Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
rado
Unregistered

 
Post: #201
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Panowie, nie widzę tu powodu do dyskusji, zasady są określone tutaj -> http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid177214
Nie widzę powodu do dyskutowania jaki glosować, zasada chyba jest prosta, są określone zasady, opisane nominacje itd. To wystarczy się stosować do określonych zasad, a nie wprowadzać indywidualne rozwiązania.

I proszę się tego trzymać, nie ma przymusu brania udziału w nominacji na "MYCHE" a wnioski można wykorzystać w przyszłorocznych nominacjach.
11.04.2012 11:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #202
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
no chyba ze się mylę.
11.04.2012 11:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #203
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Paweł.
20 osób wybierze tak różne piosenki czy płyty, że nie będę w stanie wyłonić 5 nominacji. To jest ta matematyka.
Zobacz ile jest propozycji do nominacji. Nie wyłoni się nominacji w myśl pierwszej metody głosowania.
Każdy zgłosił tak różnie gatunkowo piosenki, że każdy będzie głosował na swoje. To logiczne.
11.04.2012 11:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #204
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
rado napisał(a):I proszę się tego trzymać, nie ma przymusu brania udziału w nominacji na "MYCHE"
Gdzieś to już słyszałem.

Nie o to przecież nam chodzi. Chcemy jedynie spójnych i uczciwych zasad. Zabawa pokazała, że namnożyło się sporo kontrowersji, każda z nich zbywana była powiedzeniem ''ok, mały błąd, w następnej edycji się poprawi''. Tak doszliśmy do momentu, gdzie małym błędem jest najważniejsza rzecz pod słońcem, czyli sposób głosowania. No za cholerę nie można pozwolić, aby takie głosowanie jak to proponowane przeszło. Pisałem o tym wyżej. Zresztą WYŻEJ OPISAŁEM WSZYSTKO i czekam na ustosunkowanie się organizatora, nie prawników Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2012 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #205
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
22 osoby oddały głosy a widzę dyskusję kilku.
Więc nie jest to żadna większość.
11.04.2012 11:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #206
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Ok, rozumiem teraz sens tamtej wypowiedzi. Dobrze, że to teraz dodałeś.

emigrant napisał(a):Każdy zgłosił tak różnie gatunkowo piosenki, że każdy będzie głosował na swoje. To logiczne.
Kiedy doświadczenie pokazało nam, że taki układ się tworzy, trzeba było może zwiększyć liczbę nominacji do 10? Wtedy statystycznie piosenki łatwiej łapałyby i kolekcjonowały kolejne pkt od różnych osób i z pewnością udałoby nam się wyłonić dziesiątkę. Wiadomo, że każdy trzyma kciuki za swoje top 3 i pewnie daje je na pierwsze trzy miejsca, ale poza tym miałby do obsadzenia jeszcze 7 pozycji, pozycji, które musiałby obsadzić OBLIGATORYJNIE, żeby jego głosy były ważne. Przecież tu też o to, żeby coś poznać, nie? Nie tylko zombie-świadome podążanie za swoimi propozycjami. Między innymi dlatego zgadzam się z Konradem, że wszystkie ''0 - nie wiem'' są złe, bo wcale nie jest tak, że mamy tu forum samych wszechstronnie kochających muzykę, którzy poznawaliby każdy numer i oceniali. Poszłyby automatyczne ''0'' na lwią część propozycji. Nie oszukujmy się Icon_smile Pewien przymus jest konieczny jak w każdej dobrze zorganizowanej formacji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2012 11:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #207
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Przy 10 nominacjach znów będzie potrzeba punktacji a wielu jej nie chciało
11.04.2012 11:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #208
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):22 osoby oddały głosy a widzę dyskusję kilku.
Więc nie jest to żadna większość.
Tzn. oddały już głosy w drugim etapie tak? W tym n/t którego teraz się spieramy? Cóż, jestem zaskoczony. Ale biorąc pod uwagę, że gdy sprawa stoi na przysłowiowym ostrzu noża, to wiele głosów na forum milknie automatycznie...nie dziwie się. Pojawiły się propozycje - głosujemy - mamy to z głowy - automatycznie podążamy za tym, co tak wyżej w zakładce zasady ktoś umieścił....Widać, że społeczeństwo forum dobrze oddaje ogólny stan polskiego społeczeństwa w takich sprawach.

No ale to moje zdanie Icon_smile

emigrant napisał(a):Przy 10 nominacjach znów będzie potrzeba punktacji a wielu jej nie chciało
O jakiej punktacji teraz mówisz?

Ja niestety idę już spać. Do tematu wrócę jutro.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2012 11:48 PM przez saferłel.)
11.04.2012 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #209
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 11:48 PM)saferłel napisał(a):  
emigrant napisał(a):Przy 10 nominacjach znów będzie potrzeba punktacji a wielu jej nie chciało
O jakiej punktacji teraz mówisz?
Przy 10 nominacjach typując tylko jeden typ może zaistnieć sytuacja, że te 22 osoby nie wybiorą zwycięzcy. Są kategorię gdzie nie będzie tylu nominacji!!!
Pawle czy Ty widziałeś w ogóle spisane propozycje???

22 osoby oddało swe propozycje.
Nikt jednak nie zwrócił uwagi, że spora część z osób dołączyła w ostatniej chwili.
Mimo wcześniejszych wstępnych ustaleń nikomu nie przyszło do głowy ile tych propozycji jest i że zasady głosowania mogą ulec zmianie.
Usiadłem nad tym, spisałem, poczekałem nawet na tych spóźnialskich czyli na Ciebie i kajmana. I dotarło do mnie, że trzeba zmienić zasady głosowania.
I jak widzę to przede wszystkim Wam tu wszystko przeszkadza najbardziej.

Dlaczego innych nie ma w tej dyskusji? Są osoby, które są za moim sposobem głosowania. Oni się tu nawet nie wypowiadają, no może z raz.
Nie narzucam dyktatury. Odnoszę wrażenie, ze to Wy ją chcecie narzucać.

W takim razie wypada mi teraz wstrzymać głosowanie bo nie znam zdania większości. Skądś już tą sytuację znam! Czy aby nie z wczorajszych wieści w TV?
12.04.2012 12:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 11:15 PM)W sąsiednim wątku emigrant napisał(a):  Może w takim razie najlepiej po prostu na tym etapie zakończyć MYCHY?
No tak najłatwiej. Wziąć zabawki i iść do domu. (prosiłeś, żeby tam nie pisać, więc przeniosłem tutaj).
(11.04.2012 11:06 PM)emigrant napisał(a):  Myślę, że jest sens takiego głosowania. Wybierasz te dwa tytuły i dajesz im punkty wg własnego uznania.
Masz inny pomysł?
Mi całkowicie pasuje jeżeli tak można. Ale to jest sprzeczne z podanymi na początku zasadami.
(11.04.2012 11:45 PM)saferłel napisał(a):  Wiadomo, że każdy trzyma kciuki za swoje top 3 i pewnie daje je na pierwsze trzy miejsca, ale poza tym miałby do obsadzenia jeszcze 7 pozycji, pozycji, które musiałby obsadzić OBLIGATORYJNIE, żeby jego głosy były ważne. Przecież tu też o to, żeby coś poznać, nie?
Z tym się absolutnie nie zgadzam. W niektórych kategoriach nie dam rady obsadzić pięciu pozycji, więc mam się katować i przesłuchać kolejnych kilka płyt, na które brak mi i czasu i ochoty?
A teraz ogólnie. Nie przeszkadzają mi kompletnie dwie metody głosowania. Pewnie będę stosował i jedną i drugą (zależnie od kategorii). Nie uważam, żeby to było niesprawiedliwe, bo ktoś dając np. trzem propozycjom po 5 punktów osłabia swoją ulubioną i może spowodować, że przejdą te mniej przez niego lubiane.
Natomiast uważam, że stosując metodę 54321 nawet jeżeli nie wszyscy zagłosowaliby na całą piątkę nie będzie żadnych problemów z ustaleniem najlepszej piątki. Mam nadzieję tylko, że będą dalsze kryteria ustalania kolejności (ilość głosujących, najwyższe miejsca lub tp) bo jeżeli nie to żadna metoda głosowania może doprowadzić do problemów z ustaleniem kolejności. Natomiast przy dodatkowych kryteriach może zdarzyć się coś takiego, ale jest bardzo mało prawdopodobne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2012 12:16 AM przez kajman.)
12.04.2012 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #211
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):22 osoby oddały głosy a widzę dyskusję kilku.
ja też mam gotowe głosy, ale to nie znaczy, że wszystko mi się podoba.
saferłel napisał(a):Tzn. oddały już głosy w drugim etapie tak? W tym n/t którego teraz się spieramy? Cóż, jestem zaskoczony
ja też.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.04.2012 12:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #212
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(12.04.2012 12:13 AM)kajman napisał(a):  
(11.04.2012 11:15 PM)W sąsiednim wątku emigrant napisał(a):  Może w takim razie najlepiej po prostu na tym etapie zakończyć MYCHY?
No tak najłatwiej. Wziąć zabawki i iść do domu.
łatwiejsze to niż dyskusja z Wami Icon_wink

Nie stworzymy ''drugich Fryderyków'', nie przesłuchamy dziesiątek płyt, to nie realne z różnych powodów, bawmy się
Nikt nikomu nie każe oceniać wszystkiego
12.04.2012 12:18 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #213
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(12.04.2012 12:15 AM)Yacy napisał(a):  
emigrant napisał(a):22 osoby oddały głosy a widzę dyskusję kilku.
ja też mam gotowe głosy, ale to nie znaczy, że wszystko mi się podoba.
To napisz proszę swoją opcję
12.04.2012 12:19 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #214
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
GŁOSOWANIE JEST WSTRZYMANE.
CHCIAŁBYM POZNAĆ OPINIĘ NA TEMAT ZASAD GŁOSOWANIA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW.
DWIE OPCJE PRZEDSTAWIŁEM TUTAJ.

Prosiłbym przed zabraniem zdania spojrzeć na ilość propozycji przez Was zgłoszonych jak również poczytać powyżej co na temat myślą inni.
12.04.2012 12:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #215
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 11:45 PM)saferłel napisał(a):  Wiadomo, że każdy trzyma kciuki za swoje top 3 i pewnie daje je na pierwsze trzy miejsca, ale poza tym miałby do obsadzenia jeszcze 7 pozycji, pozycji, które musiałby obsadzić OBLIGATORYJNIE, żeby jego głosy były ważne. Przecież tu też o to, żeby coś poznać, nie? Nie tylko zombie-świadome podążanie za swoimi propozycjami.
Oddałem głosy jako pierwszy. Bardzo wiele nie moich typów dostało ode mnie 5 pkt.
Nie jestem jakimś ortodoxem, patrzę na świat muzyczny z różnych stron.
Nawet ucieszyło mnie wiele pozycji, których sam nie wytypowałem
I między innymi dlatego obstawiam obie opcje głosowania. Czyli moje zdanie znacie.
A 10 nominacji to przesada, Pawle.
12.04.2012 12:48 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #216
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
saferłel napisał(a):To chyba oczywiste, że osoba A może wystawić ''5'' dwudziestu propozycjom, a osoba B tylko jednej i jak to się ma do siebie nawzajem?
Nic dodać, nic ująć.

emigrant napisał(a):chyba tylko Ty masz tu problem a wiesz dlaczego????
bo jest nie po Twojemu!!!!
Nie. Mam problem tylko dlatego, że nie czytasz tego co piszę, a przynajmniej nie zdołałeś wyłapać sensu. Ba! Wkładasz w moje usta coś czego nie napisałem! Nie ustosunkowałeś się nijak do treści mojego posta, a cały czas masz w głowie jakiś skrzywiony obraz mojej osoby i mojego podejścia do tej zabawy. I to wszystko zrobiłeś po raz kolejny i pomimo tego, że wyraźnie prosiłem, abyś się konstruktywnie ustosunkował.

Nie musi być po mojemu. Może być inaczej, ale na litość boską - jak napisał już Paweł - wybierzmy jedną metodę głosowania.

Dwa równoległe systemy głosowania, których nie da się ze sobą pogodzić to nie są klarowne i sprawiedliwe zasady. I tylko o to mi chodzi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.04.2012 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #217
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Dlatego poddałem temat pod dyskusję.
Mi chodzi jedynie o to, że wybór tylko 5 typów nie określi łatwo wyboru 5 nominacji.
A więcej nominacji nie ma sensu przewidywać, ewentualnie + - 1,2 sztuki.
Ja się obawiam sytuacji, że nominowani dostaną tak skrajnie zróżnicowane głosy, że np na 5 miejsce w nominacjach 10 piosenek otrzyma po 1 głosie i co wtedy?

Chcę w łatwy sposób wyodrębnić 5 nominacji (+ -1,2) i nie więcej

Natomiast głosowanie na wszystko może bardziej urozmaicić nominację, tym bardziej (przyznaj) , że w propozycjach zapewne znajdziesz więcej ulubionych tytułów niż te, które zaproponowałeś.
12.04.2012 01:21 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #218
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(12.04.2012 01:21 AM)emigrant napisał(a):  1. Mi chodzi jedynie o to, że wybór tylko 5 typów nie określi łatwo wyboru 5 nominacji.
2. Ja się obawiam sytuacji, że nominowani dostaną tak skrajnie zróżnicowane głosy, że np na 5 miejsce w nominacjach 10 piosenek otrzyma po 1 głosie i co wtedy?
3. Natomiast głosowanie na wszystko może bardziej urozmaicić nominację,
4. tym bardziej (przyznaj) , że w propozycjach zapewne znajdziesz więcej ulubionych tytułów niż te, które zaproponowałeś.
No i to akurat stwierdzenie uważam za totalnie mijające się z prawdą. Ten system bezproblemowo i bez wątpliwości to rozwiąże. A ten drugi nie będzie wcale lepszy.
2. Przy takiej ilości propozycji jest to nierealne, bo przynajmniej część głosujących da 5-3 punktów swoim propozycjom. Poza tym te 1-2, a czasem więcej dodatkowych punktów (z wyjątkiem skrajnych sytuacji) komuś przyznają. I raczej nie wszyscy tym piosenkom, które i tak mają dużo głosów, bo tak to wynika z Twojej wizji.
3. W jaki sposób?
4. Jeżeli chodzi o mnie to w niektórych tak (a nawet w nich niekoniecznie będzie ich więcej niż pięć), a w niektórych nie. W pewnych będę wybierał na zasadzie mniejszego zła (czyli np. 3, 2 i 1 punktów dostaną rzeczy, które najmniej mnie denerwują).
12.04.2012 08:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #219
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):Pawle czy Ty widziałeś w ogóle spisane propozycje???
Oczywiście, że widziałem. Wiadomo, że moja propozycja dot. najbardziej nośnych kategorii. Już wiemy, że niektóre z nich trzeba będzie prawdopodobnie pominąć w przyszłym roku ze względu na brak zainteresowania. Tego, teoretycznie, nie dało się przewidzieć przed I etapem. Przy nich moglibyśmy w tym roku zastosować inne kryteria, ale proporcjonalne co do ogólnej reguły i zasad.

emigrant napisał(a):Przy 10 nominacjach typując tylko jeden typ może zaistnieć sytuacja, że te 22 osoby nie wybiorą zwycięzcy. Są kategorię gdzie nie będzie tylu nominacji!!!
To matematyka abstrakcyjna. Zakładasz, że ktoś obstawi jedynie 1 z 10 miejsc, a dalej zrobi to 22 userów? Tak to powyżej wygląda, chyba że czegoś nie zrozumiałem Icon_wink

Tutaj dochodzimy do sedna. Bo problem moim zdaniem jest tej natury, że uczestnicy nie chcą się poddać pewnej zasadzie, która POWINNA być podstawą glosowania i która zapewne rozwiązałaby problem doboru kandydatów do kolejnej rundy. Mianowicie chodzi o przymus (tak to brzydko nazwę) obstawienia wszystkich miejsc. Jeśli wybierzemy pierwotnie zaproponowaną metodę typowania w tym etapie 5 nominacji, to żeby użytkownik mógł oddać ważny głos będzie musiał obstawić wszystkie pięć pozycji. Bez żadnych dziwnych wybiegów typu: ''głosuję na trzy pozycje, bo tak mi się podoba, innych nie lubię, nie chcę poznać etc.'. Powodów jest kilka, aby postąpić w ten sposób:

a) przede wszystkim pojęcie 5 nominacji nie jest tutaj przypadkowe. Gdybyśmy chcieli głosować tylko na 3, to taka wartość zostałaby zawarta w regulaminie tej rundy i tyle kawałków przechodziłoby do następnej odsłony zabawy. Nie muszę chyba wspominać, że w momencie, kiedy do I etapu zgłaszamy po 3 nominacje, a potem możemy ze wszystkich z nich wybrać 3, to wiadomo jak każdy z nas zagłosuje. Jaki byłby wtedy sens rywalizacji? Podobnie sprawa wyglądałaby w analogicznych przypadkach, gdzie liczbie wstępnych propozycji od danej osoby odpowiadałaby liczba wymaganych głosów na te propozycje w pierwszym etapie (lub też ich mniejsza liczba - np. zgłaszamy trzy kawałki, a potem głosujemy tylko na jeden - każdy stawiałby na swojego lidera, to byłoby już zupełnie bez sensu).
Stąd też to rozszerzenie o dwa kolejne miejsca przy nominacjach - to one tak naprawdę decydują w ostateczności o tym, kto znajdzie się w kolejnym etapie. I powinny być uzupełnione obligatoryjnie przez każdą osobę, która chce brać udział w grze. To jest pewna podstawowa zasada i powinna być ona przestrzegana oraz egzekwowana. Inaczej moim zdaniem do niczego nie dojdziemy. Takie plebiscyty zawsze cechuje pewien podświadomy kompromis, na którym opierają się jej reguły.

b) nie jesteśmy środowiskiem muzycznych egoistów, tak mi się przynajmniej wydaje. Ciężko mi uwierzyć, że zdecydowana większość osób nie będzie w stanie wskazać tych dwóch dodatkowych miejsc po swojej ulubionej trójce lub nic innego nie zna. W końcu jesteśmy forum muzycznym. Cały rok staramy się być na bieżąco i przygotowujemy się do własnych podsumowań. Uczestniczy I etapu nie pochodzą z 22 różnych planet, aby nie móc spojrzeć łaskawym okiem na propozycje zgłoszone przez pozostałych. Ba, nie zdziwię się, jeśli w czasie rozgrywania Mych ktoś postawi na inne warianty niż początkowo przewidywał. Ja już widzę po swoim przypadku, że dobór piątek będzie niesłychanie ciężki, jako że moi koledzy zrobili mi przysługuję wpuszczając do swoich trójek rzeczy, na które sam chętnie bym postawił.

c) jestem w stanie przeboleć, że ktoś nie ma ochoty np. ponownie czegoś przesłuchać, czegoś poznać (chociaż zabawa ma też z pewnością taki charakter - np. w przypadku klipów, jak podejrzewam), chce trwać usilnie przy trzech głosach i zawsze będzie tak czynił niezależnie od etapu, do samego finału (o ile jego propozycje przetrwają). Jestem w stanie zaakceptować taką postawę, o ile w momencie gdy oddaje on głos na 3 piosenki utwór z pierwszego miejsca jego nominacji otrzymuje nie 5 lecz 3 pkt. (czyli de facto jego potencjał jako lidera zostaje osłabiony). To może być uczciwa rekompensata dla ogółu w zamian za niedostosowanie się do złotej zasady zabawy. Pamiętam, że zawsze mnie denerwowało, gdy np. odbywał się jakiś forumowy TOP i były osoby, które głosowały np. na regulaminowe 40 miejsc, a z drugiej strony inni uczestnicy typowali 5-6 piosenek i w obu przypadkach liderzy dostawali max. liczbę punktów. Tak być moim zdaniem nie powinno, to nie jest uczciwie. Trochę tak jak z nieco zmodyfikowaną wersją twierdzenia o prawie - jego nieznajomość nie zwalnia od odpowiedzialności. W tym wypadku napisałbym - nieznajomość piosenek danego artysty nie zwalnia nas od ich poznania, jeśli marzymy o potraktowaniu naszych głosów na równi z innymi. Wydaje mi się to dosyć oczywiste.

Tak więc ostateczna propozycja jest taka:
- głosujemy w tym etapie na pięć propozycji z każdej kategorii (5-4-3-2-1 pkt.).
- w momencie, kiedy użytkownik nie jest w stanie wskazać pięciu nominacji w danej kategorii, może zrezygnować z obstawienia pełnej puli miejsc, co wiąże się z osłabieniem punktacji jego kandydatów (kolejno: 1 nominacja - 1 pkt., 2 nominacje - 2, 1 pkt., 3 nominacje - 3, 2, 1, pkt, 4 nominacje - 4, 3, 2, 1 pkt.)
- głosujący nie ma obowiązku brania udziału w typowaniu wszystkich kategorii
- nie wiem jak wygląda sprawa z finałem, nie wiem czy została w ogóle ustalona kwestia głosowania. Ja zgłaszałem swego czasu taką propozycje:
saferłel napisał(a):- w finale proponuję ponownie powrócić do głosowania na 3 pozycje z 5 według schematu punktacji: 5-3-1

extra: jeśli boisz się emigrancie, że pomimo to wyniki będą tak zbieżne, że nie wyłoni się od razu pięciu kandydatów, zawsze możemy zrezygnować z ''piątki'' na rzecz np. ''siódemki'' finalistów. To może nie jest standardowa liczba (bo zwykle jest to właśnie 5 lub 10), jednak czemu nie mielibyśmy przyjąć ''szczęśliwej siódemki'' jako grona tych najlepszych Icon_wink Wtedy, biorąc pod uwagę, że oprócz trzech kawałków od każdego pozostanie jeszcze pula 4 miejsc do obsadzenia, punktacja z pewnością rozciągnie się jeszcze bardziej i zróżnicowania będą jeszcze większe. Możemy tak zrobić, czemu nie? Głosowania na ''10'' już nie proponuję, bo to faktycznie za duża liczba, nie odpowiadająca często liczbie nominowanych w tych niszowych kategoriach.

Możecie kochać te propozycje, możecie ich nienawidzić, ale proszę Was - głosowało 22 userów. Niechże chociaż połowa z nich się odezwie w tym temacie!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.04.2012 09:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #220
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Wybrałem to co uznałem za istotne dla swojej odpowiedzi.
(12.04.2012 09:23 AM)saferłel napisał(a):  chodzi o przymus (tak to brzydko nazwę) obstawienia wszystkich miejsc. Jeśli wybierzemy pierwotnie zaproponowaną metodę typowania w tym etapie 5 nominacji, to żeby użytkownik mógł oddać ważny głos będzie musiał obstawić wszystkie pięć pozycji. Bez żadnych dziwnych wybiegów typu: ''głosuję na trzy pozycje, bo tak mi się podoba, innych nie lubię, nie chcę poznać etc.'. Stąd też to rozszerzenie o dwa kolejne miejsca przy nominacjach - to one tak naprawdę decydują w ostateczności o tym, kto znajdzie się w kolejnym etapie. I powinny być uzupełnione obligatoryjnie przez każdą osobę, która chce brać udział w grze. To jest pewna podstawowa zasada i powinna być ona przestrzegana oraz egzekwowana. Inaczej moim zdaniem do niczego nie dojdziemy. Takie plebiscyty zawsze cechuje pewien podświadomy kompromis, na którym opierają się jej reguły.
nie jesteśmy środowiskiem muzycznych egoistów, tak mi się przynajmniej wydaje. Ciężko mi uwierzyć, że zdecydowana większość osób nie będzie w stanie wskazać tych dwóch dodatkowych miejsc po swojej ulubionej trójce lub nic innego nie zna. W końcu jesteśmy forum muzycznym. Cały rok staramy się być na bieżąco i przygotowujemy się do własnych podsumowań. Uczestniczy I etapu nie pochodzą z 22 różnych planet, aby nie móc spojrzeć łaskawym okiem na propozycje zgłoszone przez pozostałych.
jestem w stanie przeboleć, że ktoś nie ma ochoty np. ponownie czegoś przesłuchać, czegoś poznać (chociaż zabawa ma też z pewnością taki charakter - np. w przypadku klipów, jak podejrzewam)
Pamiętam, że zawsze mnie denerwowało, gdy np. odbywał się jakiś forumowy TOP i były osoby, które głosowały np. na regulaminowe 40 miejsc, a z drugiej strony inni uczestnicy typowali 5-6 piosenek i w obu przypadkach liderzy dostawali max. liczbę punktów. Tak być moim zdaniem nie powinno, to nie jest uczciwie.
- głosujemy w tym etapie na pięć propozycji z każdej kategorii (5-4-3-2-1 pkt.).
- w momencie, kiedy użytkownik nie jest w stanie wskazać pięciu nominacji w danej kategorii, może zrezygnować z obstawienia pełnej puli miejsc, co wiąże się z osłabieniem punktacji jego kandydatów (kolejno: 1 nominacja - 1 pkt., 2 nominacje - 2, 1 pkt., 3 nominacje - 3, 2, 1, pkt, 4 nominacje - 4, 3, 2, 1 pkt.)
Zacznę od tego, o czym nie pisałem wcześniej. Moim zdaniem nastąpiło zbyt duże rozdrobnienie kategorii. Z tego powodu są kategorie z muzyką, która nie wszystkim biorącym udział w zabawie w zdecydowanej większości odpowiadają. Gdyby była kategoria progressive, a Tobie przypadła do gustu tylko jedna płyta z tych, które poznałeś to czy chciałbyś przesłuchiwać kolejne płyty, żeby znaleźć coś, na co od biedy mógłbyś oddać kolejne głosy (no i czy masz taką nadwyżkę czasu, żeby sobie na to pozwolić)? Czy będziesz głosował na te, które znasz, a od których Cię odrzuca? Akurat nie podoba mi się zupełnie, że musiałbym głosować na niepełną ilość propozycji (tak jak nie podoba mi się w różnych topach, że uczestnicy głosują na kilka znanych piosenek, co praktycznie zagradza drogę świetnym, ale mniej znanym utworom), ale z drugiej strony nie podoba mi się zupełnie, że będę musiał dokonywać manipulacji, żeby oddać głosy na wszystkie pięć propozycji. A alternatywa, że będę musiał zrezygnować z głosowania na coś, co uważam za świetne nie podoba mi się kompletnie.
Nie przekonuje mnie aspekt poznawczy tej zabawy. Jeżeli mam ochotę coś poznać to poznaję, jeżeli nie to zmuszał się do tego nie będę. Np. nie będę oglądał klipów, bo ta kategoria w ogóle mnie nie interesuje. Nie będę też w stanie pojechać na koncerty, które już się odbyły.
Napisałbym pewnie więcej, ale trzeba iść popracować.
12.04.2012 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka MYCHY 2013: Ogłoszenie laureatów AKT! 120 88 814 30.07.2015 08:55 AM
Ostatni post: kondzio_92
Gwiazdka MYCHY 2013: głosowanie finałowe AKT! 32 11 244 19.04.2014 11:51 AM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka MYCHY 2013: wyłonienie nominacji AKT! 19 6 015 24.03.2014 11:43 PM
Ostatni post: AKT!
Gwiazdka MYCHY 2013: zgłaszanie propozycji AKT! 30 8 374 05.03.2014 08:56 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
Gwiazdka MYCHY 2013: II. Forumowe Nagrody Muzyczne AKT! 4 2 805 16.02.2014 12:05 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychy 2012 thestranglers 5 3 781 27.07.2013 06:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  Nominowani do nagrody MYCHY 2011 thestranglers 47 11 691 29.06.2012 09:23 PM
Ostatni post: thestranglers
  NOMINCJE - I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 emigrant 37 18 460 13.05.2012 01:16 AM
Ostatni post: piotreklp3
  I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (Propozycje) emigrant 54 17 643 09.04.2012 08:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: