Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #41
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/451
Dyfeomorfizm napisał(a):474 - mam mentalność starego dziada i z bardzo nielicznymi wyjątkami nie odnajduję się w polskiej piosence xxi wieku (i lat 90. w większości też)
ja próbuję, akurat tej płyty ani sporo wtedy słuchałem; nie została ze mną do dziś, ale nadal uważam, że to były dobre piosenki i dobrze zrobione

Dyfeomorfizm napisał(a):473 - trochę festynowa melodia szczerze, lubię od niej "powrócisz tu"
ojej, bardzo! ale to jest przedwojenny klasyk; cała płyta zresztą "irena santor śpiewa stare piosenki" to jest koncept album, że santor wykonuje takie naprawdę największe z największych polskie piosenki przedwojnia; jest to wszystko ładnie zaaranżowane, a santor ze swoim manieryzmem starszej pani brzmi w tym bardzo autentycznie; nigdy za nią nie przepadałem, ale ten krążek ma w sobie coś nostalgicznego i ten utwór o marcie, jakkolwiek banalny, żeby nie powiedzieć, głupawy, często do mnie wraca -- tutaj niby sporo spada, ale to przez tę walkę wewnętrzną i napływ nowości; ogólnie polecam kiedyś na spokojnie rzucić uchem na tę płytę

Dyfeomorfizm napisał(a):472 - zaskakujący wybór, choć z pewnością uzasadniony, nie słuchałem raz dwa trzy od lat
ja w zasadzie wcale; kojarzę ich bardziej z radia i telewizji; nie przepadałem za ekspresją wokalną nowaka, ale mają w sobie coś te piosenki jednak; nie jestem jeszcze gotów, żeby im oddać sprawiedliwość, ale może przyjdzie taki czas

Dyfeomorfizm napisał(a):471 - mogłoby śmiało być 400 miejsc wyżej
kajman napisał(a):471. 350. "oczy tej małej" magda umer (80-te) - słabiutki utwór i nikt nie był w stanie dobrze go wykonać.
ależ polaryzacja! dla mnie to nigdy nie była ścisła czołówka umer, ale jest w tym coś nostalgicznego i poetycznego, czego nie umiem zignorować

Dyfeomorfizm napisał(a):470 - to jest to samo co "idzie stary dziadek"? niemniej bardzo oryginalny wybór
tak i nie, bo wersja ze spotify jest współczesna, a ta moja tutaj pochodzi z początku lat 60.; historia jest taka, że kiedyś kupiłem kilka starych dziesięciocalowych płyt w antykwariacie za grosze, w tym tę z tym utworem, który chyba nie doczekał się reedycji na cd; i sobie go zripowałem do mp3 z winyla, bo ujął mnie jakimiś takimi psychodelicznie kopniętymi harmoniami w refrenie, które zresztą w tej nowej wersji się ostały, ale ogólnie jest dużo wyraźniej zaśpiewana i zaaranżowana, a tamta była tak upiornie rozmyta; nic innego z tamtej płyty ze mną nie zostało, ale ten numer mnie ujął od pierwszego odsłuchu

Dyfeomorfizm napisał(a):465 - cóż, podobnie jak przy ani dąbrowskiej i kasi kowalskiej czuję, że to kompletnie nie moja muzyka, choć ta piosenka jest z nich zdecydowanie najlepsza z uwagi na harmonijkę w końcówce
jest kilka momentów w tym numerze, które lubię i ta wonderowska harmonijka i funkujący wajb są jednymi z nich

Dyfeomorfizm napisał(a):464 - kojarzyłem że brzmiało to zupełnie inaczej, więc albo istnieje jakaś popularna dużo mniej syntezatorowa wersja, albo rozpoczyna się u mnie demencja, natomiast jest całkiem ok
ona miała w pewnym momencie radiowe wersje na singlach i specjalne remiksy na płytach, co zresztą bardzo fajnie się sprawdzało

Dyfeomorfizm napisał(a):463 - znakomity kawałek, najciekawsze znalezisko screenagers (no chyba że już wcześniej było znane, ale nie znajduję nic na potwierdzenie tej tezy)
aż sprawdziłem powodowany ambicją, bo kojarzyłem, że jeszcze przed tamtym topem o wraku zrobiło się w głośniej i publikacja ich polskiego topu rozpoczęła się 28 maja 2012, a moja ocena usuniętego już z bazy rymu "dalekiego świata" (przy czym nie pamiętam, czy to był tylko singiel czy zbiór utworów, musiałbym zweryfikować na starym dysku) to 5 maja 2012; może to przypadek tylko Icon_wink

Dyfeomorfizm napisał(a):461 - piękna sprawa, ciekawe czy mój ulubieniec z PK się tu znajdzie
jest szansa, trzymaj kciuki!

Dyfeomorfizm napisał(a):460 - marii peszek zawsze powiem nie
a ja ją pamiętam z czasów pierwszej płyty i wtedy naprawdę rokowała, owszem poezja mieszała się tam z grafomanią, ale rzecz była ładnie zaaranżowana i wykonana i "ćmy" to jest moje małe wspomnienie tej nadziei, która się później rozbiła o skały; poza tym wspominam miło jeszcze reggae'ujące "pieprzę cię miasto" i bluesowe "mam kota"

Dyfeomorfizm napisał(a):457 - polskiego kabaretu totalnie nie znam, ale głos fronczewskiego zawsze przyjemnie usłyszeć
numer brzmi kabaretowo, fakt, ale z kabaretu nie pochodzi; to wiersz gałczyńskiego w interpretacji fronczewskiego do kompozycji stanisława syrewicza z dość nierównej, ale wartej uwagi płyty "dedykacja" z 1978

Dyfeomorfizm napisał(a):453 - w życiu bym nie pomyślał że mogło być u Ciebie w top 100, choć to oczywiście klasyk i niczego sobie piosenka
byłem wtedy w trakcie mojej fazy na odkrywanie młynarskiego i ten numer był jak stempel z jego podpisem, którym chciałem tę setkę okrasić; wracał do mnie wtedy często i ładnie dialogował z którymś z klasyków amerykańskiego popu, teraz nie pomnę tytułu, ale to było coś w stylu "besame mucho" czy "begin the beguine"; w każdym razie ujęło mnie to wszystko; teraz jakby mniej

Dyfeomorfizm napisał(a):451 - jeśli jakieś względy metodologiczne nie stoją na przeszkodzie, to możesz dodać do playlisty na spotify, bo jest dostępny (podobnie "dziadek")
a dziękuję, dodałem; nie wiem, dlaczego tej płyty mi nie znalazło wcześniej; o "dziadku" już pisałem, ale dodałem; natomiast odkryłem, że "klub wesołego szampana" to jakiś szkaradny autocover; zostawiłem, bo oryginału nie ma, ale wiadomo, o którą wersję chodziło

neo01 napisał(a):Hmm, jeśli coś miałbym obstawiać, jeśli chodzi o ten zespół tu, to pewnie byłoby to top 3 (choć sam pewnie miałbym inne wybory).
zaskakujący bardziej w kontekście topu niż repertuaru wykonawcy, tak myślę; w raz dwa trzy jeszcze nigdy nie zanurzyłem się wystarczająco, żeby móc ten przebój konstruktywnie odfiltrować (lub nie) Icon_wink

kajman napisał(a):468. 186. "coś optymistycznego" kasia kowalska (90-te) - Kasia skończyła się na Grzechu i potem tylko covery Republiki wyszły jej świetnie.
ale "grzech" był przecież o dwa lata później

kajman napisał(a):462. — "będzie plan" republika (80-te) - znam sporo lepszych rzeczy od nich, duże sporo.
a ja nie aż tyle Icon_wink ale nie jestem miłośnikiem ich muzyki z lat 90. w ogóle

kajman napisał(a):458. 258. "boskie buenos" maanam (80-te) - lepsze to niż Wróć Jola, ale też jedna z ich słabszych rzeczy.
ojej, absolutnie nie, choć najbardziej lubię w kontekście tego numeru debiut steczkowskiej w szansie na sukces; na płycie niestety nie wyszło to już tak dobrze, więc tamtej wersji nie będzie

kajman napisał(a):454. — "bez kolacji" lech janerka (80-te) - mój nr 1 Janerki i jedyny jego utwór w moim topie.
no proszę! nigdy bym nie odgadł!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.10.2022 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 14.09.2022, 05:21 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 29.09.2022, 03:20 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 30.09.2022, 11:36 AM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 30.09.2022, 02:03 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 30.09.2022, 05:32 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - Brite - 30.09.2022, 06:23 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - wwas - 30.09.2022, 07:20 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - neo01 - 30.09.2022, 07:59 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - neo01 - 30.09.2022, 09:28 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 03.10.2022, 03:00 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - meni - 04.10.2022, 08:28 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - bear - 04.10.2022, 08:46 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 07.10.2022, 04:22 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/451 - AKT! - 12.10.2022 05:07 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 590 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 77 295 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 136 809 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 140 688 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 130 079 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości