Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namiastka namiastki topu wszechczasów
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Namiastka namiastki topu wszechczasów
Gdybym był wwasem może nazwałbym to zaczątkiem zaczątku, ale wybrałem namiastkę. Zdaję sobie, że pewnie pominąłem całe mnóstwo utworów, które powinny się w nim znaleźć, ale po prostu nie przyszły mi do głowy mimo że dosyć dokładnie przeglądałem notatki. Bierze się to stąd, że staram się do minimum ograniczyć znaczenie sympatii do konkretnych utworów, a nacisk kładę na subiektywną ocenę ich wartości.
Sama próba wzięła się stąd, że mam ochotę zagłosować w trzech topach na dwóch forach. Zestawy utworów, na które można głosować, w dwóch z nich mocno się od siebie różnią, a trzeci z kolei nie ma żadnych ograniczeń w doborze utworów. I ten trzeci dał mi możliwość wybrania takich utworów, które z tych czy innych powodów mi się narzucały. No i tak naprawdę to narzucało mi się sporo więcej, ale ze względów technicznych i pragmatycznych wybrałem te najbardziej się narzucające (i nie zawsze był to dobry strzał, gdyż kilka z nich nie przeszło pierwszej rundy przesłuchań).
No właśnie pierwszą rundę przesłuchań mam już za sobą. Brałem pod uwagę ponad 300 utworów, z których obroniło się 249. Zaczynam drugą rundę i trochę z nich jeszcze odpadnie. Ułożyłem bowiem prowizoryczną ich kolejność i zaczynam je słuchać od końca i na pierwszych siedem trzem już podziękowałem (edit: teraz już jestem po dziesięciu i połowę odrzuciłem). Pozostałe ułożę w kolejności, ale chyba nie ma sensu prezentować wszystkich i myślę, że sto wystarczy, bo kto byłby zainteresowany drugim tyle mało znanych i pewnie dla większości niezbyt interesujących utworów. Bo w przeciwieństwie do np topu tadzia3 moja namiastka będzie mało wszechczasowa w takim ogólnym znaczeniu tego pojęcia.
To może zadam trzy pytania a jeżeli ktoś będzie chciał to odpowie. Nie będę pytał o to, jaki wykonawca będzie miał najwięcej utworów, bo w moim przypadku wydaje się oczywiste (albo przynajmniej bardzo prawdopodobne), że wchodzą w rachubę trzej wykonawcy. Nie zapytam o podium czy choćby zwycięzcę, bo to może być za trudne (ale jak ktoś chce to może sobie strzelić.
1. Z jakiego roku będzie najstarszy utwór, a z jakiego najnowszy?
Pytanie powyżej dotyczy całego topu, dwa poniższe tylko top 100.
2. Z którego roku będzie najwięcej utworów?
3. Ile będzie utworów polskich?
Top zacznę prezentować dopiero za czas jakiś, bo jednak sporo mam jeszcze do przesłuchania nim się w ogóle setka wyłoni. Ale pewnie coś tam jeszcze od czasu do czasu powiem albo jeżeli będą odpowiedzi to kulturalnie (nic nie zdradzając) się do nich odniosę.
11.12.2021 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Namiastka namiastki topu wszechczasów - kajman - 11.12.2021 09:24 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 132 7 278 Dzisiaj 10:55 AM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 775 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 272 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 201 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości