Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I to by było na tyle.
michal91d
Unregistered

 
Post: #61
RE: I to by było na tyle.
emigrant napisał(a):Liczenie forumowej z pewnością zajmuje mnóstwo czasu.
Może by stworzyć jakiś skrypt liczący nasze ''dwudziestki / trzydziestki'' samoczynnie?
właściwie to myślę nad takim programem, ale problemem są różne formaty naszych list. Także najpierw trzeba stworzyć program, który kilka podobnych list przekonwertuje do tego samego formatu, a później można kombinować z liczeniem. Icon_wink
11.11.2011 02:52 PM
Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #62
RE: I to by było na tyle.
a może by zrobić normalny skrypt z głosowaniem, którym zajęłaby się jedna osoba
Byłby np Top 30 + wpisywane propozycje, które np. osobnymi postami byłyby zgłaszane przez forumowiczów
Z tym, że przy obecnej ilości forumowiczów troszkę się mija z celem samo głosowanie
Punktacja musiałaby się odbywać na zasadzie; 20 pkt za przebój, 19 za kolejny, 18 kolejny itd...
11.11.2011 03:11 PM
Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #63
RE: I to by było na tyle.
michal91d napisał(a):właściwie to myślę nad takim programem, ale problemem są różne formaty naszych list.
gdyby każdy miał taki sam format to wystarczy funkcja konsoliduj w excelu Icon_wink2
ale przecież nie ma szans żeby ujednolicić format...
dlatego zawsze podziwiałem kajmana za tak mrówczą pracę!!!

a głosowanie to już nie to samo ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2011 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #64
RE: I to by było na tyle.
(11.11.2011 03:16 PM)Yacy napisał(a):  a głosowanie to już nie to samo ...
zgadzam się ale ...
forumowiczów raczej będzie przybywać niż ubywać
dotychczasowe zasady liczenia forumowej będą przysparzać coraz więcej pracy liczącemu

Oczywiście, możliwa jest jakaś ogólna baza danych, gdzie jedna osoba wpisywałaby w jednym formacie wszystkie tytuły jakie pojawiają się w listach forumowiczów i program by to zliczał samoczynnie. Można by zasięgnąć jakiejś porady informatycznej w tym temacie jednak nikt tego nie zrobi za darmo.

Myślę także o innej, łatwiejszej formie do zrealizowania ale polegającej na głosowaniu

wyobraźcie sobie np. taki skrypt:
1 GOTYE ....... 5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0
2 MYSLOVITZ..5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0
3 KASABIAN....5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0
... itd

Każdy punktuje raz w tygodniu dany utwór w zależności od upodobania np. od 5 do 0, zatwierdza na końcu że głosuje.
11.11.2011 03:23 PM
Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #65
RE: I to by było na tyle.
Nie wiem. Ja nie jestem przekonany co do głosowania.

Policzyłem właśnie forumową. Zajęło mi to 3 godziny, ale przez niedopatrzenie moje, sugerując się datą ostatniej forumowej policzyłem notowanie z 29.09...Icon_neutral

Wydaje mi się, że przy regularnym wklepywaniu danych czas liczenia forumowej w jednym dniu nie będzie tak duży.

W każdym razie jestem skłonny przejąć obowiązek liczenia forumowej w jej dotychczasowej formie. Przynajmniej na jakiś okres próbny - dajmy na to 1 miesiąc. Później dam znać, czy wyrabiam z czasem i innymi obowiązkamiIcon_wink
11.11.2011 06:04 PM
Cytowanie selektywne
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #66
RE: I to by było na tyle.
Życzę powodzenia Icon_smile
11.11.2011 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #67
RE: I to by było na tyle.
Możesz dać to z 29.09 Icon_wink
I także życzę powodzenia.
11.11.2011 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #68
RE: I to by było na tyle.
Art. Brut. napisał(a):Możesz dać to z 29.09 Icon_wink
ono jest już policzone przez kajmanaIcon_wink
11.11.2011 07:16 PM
Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #69
RE: I to by było na tyle.
Aaa. Nie zauważyłem. Icon_razz2
11.11.2011 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: I to by było na tyle.
mike napisał(a):Czy nie, więc określcie się
mike trzymam kciuki i będę wspierał jeśli trzeba będzie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.11.2011 07:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
pabloyd
Unregistered

 
Post: #71
RE: I to by było na tyle.
1.
Ze smutkiem obserwuje, że dla niektórych każda okazja jest dobra by „obniżyć rangę mycharts” i „wychwalać sebastosa (kiedyś radioastrolog)”.
Spotykam się z taką praktyką zbyt często by stwierdzć, że to jest jednostkowy przypadek. Każdy pewnie ma swoje zdanie na ten temat i na temat osób tak postępujących. Ja również.

Nie czujmy (zwracam się tutaj do tych którzy na mycharts czują się dobrze) dyskomfortu z tego powodu, że ktoś nas uważa za gorsze miejsce w świecie. To tacy ludzie powinni czuć dyskomfort, a nie my !

2.
Brawo dla chętnych do liczenia !
Oczywiście popieram zmiany zmniejszające czas pracy potrzebnej do liczenia.
Uważam także, że powinna być zasada wspierania i zastępowania głównego prowadzącego, tak by wszystko nie spadło na jedne barki. To da komfort prowadzącemu, że może poprosić o czasowe zastępstwo. Ja mogę się zgłosić na okazjonalnego zastępce (niestety na więcej aktualny brak czasu i dostępu mi nie pozwala), więc potrzeba myślę conajmniej jeszcze dwóch osób do takiego grona.
Gdyby się jednak okazało, że jeden prowadzący nie podoła temu zadaniu, to może warto wprowadzić zespół prowadzących i system rotacyjny.

Aktualną dyskusję wykorzystajmy na wypracowanie możliwie najsprawniejszego systemu.

3. michal91d, zaciekawiłeś mnie tym że pracujesz nad "nad programem, który będzie zliczał punkty dla list o tym samym formacie".
Kiedyś liczyłem listy i nic nie wymyśliłem prócz ręcznej edycji. Dlatego jestem ciekaw efektów pracy Twego umysłu.

(11.11.2011 06:04 PM)michal91d napisał(a):  Policzyłem właśnie forumową. Zajęło mi to 3 godziny
Bardzo dobry wynik !
Ja na podstawie swojego doświadczenia wyliczyłem, że mnie zajęłoby to ok.5 godzin
12.11.2011 10:51 AM
Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: I to by było na tyle.
@Pabloyd - wow, naprawdę aż tak źle? Ja myślałem, że teraz takich ataków już raczej nie ma...
12.11.2011 11:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
pabloyd
Unregistered

 
Post: #73
RE: I to by było na tyle.
prz_rulez, zależy co rozumiesz pod słowem "teraz". Na pewno nie jest to przeszłość.
Daleko szukać nie trzeba: http://forum.sebastos.pl/viewtopic.php?f...ead#unread
Ale ja akurat miałem na myśli zdecydowanie bardziej niewybredne teksty pisane, którymi nie chcę sprawiać przykrości użytkownikom tego forum bo dotyczą całego forum i nowych użytkowników (powiedzmy z podobnym stażem do mnie).
12.11.2011 11:25 AM
Cytowanie selektywne
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #74
RE: I to by było na tyle.
Ja mogę się zająć liczeniem numerów jeden i ewentualnie jeszcze czymś Icon_wink
12.11.2011 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: I to by było na tyle.
Pabloydzie, czy mógłbyś mi wysłać te teksty na priv? Proszę. Obiecuję ich nie przesyłać dalej bez Twojej zgody.
12.11.2011 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #76
RE: I to by było na tyle.
Remo napisał(a):Ja mogę się zająć liczeniem numerów jeden i ewentualnie jeszcze czymś Icon_wink
jak to na razie wygląda?
1. liczę forumową
2. przy formie, którą próbowałem liczyć wczoraj, zliczenie pierwszych miejsc nie będzie problememIcon_wink
3. czekam jeszcze na wiadomość od kajmanaIcon_wink
12.11.2011 10:37 PM
Cytowanie selektywne
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #77
RE: I to by było na tyle.
No ale dajmy na to wszelakie podsumowania, numery jeden według wykonawców piosenek jednak trochę liczenia jest.
Nie zmuszam nikogo do tego żeby mi to dał, jeżeli ktoś będzie chciał żeby mu pomóc to ja bardzo chętnie Icon_smile
12.11.2011 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: I to by było na tyle.
(10.11.2011 09:35 PM)thestranglers napisał(a):  najpierw zajrzałem na forum lp3 ale od początku czułem się tam obco (większość list ograniczała się do trójkowego topu).
O jakich listach mówisz? Trzy cotygodniowe zestawienia z założenia dotyczą tylko utworów z listy lub z zestawu do głosowania, czwarty (top płyt) mocno odbiega od tego, co jest w trójce.quote='pabloyd' pid='162669' dateline='1321087884']1. Ze smutkiem obserwuje, że dla niektórych każda okazja jest dobra by „obniżyć rangę mycharts” i „wychwalać sebastosa (kiedyś radioastrolog)”.
Nie czujmy (zwracam się tutaj do tych którzy na mycharts czują się dobrze) dyskomfortu z tego powodu, że ktoś nas uważa za gorsze miejsce w świecie. To tacy ludzie powinni czuć dyskomfort, a nie my ![/quote]Ja w obecnej chwili uważa to miejsce za gorsze dla mnie niż sebastos. Ale to dotyczy mnie i nie zamierzam uważać, że jestr tak obiektywnie. I z tego co wiem, inne wypowiedzi mają podobny wydźwięk.
W podanym przez Ciebie niżej temacie nie doszukałem się żadnych wypowiedzi antymychartowych (nie czytałem wnikliwie, więc mogłem coś przeoczyć). Prosiłbym o dokładne cytaty, żeby się mieć do czego odnieść.
(12.11.2011 10:34 PM)prz_rulez napisał(a):  Pabloydzie, czy mógłbyś mi wysłać te teksty na priv? Proszę. Obiecuję ich nie przesyłać dalej bez Twojej zgody.
A ja wolałbym, żeby te texty pojawiły się tutaj, bo obecnie to tylko gołosłowne stwierdzenia.
(12.11.2011 10:37 PM)michal91d napisał(a):  2. przy formie, którą próbowałem liczyć wczoraj, zliczenie pierwszych miejsc nie będzie problememIcon_wink
3. czekam jeszcze na wiadomość od kajmanaIcon_wink
Tylko że to zestawienie pierwszych miejsc jest zestawieniem ciągłym i sumuje wszystkie pierwsze miejsca z wszystkich list z wyjątkiem kilku pierwszych miesięcy, do których nie udało mi się dotrzeć. Jeżeli byłbyś tym zainteresowany, mogę przysłać na maila zestawienie wszystkich miejsc do daty publikacji ostatniego zestawienia.
A co do forumowej to czy poradziłeś sobie z takimi rzeczami jak np. Kayne West & Jay-Z czy Metallica & Lou Reed? Na różnych listach kolejność podmiotów wykonawczych bywa różna.
13.11.2011 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #79
RE: I to by było na tyle.
kajman napisał(a):A co do forumowej to czy poradziłeś sobie z takimi rzeczami jak np. Kayne West & Jay-Z czy Metallica & Lou Reed? Na różnych listach kolejność podmiotów wykonawczych bywa różna.
tak, kontrolowałem to na bieżącoIcon_wink Nie wiem czy doszła do Ciebie PW. Jeżeli tak to proszę o wiadomośćIcon_wink
13.11.2011 11:04 PM
Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #80
RE: I to by było na tyle.
wcześniej niezbyt wnikliwie czytałem ten temat... i chyba dobrze, bo wtedy nie przeczytałbym tego:
kajman napisał(a):Ja w obecnej chwili uważa to miejsce za gorsze dla mnie niż sebastos.
wolałbym tego nie czytać ...

kajman napisał(a):A ja wolałbym, żeby te texty pojawiły się tutaj, bo obecnie to tylko gołosłowne stwierdzenia.
a wg mnie jest to zbędne. wydaje mi się, że ta dyskusja do niczego dobrego nie doprowadzi, tym bardziej, że jedna strona nie bardzo może się tu wypowiadać. poza tym to odbiega od zasadniczego wątku czyli rezygnacji kajmana z liczenia Forumowej.

proszę więc o nie odbieganie za bardzo od tematu.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.11.2011 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: