Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2X19
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: 2X19
dziobaseczek napisał(a):Bardzo ładne retro granie, w klimacie Simon/Garfunkel oraz ioch spadkobierców ze stajni Belle + Sebastian czy też zapomnianych Smith Westerns (naumiałem się z Wiki)
kakacek (1/2 whitney) był gitarzystą westernów, ale akurat stylistycznie oni byli bardziej indie rockowi, a to jest taki uduchowiony folk, ale cieszę się, że się spodobało

dziobaseczek napisał(a):Tego faceta też nie znałem - ładnie wpisuje się w modne folkowe granie w klimacie Bon Iver czy Fleet Foxes.
naprawdę nie znałeś? Icon_surprised bird jest jedną z najbardziej konsekwentnych postaci na scenie indie folkowej od ponad 20 lat już! no i czy modnych brzmień? może przed 10 laty Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):gadanina skąpana w ścieżce dźwiękowej
to hip-hop! i ona ma sporo tą gadaniną do przekazania -- formalnie i lirycznie jest znakomita!

dziobaseczek napisał(a):Kawałek w oryginale jest genialny
ja tej wersji nie lubię; genialny był pierwzór ("track 10" na "pop2"); remiks trochę przywrócił poszarpany klimat tamtej wersji; ta podstawowa wyszła normicko i nudno Icon_sad ale refren jest mocny bardzo w każdej z nich

dziobaseczek napisał(a):Raphael Saadiq featuring Rob Bacon, "Something Keeps Calling" #7
Absolutne objawienie zestawu.
a to dopiero! nie spodziewałem się Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):Weyes Blood - brzmi niczym anglojęzyczna odpowiedź na Irenę Santor czy Annę Jurksztowicz
hahaha Icon_wink no niech będzie xD

dziobaseczek napisał(a):Solange widzę wyrobili sobie już taką markę - że nawet za taką kocią muzykę zbiera laury na kurtowej
to ta solange -- młodsza siostra beyonce Icon_wink a to, co nazywasz kocią muzyką i po raz kolejny ganisz to trap Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):Ingrid Michaelson, "Missing You" #4
To drugie odkrycie po Sadiq. Piosenki takie jak te to typowe dziobasowe babskie granie - genialne i przebojowe
o właśnie na ingrid bym stawiał, że najbardziej ci podejdzie Icon_wink

dzięki za komentarz! Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.01.2020 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
2X19 - AKT! - 03.01.2020, 07:12 PM
RE: 2X19 - dziobaseczek - 17.01.2020, 08:05 PM
RE: 2X19 - AKT! - 21.01.2020 03:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości