Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popołudniowe kakao u Eltona Johna
5 o'clock, indeed.
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #25
RE: Popołudniowe kakao u Eltona Johna
(21.09.2021 10:37 PM)EVENo napisał(a):  No mnie w szkole nie uczyli za bardzo historii Kanady, odważę się powiedzieć, że żaden nauczyciel, przez 12 lat mojego nauczania, nie powiedział na głos słowa "Kanada". Choć to zacne miejsce na ziemi, jedno z najlepszych.
dobrze, wytłumaczę krok po kroku o co chodziło w tamtym komentarzu; mam nadzieję, że to ostatni off-top w tym wątku

1. neo napisał, że elton john ikoną był jedynie w UK
2. wiedziałem, że neo nie ma racji, gdyż elton co najmniej równo popularny był za oceanem
3. sprawdziłem kilka pierwszych potencjalnych źródeł, utwierdziłem się w swoim przekonaniu
4. postanowiłem napisać komentarz, aby nie utrwalać błędu i żeby sam neo czegoś nowego się dowiedział
5. zgodnie z moimi przewidywaniami, największą popularnością elton cieszył się w USA i kanadzie
6. neo napisał, że elton był gwiazdą tylko w UK, więc przyszło mi do głowy, że mógłby mieć rację, gdyby patrzeć na świat w sposób dalece imperialistyczny, a mianowicie uważać kanadę i usa za części UK (a konkretnie kolonie, stąd neokolonializm)
7. z perspektywy mieszkańców kanady punkt 6 jest głęboko absurdalny, nie mówiąc już o USA, które nawet przez ponad 150 lat zależności kolonialnej było de facto samodzielne
8. uznałem zatem, że ów rodzaj neokolonializmu byłby skrajnie bezczelny, postanowiłem użyć bardziej zakorzenionego w literaturze przedmiotu przymiotnika "parszywy"

bazowałem tu wyłącznie na faktach nauczanych już w szkole podstawowej, także nie jest to żarcik eliciarski; w idealnym świecie prosiłbym was o traktowanie moich epitetów, metafor i porównań jako hiperbole, bo taki mam styl wypowiedzi, tak rozmawiam z rodzicami, znajomymi, szefem i lekarzem; ale nie żyjemy w idealnym świecie, więc postaram się po prostu ograniczyć stosowanie hiperbol
21.09.2021 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Popołudniowe kakao u Eltona Johna - Dyfeomorfizm - 21.09.2021 10:49 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości