 2017)
  • Top100 Songs of 2017: sto najlepszych utworów według wyników na tegorocznej liście (opublikowane: pierwsze tygodnie 2018

Zaczynamy od pierwszego notowania i podania listy nominowanych utworów:
25.12.2017 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Nominacje bardzo konkretne i oczywiście jest wśród nich wiele utworów, które bardzo mi się podobają.
Alice Merton - będzie pewnie taką one hit wonder, ale udało jej się nagrać hit tego roku. Alma za mało punktów otrzymała na Eurowizji - dla mnie powinna być w czołówce konkursu.
Mogę zdradzić, że wiele tych piosenek znajdzie się także i w moim podsumowaniu, nie powiem na jakich pozycjach, ale będziesz zadowolony Icon_smile

O Amy Macdonald chyba trochę już jednak zapomniano, ale ja nadal bardzo lubię jej twórczość. Jej tegoroczny album słuchało się naprawdę przyjemnie.
Jak zawsze mnóstwo u Ciebie piosenki włoskiej, ale to dobrze, bo jest to punkt charakterystyczny dla Twojej listy.
Britney trochę jednak za dużo biorąc pod uwagę fakt, że nie miała aż tak dobrych nagrań w tym roku (w moim odczuciu).

"Feels" chyba otrzyma nagrodę jako najlepsza kolaboracja artystów w 2017 r. Dobra nominacja.
Nadal uważam, że Charlie Puth jest nieco przereklamowany, ale czasami zdarzy mu się coś wyjątkowego jak chociażby "Attention".

Szkoda, że tylko jedna Dua Lipa została nominowana Icon_sad
Przykro też, że nie ma "Shape of You".
Plusem jest eurowizyjny, najlepszy według mnie akcent - czyli Francesco.
Ciekawe jak wysoko będzie Katy Perry. Lorde też tylko jedna. Szkoda, tym bardziej, że taka Lanberry ma aż 3 swoje propozycje.
/jeszcze narzekam tylko na brak "Beautiful Trauma" od Pink, ale to tylko moje marudzenie Icon_smile
25.12.2017 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #3
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Ja się nie dziwię że 3 kawałki Lanberry są nominowane, zasłużyły sobie bo są naprawdę świetne! w przeciwieństwie do takiej Lorde, która wydała dosyć przeciętny materiał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.12.2017 09:01 PM przez Marcineq.)
25.12.2017 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #4
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Nominacje bardzo konkretne i oczywiście jest wśród nich wiele utworów, które bardzo mi się podobają
Mam nadzieję, że będziemy mieć jak najwięcej wspólnych i co najmniej jeden w Top20 Icon_wink

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Alice Merton - będzie pewnie taką one hit wonder, ale udało jej się nagrać hit tego roku
"Hit the Ground Running" debiutowało w propozycjach w zeszłym tygodniu i mam nadzieję, że spodoba mi się na tyle, żeby wejść do Top50. No i liczę na długogrający album w przyszłym roku

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Alma za mało punktów otrzymała na Eurowizji - dla mnie powinna być w czołówce konkursu
Nie pamiętam ile konkretnie punktów otrzymała, ale na pewno mój wysłany głos coś pomógł

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  O Amy Macdonald chyba trochę już jednak zapomniano, ale ja nadal bardzo lubię jej twórczość. Jej tegoroczny album słuchało się naprawdę przyjemnie
Niby tak, ale poza "Dream On" potencjalnych przebojów nie ma Icon_sad

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Britney trochę jednak za dużo biorąc pod uwagę fakt, że nie miała aż tak dobrych nagrań w tym roku (w moim odczuciu)
Nawet trzeciego singla nie wydała franca jedna. Bo Vegas i dzieciaczki ważniejsze Icon_neutral

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Nadal uważam, że Charlie Puth jest nieco przereklamowany, ale czasami zdarzy mu się coś wyjątkowego jak chociażby "Attention"
Wspomnianym singlem udowodnił, że stara się być męską wersją Meghan Trainor - pierwszy album inspirowany latami 50/60, drugi - przełomem lat 90/00. I dobrze, lubię ich razem

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Szkoda, że tylko jedna Dua Lipa została nominowana
Teraz żałuję, że nie doceniłem "Lost in Your Light", świetny utwór. Ale obiecuję, w przyszłym roku nominację dostaną co najmniej dwie.
A w ogóle przecież "Scared to be Lonely" z Lipą na wokalu było u mnie wielkim przebojem, więc nie narzekaj Icon_razz2

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  Przykro też, że nie ma "Shape of You"
Jakoś niespecjalnie żałuję.

(25.12.2017 08:33 PM)Tomekk napisał(a):  jeszcze narzekam tylko na brak "Beautiful Trauma" od Pink, ale to tylko moje marudzenie
Trochę za późno się pojawiło i nawet gdyby dostała nominację, wylądowałaby pewnie gdzieś w drugiej pięćdziesiątce jak "Million Reasons" rok temu. Ale na pewno będzie wysoko w przyszłym roku Icon_wink

(25.12.2017 08:56 PM)Marcineq napisał(a):  Ja się nie dziwię że 3 kawałki Lanberry są nominowane, zasłużyły sobie bo są naprawdę świetne! w przeciwieństwie do takiej Lorde, która wydała dosyć przeciętny materiał
Ooo, do Lorde się kategorycznie nie zgadzam. Mimo, że nie jestem fanem to jej album jest bezapelacyjnie jednym z najlepszych tego roku.


No dobrze ... zaczynamy? Na pierwszy ogień ostatnia dwudziestka.
Kliknięcie na okładkę powoduje przeskok na YouTube Icon_wink

#100
Giorgio Moroder - Good for Me (ft. Karen Harding)


[Obrazek: gjo1rml.jpg]

Moroder po raz kolejny udowadnia, że wiek w muzyce nie ma znaczenia i jeżeli masz pomysł i chęci - liczba przeżytych wiosen nie gra żadnej roli. Pomimo, że "Good for Me" nie brzmi tak dobrze jak zawarte na poprzednim albumie kolaboracje z Sią i Britney Spears, i tak jest czymś świeżym na rynku muzycznym a.d. 2017


#99
Becky G - Mayores (ft. Bad Bunny)


[Obrazek: WjS9y4B.jpg]

Umówmy się, muzyka latynoska ostatnich lat z wszechobecnym reggeatonem nie należy do najbardziej interesujących i najoryginalniejszych. Od czasu do czasu zdarzy się jednak coś, co trzyma pewien poziom. Takim "cosiem" jest jedna z nowszych kompozycji autorstwa Rebbeci Gomez, szerzej znanej jako Becky G. Pomimo swojej banalności wpada w ucho i zasłużyła, żeby pojawić się w tym zestawieniu, chociażby w ogonku.


#98
Capital Cities - Vowels


[Obrazek: EPC2B80.jpg]

Ktoś pamięta "Safe and Sound", czyli jeden z większych przebojów roku 2013? Jeżeli tak to pewnie zaciekawi go najnowsza kompozycja panów z Capital Cities, czyli utwór o ... samogłoskach. Prześmiewczy tekst, ciekawy instrumental, nic tylko słuchać


#97
LP - Other People


[Obrazek: s5vBeTi.jpg]

Laura Pergolizzi to jedna z tych wokalistek, która jest rozpoznawalna nie z powodu swojego wyglądu czy repertuaru, a z powodu głosu. Jedno jest pewne - osoba, która usłyszała go raz, zapamięta go do końca życia. Po "Lost on You", które okazało się olbrzymim przebojem w naszym kraju, Laura zaserwowała nam nieco mniej dramatyczne "Other People", w którym tylko udowadnia jak różnorodny posiada repertuar


#96
Imagine Dragons - Believer


[Obrazek: S77ipEZ.jpg]

Jako wierny fan Smoków, musiałem umieścić tutaj ten kawałek, chociaż dalej uważam, że jest jednym ze słabszych w ich karierze. Pomimo tego, bardzo podoba mi się estetyczny teledysk, tekst i przekaz. Gdyby tylko zamiast elektroniki było trochę więcej żywych instrumentów ...


#95
Lanberry - Ostatni Most


[Obrazek: hrdKILF.jpg]

Obok Natalii Nykiel, Lanberry jest jedną z najbardziej obiecujących postaci na polskiej popowej scenie muzycznej. Jej debiutancki album (wraz z reedycją) stoi na bardzo wysokim poziomie i Gosia wydając nowy singiel, niestety, obniżyła formę, ale liczę, że drugi album przyniesie nam coś niespodziewanego


#94
Lady Gaga - A-YO


[Obrazek: zEB9Up8.jpg]

Nowy album Lady Gagi jest czymś, czego nikt się nie spodziewał. Niestety z powodu małej przebojowości okazał się flopem, tak jak wydany trzy lata wcześniej "Artpop". Sama Gaga chyba sama to zauważyła, bo po wydaniu dwóch singli dała sobie spokój, ignorując taką perełkę jaką jest drapieżne, utrzymane w klimacie country, "A-YO".


#93
Alma - Requiem


[Obrazek: zPOxkAY.jpg]

Tegoroczna Eurowizja, pod względem muzycznym była bardzo interesująca, zróżnicowana gatunkowo i przyniosła nam sporo przebojowych kawałków. Jednym z nich jest śliczne "Requiem" wyśpiewane w jednym z moich dwóch ulubionych języków przez równie śliczną wokalistkę (jedna z najładniejszych wokalistek jakie widziałem <3)


#92
Celine Dion - L'etoile


[Obrazek: dUxVMLi.jpg]

Pozostajemy przy nadsekwańskich przebojach, tym razem wyśpiewanych przez prawdziwą divę muzyki francuskiej. Wydany rok temu album "Encore un Soir" przyniósł nam wiele poruszających ballad, ale również pozytywne utwory, przy których aż ciężko się nie uśmiechnąć. Oto jeden z nich, czyli piosenka o gwiazdce Icon_smile


#91
Michael Buble - I Believe in You


[Obrazek: nZLujq3.jpg]

Jak pewnie wszyscy wiedzą - wokaliści płci męskiej zazwyczaj nie osiągają większych sukcesów u mnie na liście. Tutaj jeden z wyjątków, czyli posiadacz jednego z najlepszych głosów szołbiznesie - Michael Buble z pięknym utworem i pięknym teledyskiem. Kawałek dosyć szybko mi się znudził, ale dalej przywołuje miłe wspomnienia, czego efektem jest pojawienie się w tym zestawieniu.


#90
Ania Wyszkoni - Zanim to Powiem


[Obrazek: ydCQ0Ad.jpg]

Z Anią mam taki problem, że prawie wszystko co wyda jest nudne i przewidywalne. Tym kawałkiem była liderka Łez, przekonała mnie do siebie i pokazała, ze ma jeszcze coś do powiedzenia i potrafi nagrać prawdziwy przebój. Oby tak dalej, Aniu!


#89
Echosmith - Goodbye


[Obrazek: VWZNdq6.jpg]

Ktoś pamięta "Cool Kids"? Jeśli tak - jest duża szansa, że spodoba mu się dawka nowej muzyki od grupy Echosmith. Jednym z najmocniejszych punktów nowego wydawnictwa jest właśnie ten kawałek z intrygującym refrenem, który szybko wpada w ucho i nie chce wyjść


#88
Sabrina Carpenter - Thumbs


[Obrazek: ks7ZTON.jpg]

Powiem tak, od młodych, początkujących artystów nie wymagam arcydzieł literackich. Lepiej, żeby zaśpiewali coś szczerze, od serca, niż bawili się w wymyślanie niestworzonych tekstów, z którymi nie mogą się utożsamić. Dlatego właśnie dużym zaskoczeniem okazał się dla mnie utwór zaledwie osiemnastoletniej Sabriny Carpenter, który (zarówno tekstowo, jak i muzycznie) bije na głowę kompozycje niejednego starego wyjadacza.


#87
Ed Sheeran - Castle on the Hill


[Obrazek: lf90Cnj.jpg]

Powrót Eda był chyba pierwszym ważnym wydarzeniem na światowym rynku muzycznym i jednym z istotniejszych w tym roku. Jednak, gdy cały świat zasłuchiwał się w "Shape of You", ja wolałem mniej przebojowe, ale zdecydowanie bardziej personalne "Castle on the Hill". Utwór trochę mi się przejadł, ale dalej miło mi się go słucha.


#86
Lorde - Green Light


[Obrazek: OCIUI1g.jpg]

Fanem Lorde nie jestem, ale muszę przyznać, że wydany przez nią album to prawdziwa perełka i uczta dla uszu. Ze wszystkich nowych kompozycji zdecydowanie wyróżnia się pierwszy singiel, czyli chyba najbardziej przebojowy utwór wydany przez zdolną Nowozelandkę. Na pewno będę miło wspominać


#85
Anne-Marie - Ciao Adios


[Obrazek: dZBQI1q.jpg]

Po ogromnym sukcesie "Rockabye" Anne-Marie, postanowiła zająć się pracą nad swoim debiutanckim albumem i zaprezentowała światu wysoce przebojowy kawałek, w którym rozlicza się ze swoim byłym. Nie jest to może szczyt oryginalności, ale słucha się bardzo przyjemnie.


#84
Tove Lo - Disco Tits


[Obrazek: lDMxw2q.jpg]

Podczas gdy inni artyści tworzą jak najgrzeczniejsze teksty by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, Tove Lo po raz kolejny olewa wszystkie normy i jak gdyby nigdy nic śpiewa o disco-cyckach. Możecie być oburzeni, ale gwarantuję, że po kilku przesłuchaniach sami będziecie nucić "asehajjusehajjuluksołpriti" Icon_wink


#83
Imagine Dragons - Thunder


[Obrazek: N8iVrPl.jpg]

Podobnie jak w przypadku pierwszego singla, nie jest to szczytowa forma Imagine Dragons i jestem trochę zawiedziony tym singlem, ale trzeba przyznać, że co jak co, ale porządnie chodzi po głowie i, tak jak w przypadku "Believer", również posiada bardzo motywujący tekst


#82
Ed Sheeran - Perfect


[Obrazek: nQj1xsB.jpg]

Sheeran nie ma w tym roku szczęścia u mnie i znowu ląduje w końcowej części zestawienia. Podobnie jak w przypadku "Castle", tutaj tak samo nudzi się dosyć szybko. Chociaż duet z Andreą bardzo na plus Icon_cool


#81
Britney Spears - Slumber Party (ft. Tinashe)


[Obrazek: BbZzWAR.jpg]

Jeden z przyjemniejszych momentów nowego wydawnictwa Brygidy. Dodatkowo dostąpił zaszczytu bycia singlem i otrzymania całkiem niezłego teledysku. Na listach przebojów jednak mocno flopnął i ostatecznie pogrzebał szansę na dalszą promocję "Glory". Serio, Britney? Dwa single?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2018 11:50 AM przez Gaspard.)
26.12.2017 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Juz wcześniej skomentowałem Twoje wybory, ale teraz muszę jeszcze dodać, że Lorde jednak za nisko.
Green Light to jeden z moich przebojów 2017 r. Chociaż ważne, źe w ogóle doceniłes.
27.12.2017 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Capital Cities - Vowels
LP - Other People
Imagine Dragons - Believer
Ed Sheeran - Castle on the Hill
Lorde - Green Light
Tove Lo - Disco Tits
Imagine Dragons - Thunder
Ed Sheeran - Perfect
Britney Spears - Slumber Party (ft. Tinashe)
te nagrania gościły i na mojej liście ale tylko 4 znajdą się i moim Top100 roku.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
27.12.2017 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Na razie poza Capital Cities nie znalazłem nic dla mnie. Czekam na wyższe partie zestawienia - może się znajdzie więcej dziobasowego grania;

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.12.2017 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #8
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(27.12.2017 11:34 AM)Tomekk napisał(a):  Lorde jednak za nisko. Green Light to jeden z moich przebojów 2017 r. Chociaż ważne, źe w ogóle doceniłes.
Trochę mi szkoda, że nie weszła nawet do Top20, ale to i tak jej największy przebój u mnie.

(27.12.2017 02:49 PM)Szymek79 napisał(a):  te nagrania gościły i na mojej liście ale tylko 4 znajdą się i moim Top100 roku.Icon_wink
Typuję któryś z utworów Imagine Dragons, LP, Lorde i Tove Lo

(27.12.2017 03:24 PM)dziobaseczek napisał(a):  Na razie poza Capital Cities nie znalazłem nic dla mnie. Czekam na wyższe partie zestawienia - może się znajdzie więcej dziobasowego grania;
Nawet się nie spodziewałem, że będziemy mieli coś wspólnego, to już sukces. Mam nadzieję, że coś jeszcze dla siebie znajdziesz Icon_wink

No to jedziemy z kolejną dwudziestką ...


#80
Elena - Hot Bhangra


[Obrazek: Ya4LFN5.jpg]

Pomimo, że z oryginalną bhangrą utwór ma tyle wspólnego co z walcem wiedeńskim (może oprócz teledysku) to był jednym z moich wakacyjnych czasoumilaczy i dalej przyjemnie mi się go słucha


#79
Virgin - Sens


[Obrazek: LThoEyo.jpg]

Po słabej "Niebezpiecznej Kobiecie" i fenomenalnym "Kopiuj-Wklej", Doda i Tomek z zespołem zdecydowali się na wybranie trzeciego singla z ich najnowszego albumu (właściwie pseudoalbumu - 6 nowych utworów!). Postawili na utwór, który pomimo swojej wrażliwości, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Doda jest posiadaczką jednego z najlepszych głosów na polskim rynku muzycznym


#78
Kirstin - Naked


[Obrazek: TMLKnHM.jpg]

Jedyna żeńska członkini grupy Pentatonix, Kirstin Maldonado, postanowiła tymczasowo opuścić zespół i rozpocząć własną, solową karierę, która rozpoczęła się od wydania świetnej epki, zatytułowanej "LOVE", a to jednej z singli ją promujących


#77
Lauren Alaina - Road Less Traveled


[Obrazek: Kz8fFzn.jpg]

Napisana przez Meghan Trainor piosenka o podążaniu własnymi drogami to z pewnością jeden z najlepszych utworów country wydanych w tym roku. Motywujący (znowu) tekst, uroczy teledysk i miły dla ucha głos Laury to chyba największe zalety tego utworu. A jest ich więcej!


#76
Robbie Williams - Love My Life


[Obrazek: aHL00ok.jpg]

Najnowszy album Robbiego Williamsa można określić jednym, młodzieżowym słowem - sztos. Sarkastyczne "Party Like a Russian" szło na moim odtwarzaczu przez całą poprzednią jesień, a niedługo później zostało zamienione przez bardzo przyjemne dla ucha "Love My Life".
Ciekawostka: nagranie to przypadło do gustu również moim rodzicom (zwłaszcza mamie, która jest wielką fanką Robbiego i dostała ode mnie "Heavy Entertainment Show" na poprzednią Gwiazdkę)


#75
Bruno Mars - Versace on the Floor


[Obrazek: 0dk0cV5.jpg]

Nie wiem jak innych, ale mnie od imprezowego, szalonego Bruna bardziej przekonuje ten wrażliwy, delikatny, romantyczny. Taki właśnie jest w tej pięknej balladzie i przypomina mi czasy swojego (świetnego) debiutu i swój pierwszy singiel.


#74
Little Mix - Private Show


[Obrazek: gHsHYRr.jpg]

W przeciwieństwie do upadłego już Fifth Harmony, dla Little Mix rok 2017 był bezsprzecznie sukcesem. Zapoczątkowało go wydanie bardzo przebojowego albumu "Glory Days", a potem zdobywanie wysokich miejsc na listach przebojów przez kolejne single. Jestem zadowolony z tego jak im się powodzi, ale szkoda, że w promocji albumu pominęły tak znakomity utwór jak wesołe, bardzo pozytywne "Private Show", w którym ponownie pokazują nam jak zgrane są ze sobą i wzajemnie się uzupełniają


#73
Natalia Nykiel - Spokój


[Obrazek: VcPW80h.jpg]

Ten rok dla Natalii Nykiel był perfekcyjny. Jej drugi studyjny album to prawdziwe arcydzieło i jest aktualnie jednym z najczęściej odtwarzanych przeze mnie krążków. Rola pierwszego singla przypadła chyba największej radiówce na albumie - wydanemu na wiosnę singlowi "Spokój". Pomimo swojej banalności uważam, że numer jest jednym z lepszych w obecnej dyskografii Natalii, ale i tak chowa się przy niektórych perełkach z "Discordii"


#72
Delta Goodrem - The River


[Obrazek: gWAW1T9.jpg]

Biję się w pierś, że tak późno wrzuciłem go na listę, spóźniłem się o ponad pół roku. Mimo to jest to jeden z najlepszych numerów tej świetnej Australijki (zastanawiające dlaczego większość australijskich artystów jest tak cholernie niedoceniana przez resztę świata) ostatnich lat. Czekam niecierpliwie na kolejny album i obiecuję, że już więcej się tak nie spóźnię Icon_wink


#71
Jennifer Lopez - Olvidame y Pega la Vuelta (ft. Marc Anthony)


[Obrazek: 8Qmpgak.jpg]

Jennifer Lopez się nie starzeje - to naukowo potwierdzone. Pytanie tylko czy starzeje się jej przebojowość? Po jej ostatnich latynoskich nowościach można tak sądzić, ale jest jeden wyjątek. Nagrany z byłym mężem, cover hiszpańskojęzycznego przeboju lat 80. to coś czego od Lopez się nie spodziewałem. Oby więcej takich niespodzianek!
Ciekawostka: w tym samym czasie cover tego utworu nagrała również moja aktualnie ulubiona hiszpańskojęzyczna wokalistka - Maria Jose. Można porównać która pani zrobiła to lepiej.


#70
Maria Jose - El Amor Coloca


[Obrazek: pmIfYQ5.jpg]

Wspomniana przed chwilą Maria Jose z jednym z singli promujących wydany pod koniec zeszłego roku album "Habla Ahora". Bardzo porządnie wykonany cover innego latynoskiego przeboju (tym razem lat 90.), idealny na lato. Dodam tylko, że Marysia jeszcze się tu pojawi. I to nie raz!


#69
Harry Styles - Sign of the Times


[Obrazek: nrJ91jX.jpg]

Gdybym miał wybrać największe zaskoczenia roku 2017 to debiut jednego z członków One Direction byłby z pewnością w czołówce. Spodziewałem się jakiegoś miałkiego imprezowego singla, a dostaliśmy utrzymaną w stylistyce lat 80. rockową balladę. I chwilę później, album w takiej samej stylistyce. Cały czas nie mogę wyjść z podziwu. Brawo, Harry!


#68
Lady Gaga - Dancin' in Circles (U-Go-Boy Remix)


[Obrazek: 9prdSlG.jpg]

Jeden z mocniejszych momentów Joanki - w oryginale stylistyką bardzo przypominający "These Boots Are Made for Walkin'" Jessici Simpson. Jednak od oryginału bardziej spodobał mi się remix, który bardzo wpada w ucho i do dzisiaj ciężko mi się od niego uwolnić.


#67
Calvin Harris - Feels (ft. Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean)


[Obrazek: t8Qy3Fu.jpg]

Nasz forumowy przebój lata Icon_razz2 Zdecydowanie jeden z utworów, przy których można się świetnie odprężyć i odstresować. Trochę się przejadł, ale dalej bardzo miło go czasem odpalić i przypomnieć sobie tegoroczne wakacje (które dla mnie były bardzo udane)


#66
Nickelback - Song on Fire


[Obrazek: cbmCsWQ.jpg]

Nowy album Nickelback był dla wielu swego rodzaju niespodzianką - panowie po raz pierwszy od kilkunastu lat wrócili do metalu i zaprezentowali nieco cięższy repertuar niż zazwyczaj. Znalazło się również miejsce dla kilku typowo nickelbackowych utworów, jak ten. Na plus na pewno przyjemna dla ucha melodia i lekkość, która sprawiła, że utwór ten leciał na moim odtwarzaczu w te wakacje dosyć często


#65
Charlie Puth - Attention


[Obrazek: tGxpW7j.jpg]

Kiedy patrzę na to jak rozkręciła się kariera Charliego rozpiera mnie duma. Pamiętam jak słuchałem jego coverów na YouTube i jak słuchałem "Marvin Gaye" w dniu premiery. Tym razem Puth mnie nieco zaskoczył małą zmianą stylu i odejściem od retro utworów na rzecz bardziej współczesnych klimatów. Powiem tak - jeśli jego nowe dzieła mają stać na tak wysokim poziomie jak ten utwór, nie mam mu tego za złe. Czekam na album Icon_cool


#64
Sia - Move Your Body


[Obrazek: gOY5c0S.jpg]

W Polsce dużą popularność zyskał remix Alana Walkera, ale ja i tak będę się rozpływać nad oryginalną, albumową wersją. Utwór, który pierwotnie miał trafić do Shakiry, jest prawdziwą wybuchową mieszanką, która przedstawia nam Się w innej, imprezowej wersji. Szkoda, że nie zrobił kariery na miarę "Cheap Thrills", bo jest równie dobry (a może nawet lepszy)


#63
Tinashe - Flame


[Obrazek: P9hxgik.jpg]

Jedno z najbardziej niedocenionych nagrań tego roku. Kawał dobrego popu opatrzony ciekawym wokalem Tinashe i dobrze zrobionym teledyskiem (oczywiście z płomieniami w roli głównej). Teraz nic tylko odliczać dni do premiery nowego albumu (która przeciąga się już o kilka miesięcy) i liczyć na to, że reszta materiału będzie stać na równie wysokim poziomie co pierwszy singiel


#62
Lanberry - Zagadka


[Obrazek: 9FWzaId.jpg]

Jak już wcześniej wspominałem, Lanberry to jedna z najbardziej obiecujących polskich wokalistek, a tym utworem tylko to potwierdziła. Wspaniała produkcja na zagranicznym poziomie, intrygujący wokal i duża dawka przebojowości. Jestem ciekaw dlaczego singiel komercyjnie poległ i nie zrobił tak dużej kariery jak chociażby "Piątek" czy "Ostatni Most". To dopiero zagadka


#61
Anastacia - Caught in the Middle


[Obrazek: q3wzQE3.jpg]

Jak pewnie wiecie, Anastacia to jedna z moich ulubionych wokalistek, dlatego jej powrót był jednym z najbardziej oczekiwanych. Jednak do tej pory mam mieszane uczucia co do pierwszego singla. Niby jest poprawny, wpada w ucho i nie można mu wiele zarzucić to jest dosyć krótki i mało oryginalny, podobnie jak nowy album. Nie zmienia to faktu, że zagościł na stałe na mojej playliście i umilił mi koniec wakacji i tegoroczną jesień.
27.12.2017 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Robbie Williams - Love My Life
Bruno Mars - Versace on the Floor
Harry Styles - Sign of the Times
Calvin Harris - Feels (ft. Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean)
Charlie Puth - Attention
Sia - Move Your Body
tym razem tylko tyle nagrań gościło i w moim Top45 za to tylko jedno się nie pojawi w moim podsumowaniu za to reszta to naprawdę spore przeboje na mojej liście w tym roku.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.12.2017 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Ja też odnajduję w tej części wiele smakołyków.
Feels to także i mój przebój lata. Świetnie to grało w sierpniu.
Spokój i Move Your Body również i u mnie poradziły sobie znakomicie i na stałe zapiszą się w muzycznej historii tego roku.
28.12.2017 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #11
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(28.12.2017 10:35 AM)Szymek79 napisał(a):  tym razem tylko tyle nagrań gościło i w moim Top45 za to tylko jedno się nie pojawi w moim podsumowaniu za to reszta to naprawdę spore przeboje na mojej liście w tym roku
Oby jak najwyżej Icon_biggrin


(28.12.2017 11:53 AM)Tomekk napisał(a):  Feels to także i mój przebój lata. Świetnie to grało w sierpniu
U mnie raczej w lipcu Icon_razz2 Moim przebojem lata było co innego, ale ten uplasował się w czołówce

(28.12.2017 11:53 AM)Tomekk napisał(a):  Spokój i Move Your Body również i u mnie poradziły sobie znakomicie i na stałe zapiszą się w muzycznej historii tego roku.
U mnie większą karierę robi "Total Błękit", ale "Spokój" i tak wszedł do Top20, co dla polskich artystów jest nie lada osiągnięciem. A Sia dalej świetna Icon_biggrin


Miałem od wczoraj codziennie wrzucać po dyszce, ale nie miałem czasu to dzisiaj jeszcze raz dwudziestka ...


#60
Bebe Rexha - The Way I Are (Dance with Somebody)


[Obrazek: vt7iZOT.jpg]

Przyjemny instrumental, zdolna wokalistka i żywiołowy refren to chyba wszystko czego potrzebuje potencjalny przebój lata. Te wszystkie cechy posiada ta (niedoceniona przez świat) kompozycja, którą młoda Albanka udowadnia, że potrafi tworzyć prawdziwe przeboje. Jedną wadą utworu jest nikomu niepotrzebny, nafaszerowany auto-tunem Lil Wayne, ale przecież istnieje wersja solo, bez niego Icon_smile


#59
Ewa Farna - Wszystko albo Nic


[Obrazek: LrVrDEF.jpg]

Nie ukrywajmy, polska kinematografia i wszechobecne komedie romantyczne nie stoją na wysokim poziomie. W tym przypadku jest podobnie, a całość soundtrack, na którym pojawia się Ewa Farna z bardzo przyjemnym utworem. Jeżeli Ewka nie chce wrócić to rocka to niech chociaż robi dobry pop w tym stylu, a nie jakieś bumerangi


#58
Garbage - No Horses


[Obrazek: 749Qwyu.jpg]

Taki trochę rodzynek w morzu muzyki (chociażby z nazwy) popularnej. Trochę szkoda, że Garbadże dołączają do grona zespołów, które odstawiają gitary w kąt i biorą się za elektronikę. Na szczęście, w odróżnieniu od większości, wychodzi im to świetnie i tworzą mocny, polityczny utwór z fantastycznym teledyskiem. Jeśli coś robić to z klasą Icon_wink


#57
Robbie Williams - Mixed Signals


[Obrazek: Vh1eehw.jpg]

Robbie to facet, którego lubię praktycznie od zawsze. Od 1998 roku odnosił sukcesy na mojej liście i chociaż od dawna nie zdobył szczytu to po raz pierwszy od dawna wszedł do Top5 z trzecim singlem ze swojego najnowszego wydawnictwa. Mimo, że na początku mi się średnio podobał to po kilku przesłuchaniach bardzo u mnie zapunktował i do dziś bardzo miło go wspominam


#56
Lanberry - Piątek


[Obrazek: 5aR7Fkp.jpg]

Mimo, że został wydany w lecie 2016 to zajęło mi kilka miesięcy by się do niego przekonać. Było warto. Najmocniejszy punkt w (obiecującej) dyskografii Gosi i mam nadzieję, że czeka nas więcej utworów w tym stylu. Trochę szkoda, że nie pojechała na Eurowizję, ale trzymam kciuki za jej obecność tam w kolejnych latach, a nasza reprezentantka jeszcze się pojawi ...


#55
One Republic - Let's Hurt Tonight


[Obrazek: pRihmVV.jpg]

Ostatni album One Republic ("Oh My My" jest ... lekko mówiąc ... słaby. Brakuje mi tam tej siły, która drzemała w chłopakach w ich wcześniejszych wydawnictwach. Na szczęście znalazłem tam jeden świetny kawałek. Piękna ballada, w której główną rolę gra emocjonalny instrumental i niesamowity głos Ryana.


#54
Thirty Seconds to Mars - Walk on Water


[Obrazek: DcmlxHF.jpg]

Jared Leto z kolegami całkowicie zrezygnowali z mocniejszych brzmień i postawili na mocno przebojowe popowe brzmienia z politycznym przekazem. Może miałbym im to za złe, ale efekt jest świetny, więc nie mam żadnych zastrzeżeń. Mam nadzieję na kolejne dobre numery w tym stylu, a w przyszłości może powrót do gitar?


#53
Marnie - Electric Youth


[Obrazek: ALA1gw1h.jpg]

Singiel promujący najnowsze wydawnictwo angielskiej piosenkarki, Helen Marnie (którą odkryłem dzięki mojemu koledze). Bardzo lekki, świeży i ciekawie brzmiący. Bardzo będzie mi się kojarzył z tegorocznymi wakacjami i na pewno będę do niego miło wracał


#52
Taylor Swift - Look What You Made Me Do


[Obrazek: WPFn185.jpg]

Szokujący. Głośny. Niespodziewany. Tak właśnie można opisać powrót Taylor Swfit, który z pewnością był jednym z najgłośniejszych (jeśli nie najgłośniejszym) tego roku. Taylor przelała całą swoją nienawiść do wszystkich, którzy jej podpadli w ten utwór i zaatakowała w idealnym momencie, pobijając wszystkie rekordy jakie tylko mogła. Pomimo, że album nie okazał się takim, jakim go oczekiwałem to ten singiel z pewnością można zaliczyć do udanych. Do tego perfekcyjnie dopracowany teledysk (kiedyś chyba pisałem o ilości szczegółów jakie można w nim zobaczyć)


#51
Alessia Cara - Seventeen


[Obrazek: GnLZzbP.jpg]

Jeden z moich ulubionych utworów na początku tego roku, któremu naprawdę niewiele zabrakło do wejścia do pierwszej pięćdziesiątki. Bardzo interesujący utwór poruszający ważny temat jakim jest starzenie się i docenianie tego, co ma się teraz. No i do tego wzruszający klip


Tamtararam! Oficjalnie wkraczamy do pierwszej pięćdziesiątki Icon_cool


#50
One Republic - Rich Love (ft. Seeb)


[Obrazek: 8QXPOhz.jpg]

Sam nie wiem czemu ten utwór aż tak mi się spodobał. Może to przez bit, który bardzo przypomina mi house z początku tej dekady, za którą bardzo tęsknię (Swedish House Mafia i te sprawy)? A może przez głos Ryana, który świetnie łączy się z każdym możliwym gatunkiem muzycznym? W każdym razie katowałem non stop przez lato i jestem bardzo zadowolony z tego kawałka


#49
Tove Lo - Lies in the Dark


[Obrazek: uqC6WJ5.jpg]

Styl muzyczny jaki ostatnim czasy prezentuje Tove Lo przerasta moje najśmielsze oczekiwania. Ten kawałek, znajdujący się na soundtracku do drugiej części "Pięćdziesięciu Twarzy Greya" idealnie wpasowuje się w klimat filmu i brzmi naprawdę nieziemsko. Ograne "I Don't Wanna Live Forever" może się schować


#48
DJ Khaled - Wild Thoughts (ft. Rihanna)


[Obrazek: KGwzTHD.jpg]

Użytkownicy MyCharts pewnie wiedzą, że nie mam najlepszej opinii o twórcy tego utworu. Muszę jednak przyznać, że sam utwór brzmi naprawdę świetnie (chociaż wolałbym, żeby Khaled jako DJ był nieco bardziej oryginalny) i Rihanna, jak zwykle, daje czadu. Jestem bardzo ciekawy jej kolejnego albumu i mam nadzieję, że będzie utrzymany właśnie w takim stylu.


#47
Demi Lovato - Tell Me You Love Me


[Obrazek: 7IW7joH.jpg]

To jest Demi, na którą tak długo czekałem. Dojrzała, utalentowana, z potężnym głosem i wielkim zapałem. Pomimo paskudnego pierwszego singla nowy album jest świetny i liczę na kolejne udane single i teledyski.


#46
Maty Noyes - Say it to My Face


[Obrazek: RXCADnN.jpg]

Panie i Panowie, oto jedna z najbardziej obiecujących popowych wokalistek tej dekady. Znakomicie wyprodukowane utwory, hipnotyzujący głos i ogromny potencjał, drzemiący w tej dziewczynie. Dajcie mi w końcu jej album!


#45
Jana Burceska - Dance Alone


[Obrazek: Vbv3E4w.jpg]

Macedońska propozycja na tegoroczną Eurowizję. Z pewnością jedna z najlepszych kompozycji i dalej nie rozumiem jakim cudem nie znalazła się w finale.


#44
Benji & Fede - Tutto per una Ragione (ft. Annalisa)


[Obrazek: MryTPH7.jpg]

Bardzo letni, wakacyjny kawałek bardzo popularnego w Italii duetu Benji i Fede z gościnnym występem utalentowanej młodej wokalistki, Annalisy. To z pewnością jeden z tych utworów, które nie są żadną rewolucją w muzyce, ale i tak bardzo przyjemnie się do nich wraca


#43
Maria Jose - Duri Duri


[Obrazek: zkwxBAH.jpg]

Zdecydowanie jeden z największych imprezowych bangerów. Maria Jose nie schodzi z formy i po fenomenalnym "Lo Que te Mereces" atakuje po raz kolejny i znowu odnosi na mojej liście wielki sukces, wchodząc do pierwszej dziesiątki i zdobywając po raz trzeci szczyt mojej listy klubowej.


#42
Takagi & Ketra - L'esercito del Selfie (ft. Arisa & Lorenzo Fragola)


[Obrazek: wcIWVST.jpg]

Moda na retro wraca wielkimi krokami również w Italii. Inspirowany muzyką lat 50, okraszony świetnie współgrającymi wokalami Arisy i Lorenzo Fragoli. Do tego ironiczny teledysk z pięknymi kostiumami i genialny tekst. No czego można chcieć więcej?


#41
Kasia Cerekwicka - Bez Ciebie


[Obrazek: xdR3bVY.jpg]

Z muzyką Kasi mam różnie. Raz mi się podoba i dociera aż na sam szczyt ("Na Kolana"), a raz nawet nie wchodzi do propozycji. To pierwszy numer Cerekwickiej od ładnych paru lat, który zaszedł aż tak wysoko i tak bardzo mi się spodobał. Jedyne co był zmienił to nudny teledysk Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2017 04:37 PM przez Gaspard.)
29.12.2017 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):OneRepublic - Let's Hurt Tonight
Thirty Seconds to Mars - Walk on Water
Taylor Swift - Look What You Made Me Do
DJ Khaled - Wild Thoughts (ft. Rihanna)
Maty Noyes - Say it to My Face
Jana Burceska - Dance Alone
Ta grupa trafiła i na moją listę ale do podsumowania załapała się tylko Taylor co jest sporą niespodzianką bo wcześniej nie miała u mnie żadnego przeboju. Cieszy też chyba już drugi eurowizyjny utwór w podsumowaniu i chyba nie ostatni z tego co mi się wydaje.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
29.12.2017 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #13
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(29.12.2017 05:00 PM)Szymek79 napisał(a):  Ta grupa trafiła i na moją listę ale do podsumowania załapała się tylko Taylor co jest sporą niespodzianką bo wcześniej nie miała u mnie żadnego przeboju
Serio? Łoł, nieźle jej w tym roku poszło, skoro u Tomka po raz pierwszy w chodzi na listę, u Ciebie też jej nieźle idzie

(29.12.2017 05:00 PM)Szymek79 napisał(a):  Cieszy też chyba już drugi eurowizyjny utwór w podsumowaniu i chyba nie ostatni z tego co mi się wydaje
Jeszcze trzy (wszystkie trzy w czwartej dziesiątce Icon_biggrin) i jeden, który startował w preselekcjach i nie przeszedł (pewnie poznasz który)


No to jedziemy dalej. Dzisiaj czwarta dziesiątka i sporo eurowizyjnych przebojów oraz utworów, które robiły naprawdę sporą karierę u mnie - pięć z nich doszło nawet na podium (ale szczegółowe wyniki przy drugim zestawieniu)

#40
Dua Lipa - New Rules


[Obrazek: yWVSjnM.jpg]

Przyszła i pozamiatała. Za sprawą poprzednich singli z debiutanckiego albumu pokazała na co ją stać, a tym utworem tylko to przypieczętowała i pokazała koleżankom z branży gdzie ich miejsce. Trochę żałuję, że tak mało Lipy w tegorocznym podsumowaniu, ale uspokajam, w przyszłym roku będzie jej więcej


#39
Katy Perry - Chained to the Rhythm (ft. Skip Marley)


[Obrazek: BIJJgfH.jpg]

Nad tym jaki materiał zaprezentuje nam Katy Perry na swoim czwartym albumie zastanawiano się przez całe poprzednie dwa lata. Kaśka zaskoczyła wszystkich prezentując bardzo dojrzały utwór z ciekawym tekstem i mistrzowskim teledyskiem, utrzymany w stylu disco.


#38
Giusy Ferreri - Volevo Te


[Obrazek: ZmYl1Kj.jpg]

Jedno jest pewne - obok jej nieziemskiego głosu nie można przejść obojętnie. Nazywana czasem włoską Amy Winehouse, Giusy Ferreri to posiadaczka jednego z najciekawszych głosów, jakie kiedykolwiek słyszałem (a na żywo brzmi jeszcze lepiej) ze świetnym repertuarem. Po ogromnym sukcesie włoskiego przeboju roku 2015 "Roma-Bangkok", nagranym razem z raperką Baby K, Giusy postanowiła skręcić w kierunku bardziej przebojowych brzmień i tak oto powstało "Volevo Te". Ten piękny utwór, okraszony mocnym głosem Giuseppy to z pewnością jedna z tych pozycji, obok których nie można przejść obojętnie.


#37
Dihaj - Skeletons


[Obrazek: UvWm2Xa.jpg]

Złośliwi twierdzą, że Azerbejdżan, ze względu na swoje geograficzne położenie, nie powinien brać udziału w Eurowizji. Ale co na to poradzić, że już drugi rok z rzędu ich utwór jest jednym z najlepszych na festiwalu. Mroczna kompozycja, która aż bucha tajemniczością to jeden z tych utworów, które znacznie przewyższają poziom typowych konkursowych propozycji. Trzymam kciuki za dalszą karierę Dihaj i życzę jej powodzenia.


#36
Caro Emerald - Whatchugot


[Obrazek: OnuuN02.jpg]

Mówisz - muzyka retro, myślisz - Caro Emerald. Ta holenderska wokalistka od lat tworzy muzykę inspirowaną latami 40. i 50. poprzedniej dekady i wychodzi jej to fenomenalnie. Tym razem postawiła na bardziej wpadające w ucho brzmienia i wydała epkę "Emerald Island" na której miesza swój retro-jazzowy styl z tropikalnymi i popowymi brzmieniami oraz nawet ... hip-hopem. Utworem "Whatchugot", znajdującym się na tym właśnie wydawnictwie pokazała tylko, że jest Artystką przez duże A i ograniczenia w gatunkach muzycznych nie są dla niej.


#35
Francesco Gabbani - Occidentali's Karma


[Obrazek: Cvjm4HG.jpg]

Tegoroczna włoska propozycja na Eurowizji. Mimo, że był faworytem bukmacherów to (nie wiem jakim cudem) zajął dopiero szóste miejsce (a wygrał kto wygrał). Jak dla mnie fantastyczny utwór z sarkastycznym tekstem i teledyskiem.


#34
Halsey - Strangers (ft. Lauren Jauregui)


[Obrazek: rCPFtu8.jpg]

Halsey to jedna z tych wokalistek, która nie skacze chaotycznie po różnych stylach muzycznych to ma swój charakterystyczny styl i dobrze wie jak ma wyglądać jej muzyka. "Strangers" to singiel promocyjny z jej najnowszego albumu, nagrany razem z członkinią girlsbandu Fifth Harmony, Lauren Jauregui. Obie panie brzmią niesamowicie, uzupełniają się wzajemnie i czuć między nimi chemię. Jedna z najlepszych kolaboracji roku


#33
Shania Twain - Swingin' with My Eyes Closed


[Obrazek: SjSfTvN.jpg]

Kiedy myśleliśmy, że jej kariera się skończyła, po 13 latach zdecydowała się wydać nowy album i pokazać światu, że jeszcze żyje i cały czas ma w sobie ten power. Pierwszy singiel z jej najnowszego albumu jest dosyć niemrawy, za to drugi - czysta perfekcja! To jest ta Shania, którą lubię najbardziej!


#32
Helena Paparizou - An Me Dis na Kleo (ft. Anastasios Rammos)


[Obrazek: qZM2GKA.jpg]

Pamięta ktoś Helenę Paparizou, grecką zwyciężczynię Eurowizji w 2005? Jeśli pamiętacie, koniecznie sprawdźcie jej najnowszy album, który ukazał się dwa tygodnie temu. Wydany jako jeden z singli utwór "An Me Dis na Kleo", nagrany we współpracy z greckim wokalistą, Anastasiosem Rammosem. Piękna power ballada, w której wyraźnie słychać wielkie emocje.


#31
Kasia Moś - Flashlight


[Obrazek: CzXGdjZ.jpg]

Utwór perfekcyjny w każdym calu. Mocna dark popowa, nowoczesna ballada utrzymana w mrocznym, tajemniczym, niepokojącym stylu z niezwykłym głosem Kasi. Jestem zawiedziony niskim wynikiem Polski na tegorocznej Eurowzji, bo ze wszystkich krajów mieliśmy najlepszą propozycję.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2017 05:45 PM przez Gaspard.)
30.12.2017 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Dua Lipa pewnie już po raz ostatni. Szkoda.


Gaspard napisał(a):Katy Perry - Chained to the Rhythm (ft. Skip Marley)
Dokładnie, też uważam, że to jeden z jej dojrzalszych numerów. Wcale nie jest taki lekki i przyjemny.

Gaspard napisał(a):Francesco Gabbani - Occidentali's Karma
Nie wiem czemu on nie wygrał Eurowizji? to bez sensu.

Co do Shanii Twain - wiem, że miała problemy z głosem i w ogóle, ale jej nowe piosenki są słabiej wyprodukowane i wypadają blado przy tych np. z "UP!".
30.12.2017 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #15
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Nie no dobrze że ten cały Gabbani nie wygrał bo to marny song.. Powinna wygrać albo Belgia albo Azerbejdżan.
30.12.2017 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #16
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Zdecydowanie najlepsza dziesiątka póki co aż 6/10 nagrań trafiło na listę jedynie twoje 2 ulubienice nie za bardzo mnie przekonują do siebie.Icon_wink

Czyli "Flashlight" najlepszą eurowizyjną piosenką w tym roku nie do końca się zgadzam z takim sądem bo było sporo lepszych utworów dwa są nawet w tej dziesiątce ale to i tak lepiej niż zeszłoroczne "Miracle".Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.12.2017 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #17
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(30.12.2017 05:52 PM)Tomekk napisał(a):  Dua Lipa pewnie już po raz ostatni. Szkoda
A tu się zdziwisz, bo pojawi się jeszcze raz Icon_biggrin

(30.12.2017 05:52 PM)Tomekk napisał(a):  Dokładnie, też uważam, że to jeden z jej dojrzalszych numerów. Wcale nie jest taki lekki i przyjemny
Jest lekki i przyjemny, ale ta lekkość i przyjemność ma tutaj wyjątkowo ironiczny wydźwięk

(30.12.2017 05:52 PM)Tomekk napisał(a):  Co do Shanii Twain - wiem, że miała problemy z głosem i w ogóle, ale jej nowe piosenki są słabiej wyprodukowane i wypadają blado przy tych np. z "UP!"
Zgadzam się, nowy album nie jest najlepszym w jej karierze, ale "Swingin'" jest super. Gdyby został pierwszym singlem może wskoczyłby nawet do pierwszej setki Billboardu


(30.12.2017 06:31 PM)Marcineq napisał(a):  Nie no dobrze że ten cały Gabbani nie wygrał bo to marny song.. Powinna wygrać albo Belgia albo Azerbejdżan
Dla mnie, miłośnika włoskich canzone byłoby super gdyby wygrał. A Belgia i Azerbejdżan powinny być razem z nim na podium.


(31.12.2017 11:50 AM)Szymek79 napisał(a):  Zdecydowanie najlepsza dziesiątka póki co aż 6/10 nagrań trafiło na listę jedynie twoje 2 ulubienice nie za bardzo mnie przekonują do siebie
O, super! Chociaż mam nadzieję, że kiedyś coś od moich ulubienic coś ci podpasuje
Icon_razz

(31.12.2017 11:50 AM)Szymek79 napisał(a):  Czyli "Flashlight" najlepszą eurowizyjną piosenką w tym roku nie do końca się zgadzam z takim sądem bo było sporo lepszych utworów dwa są nawet w tej dziesiątce ale to i tak lepiej niż zeszłoroczne "Miracle"
Ale "Miracle" to ty szanuj Icon_lol


Coraz bardziej zbliżamy się do szczytu. Dzisiaj wjeżdża trzecia dziesiątka, a jutro przekonamy się kto naprawdę zwyciężył ...

#30
Liam Payne - Strip that Down (ft. Quavo)


[Obrazek: szEgG7e.jpg]

Przyznam się szczerze, że nigdy nie spodziewałem się, że chłopaki z One Direction są tak zróżnicowani pod względem muzyki jaką chcieliby tworzyć "na własne konto". Największym zaskoczeniem był Harry, ale mnie osobiście kupił Liam. Niewyczerpane złoża pewności siebie, świetna osobowość sceniczna, bardzo przebojowy pierwszy singiel w stylu r&b z początków poprzedniej dekady - chyba rośnie nam kolejny Timberlake.


#29
Tove Lo - Imaginary Friend


[Obrazek: nUXoH4g.jpg]

Styl muzyczny Tove Lo jest nie do podrobienia. Nie wiem nawet jak to opisać - kto przesłuchał "Lady Wood" wie o czym mówię. Ten utwór to jeden z jego najmocniejszych punktów i chyba najbardziej emocjonalny ze wszystkich tam zebranych. Wrażenie robi też warstwa liryczna i tematyka, której chyba jeszcze nie spotkałem.


#28
Katy Perry - Bon Appetit


[Obrazek: 356CWPa.jpg]

Na początku byłem oburzony - jak po świetnym CttR Katy mogła wydać coś tak paskudnego? Dzień później znalazłem na YouTubie oryginalną wersję bez Migosów (szanuję ich, ale tutaj brzmią okropnie) i moja opinia zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Utwór bardzo mi się wkręcił i uważam go za bardzo dobry. No i metaforyczny teledysk. Smacznego wszystkim!


#27
Camila Cabello - Havana


[Obrazek: C9j74kB.jpg]

Oto perfekcyjny przykład jak beznadziejny raper może zepsuć świetny kawałek. Na szczęście taka współpraca przeszkadzała nie tylko mnie i fani Camili poszperali głębiej po internecie i znaleźli oryginalną (stokroć lepszą) wersję.
Co do samego utworu - bardzo przyjemny, wpadający w ucho, idealny na lato (opublikowany pod koniec sierpnia Icon_razz2)


#26
Britney Spears - Change Your Mind (No Seas Cortes)


[Obrazek: Woveah4.jpg]

Jeden z dwóch moich ulubionych utworów na najnowszym albumie Britney Spears. Brygida po raz pierwszy eksperymentuje z muzyką latynoską, tworząc bardzo lekki, letni kawałek do którego aż chce się tańczyć. Nie wiem co jej team ma z głową, kończąc promocję na dwóch (średnich) singlach, ale niewydanie takiej perełki to prawdziwy grzech


#25
Helena Paparizou - Haide


[Obrazek: OiU1Wd4.jpg]

Prosto ze słonecznej Grecji w maju nadjechał do nas nowy singiel greckiej zwyciężczyni Eurowizji 12 lat temu. Bardzo radosny, wpadający w ucho kawałek, który na Bałkanach z pewnością rozkręcił nie jedną imprezę. Wielka szkoda, że nie dotarł do Polski (z wyjątkiem jakiegoś radia na Kaszubach), bo myślę, że komercyjne stacje radiowe by szybko podłapały i mielibyśmy jeden z hitów tego lata


#24
Paola Turci - La Vita che ho Deciso


[Obrazek: Nm9iqaP.jpg]

Dzięki dużemu zainteresowaniu muzyką włoską w tym roku udało mi się odkryć kilka świetnych kawałków, na które w innym wypadku bym nie trafił. Oto jeden z nich, czyli drugi singiel powracającej po dłuższej przerwie pięćdziesięciotrzyletniej Paoli Turci. Bardzo marzycielski, inspirujący kawałek z pozytywnym teledyskiem to dokładnie to, czego potrzebowałem tej wiosny.


#23
Amy Macdonald - Dream On


[Obrazek: z17tL4H.jpg]

Jeśli mówimy o marzycielskich utworach to ten bezsprzecznie znajduje się w czołówce. Jeden z moich hitów na początku tego roku, czyli powracająca w świetnej formie Amy Macdonald i jej pierwszy numer jeden u mnie. Polecam każdemu, kto chce na chwilę wyluzować i zapomnieć o świecie


#22
Tove Lo - True Disaster


[Obrazek: GxGxdBo.jpg]

Pech chciał, że ze swoim kawałkiem trafiła idealnie na przełom 2016/2017 i stąd to niskie miejsce. Bezsprzecznie najlepszy kawałek w jej karierze. Zbudowany na typowych dla lat 80/90 syntezatorach, pełen energii, w charakterystycznym dla Tove stylu. Czysta perfekcja, nic dodać, nic ująć.


#21
Emeli Sandé - Highs & Lows


[Obrazek: Tu8ZkW2.jpg]

Po fenomenalnym i niezwykle emocjonalnym "Hurts" i marzycielskim "Breathing Underwater", Emeli przy wyborze trzeciego singla postawiła na wesołą, radosną kompozycję "Highs & Lows", która w refrenie aż bucha pozytywną energią i niezwykle silnie motywuje do działania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2017 01:55 PM przez Gaspard.)
31.12.2017 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #18
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):Liam Payne - Strip that Down (ft. Quavo)
podoba mi się nawet się zastanawiałem czy mu nie dać symbolicznego debiutu w ostatnim tegorocznym notowaniu ale jednak się nie udało.

Gaspard napisał(a):Katy Perry - Bon Appetit
mój ulubiony singiel z ostatniej płyty z bardzo fajnym clipem i oczywiście z towarzystwem Migosów.Icon_wink

Gaspard napisał(a):Amy Macdonald - Dream On
lubię Amy ale po dwóch hiciorach z debiutu jakoś nie miała u mnie większego szczęścia tak było i w przypadku tego numeru.

Gaspard napisał(a):Tove Lo - True Disaster
była u mnie na liście ale zdecydowanie więcej zamieszania u mnie narobiło w tym roku niedocenione na świecie "Disco Tits".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.12.2017 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #19
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
Gaspard napisał(a):#25
Helena Paparizou - Haide



Prosto ze słonecznej Grecji w maju nadjechał do nas nowy singiel greckiej zwyciężczyni Eurowizji 12 lat temu. Bardzo radosny, wpadający w ucho kawałek, który na Bałkanach z pewnością rozkręcił nie jedną imprezę. Wielka szkoda, że nie dotarł do Polski (z wyjątkiem jakiegoś radia na Kaszubach), bo myślę, że komercyjne stacje radiowe by szybko podłapały i mielibyśmy jeden z hitów tego lata

Podpisuję się w 100% pod tą opinią. Właśnie przez zdominowanie playlist radiowych przez utwory anglosaskie z niewielką domieszką latino polscy słuchacze cierpią na brak dobrych hitów i są skazani na utwory takie jak DESPACITO.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
31.12.2017 04:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #20
RE: Gaspard's Top 100 Songs of a Week (Podsumowanie roku 2017)
(31.12.2017 03:37 PM)Szymek79 napisał(a):  podoba mi się nawet się zastanawiałem czy mu nie dać symbolicznego debiutu w ostatnim tegorocznym notowaniu ale jednak się nie udało
Szkoda, bo fajny numer. Oby pozostał w takich klimatach niż przy nijakim elektro pokroju "Bedroom Floor"

(31.12.2017 03:37 PM)Szymek79 napisał(a):  mój ulubiony singiel z ostatniej płyty z bardzo fajnym clipem i oczywiście z towarzystwem Migosów
Ze wszystkich dotychczasowych singli też mój ulubiony, ale Migosi tam więcej psują niż pomagają

(31.12.2017 03:37 PM)Szymek79 napisał(a):  była u mnie na liście ale zdecydowanie więcej zamieszania u mnie narobiło w tym roku niedocenione na świecie "Disco Tits".
"Disco Tits" jest niezłe, ale "True Disaster" wymiata pod każdym kątem. Oby więcej artystek nagrywało utwory w takim stylu


(31.12.2017 04:19 PM)kolej_grzesiek napisał(a):  Podpisuję się w 100% pod tą opinią. Właśnie przez zdominowanie playlist radiowych przez utwory anglosaskie z niewielką domieszką latino polscy słuchacze cierpią na brak dobrych hitów i są skazani na utwory takie jak DESPACITO.
Podpisuję się w 100% pod tą opinią. Chociaż osobiście preferuję wersję angielską, bo grecki jakoś mi średnio podchodzi to fakt - polskie radia są mega ograniczone pod względem języków.


Z przytupem wkraczamy do pierwszej dwudziestki, a tutaj już same hity tego roku i wszystko co najlepsze:

#20
Steps - Scared of the Dark


[Obrazek: oeDPGP0.jpg]

Grupa, nazywana przez niektórych ABBĄ dwudziestego pierwszego wieku na długi czas zniknęła z muzycznej sceny, wydając w ciągu ostatnich piętnastu lat zaledwie jeden singiel. Ich powrót był czymś, czego w ogóle się nie spodziewałem. I, wielkie zaskoczenie, był to jeden z najlepszych powrotów tego roku. Perfekcyjny popowy utwór przepełniony zarówno żywymi instrumentami, jak i elektroniką. Tak właśnie powinna wyglądać muzyka popowa, kochani.


#19
Banks - Trainwreck


[Obrazek: ZN2oCdS.jpg]

Jeden z moich hitów na początku tego roku. Mocne R&B wypełnione niepokojącymi, tajemniczymi dźwiękami z niezwykle wpadającym w ucho, chwytliwym refrenem. No i do tego rewelacyjny klip. Dla mnie najlepsze co Banks wydała do tej pory


#18
Camila Cabello - Crying in the Club


[Obrazek: FpFW80O.jpg]

Niezbyt przepadałem za Camilą kiedy była w Fifth Harmony. Zmieniłem o niej zdanie natychmiast po usłyszeniu jej debiutanckiego singla. Rewelacyjny kawałek przepełniony emocjami z osobistym tekstem i jednym z najlepszych teledysków wydanych w 2017. Nie mam pojęcia dlaczego Camila stwierdziła, że nie chce go na albumie i tak po prostu usunęła go z tracklisty. Jestem oburzony


#17
Helolove - Hide & Seek


[Obrazek: eZBUske.jpg]

Usłyszałem o nich po plotce o rzekomym zgłoszeniu się do preselekcji eurowizyjnych w Polsce. Okazało się, że to tylko plotka, ale dzięki niej odkryłem świetny kawałek. Po raz kolejny tajemnicza, mroczna aura, tym razem idealnie współgrająca z tekstem i świetnym (jak na polskie realia) klipem. Mam nadzieję, że coś jeszcze od nich usłyszymy, bo spory potencjał jest.


#16
Imagine Dragons - Whatever it Takes


[Obrazek: fDj16n4.jpg]

To są właśnie Imagine Dragons jakich najbardziej lubię. Idealny, bardzo motywujący kawałek ze świetnie zgranymi zwrotkami i potężnym refrenem. Naprawdę ciężko się od niego uwolnić i do dzisiaj mi się nie udało


#15
Evanescence - New Way to Bleed


[Obrazek: V01RBjI.jpg]

Pomimo, że utwór został opublikowany w 2011 i znalazł się na rozszerzonej wersji trzeciego studyjnego albumu zespołu to usłyszałem o nim dopiero na początku tego roku za sprawą składanki "Lost Whispers" zwanej żartobliwie przeciwieństwem tradycyjnego thebestofu. Znalazły się na niej stare utwory z ery przed "Fallen" i te z rozszerzonych wersji albumów grupy. W przeciwieństwie do sporej części fanów jestem zadowolony z wydania tej składanki. Dzięki niej w końcu odkryłem ten świetny utwór.


#14
Giusy Ferreri - Fa Talmente Male


[Obrazek: YwXSn0A.jpg]

Po dużym sukcesie poprzednich singli, Giusy powraca w wielkim stylu startując we włoskich preselekcjach do Eurowizji. Niestety, nie udało jej się, chociaż była moją faworytką. Pomimo to sam w sobie utwór jest fenomenalny i Giuseppa po raz kolejny udowadnia nam jak potężnym głosem dysponuje i jakie cuda potrafi nim wyczyniać.


#13
Fergie - Save it Till Morning


[Obrazek: Ntp777c.jpg]

Po 11 latach Fergie wydaje swój drugi studyjny krążek, którego promocja była (i dalej jest) ... lekko mówiąc chaotyczna. Już za pierwszym odsłuchaniem w ucho wpadło mi "Save it Till Morning", czyli piękna ballada opatrzona świetnym teledyskiem. Szkoda, że utwór nie został singlem jeszcze przed wydaniem. Wydaje mi się najbardziej radiowy ze wszystkich na krążku i może w taki sposób Stacy by w jakiś sposób ociepliła swój obraz seksownej mamuśki.
Ciekawostka: utwór jest kontynuacją wydanego w 2007 roku "Big Girls Don't Cry". Cała historia przedstawiona jest w teledysku - Fergie zostawia swojego chłopaka, wyrusza w wielki świat, poznaje sławnego producenta, zostaje sławną piosenkarko-aktorką i historia się zapętla - znowu zostawia swojego chłopaka i odjeżdża (samochodem, tak samo jak w BGDC Icon_wink)


#12
Britney Spears - Liar


[Obrazek: 7LMbn4k.jpg]

Jeśli mówimy o kiepskiej promocji to niekwestionowaną królową w tej dziedzinie jest Britney Spears, która swoją promocję "Glory" zakończyła na dwóch kiepskich singlach, a najlepsze utwory powrzucała na deluxe. Myślę, że drapieżne, przebojowe i niesamowicie energiczne "Liar" idealnie sprawdziłoby się w roli pierwszego singla i sprawiłoby, że znowu "all lights on Britney". Niestety, tak się nie stało i "Glory" okazało się flopem. Kto by się spodziewał?


#11
Giusy Ferreri - L'amore mi Perseguita (ft. Federico Zampaglione)


[Obrazek: dCoAhHF.jpg]

W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw Włoszki, najnowszy album nie obfituje w emocjonalne ballady. Wyjątkiem jest ten kawałek. Jedna z najlepszych współprac tego roku czyli duet dwóch wokalistów o niezwykle interesujących głosach, czyli niepokonana Giusy Ferreri i członek zespołu Tiromancino, Federico Zampaglione. Polecam przesłuchać co najmniej kilka razy - pozostawia po sobie niesamowite wrażenie, a fragment po drugim refrenie - miód dla uszu!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2018 08:20 PM przez Gaspard.)
02.01.2018 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.10) Gaspard 0 52 21.03.2024 10:32 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.03.03) Gaspard 0 18 21.03.2024 10:31 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.25) Gaspard 0 24 21.03.2024 10:30 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.18) Gaspard 0 84 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.11) Gaspard 0 38 08.03.2024 09:27 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.02.04) Gaspard 0 29 08.03.2024 09:26 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.28) Gaspard 0 132 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.21) Gaspard 0 52 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.14) Gaspard 0 53 14.02.2024 07:23 PM
Ostatni post: Gaspard
  Gaspard's Top 100 Songs of a Week (2024.01.07) Gaspard 0 214 08.01.2024 01:15 AM
Ostatni post: Gaspard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: