Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #81
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Yacy napisał(a):tak mnie sieknęło i sobie wylosowałem
Ręcznie czy maszynowo?
Bardzo ciekawa symulacja i na pewno niektóre pary drużyn się sprawdzą (bo aż tylu kombinacji nie ma Icon_lol).
W sumie ta nasza grupa mogłaby tak wyglądać. I ten awans do ćwierćfinału bierzemy w ciemno. Tuptup Jednak gdy tylko na nim się zakończy pozostanie niedosyt...
Wierzycie w grupę z Hiszpanami?
01.12.2017 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #82
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
'Gdy tylko na nim się zakończy'? Sundrajta, Ty w ogóle w ćwierćfinał wierzysz?
01.12.2017 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #83
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Senegal, Kolumbia, Japonia.

Moskwa, Kazań, Wołgograd.
19.06, 24.06, 28.06

na pierwszy rzut oka ok.
ale nie graliśmy z drużyną z Azji od 2002? może raz.
z Afryką też nie mamy wielu doświadczeń.
najgroźniejsza jest oczywiście Kolumbia.

na pewno będzie ciekawie Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2017 06:09 PM przez Yacy.)
01.12.2017 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #84
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
jednym słowem świetna grupa, żeby z niej odpaść
01.12.2017 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Yacy napisał(a):najgroźniejsza jest oczywiście Kolumbia
Oby okazała się najsłabsza. I szkoda, że z nami są dwie drużyny, którym życzyłbym minimum ćwierćfinału.
01.12.2017 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #86
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
(01.12.2017 05:16 PM)thestranglers napisał(a):  'Gdy tylko na nim się zakończy'? Sundrajta, Ty w ogóle w ćwierćfinał wierzysz?
Z takiej grupy wstyd byłoby nie wyjść (chociaż grać w niej będzie trzech moich kandydatów na czarnych koni - zatem minimum jeden już z pewnością odpadnie)! Icon_idea
Zawsze jak graliśmy z drużyną z Afryki, to przechodziliśmy dalej. I taka ciekawostka, w trzech meczach dotąd (z Afrykańczykami) nie straciliśmy bramki, ale też zdobyliśmy tylko jedną. Icon_eek
A później najprawdopodobniej Anglia albo Belgia, więc tak w ćwierćfinał wierzę, jeżeli utrzymamy poziom gry z meczów (obu) z Rumunami. Gool
01.12.2017 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #87
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
thestranglers napisał(a):jednym słowem świetna grupa, żeby z niej odpaść
zgadzam wg mnie to jedna z najsilniejszych grup.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.12.2017 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
(01.12.2017 06:37 PM)thestranglers napisał(a):  jednym słowem świetna grupa, żeby z niej odpaść
Gratuluję optymizmu...
Dla mnie to bardziej grupa totalnej niewiadomej. Kompletnie nie wiadomo czego się spodziewać.
Swoją drogą, ciekawe czy grupa A to będzie dla drużyny rosyjskiej taki spacerek.
01.12.2017 09:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #89
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
miejsca wg Rankingu Elo:

8 Colombia
18 Poland
24 Senegal
28 Japan

i już tak dobrze to nie wygląda.
myślę, że każda z drużyn - piłkarze, kibice, itp. - mają teraz nadzieje na wyjście z tej grupy z co najmniej drugiego miejsca Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2017 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #90
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Za Kolumbią? Icon_wink
01.12.2017 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Yacy napisał(a):myślę, że każda z drużyn - piłkarze, kibice, itp. - mają teraz nadzieje na wyjście z tej grupy z co najmniej drugiego miejsca Icon_smile2
Chyba jak zawsze w każdej grupie Icon_wink No chyba, że jacyś kibice cierpią na megalomanię...
Hmm, czy ten ranking aby na pewno taki dobry? Jeśli Iran da podczas mistrzostw czadu, to uznam, że dobry Icon_wink
01.12.2017 10:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #92
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
dziwne?
ten ranking jest uważany za bardziej sprawiedliwy.
myślę, że taka kolejność po sześciu meczach jest całkiem prawdopodobna Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2017 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #93
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
a Islandia zapłaci frycowe czy napsuje krwi faworytom? i znowu gra z Chorwacją! Icon_eek
01.12.2017 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Grupa A:
Rosja
Arabia Saudyjska
Egipt
Urugwaj

Grupa B:
Portugalia
Hiszpania
Maroko
Iran

Grupa C:
Francja
Australia
Peru
Dania

Grupa D:
Argentyna
Islandia
Chorwacja
Nigeria

Grupa E:
Brazylia
Szwajcaria
Kostaryka
Serbia

Grupa F:
Niemcy
Meksyk
Szwecja
Korea Południowa

Grupa G:
Belgia
Panama
Tunezja
Anglia

Grupa H:
Polska
Senegal
Kolumbia
Japonia
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2017 11:48 PM przez thestranglers.)
01.12.2017 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #95
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Przed losowaniem moja grupa z Polską wyglądała tak:
POLSKA
URUGWAJ
SENEGAL
KOREA PŁD.
A tak zamiast Urugwaju mamy Kolumbię , a zamiast Korei Płd. jest Japonia.
W sumie nie jest źle.Trzeba zagrać 3 mecze w grupie na solidnym poziomie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
05.12.2017 08:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #96
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Skoro kolega wrzucił grupy, to ja może pofatyguję się i zaprezentuję miejsca każdej reprezentacji w rankingu ELO. Icon_idea Myślę że ten ranking swą odmienność (przez wielu uważaną za atut) zawdzięcza większemu uwzględnianiu sukcesów odniesionych na dużych turniejach. Icon_idea I dlatego Polska wciąż jest tak nisko, bo ma tylko ćwierćfinał z ostatniego Euro! Zresztą "naszą grupę" już Yacy rozpracował więc ja jedynie po nim powtórzę.
W ten sposób (przed wieczornymi emocjami LM) możemy się przekonać, która grupa jest wg. niego najmocniejsza, a która najbardziej wyrównana?
I jak widać zdecydowanie najsłabsza jest grupa gospodarzy (i ja mam uwierzyć, że skończono z różnymi sztuczkami podczas losowania, typu podgrzewane piłeczki itp. - a w życiu Icon_twisted ). Jeszcze może tylko zdecydowanie odstaje (bo na pewno nie dorównuje grupie A) od reszty grupa G. I o dziwo ta, o której się mówi "grupa śmierci" (czyli D) wcale tu nie dominuje. Icon_lol I właśnie grupa H jest najbardziej wyrównana więc tak naprawdę losowanie mieliśmy średnie i o żadnym szczęściu absolutnie mówić się nie powinno. Icon_rolleyes

Grupa A: suma miejsc - 167; największa różnica - 48
[45.] Rosja
[61'] Arabia Saud.
[48.] Egipt
[13.] Urugwaj


Grupa B: suma miejsc - 72; największa różnica - 40
[04.] Portugalia
[03.] Hiszpania
[44.] Maroko
[21'] Iran


Grupa C: suma miejsc - 69; największa różnica - 28
[05.] Francja
[33.] Australia
[12.] Peru
[19.] Dania


Grupa D: suma miejsc - 84; największa różnica - 35
[06.] Argentyna
[21'] Islandia
[16.] Chorwacja
[41.] Nigeria


Grupa E: suma miejsc - 68; największa różnica - 29
[01.] Brazylia
[14.] Szwajcaria
[30'] Kostaryka
[23.] Serbia


Grupa F: suma miejsc - 76; największa różnica - 35
[02.] Niemcy
[17.] Meksyk
[20.] Szwecja
[37.] Korea Pd.


Grupa G: suma miejsc - 115; największa różnica - 45
[09.] Belgia
[47.] Panama
[52.] Tunezja
[07.] Anglia


Grupa H: suma miejsc - 78; największa różnica - 20
[18.] Polska
[24.] Senegal
[08.] Kolumbia
[28.] Japonia


koszyk 1: 6 drużyn (miejsca 1/6) - pomarańczowy
koszyk 2: 6 drużyn (miejsca 7/16) - fioletowy
koszyk 3: 6 drużyn (miejsca 17/20[+45,-12]) - brązowy
koszyk 4: 7 drużyn (miejsca 21/30[+41]) - niebieski
koszyk 5: 7 drużyn (miejsca 33/61) - ciemnozielony

Taki podział na koszyki wynika mi z realnej siły poszczególnych reprezentacji (dlatego zrobiłem trzy wyjątki - Rosję i Nigerię dałem wyżej, a Peru niżej). Icon_twisted
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2017 09:09 PM przez Sundrajta.)
05.12.2017 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #97
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Bardzo dziwna sprawa! Icon_eek Piłkarz, który dotąd miał najgroźniejszą kontuzję Kamil Glik dzisiaj łapie kolejną??!! Bije
A przecież wydawało się, że właśnie o niego powinno dbać się najbardziej na zgrupowaniu w Arłamowie. Chuchać i dmuchać, żeby mu się nic więcej nie stało...
Cała sprawa mi zwyczajnie "śmierdzi" Glupek2 i na mój nos obrońca AS Monaco, najprawdopodobniej nie wytrzymał trudów sezonu i teraz próbuje z twarzą wyjść z tego, że nie da rady zagrać na Mundialu! Icon_rolleyes
thestranglers napisał(a):'Gdy tylko na nim się zakończy'? Sundrajta, Ty w ogóle w ćwierćfinał wierzysz?
Teraz to już o wyjściu z grupy możemy zapomnieć. W końcu to filar obrony, oczywiście możemy pomarzyć, że najpewniej grający za niego Marcin Kamiński udźwignie rolę stopera reprezentacji.
Przecież za marzenia jeszcze nie karzą? Icon_rolleyes
Bo w obrońcę Legii to ja już dawno nie wierzę i nawet świetna końcówka sezonu w Ekstraklasie nie przekonała mnie, że Michał Pazdan jeszcze raz wzniesie się na wyżyny swoich możliwości. Tuptup
Jeśli chodzi o dzisiejsze powołania, to mnie rozczarował brak tegoż dla Przemka Frankowskiego, bo że Krzysiek Mączyński nie jedzie jakoś rozumiem.

I chyba pora już założyć właściwy wątek dla rosyjskiego turnieju, chociaż w sumie i ten może być.
04.06.2018 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
a Lewy mówi, że bez niego i tak dadzą radę... chyba raczej mało kulturalnie się zachował... nie muszę dodawać, że nigdy jego fanem nie byłem
04.06.2018 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #99
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
ja czytałem tylko to:
Lewy o Kamilu - "Jeśli nie zagra na mundialu, będzie to dla nas duża strata. Ale nie możemy w ten sposób myśleć. Trzeba nastrajać się pozytywnie. Dlatego ja wierzę, że Kamil do nas wróci. A nawet jeśli nie wróci, to wiem, że ktoś wskoczy w jego miejsce i nam pomoże, godnie go zastąpi."

faktyczne mógł powiedzieć:
"Czekamy na Kamila. Jeśli nie wróci z Francji, to nie jedziemy do Rosji, bo po co? W dziesięciu nie wygramy żadnego meczu".

Oczywiście to strata jedna z 4-5 najgorszych, które mogły się zdarzyć.
Ale pomysł, że on specjalnie to sobie zrobił - to jakieś s-f...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.06.2018 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #100
RE: Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje)
Yacy napisał(a):Ale pomysł, że on specjalnie to sobie zrobił - to jakieś s-f...
Na teoriach spiskowych świat jest oparty. Icon_twisted

Właśnie słyszałem w Trójce, że na 98% Glik nie jedzie!
I myślę, że tu nawet nie chodzi o formę fizyczną jego następcy. Tylko o mentalne przygotowanie piłkarza do tak ważnej roli. Teraz okaże się jak dobrym trenerem jest Adam Nawałka, bo to przede wszystkim on (i reszta drużyny rzecz jasna także) musi takiego Bednarka czy Kamińskiego (bo jakoś mniej wierzę, że to Cionek będzie z Pazdanem tworzył parę środkowych obrońców) uzbroić w wiarę, że sobie na tej pozycji poradzi. Jednak teraz jeszcze bardziej prawdopodobne jest że będziemy grać trójką środkowych obrońców? Plotki
05.06.2018 07:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MŚ w piłce nożnej Rosja 2018 thestranglers 416 24 156 18.07.2018 09:04 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: