Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Françoise Hardy
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy
gioconda2 napisał(a):Mam propozycję dla osób bardziej obeznanych z twórczością Pani Hardy.
Widzę, że się wstrzeliłem w potrzeby, albowiem zauważyłem że słabo to idzie i pomyślałem, że coś przygotuję.
Nie jest to krótka lista, ale ma za to komentarze sugerujące z czym mamy do czynienia.

45 utworów, przekrój z prawie całej kariery:

1962 | J'suis d'accord | Twist
1962 | Il est tout pour moi | Twist
1963 | Comme Tant D'autres | Orkiestralna aranżacja, klawisz z czarnej muzyki, a w tym wszystkim klasyczny francuski sznyt
1963 | L'amour D'un Garçon | Tradycyjny walczyk
1964 | Je veux qu'il revienne | Zadziorny, rytmiczny, przebojowy, przywodzący mi w zwrotkach westernowskie klimaty numer z bardzo uzależniajacym refrenem | zgłoszone
1964 | Pourtant tu m'aimes | Zwiewna, fantastycznie łapiąca dynamikę, naiwna piosenka o zakochanej kobiecie
1964 | Mon amie la rose | Tym razem zdecydowanie poważniej, o przemijaniu, jedno z najbardziej znanych nagrań w karierze | zgłoszone
1964 | Je n'attends plus personne | Z jednej strony ściana sfuzzowanych gitar, a z drugiej klasyczna orkiestralna aranżacja, bardzo interesujące nagranie | zgłoszone
1964 | Nous étions amies | klasyczna francuska piosenka 60s
1964 | La nuit est sur la ville | klasyczna francuska piosenka 60s z mocnym refrenem
1966 | La maison où j'ai grandi | Stopniowo rozwijająca się melancholijna opowieść o wspomnieniach
1968 | Étonnez-moi, Benoît...! | Zabawna, oparta na sekcji dętej piosenka o tym jak absurdalne mogą być zachcianki kobiety: "Zaskocz mnie, Benoit!" | zgłoszone
1968 | L'Anamour | Piosenka Serge Gainsbourga zaaranżowana na nowo na pianino i smyczki
1970 | Point | słoneczne popy będące źródłem inspiracji dla duetu She & Him (nie no, tego na serio nie wiem, ale brzmi jak wyrwane z ich płyty Icon_wink )
1970 | Je fais des puzzles | jak wyżej
1970 | Le crabe | Nawiązujące do lat 60s, ale jednocześnie bogate w przeszkadzajki nagranie. Wstawki klawiszowe brzmią jak zapowiedź Madchesteru (Primal Scream musieli jej słuchać, nie uwierzę że nie) | zgłoszone
1970 | Un petit sourire, un petit mot | A to brzmi jak ABBA tylko, że bez disco Icon_wink
1970 | Soleil | słoneczny, melancholijny, orkiestralny pop | zgłoszone
1970 | Dame souris trotte | Barokowo popowa miniaturka w szalonej, arystokratycznej aranżacji
1970 | Träume | po niemiecku, wydane specjalnie na ten rynek. Bardzo filmowe, gorzkie nagranie. | zgłoszone
1971 | L'Ombre | A tutaj wręcz typowy przebojowy reprezentant popu 70s. Z cyklu poronione, nieuzasadnione niczym skojarzenia meniego: początek piosenki sprawia, że samoczynnie narzuca mi się "Małgośka" Maryli Rodowicz. Icon_wink
1971 | La Question | Kierunek Bossa nova, stylowe granie
1971 | Rêve | Barokowy pop - piosenka w zasadzie instrumentalna, ponieważ Francoise traktuje śpiew tutaj jako formę instrumentu | zgłoszone
1971 | Viens | Filmowa aranżacja, posiadająca sporo latynowskich nawiązań - zwłaszcza gitara
1974 | Ce soir | Na blues rockowo
1974 | S'il avait été | Z początku klasycznie ładnie zaaranżowana fortepianowa ballada, później łapie nieco dramatyzmu i tempa
1975 | Que vas-tu faire ? | Piano ballada podszytka elektroniką - muzykę pisał Jean-Michel Jarre
1977 | Flashbacks | Zwrot w kierunku jazzujących rzeczy, romatyczne nagranie | zgłoszone
1977 | À Vannes | Tutaj ujawnia się ówczesna moda na funkujące stylowe disco
1977 | Je ne suis que moi | Klasyczne piano granie z dynamicznym eksplodującym refrenem
1978 | J'écoute de la musique saoûle | Franciszka wizytująca Prince'a - tym razem śpiewa do synth funku | zgłoszone
1980 | Tamalou | Dużo disco i funky, taneczne granie
1980 | Jazzy retro satanas | Szalona, rozbiegana disco-jazzująca piosenka
1982 | Tirez pas sur l'ambulance | Zawieszone pomiędzy disco, funky i piano popem | zgłoszone
1986 | V.I.P. | Francoise wizytuje rejony synthpopu
1988 | La sieste | Eleganckie nagranie z pogranicza sophisti-popu i synthpopu | zgłoszone
1988 | Une Miss S'Immisce | Francoise wizytuje rejony synthpopu
1988 | Laisse-moi rêver | Pogranicze sophisti-popu i synthpopu
1988 | Dilettante | Francoise wizytuje rejony synthpopu
1990 | Je ne suis là pour personne | Typowe, przebojowe pop rockowe granie, ale uwaga! Mówię o tej wersji: odsłuch , ponieważ istnieje również pierwowzór z 1966 roku
1996 | Mode d'emploi ? | Dość zadziorne, rockowe jak na standardy Francoise
1996 | La Beauté du Diable | Pop rock
1996 | Contre-jour | Pop rock, może z jakimiś drobnymi naleciałościami country
1996 | A sa merci | A tu już typowo pop rockowe nagranie z lat 90s
2012 | Rendez-vous dans une autre vie | Dynamiczne, nieco folk-popowe, z urokliwą melodią

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2021 08:04 PM przez meni.)
28.11.2021 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Françoise Hardy - meni - 28.11.2021 01:40 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości