Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #121
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Super, że aż 18 Icon_smile Konkurencja bardzo duża, ale i zabawa będzie przez to dużo ciekawsza Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.12.2011 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #122
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Ja jestem za 3,2,1
29.12.2011 01:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #123
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
5:5

Za 5,3,1 głosowali: aaktt, emigrant, furbul, kolej_grzesiek i ja.
Za 3,2,1 głosowali: piotreklp3, Art. Brut., Szymek79, przemek i prz_rulez.

Mamy jeszcze co najmniej ośmiu graczy. Głosujemy!
29.12.2011 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #124
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
5-3-1
Icon_wink
29.12.2011 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #125
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
thestranglers napisał(a):Ps. A co w sprawie obowiązkowego głosowania na trzy nagrania? Za poprawką aaktta jest piotreklp3 i ja. Czy uznaliście ją za oczywistą?
Tak. Wskazanie trzech utworów powinno być konieczne.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.12.2011 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #126
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Jeśli mamy typować tylko 3 utwory to jestem za 3,2,1. Punktacja 5,3,1 jakoś w ogóle mi nie pasuje, bo dyskryminuje trzecie miejsca. Utwór, który znajdzie się na trzecim u czterech typujących, będzie i tak gorszy od tego, który znajdzie się tylko u jednego typującego na pierwszym miejscu. Uważam, że jeśli mamy wybrać wspólnego kandydata, który ma mieć szanse w pojedynku z innymi, to raczej powinien mieć on więcej umiarkowanych zwolenników niż tylko kilku zagorzałych.
29.12.2011 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Zapowiedź emocji które nas czekają w 2012 już mamy:

6 : 6

Za 5,3,1 głosowali: aaktt, emigrant, furbul, kolej_grzesiek, Tomekk i ja.
Za 3,2,1 głosowali: piotreklp3, Art. Brut., Szymek79, przemek, prz_rulez i Rincewind.

Co do obligatoryjnego wskazania trzech utworów: aaktt, furbul i ja (mało jeszcze)
29.12.2011 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #128
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
... i Piotreklp3 (więc czterech graczy).
29.12.2011 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #129
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Ale czy chodzi Wam o to, że

- muszę wypowiedzieć się w każdym głosowaniu
czy
- nie muszę głosować jeśli nie chcę, ale gdy decyduję się oddać głos muszę przyznać 3-2-1.
a może
- muszę głosować zawsze i muszę wskazać trzy piosenki.
29.12.2011 06:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #130
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
No tak, doszliśmy do ślepego zaułka. Głosowanie ma być przyjemnością a nie obowiązkiem:

przemek napisał(a):muszę wypowiedzieć się w każdym głosowaniu?
Nikogo zmusić się nie da. Ktoś może przecież pominąć przypadkiem jakieś eliminacje krajowe i nie obetnie się mu przecież za to głowy.

przemek napisał(a):nie muszę głosować jeśli nie chcę, ale gdy decyduję się oddać głos muszę przyznać 3-2-1?
Nie ma przymusu głosowania(patrz wyżej), a co do wartości punktowych, to zdecyduje głosowanie (na razie 6:6). I wtedy wszyscy trzymamy się oczywiście jednej wartości.

przemek napisał(a):muszę głosować zawsze i muszę wskazać trzy piosenki?
Jeśli już głosujemy w eliminacjach to byłoby wskazane (mile widziane) obstawić trzy nagrania, ale znowu, co jeśli komuś jakimkolwiek przypadkiem zapomni się jeden numer? Nie da się przecież tego wyegzekwować...
30.12.2011 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #131
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Gdyby dopuścić głosowanie na liczbę utworów mniejszą niż 3, to powstaje pytanie jak je punktować. Czy tak jakby nie było pozycji końcowych, czy też pozycji początkowych, tj. czy głos na jeden utwór ma mu dać największą liczbę punktów, czy też najmniejszą. Gdyby przyjąć, to drugie rozwiązanie, to może uczestnicy głosowania poczuwaliby się do podania 3 typów, aby dać maksimum swojemu faworytowi.
30.12.2011 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #132
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Głos na 5-3-1.

.
30.12.2011 02:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #133
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Rincewind napisał(a):Gdyby dopuścić głosowanie na liczbę utworów mniejszą niż 3, to powstaje pytanie jak je punktować. Czy tak jakby nie było pozycji końcowych, czy też pozycji początkowych, tj. czy głos na jeden utwór ma mu dać największą liczbę punktów, czy też najmniejszą. Gdyby przyjąć, to drugie rozwiązanie, to może uczestnicy głosowania poczuwaliby się do podania 3 typów, aby dać maksimum swojemu faworytowi.
Ma to sens. Jestem za. Po pierwsze nie będzie żadnego przymusu. Po drugie głosowanie będzie sprawiedliwe. Tylko znowu potrzebne jest kworum: przynajmniej dziewięć osób, którym ta idea się spodoba. Proszę o głosy nad poprawką Rincewinda.

No a jaka sytuacja na froncie?
7 : 6
Za 5,3,1 głosowali: aaktt, emigrant, furbul, kolej_grzesiek, Tomekk, stavanger i ja.
Za 3,2,1 głosowali: piotreklp3, Art. Brut., Szymek79, przemek, prz_rulez i Rincewind.

Proszę o jeszcze. Na głosowanie mamy czas do jutra włącznie.
30.12.2011 10:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #134
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Powoli kończy się nam czas na ewentualne poprawki. Do dzisiaj zdecyduje się czy głosujemy wartościami 5-3-1 czy 3-2-1. Ale to tylko szczegół, o którym większość zadecyduje.
Co do obowiązku głosowania na trzy utwory: myślę, że po słabych odzewach nad poprawką aaktta i Rincewinde'a pójdziemy chyba na żywioł, czyli każdy głosuje maksymalnie na trzy kawałki z danego kraju, a jakie będą wyniki to już czas pokaże.
Najważniejsze, żeby w głosowaniu brała udział nie tylko zgłaszająca 18stka ale i inni, może także i nowi Forumowicze... Im większa liczba graczy tym wyniki będą bardziej reprezentatywne i ciekawsza będzie rywalizacja.
31.12.2011 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #135
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
1. Głosowanie w sprawie przyznawania wartości punktowych ZAKOŃCZONE.
Przyjmujemy więc wersję 5 - 3 - 1.

2. Głosujemy na liście krajowej na trzy utwory maksymalnie. Nie ma obowiązku głosowania na każdej liście. Przyznajemy jednorazowo 5, 3 i 1 pkt wg własnego uznania.
01.01.2012 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #136
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Czyli można głosować na swoją propozycję? Icon_biggrin
02.01.2012 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #137
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
mike napisał(a):Czyli można głosować na swoją propozycję?
Nie można - taki regulamin. W tym względzie tam się nic nie zmieniło.

thestranglers napisał(a):1. Głosowanie w sprawie przyznawania wartości punktowych ZAKOŃCZONE.
Przyjmujemy więc wersję 5 - 3 - 1.

2. Głosujemy na liście krajowej na trzy utwory maksymalnie. Nie ma obowiązku głosowania na każdej liście. Przyznajemy jednorazowo 5, 3 i 1 pkt wg własnego uznania.
Thestranglersa prosimy o zmianę odpowiednich wpisów w punkcie regulamin
02.01.2012 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #138
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
(26.12.2011 10:41 AM)thestranglers napisał(a):  Głosowanie trwa od 1 do 31 stycznia włącznie (ta data już nie może ulec zmianie!)
Mam pytanie do kalendarza, po co jest ta przerwa 09.02-19.03 i dlaczego jest taka długa ?
1-31.01.2012: krajowe eliminacje - głosowanie na przedstawiciela,
3-9.02.2012: ewentualna II tura,
19.03-13.05.2012: pierwsze pojedynki: 1/8,

Nie wiem może odpowiedź mi wyjaśni wszystko, ale na razie nie rozumiem czemu nie wydłużyć etapu krajowych eliminacji. 16 krajów x 18 komitetów to jest 288 piosenek. To kawał materiału do przerobienia. Sprzydałoby się wydłużyć ten etap, chociaż do końca lutego (pierwsze dwa tygodnie marca byłyby na ew. II turę). Kalendarz w obecnym kształcie na to pozwala.

(26.12.2011 07:43 PM)thestranglers napisał(a):  WAŻNE PYTANIE od Emigranta (pozwolę sobie zacytować): Możemy oceniać każdy utwór z każdego kraju dając 3,2,1 pkt czy wybrać jedynie 3 utwory do oceniania?
Głosowanie mnie ominęło, ale jestem za zwycięską opcją, czyli 5-3-1.

(29.12.2011 09:16 AM)thestranglers napisał(a):  Ps. A co w sprawie obowiązkowego głosowania na trzy nagrania? Za poprawką aaktta jest piotreklp3 i ja. Czy uznaliście ją za oczywistą?
Ja byłbym za obowiązkowym przyznaniem wszystkich punktów w danym kraju, a za nie obowiązkowym uczestnictwem we wszystkich krajach (wszak niektórzy mogą najnormalniej nie zdążyć).
03.01.2012 01:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #139
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
Już po kolei odpowiadam:

pabloyd napisał(a):Ja byłbym za obowiązkowym przyznaniem wszystkich punktów w danym kraju
No tak, ale zastanówmy się co jeśli ktoś przypadkowo nie przyzna wszystkich punktów w danych eliminacjach. Takich osób może być kilka. Zakładam taką sytuację. I co wtedy? Nie uznać ich głosów? Głosowanie jest rozpoczęte, poprawki Aaktta i Rincewinda nie spotkały się z poparciem większości, więc przyjmijmy dowolność w przyznawaniu punktów: ważne tylko, że dajemy jednorazowo po 1, 3, 5 pkt wg własnego uznania.
pabloyd napisał(a):Głosowanie mnie ominęło, ale jestem za zwycięską opcją, czyli 5-3-1.
Post factum, więc już nie mogę doliczyć ale potwierdza tylko słuszność demokratycznego wyboru.
pabloyd napisał(a):Przydałoby się wydłużyć ten etap, chociaż do końca lutego (pierwsze dwa tygodnie marca byłyby na ew. II turę). Kalendarz w obecnym kształcie na to pozwala.
Nie myślałem, że pomysł spotka się z tak szerokim zainteresowaniem (dopiero pod koniec grudnia zgłosiło się kilku graczy). Rzeczywiście, piosenek jest sporo, na pewno ponad 250 (może ktoś już policzył?) więc będzie potrzebny czas na słuchanie. Dobrze, przedłużamy czas eliminacji narodowych ostatecznie do niedzieli, 26 lutego włącznie. W tygodniu 1-7 marca zrobimy ewentualną II turę, ewent. jednodniowa dogrywka będzie w sobotę 10 marca a ewent. karne w poniedziałek 12 marca od godz. 0:00. Potem następuje sześć dni na dopieszczenie samego plebiscytu i ruszamy z pojedynkami 19 marca.
Rincewind napisał(a):Thestranglersa prosimy o zmianę odpowiednich wpisów w punkcie regulamin
Już poprawiam Icon_smile
03.01.2012 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #140
RE: PROPOZYCJE do krajowych eliminacji
(03.01.2012 02:22 PM)thestranglers napisał(a):  Dobrze, przedłużamy czas eliminacji narodowych ostatecznie do niedzieli, 26 lutego włącznie.
Świetnie, ciesze się Icon_smile
05.01.2012 01:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: