Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.12.2014 09:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.12.2014 10:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2014 03:02 PM przez dziobaseczek.)
29.12.2014 03:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
dziś też miałem Happy Idiota Icon_smile

Metronomy nawet wysoko
29.12.2014 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
dziobaseczek napisał(a):69 Tears For Fears - My Girls

a u mnie będzie w Top 50 Icon_smile
29.12.2014 07:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
dziobaseczek napisał(a):64 Metronomy - Love Letters
oho, punkt zaczepienia! być może jedyny wspólny numer w top 100 :'(

"My Girls" TfF też udane i TotR również.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.12.2014 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
30.12.2014 09:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #28
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
no niestety tylko BB miałem, wczoraj się okazało że na 16. miejscu na liście rocznej
30.12.2014 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
Becky Hill na plus; Broken Bells miałem na liście, ale nie jest to mój ulubiony numer

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.12.2014 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
50 Wye Oak - Glory
Kolejny potężny kawał świetny kobiecego mrocznego popu.
49 Tokyo Police Club – Tunnel Vision
Ciągle w świetnej formie szarpidruty Icon_smile
48 The Drums - Let Me
Jedna z najlepszych kapel obecnej dekady nie tracą formy mimo upływu lat
47 Born Gold - Flowers
Niegdyś Gobble Gobble, teraz Born Gold. Inna nazwa a granie nadal kompletnie pokręcone i fascynujące.
46 Delorian - Hide And Seek
Utwór żywcem wyciągnięty z przeszłości, nawet nie próbują udawać, że tworzą w 21 wieku.
45 Coasts - Golden City
Jeden z najbardziej niesamowitych kawałków roku. Nisko, ale tak już wyszło z listy. Kawałek z każdym następnym przesłuchaniem zamiast się coraz bardziej nudzić - coraz bardziej wciągał i jako jeden z niewielu cały czas brzmi świeżo.
44 Kitten - Doubt
O tym, że Kitten jest załogą niezwykłą, wiedziałem już od dawna, ale tą piosenką wprost powalili mnie na kolana. Genialne mroczne wydanie babskiego popu.
43 SOHN - Artifice
Jeden z najbardziej chwytliwych piosenek 2014 roku. Nieprawdopodobny kawał znakomitego popu z soulowymi inklinacjami
42 Secret Weapons - Perfect World
O tym, że lata 80 kwitną na dobre już każdy wie. Secret Weapons mogli być nieco wyżej z tą przepiękna letnią piosenką, ale wyszło, jak wyszło. Boskie.
41 Waylayers - Medicine
Bardzo lubię zanurzać się w takim psychodelicznym popie Icon_wink

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
30.12.2014 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
40 Hooray For Earth - Keys
Arcyciekawa załoga, niektóre kawałki, jak na przykład ten dowodzą wypracowanego własnego stylu. Trochę żałuję, że stosunkowo nisko uplasował się przecudny kawałek Racy, ale najważniejsze, że ich znam i lubię.
39 The Drums – I Can't Pretend
O tym, że The Drums nie są tylko surfpopową załogą dawno już wszyscy wiedzą doskonale. Kolejna płyta potwierdza ten fakt. A do tego na Encyklopedii jest jeszcze coś co może namieszac na top 2015 roku.
38 Tokyo Police Club - Gonna Be Ready
Kolejna załoga jak wino. Kawałek nieco może za nisko się uplasował, bo zasługuje na spore uznanie. Bo w dobie kryzysu gitarowej muzyki są oni niemalże fata morganą, choćby ze względu na fakt, że potrafią tworzyć świetne melodie.
37 Mother Mother - Reaper Man
Najnowsze nagrania Mother Mother odkrywają nową, mroczniejszą stronę formacji. Powyzsze potwierdza, ze jest to ekipa bardzo nietuzikowa i zasługująca na spore uznanie. Ten kawałek po prostu wbija w fotel.
36 RAC – Ready For It (feat. St. Lucia)
Minimalizm wręcz szokujący, kawałek kończy się po 2:49, tak nagle, że pojawia się niesamowity niedosyt. Dlaczego to jest tak krótkie? RAC jest genialnym mikserem (czy bardziej pasuje miksującym) - znakomicie czuje się w każdym towarzystwie i każdej stylistyce. Kawałek magiczny i potężny. Czas trwania mógł być pewnego rodzaju chwytem, by móc włączyć jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz ......
35 Ben Lam - Futuregirl feat. Jeremey Zimmerman
Nie za bardzo znam Jeremeya Zimmermana ani Bena Lama ale oboje zrobili kawał znakomitej roboty tym nagraniem. Kompletnie magiczny i przecudny utwór w klimacie subtelnego nu disco. Arcydzieło gatunku. Trzeba będzie przyjrzeć się tym ludziom lepiej.
34 Lovelife - Everybody Wants To Be Someone Else
O nich będzie niżej
33 Paper Route - You And I
Kawałek pojawił się na mojej liście ze sporym poslizgiem, bo aż dwuletnim. Ale nie będę po raz kolejny prawił truizmów, ze lepiej późno niż wcale. Po prostu jestem dumny, że udało mi się dojść do tej piosenki (dzięki Kordianowi)
32 Roosevelt - Elliot
Chillwave wiecznie zywy. Roosevelt zasilają pierwszą ligę nurtu. Znakomita ekipa. Kawałek w bardziej tanecznym obliczu tego nurtu.
31 Claire – Games
O tym że za Odrą potrafią grać i śpiewać doskonale wiemy. Ale tak lubieżnego i stojącego na wysokim poziomie nu disco rzadko słyszę stamtąd. Josie nie ma jakieś wybitnego głosu, ale za sprawą genialnej melodii i klimatu udaje im się skraść moje serce.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2014 10:33 AM przez dziobaseczek.)
31.12.2014 10:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
z ostatnich dwóch dyszek miałem tylko SOHNA i The Drums
31.12.2014 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
thestranglers napisał(a):z ostatnich dwóch dyszek miałem tylko SOHNA i The Drums
liczę, że zamierzasz zmienić ten stan rzeczy

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2014 10:50 AM przez dziobaseczek.)
31.12.2014 10:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #34
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
oj tak Icon_rolleyes
31.12.2014 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
30 The Drums - The Rules Of Your Life
o nich już było setki razy - Bogowie Surf popu Icon_smile
29 Josef Salvat - Every Night
Bardzo udany solista i popowe objawienie roku. to oczywiście muzyka w klimacie Dunkana Sheika, czyli wyciszona i spokojna. Trochę zaskakująco wysoko się uplasowała, bo to nie jest taki killer jak Hustler, ale również ma sporo uroku.
28 Merchandise - Enemy
O nich jeszcze będzie
27 Saint Pepsi – Fiona Coyne
Bardzo letni - dosłownie kawałek. Pod każdym wzgledem kojarzy mi się bardzo z tę porą roku. Kapitalne dziobasowe granie.
26 Moving Units - Attack Everything
Powracają tuzowie neo disco. Sam jestem zaskoczony, że udało im się mnie jeszcze porwać do tak szalonego tańca. Zaskakujący jest też niesamowity motyw ala Jarre M. Jarre. Absolutna bomba.
25 Noir Cœur - Cvlt of Water
O tym, że warto śledzić inne listy przebojów, np. VHL. Czasem mozna wyłowić takie perełki. Noir Cœur mają sporo surfpopowego wdzięku a'la The Drums. I to czuć. Kawałek powala żywą energią.
24 Grimes - Go ft. Blood Diamonds
Grimes to zjawisko. Kompletnie wymykają się szufladkom i grają na nosie ludzi ceniącym sobie konsekwencję. Go, to kawałek niesamowity. Łączy w sposób niecodzienny liryczna balladę z dubstepowym zadziorem. Doprawdy szokujące, ale też przepiękne, mistyczne i intrygujące.
23 The Darcys - The River
Piosenka ukradziona od Rincewinda, którego imienia nie znam i który zniknał Icon_smile Tak czy siak wiele razy przekonywałem się, że ma doskonały gust i jak genialne, niecodzienne perełki potrafił wyławiać. Cenie go przede wszystkim za to, ze są to piosenki bardzo niecodzienne i takie do których należy dojrzewać.
22 Last Lynx – Curtains
Kolejny magiczny kawałek, który kradnie bez ogródek serca. Piękne wspomnienia wakacyjne.
21 Kamp! - Parallels
Nie będę pewnie Kolumbem, gdy powiem, ze Kamp! jest moim ulubionym zespołem z mojego ojczystego kraju. A to co wyprawiają na ostatniej EP-ce i w kolaboracji z JBAG, to po prostu afera. Genialna załoga i chluba Polski!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2014 01:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #36
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
Już jutro odliczamy wielkie top 20!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2014 01:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
Miałem Grimes (nawet przed Tobą Icon_wink) i The Darcys (też od Rincewinda, też nie znam jego imienia, ale wiem że nie zniknął).
31.12.2014 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #38
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
20 The Black And White Years - Little One
Indie granie na najwyższym poziomie.
19 Work Drugs – Nicholas
Najlepszy utwór w klimacie świątecznym od wielu, wielu lat. Ulubieńcy Kordiana tym razem uderzyli w nieco Madchesterowską nutę, doskonale na tym wychodząc. Genialne rzecz.
18 Harts – Angels Walk Below
Harts po raz kolejny udowadniają, że są jedną z ciekawszych i oryginalniejszych podziemnych ekip. Mało dziś już tak gra, a już na pewno mało zespołów tworzy z takim niecodziennym podejściem do gitary. Wskrzeszenie solówek gitarowych jest ich znakiem rozpoznawczym.
17 Mother Mother - Get Out The Way
O nich już było wyżej, potwierdzenie, że jest moc.
16 Merchandise - Telephone
O nich jeszcze będzie

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2015 11:14 AM przez dziobaseczek.)
02.01.2015 11:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
15 The Sunshine Underground – Turn It On
The Sunshine Underground wywodzą się z tego samego taneczno - rockowego trzonu, co np. obecne wyżej Moving Units. I podobnie, jak oni zapoczątkowali ponad dekadę temu małą rewolucję w tym aspekcie, podobnie, jak Radio 4, VHS or Beta, The Rapture i wielu innych, gdzie zaczęto odklejać etykietkę "rockowe nie może być taneczne". Turn It On brzmi, jak piosenka z tamtego okresu. Bardzo porywająca i soczysta kompozycja, przy której można gibać się na różne sposoby.
14 Penguin Prison - Calling Out
Pinguin Prison już kilka lat temu bardzo mocno wdarł się na dziobasową takimi hitami, jak A Funny Thing, The Worse It Gets czy Golden Train. Dziś wracają, a właściwie wraca Chris Glover i powala tak niepozorną piosenką, która z każdym przesłuchaniem coraz bardziej zniewala. Nie tylko elektropopową łagodnością i skocznością, ale na tym etapie sporą dojrzałością.
13 Beat Club - Red & Purple Walls
Już ubiegły rok sporo ogrywałem tych Panów, bo robią muzykę, jaką cenię sobie najbardziej. Przebojową, niezwykle melodyjną, ale też żywą i skoczną. Nie brakuje tu sporo ładunku energii, ale też niesamowitego klimatu. Bo pod koniec ta piosenka robi się naprawdę przepyszna. Genialna piosenka.
12 Parade Of Lights – Golden
Utwór ma niesamowitą moc i jest niemożliwie chwytliwy. Doprawdy nie znam osoby, która po drugim przesłuchaniu nie tupała rytmicznie nogą przy tej piosence. Niestety utwór przeszedł zupełnie niezauważony, zatem tupanie pozostało nielicznym. Generalnie moc tej piosenki stanowi jej przebogata przestrzeń i głęboki oddech. To taki kawałek wyrywający z letargu i dający sporego animuszu.
11 Panama - Stay Forever
Pechowcy, bo niewiele do top 10 brakowało. Kawałek ma potężną moc i niebotyczną ilość uroku. Arcydzieło chillwave? (bardzo ciekawe istoty pływające na teledysku - polecam)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.01.2015 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #40
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014
10. Lovelife - Stateless
Objawienie roku, zdecydowanie. Kiedy rozpadł się duet Brother, potem Viva Brother nie płakałem, ponieważ bardzo licho brzmiało takie surowe gitarowe granie. Wystarczyło jednak wejść w kolaborację z człowiekiem umoczonym w syntpop, by uzyskać bezprecendensowy poziom muzyczny. Momentami Lovelife porywają. Takim momentem jest np. Stateless. Kawałek, który z każdym przesłuchaniem nabiera potęgi i mocy, który jest autentycznie porywający i szczery. Piosenka w mojej ocenie doskonała. Być może, gdyby trochę więcej cierpliwości mogła by z powodzeniem być w top 5 podsumowania roku.
9. Miracle Fortress - Even In America
Nawet w Ameryce grają taka muzykę. A szczególnie w Montrealu. Kawałek kompletnie mnie rozwalił i trudno się temu dziwić. Jest po prostu rewelacyjny. Melodyjny, skoczny, ale też nieco przekorny. Ktoś rzeknie – to już było! Ja odpowiem, że nigdy w takiej formie.
8. OK Go - Another Set of Issues
Bardzo często pojawiająca się w moich uszach załoga, która raczej stroniła od elektroniki. Okazało się, że mariaż się bardzo opłacił. Nagrali genialną, eklektyczną płytę z wieloma chwytliwymi piosenkami. A do tego okrasili ją kilkoma takimi nerwusami, jak Another Set of Issues. Doprawdy nie mogli lepiej trafić do mojego serca, tylko stworzyć takie małe arcydzieło. I co dziwne wyczuwam taki sam luz jak w C-C-C –cinamon girl.
7. The Holidays – Tongue Talk
Nazwę sobie świetna przybrali. Co najlepsze muzycznie wprost idealnie trafili z tą nazwą. Wiele razy mnie próbowali zauroczyć rewelacyjna melodyka i wakacyjnym luzem. Oczywiście korzystają z najlepszych britpopowych wzorców ale i californijskiego słońca tu nie brakuje. Udało im się skraść moje serce doskonale. Wakacyjny hicior, którego słuchanie jest rozkoszą. Brawo!
6. Lincoln Jesser - Wicked Son
Najlepszy teledysk roku i doskonałe brzmienie. Mocne i wyraziste, choć to w sumie chillwave’owska szkoła. Już w ubiegłym roku Lincoln zbierali znakomite notowania i zdobyli w moich indie statystykach status wielkiej nadziei muzyki pop. Oczywiście byłem pewien, że taka muzyką nie zdobędą uznania na listach przebojów, bo to nie jest oczywista, przejrzysta, syntetycznie czysta muzyka z popowymi proweniencjami. Próżno takich wykonawców szukać na maintreamowych topach. Istotne jest tylko w tej chwili to, ze nie ominęli moich małżowin usznych. Bez ich genialnej muzyki byłoby naprawdę nieciekawie na tym padole.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2015 11:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 152 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 457 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 710 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 027 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 868 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 417 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 5 940 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 863 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
Dzwonek Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015 dziobaseczek 49 14 924 20.01.2016 05:32 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2013 dziobaseczek 77 26 542 24.01.2014 12:54 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: