Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utrzymanie forum
rado
Unregistered

 
Post: #1
Utrzymanie forum
Jak zauważyliście na forum znajduje się jak narazie jedna reklama Google. Dojdą kolejne, ale nie duże i nie uciążliwe.
Zapewne zadacie pytanie dlaczego?, nie chcemy reklam. Owszem, nie miało być tutaj reklam, ale niestety z czegoś trzeba utrzymać serwer oraz domenę. Jakiś czas temu był temat zrzutki na utrzymanie, dużo osób deklarowało dorzucić się, ale na deklaracjach się skończyło, do tej pory 4 osoby się dorzuciły, i to od razu jak tylko opublikowałem nr konta. Nie będę pisał kto się dorzucił bez zgody tych osób.
Tak na marginesie to właśnie dostałem nową fakturę za utrzymanie serwera w kwocie 100 zł. A w czerwcu lub lipcu kolejna faktura za domenę także też w okolicach 100-120 zł.

Jak zarabia się na reklamach Google, to bardzo proste, wystarczy co jakiś czas klikać na reklamę i odwiedzić stronę reklamodawcy, a może akurat coś tam znajdziecie dla siebie interesującego. Google płaci za klikniecie w reklamę. Takim sposobem może forum się samoczynnie utrzymać, w końcu teraz już nie ma takich kosztów jak w zeszłym roku.

Czekam na wasze komentarze.
20.03.2012 02:36 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Utrzymanie forum
Mi nie przeszkadza. Mogę nawet klikać! Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.03.2012 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Utrzymanie forum
(20.03.2012 02:36 AM)rado napisał(a):  Jak zauważyliście na forum znajduje się jak narazie jedna reklama Google. Dojdą kolejne, ale nie duże i nie uciążliwe.
Można wiedzieć gdzie te dodatkowe reklamy będą umieszczone?

rado napisał(a):Jak zarabia się na reklamach Google, to bardzo proste, wystarczy co jakiś czas klikać na reklamę i odwiedzić stronę reklamodawcy.
Jaka jest stawka za jedno kliknięcie? Icon_wink
20.03.2012 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
RE: Utrzymanie forum
Przyznam się, że gdyby nie ten post, w ogóle nie zauważyłbym reklamy.
Mi nie przeszkadza, bo pojawia się tylko przy rozwinięciu bocznego panelu (z którego bardzo rzadko korzystam), ale mogę klikaćIcon_smile
20.03.2012 04:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #5
RE: Utrzymanie forum
piotreklp3 napisał(a):Jaka jest stawka za jedno kliknięcie? Icon_wink

...to groszowe kwoty, i trzeba dużo wejść na reklamy żeby co cokolwiek uzbierać. Poza tym wypłacają jeśli jest odpowiednia kwota uzbierana, nie wiem dokładnie ile to wyjdzie w PLN ale w euro to musi być około 100 euro.
Niestety kolejny rok muszę? do tego dokładać, bardzo mi się to nie podoba. Już rok temu proponowałem reklamy zapodać to był straszny szum, ponad 20 osób się deklarowało z czego 4 dały datek, na łączną kwotę 90 zl, a w zeszłym roku koszty wynosiły ponad 550 zł. w tym roku jest taniej, co nie zmienia ze muszę ze swojej kieszeni wykładać kasę.
Ale jeśli reklamy nie zdadzą egzaminu, to ja dalej nie będę dokładać swoich środków finansowych

PS. w dniu 20 marzec było 5 kliknięć, zarobek szacunkowy to 0,42 euro centy. do końca miesiąca się nie uzbiera na serwer.... a i na wypłatę się czeka około miesiąca
tak czy owak będą reklamy, forum ma zarabiać samo na siebie, i nikt nie będzie musiał wykładać swoich pieniędzy, a będzie miał swoje ulubione forum.
21.03.2012 02:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #6
RE: Utrzymanie forum
michal91d napisał(a):Przyznam się, że gdyby nie ten post, w ogóle nie zauważyłbym reklamy.
Mi nie przeszkadza, bo pojawia się tylko przy rozwinięciu bocznego panelu (z którego bardzo rzadko korzystam), ale mogę klikaćIcon_smile

To teraz zauważysz reklamy, będą między postami co jakiś czas :icon_razz:
21.03.2012 02:24 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: Utrzymanie forum
(21.03.2012 02:23 AM)rado napisał(a):  PS. w dniu 20 marzec było 5 kliknięć, zarobek szacunkowy to 0,42 euro centy.
Jeśli masz taką możliwość to mógłbyś co parę dni podawać ile było kliknięć? Mobilizacja do klikania będzie większa.

(21.03.2012 02:24 AM)rado napisał(a):  To teraz zauważysz reklamy, będą między postami co jakiś czas :icon_razz:
Tego się obawiałem Icon_mad Icon_cry
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.03.2012 11:09 AM przez piotreklp3.)
21.03.2012 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
RE: Utrzymanie forum
rado napisał(a):To teraz zauważysz reklamy, będą między postami co jakiś czas Icon_razz
reklama z boku, a reklama między postami to nie to samo niestety...
tak samo jest na forach na systemie phorum. Nie jest przyjemnością ich oglądanie...
21.03.2012 11:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Utrzymanie forum
Nie przeszkadza mi, w słusznej sprawie mogę poklikać!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.03.2012 12:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #10
RE: Utrzymanie forum
Reklamy z boku mi nie przeszkadzają. Jak tylko będę miał chwilkę to zobowiązuje się klikać w nie. Myślę że trzeba rozreklamować ten sposób. W końcu każdy powinien wykazać chociaż tyle dobrej woli i te kilka razy kliknąć za każdą bytność na forum.
Natomiast reklamy które przeszkadzają w czytaniu postów są szkodliwe. Nie wiem co oznacza w praktyce "będą między postami co jakiś czas". Jeśli rzadko to nawet jakieś duże g... można przełknąć. Jeśli małe (mniejsze niż post) to nie będą zbytnio przeszkadzać.
No i nie wiem czy planujesz pakowanie tu tych wku... wyskakujących okienek czy reklam które zasłaniają całą stronę i dopiero odnalezienie "x" je likwiduje (takie coś stosuje często np. interia) - bo to byłoby okropne i zabójcze dla forum.

Co do finansowania forum ... no cóż nikt przy zdrowych zmysłach nie może od Ciebie wymagać byś finansował z własnej kieszeni to forum. Dlatego trzeba znaleźć rozwiązanie, które pokryje koszty, a jednocześnie nie zrobi z forum szamba reklamowego.
21.03.2012 12:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #11
RE: Utrzymanie forum
piotreklp3 napisał(a):Tego się obawiałem Icon_mad Icon_cry

michal91d napisał(a):reklama z boku, a reklama między postami to nie to samo niestety...
tak samo jest na forach na systemie forum. Nie jest przyjemnością ich oglądanie...

No niestety, serwerów i domeny nie dają za darmo. rok temu dużo osób się deklarowało, gdzie były duże koszty, w efekcie skończyło się na 4 użytkownikach którzy wpłacili. No ja 3 rok z kolei nie mogę wykładać kasy. teraz też muszę zapłacić za serwer na kolejny rok i czekać aż się uzbiera na serwer i w lipcu na domenę, ale to też może się uzbiera, a może i nie. W tym roku koszty wyniosą około 230 zl łącznie, a jakoś nikt nie zaproponował że w tym roku da na to pieniądze. Także z czegoś trzeba to utrzymać albo zamknąć.
21.03.2012 09:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #12
RE: Utrzymanie forum
pabloyd napisał(a):No i nie wiem czy planujesz pakowanie tu tych wku... wyskakujących okienek czy reklam które zasłaniają całą stronę i dopiero odnalezienie "x" je likwiduje (takie coś stosuje często np. interia) - bo to byłoby okropne i zabójcze dla forum.

nie nie planuje tych reklam wyskakujących, bo samego mnie wkurzają
21.03.2012 09:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #13
RE: Utrzymanie forum
(21.03.2012 02:23 AM)rado napisał(a):  w dniu 20 marzec było 5 kliknięć, zarobek szacunkowy to 0,42 euro centy.
(21.03.2012 09:08 PM)rado napisał(a):  W tym roku koszty wyniosą około 230 zl łącznie,
Przy kursie euro 4 zł. wychodzi mi że na roczne koszty forum wystarczy 700 kliknięć.
Taka ilość to śmiesznie mało biorąc pod uwagę ilość stałych użytkowników. Myślę że docelowo w zupełności te boczne do klikania wystarczą, tylko trzeba co jakiś czas podawać ile jeszcze brakuje.
23.03.2012 11:40 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: Utrzymanie forum
cóż myślałem, że wkłady bedą wyższe ...
ale skoro muszą być reklamy trudno. oby nie było takich, które na dole się otwierają i jest napis "zwinąć". wtedy jest szansa, ze ja się ... zwinę Icon_wink2
i fajnie by było gdyby z założenia te reklamy otwierały się w nowym oknie. teraz jest tak, że jedna otwiera się w nowym inna nie. być może tego nie można ustawić wtedy trudno. ale jeśli można to ustawić to poprosiłbym Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.03.2012 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Utrzymanie forum
pabloyd napisał(a):Przy kursie euro 4 zł. wychodzi mi że na roczne koszty forum wystarczy 700 kliknięć.
?? 0,42 euro centa to 0,0042 euro, czyli 0,0168 zł, czyli prawie 14 000 kliknięć jest potrzebnych.
23.03.2012 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #16
RE: Utrzymanie forum
Tak, tak przegiąłem z tymi wyliczeniami Icon_lol
Nie wziąłem pod uwagę że to centy a nie euro, czyli zaniżyłem wynik o 100.
Potrzeba więc 70.000 kilknięć ! - to jest 200 dziennie - czyli 20 osób po 10 kliknięć dziennie, dużo.
23.03.2012 12:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #17
RE: Utrzymanie forum
Tak od siebie. W sumie te trzy dychy od osoby na rok to nie był taki duży wydatek. To zaledwie 30 jajek lub 3 paczki papierosów (mówię o palących_ Icon_wink
23.03.2012 01:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: Utrzymanie forum
palić nie palę, ale ... gdzie Ty takie jaja kupujesz? ja za 30 zł to mam równiutką kopę Icon_wink2

kopa = 60 szt. wyjaśniam, bo automatyczny sprawdzacz w operze nie wie co to Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.03.2012 01:36 PM przez Yacy.)
23.03.2012 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #19
RE: Utrzymanie forum
(23.03.2012 01:32 PM)emigrant napisał(a):  Tak od siebie. W sumie te trzy dychy od osoby na rok to nie był taki duży wydatek.
Tak. 8-10 osób z forum spokojnie powinno się znaleźć i wtedy te 2 złote za miesiąc to jest nic. Ale nie będę się mądrzył, bo w sumie ja też nie wpłacałem.
Ale teraz kiedy wiemy dokładnie jaka kwota wchodzi w grę, to może spróbować jeszcze raz.
Publiczna deklaracja wpłacenia w ciągu 2 tygodni 30 zeta i jeśli będzie te 8-10 osób to realizacja ?
23.03.2012 01:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #20
RE: Utrzymanie forum
(23.03.2012 01:36 PM)Yacy napisał(a):  gdzie Ty takie jaja kupujesz?
tak słyszałem w tv, u mnie są tańsze Icon_wink
(23.03.2012 01:36 PM)Yacy napisał(a):  kopa = 60 szt. wyjaśniam,
wiem ile to jest kopa Icon_lol Icon_wink pamiętam z podstawówki Icon_eek
23.03.2012 01:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  niedostępność forum ku3a 0 2 426 28.07.2022 01:44 PM
Ostatni post: ku3a
  Forum IMHO - promocja prz_rulez 1 1 392 21.02.2018 12:34 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Nowy system forum rado 102 41 655 23.03.2012 12:15 PM
Ostatni post: pabloyd
  REGULAMIN FORUM Konrad 1 13 251 02.09.2009 04:17 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: