Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antycypowani 2013
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Antycypowani 2013
[Obrazek: antycypowani.jpg]

Witam w temacie, w którym przedstawię Wam swoje typy na najciekawsze, najbardziej obiecujące oraz perspektywiczne kapele na rok 2013.

"Antycypowanych" stworzyłem na bazie inspiracji plebiscytem BBC Sound oraz dzięki namowom Michała, który przypomniał mi, że podobny zestaw miałem przygotować już w zeszłym roku - dziękuję za przypomnienie. Prace nad ostatecznym kształtem rankingu zajęły mi około dwóch tygodni, chociaż oczywiście poprzedziły je trwające niemal od stycznia mniej lub bardziej intensywne obserwacje. Na finałowej liście znalazło się ok. 150 zespołów/artystów, z których wybrałem 16 najlepszych.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że jedynym kryterium stworzenia tej listy były moje własne odczucia. Nie wybierałem tylko spośród artystów, którzy mają np. podpisany kontrakt płytowy, ich album ukaże się w przeciągu najbliższych miesięcy, a przychylność prasy czy innych mediów muzycznych niemal na pewno zagwarantuje im sukces. Dlatego też nie mogę w żaden sposób zagwarantować, że z zaprezentowanymi wykonawcami spotkacie się jeszcze gdzieś poza "Antycypowanymi". To moje typy, moje nadzieje - większe oraz mniejsze. Proszę więc potraktować ten ranking dwojako - z jednej strony będzie on, mam nadzieję, pewną wskazówką za czym warto podążać w 2013 roku, ale jednocześnie nie jest to śmiertelnie poważna wyrocznia, z której należy potem kogokolwiek rozliczać.

Podstawowe zasady doboru obrane podczas eliminacji były proste:

- zespół/artysta nie może mieć w dyskografii płyty studyjnej wydanej przed 2013 rokiem.
- zespół/artysta musi być względnie nowym podmiotem na rynku, co oznacza, że nie może być założony/nie może rozpocząć kariery wcześniej niż w 2009 roku.
- zespół/artysta może posiadać maksymalnie trzy wydawnictwa typu "extended play" (przy czym max. liczba singli nie jest istotna).
- nie ma znaczenie czy zespół/artysta posiada podpisany kontrakt płytowy.

Prezentacja "Antycypowanych" odbędzie się prawdopodobnie w przeciągu czterech dni. Codziennie będę postował cztery pozycje. Zespoły zostały ułożone w określonej kolejności, która jest w jakimś stopniu miernikiem moich sympatii.

Prezentację rozpocznę jutro.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2012 06:38 PM przez saferłel.)
20.12.2012 06:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Antycypowani 2013
saferłel napisał(a):Prezentację rozpocznę jutro.
oj powiem Ci, że inicjatywa od razu wpadła mi w oko i inne gruczoły. Po raz setny pisanie o tym jak wielkim zespołem jest zespół The killers i pisanie o miss atomik bomb, że to taka zacna rzecz i w błogostan wprowadza - starczy. To jest wyzwanie, pisanie o nadziei, o czymś co będzie nas ekscytować, nie o tym co się sprzedaje i jest fajniusie, miłe w dotyku i ma wsparcie wielkich wytwórni. Czasem zastanawia mnie gorliwość indietectora i indie globe skąd oni biorą te wszystkie kapele? Skąd ci młodzi ludzie biorą pieniądze, siłę, emocje na to, by tworzyć dla garstki maniaków? No do cholery skąd? Oni kochają muzykę. Ona jest ich motorem napędowym i energią do życia. Ich paliwem. Inicjatywa ta spowoduje, że pojawi się kolejny Bon Blonde (nasz portal) czy Cashier no 9 (Clubchart). To inicjatywa bardzo kreatywna i jestem zachwycony faktem, że chcesz światu powiedzieć: oni mogą być wielcy - ale to zależy od Was. Ja też trzy grosze wtrącę. I kilka nadziei podrzucę. I oczywiście będę śledził. Bo kocham muzykę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2012 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Antycypowani 2013
dziobaseczek napisał(a):Czasem zastanawia mnie gorliwość indietectora i indie globe
To samonakręcająca się maszynka, sieć powiązań. Blogi często koegzystują ze sobą, autorzy znają się lub utrzymują kontakt poprzez internet. Jedna piosenka może w ten sposób obiec kilka stron w przeciągu kilku godzin. Jak każdy znajdzie taki jeden kawałek....łatwo dopowiedzieć co się dzieje dalej Icon_wink Poza tym jest YT, bandcamp oraz inne strony i portale - mniej lub bardziej prywatne. Na świecie co chwila wychodzi płyta. Jeśli ktoś dobrze sobie zorganizuje taką stronę, to nie potrzeba ani tak wiele siły, ani pieniędzy. Ja jednak nie mam siły, aby to wszystko przeglądać, bo jednak mam za duże wymagania startowe i 3/4 tej muzyki w ogóle mi się nie podoba Icon_razz2 Ale to normalne w sumie, że im czegoś więcej, tym większy odsetek mizerii z ogórków Icon_razz2

dziobaseczek napisał(a):nicjatywa ta spowoduje, że pojawi się kolejny Bon Blonde
To byłoby piękne. Ja myślę, że jeśli chociaż 1-2 zespoły odniosą sukces, to będzie powód do świętowania - czy to na mycharts, czy gdziekolwiek indzie. Przesłuchałem tonę rzeczy i jestem i tak szczęśliwy, że udało się wybrać AŻ 16 kapel. Nie będę nikogo mamił (siebie też), że to są skończone zespoły, które na pewno nagrają albumy na 4/5. To tak niestety nie działa - nigdy Icon_smile Fajnie, że Michałowi udało się trochę BB rozsławić. Trochę pomogłem mu przy tym, z czego się cieszę, ale niestety zespół niestety kompletnie przepadł. Album nie był notowany nawet na UK Indie Chart. To smutne Icon_sad Bo muzyka indie umiera, a nawet takiego przebłysku nie potrafi się dostrzec. Cóż...

dziobaseczek napisał(a):Ja też trzy grosze wtrącę. I kilka nadziei podrzucę.
I na to liczę. Wy też możecie dzielić się swoimi pomysłami w tym temacie.

Swoją drogą jestem ciekaw jak potoczą się losy drużyn, które np. odrzuciłem we wstępnej fazie eliminacji. Może to będę Wasze typy albo pojawią się one niespodziewanie gdzieś w połowie roku ze znakomitym materiałem Icon_smile Na pewno wiele rzeczy przegapiłem, więc do dzieła Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2012 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: Antycypowani 2013
saferłel napisał(a):Album nie był notowany nawet na UK Indie Chart. To smutne Icon_sad Bo muzyka indie umiera, a nawet takiego przebłysku nie potrafi się dostrzec. Cóż...
to nie prawda, muzyka indie nie umiera. Ja też zrobiłem szum wokół Born Blonde. I Clubchart się sztachnął. Ale pamiętam, jak próbowałem zarazić ludzi np. The Depreciation Guild i pomimo epokowego Crucify you i innych niemniej uroczych piosenek przepadli z kretesem. Wiesz to jest niełatwy temat. Chodzi o to, by zatakować z eteru. By ludzi przymusić do kilkukrotnego przesłuchania. Nigdy po jednym przesłuchaniu piosenka nie chwyci. Dlaczego Wildest moments osiągnęło potężny sukces. a 100% właściwie przepadło? (mowa o Jessie Ware) Bo zewsząd atakowało mnie. Do tego stopnia, że Wildest moments pojawiło się nawet na bardzo wykręconych listach. Siła mediów jest potężna. Indie nie umiera. To cierpliwość umiera.
saferłel napisał(a):3/4 tej muzyki w ogóle mi się nie podoba
to efekt przesytu ilością. Znam to i rozumiem. Dlatego tak ważne jest bazowanie na rekomendacjach. Bo niektórzy odsiali, a mam swoje rekomendacje, Ty też. Nie ma co się męczyć tylko znaleźć źródła rekomendacji. To też wysiłek. Ale opłacalny. Ja mam indietectora czy SAG i kilku innych (wasze listy mają wielkie znaczenie). Jest pięknie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2012 07:31 PM przez dziobaseczek.)
20.12.2012 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Antycypowani 2013
dziobaseczek napisał(a):to nie prawda, muzyka indie nie umiera.
Wyraziłem się nieprecyzyjnie i zjadłem jedno słowo Icon_redface Chodzi mi o indie brit-rocka, który zaczął rodzić się we wczesnych latach "dwutysięcznych", gdzieś w 2003-4, wybuchł potem za sprawą płyty AM i teraz jest już jego koniec. Czytałem nawet ciekawy artykuł na ten temat - jak znajdę to podrzucę.

dziobaseczek napisał(a):By ludzi przymusić do kilkukrotnego przesłuchania.
No nie wiem, to nie moja metoda.

dziobaseczek napisał(a):Dlatego tak ważne jest bazowanie na rekomendacjach. Bo niektórzy odsiali, a mam swoje rekomendacje
Zgadzam się.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2012 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kelleni Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Dec 2012
Last.fm
Post: #6
RE: Antycypowani 2013
Mi również podoba się ta inicjatywa, chętnie posłucham utworów, które przygotujesz Icon_wink
20.12.2012 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Antycypowani 2013
Właśnie nie wiem czy będę podawał coś na tacy, czy tylko informował o tym, że warto tego czegoś poszukać Icon_razz2 Ale chyba jednak postawię ma tradycyjną formę - niemniej będzie ciężko zrobić wszystko jakby w jednym nurcie. O niektóre kawałki ciężko w sieci. We will sea.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2012 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Antycypowani 2013
saferłel napisał(a):zespół/artysta może posiadać maksymalnie trzy wydawnictwa typu "extended play"
czy EP-ki się liczą?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2012 08:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Antycypowani 2013
No właśnie tak jak wyżej - może mieć trzy EP-ki na koncie maksymalnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2012 08:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: Antycypowani 2013
(20.12.2012 06:44 PM)dziobaseczek napisał(a):  Po raz setny pisanie o tym jak wielkim zespołem jest zespół The killers i pisanie o miss atomik bomb, że to taka zacna rzecz i w błogostan wprowadza - starczy.
A ja Wam udowodnię w swoim rankingu roku, że można napisać o tej piosence w odkrywczy sposób. A może inaczej - osnuć wokół niej ciekawą historię. Wiem, wiem, że to już nie to samo, ale bez inspiracji nie byłoby ciekawej historii. Bądźcie przygotowani - nie tylko oczywiście na The Killers, ale na ranking jako taki. Robota coraz bardziej daje mi w kość, muszę zawiesić bloga na co najmniej pół roku, więc chcę żeby te kilka ostatnich wpisów to było moje opus magnum.

(20.12.2012 06:44 PM)dziobaseczek napisał(a):  Dlaczego Wildest moments osiągnęło potężny sukces. a 100%właściwie przepadło?

Ta piosenka nazywa się 110%, a 100% to piosenka nieżyjącego już rapera, którą ona sampluje/naśladuje/coś tam i J.Ware ma teraz pewne problemy z powodu zlekceważenia wycofania w ostatniej chwili zgody na użycie sampla przez rodzinę rapera (nie mogła się nawet powstrzymać przed publicznym rzuceniem "fucka"), więc na rynku amerykańskim będzie nazywała się jeszcze inaczej. Ja ją miałem na liście. A "Wildest Moments" chyba tylko w Polsce było przebojem. W Wielkiej Brytanii było w setce, ale tylko 4 tygodnie. To taka wokalistka, której niby wszędzie pełno - ciągle o niej piszą, udziela wywiadów, koncertuje, dostaje nominacje, ale wystarcza ledwo na balansowanie przez 10 tygodni ok. 60 miejsca sprzedaży albumów. Jeszcze bardziej patologicznym przypadkiem jest bardziej klubowa Jess Mills, którą miałem na liście latem. Też trafiła chyba nawet na okładkę rosyjskiego "Vogue" (!) i w ogóle ma całkiem niezłą promocję, a nie wprowadziła żadnego singla do brytyjskiej setki Icon_sad i wątpię, żeby wydanie całego albumu coś zmieniło. A oczywiście nie ubliżając nikomu, ona skończyła w tym roku 32 lata!

(20.12.2012 07:40 PM)saferłel napisał(a):  
dziobaseczek napisał(a):By ludzi przymusić do kilkukrotnego przesłuchania.
No nie wiem, to nie moja metoda.
Chyba, że osobą jestem ja, a piosenką "Leaving" Icon_biggrin Icon_biggrin ;D

Poczytam z dużą ciekawością (cykl Michała też czytałem), jeżeli będę miał natchnienie, to coś dorzucę (Jess Mills Icon_biggrin, chyba się mieści w kryteriach), ale mi lepiej idzie bycie "drugą instancją", to znaczy popularyzowanie czegoś, co wyłowiłem u Jorgego, Serby czy Tommy'ego z Club Charts albo od kogoś stąd. Jak na moje potrzeby muzyczne, to wystarcza Icon_smile
20.12.2012 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Antycypowani 2013
Kordian napisał(a):muszę zawiesić bloga na co najmniej pół roku, więc chcę żeby te kilka ostatnich wpisów to było moje opus magnum.
Oj, niedobrze. Ale zostań z nami Kordian!

Kordian napisał(a):Chyba, że osobą jestem ja, a piosenką "Leaving
To była sytuacja kryzysowa, bo kogo jak kogo, ale Ciebie nie powinienem był nawracać...a musiałem. Ale się udało Icon_smile

Kordian napisał(a):Jess Mills , chyba się mieści w kryteriach
(chyba) Nie znam, ale na szybko sprawdziłem i faktycznie pasuje Icon_wink Ciekawe, może ona właśnie będzie odkryciem Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.12.2012 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #12
RE: Antycypowani 2013
(21.12.2012 12:48 AM)saferłel napisał(a):  Oj, niedobrze. Ale zostań z nami Kordian!
Sorry, Paweł, zapomniałem dopisać, że oczywiście nie rzucam listy, ani tego forum (wystarczyło, że rzuciłem resztę forów Icon_biggrin) Będę też pisał na AllAboutMusic.pl, bo tam nie rozumieją, że nie mam czasu ;P No ale to parę zdań raz na tydzień.

(21.12.2012 12:48 AM)saferłel napisał(a):  Ciekawe, może ona właśnie będzie odkryciem Icon_smile
Jeśli chodzi o Wyspy to jej tego życzę - bo to nie tylko dość utalentowana i atrakcyjna dziewczyna, ale też miła (tu coś mógłby powiedzieć Twitterowiec Mavoy Icon_smile Wydaje muzykę, która jest na czasie - więc problemem może być nadmiar konkurencji, a nie ekscentryzm. Jeśli chodzi o Polskę - ja o niej wiem z Muzyko(b)loga, ale gdyby przyjechała na Open'er albo FreeForm jak J. Ware to może ktoś by ją podchwycił (może Jessie by ją namówiła, znają się Icon_wink. Na tym forum raczej nie zrobi kariery - dla alternatywnych zbyt mainstreamowa, dla mainstreamowych zbyt klubowo :kanciata", chyba nawet meni za nią nie przepada Icon_razz2 Ale napisać coś mogę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2012 02:34 PM przez Kordian.)
21.12.2012 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #13
RE: Antycypowani 2013
Kordian napisał(a):Na tym forum raczej nie zrobi kariery - dla alternatywnych zbyt mainstreamowa, dla mainstreamowych zbyt klubowo :kanciata", chyba nawet meni za nią nie przepada Icon_razz2 Ale napisać coś mogę.
nie wiem czy coś Ci z tego wyjdzie ja już ją promowałem w dziale z nowymi singlami rok temu jak ukazał się teledyski do "Live For What I'd Die For", przy okazji wkleiłem jeszcze jakieś wcześniejsze i jak widać nie przyniosło to skutku. Jestem ciekaw jak poradzi sobie "Pixelated People", które zgłosiłem do Euro.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
21.12.2012 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #14
RE: Antycypowani 2013
To też od niej zależy - zobaczymy, co pokaże w nowym roku Icon_smile Nie wiem, jak jej pójdzie w Euro, ale na pewno może liczyć na punkty ode mnie, bo to jej moja ulubiona piosenka Icon_smile A kiedy próbowaliśmy ją popromować na Muzycznej Galaktyce z Mavoyem, to się zaczęła taka kłótnia, że na parę dni zniknąłem z Internetu Icon_wink (to wtedy, kiedy napisałem "krótkie oświadczenie" na mojej liście) Ech jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kobietę Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2012 01:34 AM przez Kordian.)
21.12.2012 01:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #15
RE: Antycypowani 2013
Kordian napisał(a):Nie wiem, jak jej pójdzie w Euro, ale na pewno może liczyć na punkty ode mnie, bo to jej moja ulubiona piosenka Icon_smile
mam nadzieję, że to nie będą jej jedyne punkty.Icon_lol

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
21.12.2012 01:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Antycypowani 2013
dziobaseczek napisał(a):Indie nie umiera. To cierpliwość umiera.
Przez przypadek poruszyłeś bardzo ważny temat i związany nie tylko z muzyką. Niestety, zgadzam się z tym.
Kordian napisał(a):A "Wildest Moments" chyba tylko w Polsce było przebojem
O przepraszam, numer trzy we Flandrii!
21.12.2012 01:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
RE: Antycypowani 2013
Masz rację prz! Nie napisałem o tym, bo miałem w głowie wpis dziewczyny w grupie jej fanów, że "u nas nikt o niej nie słyszy". Tyle, że ona była z HOLANDII Icon_razz2 A we Flandrii rzeczywiście ma spory fanklub (tam jest chyba centrala jest światowego fanklubu na twitterze, choć nie jestem pewny, czy jednak nie w Londynie, Mavoy będzie wiedział)

A tak w ogóle to z tematu nadziei Safera zrobiły się gadki o dwóch Jessikach. Pop vincit omnia? Icon_wink Paweł, jak chcesz, żebyśmy się zamknęli, to powiedz Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2012 01:46 AM przez Kordian.)
21.12.2012 01:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Antycypowani 2013
Spokojnie, w końcu to też dotyczy w pewnej części tematu. Mi to nie przeszkadza jakoś szczególnie ;] Sam postulowałem byście podawali własne typy i dyskutowali.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.12.2012 01:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Antycypowani 2013
Paweł zna już moje kobiece typy: Queen Of Hearts i Wolfette.
21.12.2012 02:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: Antycypowani 2013
Kordian napisał(a):Oj, niedobrze. Ale zostań z nami Kordian!
No właśnie, podpisuję się pod apelem Pawła! Icon_smile Coraz częściej podbieram typy z Twojej listy, Euro czeka no i przerwa w Historii Teledysków posłuży na nadrobienie wpisów.

Co do wątku, bardzo ciekawe, lubię takie przepowiednie, z pewnością autor wątku i tym razem będzie mieć nosa Icon_wink
21.12.2012 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: