Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
359 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Zacznę prawie od końca... Od najdłuższego utworu, który kiedykolwiek gościł na Mojej Liście i – mogę zaryzykować takie stwierdzenie - z pewnością takim pozostanie na zawsze... Icon_wink2 To oczywiście 41 Potencjometrów Pana Jana, a raczej Pana Czesława. Niemena. Nie sądzę aby zrobił jakąś oszałamiającą karierę na Mojej Liście, ale nie mogę pominąć przecież utworu, którego mimo jego długości słucham za każdym razem z ogromną przyjemnością. I gdyby miał mniej minut to byłby jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie utworów. Icon_wink2 Oczywiście nie mógł mieć mniej bo ... tam nie ma już co wycinać. Wszystko co było do wycięcia z tego nagrania zostało wycięte nożyczkami przez Janusza Kosińskiego, nawet milimetrowe skrawki ( Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ) i potem zamiecione i wyrzucone ( Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ). Jest też zapewne najstarszym utworem bo mimo iż wydany dopiero w tym roku to powstał 9 maja ... 1974 roku. Sam jestem zdziwiony popularnością tego utworu w moim odtwarzaczu Icon_mrgreen , bo nie jestem jakimś wielkim fanem Niemena. A może nie byłem :roll: ... bo już mam ochotę poznać coś więcej z Jego nie-piosenkowej twórczości.

Jest też inna nowość w poczekalni, to zapowiadany nowy singel Katie Melua. W top 30 oprócz Suzanne „Luki” Vega, debiutuje z pominięciem poczekalni zespół The Enemy. Zapowiadani są jako objawienie tego roku na Wyspach. Poprzedni singel – podobno grany też w PR III – jakoś mi uciekł. Ten już dał się zauważyć podobnie jak cała – naprawdę świetna – płyta. Icon_lol

Oprócz nowości, w top 30 raczej spokojne ruchy to w jedną, to w drugą stronę... Może tylko wybijają się 3 znaczące ruchy.
Icon_arrow Po pierwsze iLiKETRAiNS, którym nie wiele zabrakło aby wylądować na samym szczycie ML. W środku tygodnia już myślałem, że tak się stanie, ale jednak WRACAM do utworu Justyny Steczkowskiej często i bardzo, bardzo chętnie... Jeśli chodzi o POCiĄGi to udało mi się skompletować cały skład Icon_mrgreen , co nie było łatwe, bo dostępne są tylko pojedyncze wagoniki Icon_wink2 . Przesłuchuję po raz pierwszy całość i normalnie to jest TGV... Icon_mrgreen
Icon_arrow Po drugie – wypadek z top 10 BOSSa. Trochę szybko, ale ... co ja na to poradzę? Icon_wink2 Tym bardziej, że kolejny singel - LONG WALK HOME – raczej mnie nie przekonuje na razie. Może solo saxofonowe coś tu zmieni i pomoże w dotarciu do top 30.
No i po trzecie Antimatter. Icon_frown Ani drgnęli po ubiegło tygodniowym debiucie. I boję się, że ... Icon_frown Icon_frown Icon_frown

I to tyle. Po za Listą jest jeszcze kilka utworów, tzw. GrajDołek, w którym w tym tygodniu wylądowały nowe single trójki wykonawców, które po pierwsze poznałem za późno. A po drugie nie wiem czy mnie do siebie skutecznie przekonają. Są to nowe single:
Emmy Pollock – PAPER AND GLUE. Stars – TAKE ME TO THE RIOT i … Arcade Fire NEON BIBLE. A ja 3 tygodnie temu, z powodu braku wieści o nowym singlu, postanowiłem sam wybrać kawałek do przesłuchań. Ale właściwie to nie żałuję, bo Neon Bible to jedna ze słabszych pozycji na ich bardzo dobrej płycie. Icon_wink2

Wszystkie pozycje z GrajDołka plus The Enemy są w Klatce

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2007 03:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
359 MOJA LISTA - Yacy - 11.11.2007, 02:45 AM
[] - Yacy - 11.11.2007 03:03 AM
[] - ku3a - 11.11.2007, 01:40 PM
[] - Yacy - 11.11.2007, 02:12 PM
[] - saferłel - 12.11.2007, 12:12 PM
[] - stavanger - 12.11.2007, 12:39 PM
[] - 1981 - 12.11.2007, 01:14 PM
[] - Yacy - 12.11.2007, 01:32 PM
[] - Kiefer - 13.11.2007, 02:26 PM
[] - Yacy - 13.11.2007, 03:41 PM
[] - Konrad - 13.11.2007, 07:04 PM
[] - p.u.r.h. - 13.11.2007, 11:27 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości